Czy ktoś ma wrażenie, że kiedyś był innym typem?

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
kidziorek
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 12 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

Czy ktoś ma wrażenie, że kiedyś był innym typem?

#1 Post autor: kidziorek » środa, 4 lipca 2007, 17:16

Czy ktoś ma poczucie, że jak był młodszy był innym typem ?
Zatruty przez okoliczności życia czy ludzi ?

Przeczytałem opis dwójki na innej stronie i zobaczyłem
prawie siebie sprzed 10-15 lat ...czy to możliwe ?


7w8 sx/so/sp ENFP sangwinik

produkt vodko :)podobny

Awatar użytkownika
Ertai
Posty: 274
Rejestracja: sobota, 21 kwietnia 2007, 22:02
Kontakt:

#2 Post autor: Ertai » środa, 4 lipca 2007, 17:23

Hm, wydaje mi się, że bardzo. Moja przeszłosć jest głęboko Czwórkowa, chociaż na chwilę obecną nic z tego nie zostało.
8 w 9
Ertai pisze:Chcą mnie zmusić do monogami =[

Awatar użytkownika
angelique1990
Posty: 82
Rejestracja: środa, 14 marca 2007, 20:44
Lokalizacja: Bydgoszcz

#3 Post autor: angelique1990 » środa, 4 lipca 2007, 18:30

Mysle, że kiedyś byłam bardziej czwórkowa. Jednak od zawsze odizolowana. Dawniej silniejsza 4, co stopniowo przekształciło sie w 5, choć skrzydło jest. I też dużo mam z 1... miedzy tymi typami oscylowały moje wyniki testów.
5w4, dużo z 4 INTJ sp/sx/so

"I lie inside myself for hours..."

...Je aime la France...

Awatar użytkownika
Cienka
Posty: 112
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 15:31
Lokalizacja: się biorą dzieci?

#4 Post autor: Cienka » środa, 4 lipca 2007, 18:56

Ja dawniej byłam kompletnym odludkiem, nie miałam zbyt wielu znajomych, najchętniej spędzałam czas w domu, zamknięta w swoim pokoju. Chyba byłam jakąś 5. Spokojna, zamknięta w sobie. Później dopiero wyrosło ze mnie zupełne przeciwieństwo tego i teraz z 5 mam niewiele wspólnego.
7w8, ENFp, sp/sx/so, choleryk :)

Raven
Posty: 528
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 23:57
Lokalizacja: Wrocław

#5 Post autor: Raven » środa, 4 lipca 2007, 19:17

Wydaje mi się, że kiedyś byłem 1w2, a teraz jestem bardziej 1w9. Nie do końca jest to odpowiedź na pytanie zawarte w temacie, ale czuję, że coś się zmieniło
1w9

Rosveen
Posty: 363
Rejestracja: czwartek, 4 stycznia 2007, 14:29
Lokalizacja: ja się tu wzięłam?

#6 Post autor: Rosveen » środa, 4 lipca 2007, 19:27

Skrzydła mogą się zmieniać. Bo człowiek może się zmieniać i rozwijać. W obrębie skrzydła - lub wykraczając poza nie, wręcz je zmieniając na inne, jak w Twoim przypadku.

Czy byłam innym typem... Nie wiem. Raczej nie. Dawniej byłam zdrowsza, bardziej otwarta, może bardziej w3. Ale nie byłam innym typem. Były też okresy, kiedy przytałczało mnie skrzydło 5, przytałaczało tak bardzo, że wydawałam się być 5. Ale nie byłam.

Z drugiej strony, 15 lat temu jeszcze mnie nie było na świecie, więc nie bardzo mogę posługiwać się takimi wyznacznikami czasu ;) Może przez najbliższe 10, 15 lat stanie się cud i będę innym typem. Prawdopodobieństwo praktycznie zerowe, ale przeciez wszystko jest możliwe, prawda? :D

Awatar użytkownika
Nuit
Posty: 935
Rejestracja: środa, 7 marca 2007, 00:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7 Post autor: Nuit » środa, 4 lipca 2007, 19:42

Cienka pisze:Ja dawniej byłam kompletnym odludkiem, nie miałam zbyt wielu znajomych, najchętniej spędzałam czas w domu, zamknięta w swoim pokoju. Chyba byłam jakąś 5. Spokojna, zamknięta w sobie. Później dopiero wyrosło ze mnie zupełne przeciwieństwo tego i teraz z 5 mam niewiele wspólnego.


ha! Cienka! no właśnie ja też w wieku mniej więcej od 7 do 18 lat byłam wybitnie piątkowa!
"Ty nie jesteś kobietą, jesteś wiedźmą. A wiedźma to wiedźma - nie ma dobra, czy zła"

Chaos i zniszczenie by ENTp

ktośtam
VIP
VIP
Posty: 973
Rejestracja: poniedziałek, 25 grudnia 2006, 19:25

#8 Post autor: ktośtam » środa, 4 lipca 2007, 20:51

Znam kilku ludzi, którzy sprawiają wrażenie, jakby zmienili swój typ albo przejawiają cechy kilku na raz.

Ja zawsze byłem 4w5, aczkolwiek chciałbym zmienić się w 8 i raczej ku temu dążę. ;)

Awatar użytkownika
Ertai
Posty: 274
Rejestracja: sobota, 21 kwietnia 2007, 22:02
Kontakt:

#9 Post autor: Ertai » środa, 4 lipca 2007, 21:12

Jest dziwna tendencja - wygląda na to, że osiem wykazują za młodu dużo cech 4w5 lub 5w4. Może to czasy, kiedy wrażliwość Protektorów* nie była maskowana/gaszona/wogóle istniała.

*Protector = Challenger = Szef = Skurczybyk = 8 =]
8 w 9
Ertai pisze:Chcą mnie zmusić do monogami =[

nutshell
VIP
VIP
Posty: 808
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 01:33

#10 Post autor: nutshell » środa, 4 lipca 2007, 21:14

Moja mama, 'zatwardziała' 8, też za młodu wykazywała mnóstwo Piątkowych cech, ale przecież 8 ma połączenie z 5 więc nic nietypowego :)
6w5 / INFj

*Jeśli chcesz wiedzieć, czym jest granfalon
Spróbuj obrać ze skórki bańkę mydlaną*

Awatar użytkownika
Nuit
Posty: 935
Rejestracja: środa, 7 marca 2007, 00:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#11 Post autor: Nuit » środa, 4 lipca 2007, 21:15

Hehe - "w ogóle istniała"? ;) no bez przesady, Ertai, nie rób z nas potworów;)
A ja w między czasie jeszcze byłam prawie-dwójką (ale zdrową i wtedy chyba już 8 byłam), a teraz jestem prawie 7 :p
"Ty nie jesteś kobietą, jesteś wiedźmą. A wiedźma to wiedźma - nie ma dobra, czy zła"

Chaos i zniszczenie by ENTp

ktośtam
VIP
VIP
Posty: 973
Rejestracja: poniedziałek, 25 grudnia 2006, 19:25

#12 Post autor: ktośtam » środa, 4 lipca 2007, 21:34

Może to czasy, kiedy wrażliwość Protektorów* nie była maskowana/gaszona/wogóle istniała.
Na pewno dzieci są bardziej ciekawe i wrażliwe, patrzą na świat irracjonalnie, przez kolorowe szkło wyobraźni. Pewnie dlatego dużo ósemek była w młodości bardziej czwórkowo-piątkowa. ;)

Może to być też spowodowane tym, że niektóre 4 życie zmusza do przekształcenia się w 8, którym generalnie łatwiej dać sobie radę z problemami.

Awatar użytkownika
paranoidandroid
Posty: 201
Rejestracja: niedziela, 27 maja 2007, 16:20

#13 Post autor: paranoidandroid » środa, 4 lipca 2007, 22:43

Obrazek
Ostatnio zmieniony czwartek, 24 stycznia 2008, 19:48 przez paranoidandroid, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 780
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 11:11

#14 Post autor: Gabriel » środa, 4 lipca 2007, 22:47

nutshell pisze:Moja mama, 'zatwardziała' 8, też za młodu wykazywała mnóstwo Piątkowych cech, ale przecież 8 ma połączenie z 5 więc nic nietypowego :)
Ja zauważyłem tendencje u wszystkich typów, że w przeszłości wykazywali sporo cech z połączenia stresowego. Ja np. byłem w dzieciństwie bardzo ustępliwy, wpływowy, usłuchany, miałem generalnie sporo cech z 2. Moja siostra jedynka np. miała więcej cech czwórkowych - interesowała ją bardziej sztuka (teraz jest na politechnice, ma kwadratowy łeb i zero "inteligencji artystycznej") i bardziej wszystkim się przejmowała, miała skłonności do dramatyzowania, czucia się inną, odrzuconą. Znajoma ósemka w dzieciństwie wykazywała ogrom cech piątkowych. Podobnie jest z moim młodszym kumplem, który wyrasta powoli na ósemkę, a przyznam, że wcześniej bym sie tego po nim nie spodziewał.

Naszła mnie dziwna myśl, że można by to połączyć z teorią, że człowiek działa na podświadomości, powraca do stanu dziecka w sytuacjach niepewnych, stresowych (księżyc w astrologi), który w Enneagramie jest "niezdrowym połączeniem". Choć to już banialuki wyssane z palca to można sobie poteoretyzować ;)
ewutek pisze:Uśmiechnięty chłopiec o dziewczęcych rysach.
Nie ma już dla mnie nadziei. :lol:
4w3 sp lub sx / so ENFJ

pepelemoko
Posty: 370
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 19:40

#15 Post autor: pepelemoko » środa, 4 lipca 2007, 23:30

a ja chyba 7 byłam i to ze skrzydłem 8 - biegająca, gadająca, bardzo towarzyska, inicjująca wszelkie zabawy. a na początku liceum zaczęłam się zamykać do środka, pojawiły się zaintersowania sztuką wszelkiego rodzaju,podkreślać na każdym kroku swoją indywidualność..ehh! te narkotyki ;)

ODPOWIEDZ