Wasze predyspozycje, studia itp.

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Seiren
Posty: 279
Rejestracja: niedziela, 18 listopada 2007, 21:34
Lokalizacja: Łódź

#106 Post autor: Seiren » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 01:35

Jestem leniwa i nie chce mi się uczyć. Do tego nie ejstem ani typowym umysłem ścisłym, ani humanistycznym. Zatem mogłam wybrać tylko jedno - socjologię :D


4w5
INFp/j
Życie nie ustaje w zadziwianiu nas ironią.

Fenek
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:47
Enneatyp: Zdobywca

#107 Post autor: Fenek » niedziela, 9 grudnia 2007, 14:13

Całe życie ukierunkowany na przedmioty ścisłe, choć nie stronię od dobrej książki. :) W liceum w mat-fizie, teraz na informatyce na AGH. Chociaż nie zdziwię się jak nie będę pracował w zawodzie. :P
3 z nieznanym skrzydłem

Awatar użytkownika
minou
Posty: 275
Rejestracja: czwartek, 26 lipca 2007, 14:52

#108 Post autor: minou » niedziela, 9 grudnia 2007, 16:19

Fenek pisze:Chociaż nie zdziwię się jak nie będę pracował w zawodzie. :P
Ja jeszcze niedawno nie chciałam sobie wyobrazić tego, że mogłabym nie pracować w zawodzie. W końcu nie po to studiowałam, żeby to wszystko potem między bajki włożyć. Taaaaaak. Piękna była moja ambicja i zasadniczość. :lol: Teraz już mi wisi praca w zawodzie. Nawet tego nie chcę.
-
"Prawda leży zazwyczaj pośrodku, najczęściej bez nagrobka."

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Kim jesteś?

#109 Post autor: atis » piątek, 13 sierpnia 2010, 15:57

Fakt, siódemki nie są depresyjne.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Kim jesteś?

#110 Post autor: yusti » piątek, 13 sierpnia 2010, 16:57

.
Ostatnio zmieniony piątek, 15 października 2010, 21:16 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

NoLeader
Posty: 783
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 01:50

Re: Kim jesteś?

#111 Post autor: NoLeader » piątek, 13 sierpnia 2010, 17:07

Siódemki nie są depresyjne w sensie jakim 4, ale z drugiej strony jak zabierze się im zabawki i tupanie nogą się nie sprawdza to dość szybko popadają w przygnębienie

Dodatkowo to chyba najczęściej zadawane pytanie na tym forum: czy jestem 7 czy 4? Coś w tym jest myślę.


atis pisze: 5 - bo nauka jest fascynujaca!
Nigdy nauka w wersji szkolnej czy studiowania nie była dla mnie fascynująca. Wręcz przeciwnie, wczesne lata szkolne wyrobiły we mnie totalną awersję do systemu. Nic dziwnego skoro ten system był zdominowany przez nazistowskie i debilne metody jedynkowe.

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Kim jesteś?

#112 Post autor: atis » piątek, 13 sierpnia 2010, 22:25

Podałam ot takie przykłady i myślałam bardziej o studiach - piątka raczej nie pojdzie na kierunek, który jej nie interesuje (chociaż róznie to bywa, a wyjatek potwierdza regułę). Czemu w takim razie piątka sie uczy?

Wiadomo ze mozna by to dopracować, jakby przedstawiciele każdego typu sie postarali to bysmy stworzyli wiecej pytan tego rodzaju i testowali nowo przybylych na forum :lol: :lol: :lol:
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

krasta
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2010, 03:28

Re: Kim jesteś?

#113 Post autor: krasta » sobota, 14 sierpnia 2010, 02:45

atis pisze:Fakt, siódemki nie są depresyjne. Spróbuj poczytać o wsyztskich typach, rozwiazać parę innych testów i może zacznij rozpatrywac swoje codzienne zachowanie nie pod kątem 'co' robisz, ale 'dlaczego'.
dziękuję atis za sugestię :)

jednak...ja tak naprawdę w zasadzie nie potrzebuję koniecznie do życia wiedzy o tym, czy jestem 7,12, czy 58 ;)...

nie potrzebuję sie już też za bardzo obserwowac, by powiedzieć, ze sie jednak znam, bo...wszelakie okresy egzaminacyjne, to ja juz jakiś czas za sobą mam ;), a i odpowiedzi na pytania testowe nie sprawiły mi żadnej trudności, poza sytuacjami, gdy żadna z odpowiedzi mi nie pasowała i mimo przyglądania sie im żadna z dwóch nie stawała się bliższa sercu ;).

kwestię tę potraktowałam raczej w charakterze rebusa, dlaczego wychodzi, jak wychodzi, skoro część cech przypisywanych 7 aż tak bardzo nie pasuje do mnie, dlatego temat zaczęłam trochę wałkowac.

Tak nawiasem mówiąc rozwiązałam tez już inny test, ten na intuicję, w j. angielskim i tez, jak byk stało 7w8 :)
NoLeader pisze:Siódemki nie są depresyjne w sensie jakim 4, ale z drugiej strony jak zabierze się im zabawki i tupanie nogą się nie sprawdza to dość szybko popadają w przygnębienie

Dodatkowo to chyba najczęściej zadawane pytanie na tym forum: czy jestem 7 czy 4? Coś w tym jest myślę.
No więc to był powód moich największych wątpliwości, bo tak mało depresyjnego typu jak ja, to ze świecą szukać, naprawdę praktycznie w ogole nie miewam stanów melancholijno- smutnych.

Aaa, i malo tupię nogami ;) ...bo i nie lubie, jak się na mnie tupie ;)
..a jak mi kto zabawki zabiera, to odwracam sie na pięcie i szukam nowych. NIe tracę energii na bezproduktywne złości :). Zresztą..chyba jeszcze nikt nie zdązył mi zabrać zabawek, zanim mi się znudzić nie zdązyły ;).
Absynt pisze: Mogą być narcystyczne. Oczywiście to ogólniki i wiele zależy od poziomów zdrowia.
Nadal twierdzę, że narcystyczna nie jestem i się upierać przy tym będę ;) Chociaż mam duuużo pewnosci siebie :).

Ale w tej sferze, jesli chodzi o preferowane zachowania, to raczej zwichrowanie mam w drugą stronę- bardzo...ale to bardzo :twisted: nie lubię komplementów, chwalenia, slownego doceniania. Sama wiem, co robie dobrze, w czym dobra jestem, nikt mi też nie powie więcej na temat moich wad, niż ja sama :? , z zachowania cudzego, reakcji ludzkich widzę też, jak jestem ja i moje działania odbierane i komplementowanie, szczególnie takie...hmm przemyslane, niespontaniczne, niewynikające z chwili, czy wbrew faktom, irytuje mnie. Bo usłyszeć spontaniczne, szczere i wynikające z sytuacji " ale fajnie wyglądasz", albo "ja to jednak Cię naprawdę lubie" , to chyba każdemu sprawia przyjemność :)

aaa i nie ma we mnie wizjonerskiego ;), nierealistycznego planowania.

Natomiast to, co na podforum "7" napisano- o stosunku do autorytetów, ogolnie ludzi, związków, relacji z grupą - to są wszystkie moje wady i zalety spisane, jakby ktoś mi do zwojow emocjonalno- intelektualnych czujniki podłaczył.

to chyba tyle w tym temacie, by zachowac odpowiednie proporcje między "ja, ja" ;) a...jakim typem jesteś ;)

Awatar użytkownika
Radagast
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2010, 15:39

Re: Kim jesteś?

#114 Post autor: Radagast » środa, 25 sierpnia 2010, 16:12

atis pisze:Podałam ot takie przykłady i myślałam bardziej o studiach - piątka raczej nie pojdzie na kierunek, który jej nie interesuje (chociaż róznie to bywa, a wyjatek potwierdza regułę).
Coś w tym jest, chyba nie znam żadnej piątki, która siedzi na studiach, które jej nie interesują chociaż w najmniejszym stopniu. A najczęściej to pasjonaci;-). Chociaż, jak zauważyłaś, pewnie są jakieś odstępstwa od tej reguły;-)
Analogicznie do 'dlaczego się uczę', można spytać 'dlaczego poszedłem na studia'?
1- bo to słuszna droga
3- żeby udowodnić sobie i innym na co mnie stać
5- bo to fascynujące;-)
7- bo życie studenckie jest fantastyczne!

A inne typy? Hmm... jakieś pomysły?
5w6/6w5/6w7 ?aaaaagh!
INTj/ Mityczne damskie INTJ

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Kim jesteś?

#115 Post autor: atis » środa, 25 sierpnia 2010, 16:26

2 - żeby poznać nowych ludzi/ znaleźc faceta (wybaczcie dwójki)
3 - żeby zdobyć dobrą pracę, ewentualnie dlatego, żeby sie chwalić wyczesanym kierunkiem przed niewykształconymi znajomymi
4 - by przeżyć coś niezapomnianego :roll:
8 - żeby udowodnić sobie i innym na co mnie stać - to prędzej mi pasuje wlasnie do 8
9 - bo rodzice kazali/bo wszyscy tego oczekiwali
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Ceres
Posty: 821
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 23:59
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: UK

Re: Kim jesteś?

#116 Post autor: Ceres » środa, 25 sierpnia 2010, 16:30

Radagast pisze:Coś w tym jest, chyba nie znam żadnej piątki, która siedzi na studiach, które jej nie interesują chociaż w najmniejszym stopniu. A najczęściej to pasjonaci;-)
Wg mnie tymi pasjonatami są najczęściej Czwórki :P

Zatem wg mnie powinno być:

4 - by rozwijać swoją pasję
5 - bo to "przyszłościowy" kierunek :twisted:
Spotykam ludzi, szukam mądrych słów,
nie mówią nic, czego nie wiem dawno już
Na tyle, ile mogę zmieniam się...


4w5, sx/sp, EIE

Awatar użytkownika
bodzios
Posty: 695
Rejestracja: poniedziałek, 18 stycznia 2010, 23:06
Enneatyp: Obserwator

Re: Kim jesteś?

#117 Post autor: bodzios » środa, 25 sierpnia 2010, 16:41

Ceres pisze:5 - bo to "przyszłościowy" kierunek :twisted:
Masz mnie. Szkoda, że "przyszłosciowość" mojego kierunku studiów okazała się być mocno złudna. :mrgreen: Żeby nie było - trochę mnie interesowały, przynajmniej na początku, potem okazały być się shitem bez większych perspektyw. Trzeba było jednak na dziennikarstwo iść, po tym też pracy nie ma. :lol:
No UPS - no party. :(

Awatar użytkownika
Radagast
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2010, 15:39

Re: Kim jesteś?

#118 Post autor: Radagast » środa, 25 sierpnia 2010, 16:42

Ceres pisze:
Radagast pisze:Coś w tym jest, chyba nie znam żadnej piątki, która siedzi na studiach, które jej nie interesują chociaż w najmniejszym stopniu. A najczęściej to pasjonaci;-)
Wg mnie tymi pasjonatami są najczęściej Czwórki :P
Okej, mogę się zgodzić, tylko te pasje są na ogół różne;-)
Ceres pisze:5 - bo to "przyszłościowy" kierunek :twisted:
Zdecydowany sprzeciw! To, że stereotypowe zainteresowania piątki pokrywają się z zawodami, na które jest obecnie popyt (np. informatyk, inżynier), nie oznacza to, że piątki wybierają kierunki pod kątem przyszłej pracy! Toż to czysta fascynacja:-)
(btw. studentka fizyki się kłania 8) )
5w6/6w5/6w7 ?aaaaagh!
INTj/ Mityczne damskie INTJ

Awatar użytkownika
Radagast
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2010, 15:39

Re: Kim jesteś?

#119 Post autor: Radagast » środa, 25 sierpnia 2010, 16:44

bodzios pisze:
Ceres pisze:5 - bo to "przyszłościowy" kierunek :twisted:
Masz mnie.
Brutus, podważyłeś moją wypowiedź;-)
5w6/6w5/6w7 ?aaaaagh!
INTj/ Mityczne damskie INTJ

Awatar użytkownika
Ceres
Posty: 821
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 23:59
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: UK

Re: Kim jesteś?

#120 Post autor: Ceres » środa, 25 sierpnia 2010, 16:47

Radagast pisze:To, że stereotypowe zainteresowania piątki pokrywają się z zawodami, na które jest obecnie popyt (np. informatyk, inżynier), (...)
No, chyba, że tak... :P

Ale te Piątki, które znam, wybierały dany kierunek studiów nie z pasji, ale dlatego, że właśnie był "przyszłościowy" - np. budownictwo, filologia szwedzka, automatyka i robotyka... :roll:
bodzios pisze: Masz mnie. Szkoda, że "przyszłosciowość" mojego kierunku studiów okazała się być mocno złudna. :mrgreen: Żeby nie było - trochę mnie interesowały, przynajmniej na początku, potem okazały być się shitem bez większych perspektyw.
A jaki kierunek wybrałeś? ;)
Spotykam ludzi, szukam mądrych słów,
nie mówią nic, czego nie wiem dawno już
Na tyle, ile mogę zmieniam się...


4w5, sx/sp, EIE

ODPOWIEDZ