Dziwne miejsce, dziwni ludzie ...

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
C21H23NO5
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 19 lipca 2007, 02:44

Dziwne miejsce, dziwni ludzie ...

#1 Post autor: C21H23NO5 » czwartek, 19 lipca 2007, 02:55

Na pewno nie wiele Was interesuje moje zdanie, dlatego wyrażę je krótko - ten enneagram jest lekko zgodny z prawdą, na pytania czesto nie da sie odpowiedziec bo nie pasuje ani A ani B

Jak tu wszedlem to pomyslalem ze to kolejny tescik dla nudzących sie biednych nastolatków, ale po przeczytaniu forum, mysle sobie ze jestescie troche nienormalni... Tytuły tematów i pytania przypominają mi bardzo młodziencze lata i listy w "Bravo"

Czy 3 może z 6, czy 8 z 2, 4. Rany, jak można pytać się o takie idiotyzmy Oo ? Nie sądzicie że troche za dużo oczekujecie od kilku liczb, wyobrażam sobie sytuacje gdzie po krotkiej rozmowie dowiaduje sie "o nie! jestes 8! nie moge z toba gadać bo i tak sie nie polubimy" Nie dajcie sie zwariować. To forum przedstawia dla mnie taką samą wartość jak radio ma-ryja.

Moze troche nieodpowiednio wyrażam swoja opinie, nie bierzcie sobie tego do serca, sory jesli kogos uraziłem. Pozdrawiam, bardzo serdecznie, każda liczbe -,O



Awatar użytkownika
after
Posty: 328
Rejestracja: sobota, 19 maja 2007, 16:16
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#2 Post autor: after » czwartek, 19 lipca 2007, 04:12

Dziwne? Skoro treść forum przypomina ci listy w 'Bravo' to chyba piszą tu całkiem zwyczajni ludzie - szary mainstream, a nie kolorowi, dziwni ekscentrycy.

Tematy gdzie się omawia związki różnych 'numerków' to raczej szukanie pomocy lub upewnienia się. To taki sam idiotyzm jak sama miłość ;p Pewnie dlatego jej symbolem jest serce, nie mózg.

I sam popatrz na związki ludzi - jedne są burzliwe, gwałtowne, chaotyczne, inne harmonijne, zgodne itd. Związać się może dowolny 'numerek' z dowolnym innym, ale to jak taki związek będzie wyglądał, właśnie mocno zależy od tego które to numerki. Bywa, że zakochujemy się w kimś, kto pasuje do nas jak musztarda do kremówki - wtedy myślenie bierze urlop, ale gdy już z niego wraca robi się niewesoło. To nie jest idiotyzm, że ludzie próbują tego uniknąć, że chcą wiedzieć z kim będzie im dobrze także wtedy gdy włączy się myślenie, gdy zacznie się proza życia.
diacetylomorfina pisze:To forum przedstawia dla mnie taką samą wartość jak radio ma-ryja.
Może to dlatego, że spędziłeś równie mało czasu przy obu?

A opinie wyraziłeś bardzo dobrze wg mnie =] Bez głaskania po pupkach^^
______________________________________________________________________________________________Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#3 Post autor: Wawelski » czwartek, 19 lipca 2007, 09:21

after pisze: A opinie wyraziłeś bardzo dobrze wg mnie =] Bez głaskania po pupkach^^
Ja tam bym na pieszczoty nie narzekał xP
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

nutshell
VIP
VIP
Posty: 808
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 01:33

#4 Post autor: nutshell » czwartek, 19 lipca 2007, 11:56

Poddawanie sie stereotypom to jedno, ale jeśli sądzisz Autorze, że forumowe problemy w związkach między partnerami o danych typach, odpowiadają problemom opisywanym na łamach barvo i innych młodzieżowych gazetek, to albo nie wgłębiłeś się zbytnio w dany temat, albo w sam Enneagram.
Poza tym, ile jest tematów typu czy 1 może z 7 etc? rozumiem, żeby całe forum było w tym 'kliamcie', ale przeciez tu sie rozmawia na różne, ambitniejsze tematy :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 19 lipca 2007, 12:00 przez nutshell, łącznie zmieniany 1 raz.
6w5 / INFj

*Jeśli chcesz wiedzieć, czym jest granfalon
Spróbuj obrać ze skórki bańkę mydlaną*

Awatar użytkownika
Orest Reinn
Posty: 190
Rejestracja: czwartek, 10 maja 2007, 16:30

#5 Post autor: Orest Reinn » czwartek, 19 lipca 2007, 11:59

ja znam swój typ, aale pisze o sobie a nie Jedynka mysli... Jedynki tak maja ...Robuie to bardzo rzadko, aczkolwiek wyczuwam presję podporządkowania się propagowaniu LICZB.
No, jedynki już tak mają :P


Ile ja już razy słyszałem teksty w stylu "zupełnie jakbym czytał o sobie", "dokładnie tak jak ja", "mam to samo". Podział na typy jest tylko umowny, ale zawsze w pewnym stopniu coś odzwierciedla.
5w4
XNTp

Raven
Posty: 528
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 23:57
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziwne miejsce, dziwni ludzie ...

#6 Post autor: Raven » czwartek, 19 lipca 2007, 12:03

C21H23NO5 pisze:ten enneagram jest lekko zgodny z prawdą
zależy, w baaardzo wielu przypadkach jest tak jak pisze Orest
C21H23NO5 pisze:na pytania czesto nie da sie odpowiedziec bo nie pasuje ani A ani B
dlatego jest też opcja pośrednia
C21H23NO5 pisze:Jak tu wszedlem to pomyslalem ze to kolejny tescik dla nudzących sie biednych nastolatków
o enneagramie pisze się książki, niekoniecznie dla nastolatków
C21H23NO5 pisze:po przeczytaniu forum, mysle sobie ze jestescie troche nienormalni
ciekawe, które wątki czytałeś i co cię upoważnia do wydania tak uogólniającej opinii
C21H23NO5 pisze:Czy 3 może z 6, czy 8 z 2, 4. Rany, jak można pytać się o takie idiotyzmy? Nie sądzicie że troche za dużo oczekujecie od kilku liczb, wyobrażam sobie sytuacje gdzie po krotkiej rozmowie dowiaduje sie "o nie! jestes 8! nie moge z toba gadać bo i tak sie nie polubimy"
jeśli ktoś traktuje te liczby aż tak dosłownie, to rzeczywiście jest to śmieszne, ale nie stosuj sprowadzania tego ad absurdum, bo w taki sposób zdezawuować można wszystko
C21H23NO5 pisze:To forum przedstawia dla mnie taką samą wartość jak radio ma-ryja
ach, pojjjechał... a w końcówce piszesz, że przepraszasz jeśli kogoś uraziłeś. Nienormalni jesteśmy, poziom RM prezentujemy... "a poza tym trzymajcie się, nie chciałem was urazić"
1w9

nlg
Posty: 218
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2007, 16:07
Lokalizacja: tak

Re: Dziwne miejsce, dziwni ludzie ...

#7 Post autor: nlg » czwartek, 19 lipca 2007, 12:12

C21H23NO5 pisze:Na pewno nie wiele Was interesuje moje zdanie, dlatego wyrażę je krótko - ten enneagram jest lekko zgodny z prawdą, na pytania czesto nie da sie odpowiedziec bo nie pasuje ani A ani B

Jak tu wszedlem to pomyslalem ze to kolejny tescik dla nudzących sie biednych nastolatków, ale po przeczytaniu forum, mysle sobie ze jestescie troche nienormalni... Tytuły tematów i pytania przypominają mi bardzo młodziencze lata i listy w "Bravo"

Czy 3 może z 6, czy 8 z 2, 4. Rany, jak można pytać się o takie idiotyzmy Oo ? Nie sądzicie że troche za dużo oczekujecie od kilku liczb, wyobrażam sobie sytuacje gdzie po krotkiej rozmowie dowiaduje sie "o nie! jestes 8! nie moge z toba gadać bo i tak sie nie polubimy" Nie dajcie sie zwariować. To forum przedstawia dla mnie taką samą wartość jak radio ma-ryja.

Moze troche nieodpowiednio wyrażam swoja opinie, nie bierzcie sobie tego do serca, sory jesli kogos uraziłem. Pozdrawiam, bardzo serdecznie, każda liczbe -,O
Heh kolego obraziłeś się na wynik testu? Moja koleżanka po przeczytaniu opisu 8w7 powiedziała, że to wypisz wymaluj ja - czyli coś tam się musi zgadzać. :) Masz rację, że nie można dać się zwariować i żyć wg liczb ale system sam w sobie jest ciekawy (przynajmniej dla mnie) właśnie dzięki stosunkowo dużej trafności i wydaje mi się, że większość ludzi na forum tak jak ja zostałą tu przyciągnięta ciekawościa, nie możesz więc uogólniać że jest to forum dla emo nastolatek nie mogących znaleźć własnego ja blablabla po zobaczeniu kilku wątków. Większość użytkowników forum to ludzie raczej dojrzali, przynajmniej emocjonalnie.

P.S. I mogę zapytać jak tu trafiłeś?

P.S.2 I czemu heroina?
tak

Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 780
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 11:11

#8 Post autor: Gabriel » czwartek, 19 lipca 2007, 12:27

Helen Palmer napisała:
"Główną wadą Enneagramu jest to, że jest tak dobry."
Może i to się ludziom nie podoba. Wiadomo, nie traktuję tego jak religi, ale fakt faktem, że ten system psychologiczny jest bardzo trafny.
ewutek pisze:Uśmiechnięty chłopiec o dziewczęcych rysach.
Nie ma już dla mnie nadziei. :lol:
4w3 sp lub sx / so ENFJ

Awatar użytkownika
aliszien
VIP
VIP
Posty: 1459
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 14:07
Lokalizacja: Warszawy

Re: Dziwne miejsce, dziwni ludzie ...

#9 Post autor: aliszien » czwartek, 19 lipca 2007, 12:31

Raven pisze:
C21H23NO5 pisze:na pytania czesto nie da sie odpowiedziec bo nie pasuje ani A ani B
dlatego jest też opcja pośrednia
Tu się zgodzę z C21...
Opcję pośrednią można o kant tyłka sobie obić. Jeśli nie zgadzasz się ani z A, ani z B, to jak niby masz się zgodzić z czymś pomiędzy A i B :?:
Mój facet w kilku pytaniach miał ten sam problem i wkurzał się.

C21H23NO5 pisze:Jak tu wszedlem to pomyslalem ze to kolejny tescik dla nudzących sie biednych nastolatków
C21H23NO5 pisze:po przeczytaniu forum, mysle sobie ze jestescie troche nienormalni...
Po prostu grupa ludzi kierująca się pewnym systemem psychologicznym.
Ale ty już wszedłeś tu z pewną tezą.
C21H23NO5 pisze:Czy 3 może z 6, czy 8 z 2, 4. Rany, jak można pytać się o takie idiotyzmy? Nie sądzicie że troche za dużo oczekujecie od kilku liczb, wyobrażam sobie sytuacje gdzie po krotkiej rozmowie dowiaduje sie "o nie! jestes 8! nie moge z toba gadać bo i tak sie nie polubimy"
I tu udowadniasz, że czytałeś to forum jak wielbicielka solarki "Bravo" - z pewną dozą analfabetyzmu wtónego :?
Na kilkaset wątków takich jest 4-5... Jeden procent.
Większość to dyskusje ludzi o podobnej wrażliwości, spojrzeniu na świat na interesujące ich rzeczy.
C21H23NO5 pisze:To forum przedstawia dla mnie taką samą wartość jak radio ma-ryja
A nam bardzo przyjemnie, że mogliśmy pomóc dziecku neostrady z wyrzyganiu się własną frustracją.


Jak chcesz o czymś dyskutować, to uzbrój się w argumenty merytoryczne.


Ale ty zapewne na forum już nie wrócisz, bo rano dziecko nie będzie pamiętać, gdzie w nocy sobie serfowało i trolowało.
4w5, INFj, sp/sx

Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 780
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 11:11

#10 Post autor: Gabriel » czwartek, 19 lipca 2007, 12:39

I znów ta odraza do dzieci.
Ali, jak możesz... ;) :P
ewutek pisze:Uśmiechnięty chłopiec o dziewczęcych rysach.
Nie ma już dla mnie nadziei. :lol:
4w3 sp lub sx / so ENFJ

Raven
Posty: 528
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 23:57
Lokalizacja: Wrocław

#11 Post autor: Raven » czwartek, 19 lipca 2007, 12:44

Hmm... a może ten wątek to pewna prowokacja intelektualna? No wiecie, jakiś użytkownik zrobił sobie innego nicka, biorąc wzór diacetylomorfiny, i postanowił ożywić to forum, które w czasie letniego odpoczynku nieco zamarło? ;)
1w9

Awatar użytkownika
paranoidandroid
Posty: 201
Rejestracja: niedziela, 27 maja 2007, 16:20

#12 Post autor: paranoidandroid » czwartek, 19 lipca 2007, 12:44

Obrazek
Ostatnio zmieniony czwartek, 24 stycznia 2008, 19:22 przez paranoidandroid, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 780
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 11:11

#13 Post autor: Gabriel » czwartek, 19 lipca 2007, 12:45

Raven pisze:Hmm... a może ten wątek to pewna prowokacja intelektualna? No wiecie, jakiś użytkownik zrobił sobie innego nicka, biorąc wzór diacetylomorfiny, i postanowił ożywić to forum, które w czasie letniego odpoczynku nieco zamarło? ;)
Założe się, że to Ty.

:lol:
ewutek pisze:Uśmiechnięty chłopiec o dziewczęcych rysach.
Nie ma już dla mnie nadziei. :lol:
4w3 sp lub sx / so ENFJ

Awatar użytkownika
aliszien
VIP
VIP
Posty: 1459
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 14:07
Lokalizacja: Warszawy

#14 Post autor: aliszien » czwartek, 19 lipca 2007, 12:54

Raven pisze:Hmm... a może ten wątek to pewna prowokacja intelektualna? No wiecie, jakiś użytkownik zrobił sobie innego nicka, biorąc wzór diacetylomorfiny, i postanowił ożywić to forum, które w czasie letniego odpoczynku nieco zamarło? ;)
Niezły pomysł...
Nef się chlapie w morzu.
Basketcase w drodze na Erę Nowe Horyzonty.
Enngiv nie dałby rady stylistycznie tak długiej wypowiedzi z tylko kilkoma kropkami.
Stawiam na Piątkę albo Ósemkę :wink:



PS: Wybaczcie mojemu PMSowi - dopiero rozwija skrzydła :lol:
4w5, INFj, sp/sx

Awatar użytkownika
Garreth
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2007, 23:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Dziwne miejsce, dziwni ludzie ...

#15 Post autor: Garreth » czwartek, 19 lipca 2007, 13:38

aliszien pisze: Opcję pośrednią można o kant tyłka sobie obić. Jeśli nie zgadzasz się ani z A, ani z B, to jak niby masz się zgodzić z czymś pomiędzy A i B :?:
Ja robiłem enneagram w krórym jeśli się wybrało odpowiedź pośrednią to tak jakby się na pytanie nie odpowiedziało... Więc chyba całkie zmyślnie, co?
5w4 INTp

ODPOWIEDZ