Dziwne miejsce, dziwni ludzie ...

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
aliszien
VIP
VIP
Posty: 1459
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 14:07
Lokalizacja: Warszawy

Re: Dziwne miejsce, dziwni ludzie ...

#16 Post autor: aliszien » czwartek, 19 lipca 2007, 13:41

Garreth pisze:
aliszien pisze: Opcję pośrednią można o kant tyłka sobie obić. Jeśli nie zgadzasz się ani z A, ani z B, to jak niby masz się zgodzić z czymś pomiędzy A i B :?:
Ja robiłem enneagram w krórym jeśli się wybrało odpowiedź pośrednią to tak jakby się na pytanie nie odpowiedziało... Więc chyba całkie zmyślnie, co?
Oki


4w5, INFj, sp/sx

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#17 Post autor: impos animi » czwartek, 19 lipca 2007, 13:44

po przeczytaniu forum, mysle sobie ze jestescie troche nienormalni...
Dla takiej chorej i dziwnej czwóreczki jak ja to nawet komplement ^^
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

Raven
Posty: 528
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 23:57
Lokalizacja: Wrocław

#18 Post autor: Raven » czwartek, 19 lipca 2007, 13:56

Gabriel pisze: Założe się, że to Ty :lol:
Pudło, mój drogi. Mam co robić. A ten post napisałem, ponieważ dawno temu na moim licealnym forum też były takie sprawy. Nie żebym uważał to za coś złego, w końcu nie ma to jak inteligentna wymiana myśli
1w9

C21H23NO5
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 19 lipca 2007, 02:44

#19 Post autor: C21H23NO5 » czwartek, 19 lipca 2007, 14:23

Witam ponownie, tak wpadłem zobaczyć czy bardzo mnie zbluzgaliście, ale do rzeczy
after pisze:Może to dlatego, że spędziłeś równie mało czasu przy obu?
akurat przy forum niewiele, poczytałem z 20 minut, być może są normalne tematy, bo jest ich wiele, ale musiałem trafić na same wadliwe. Chyba można pomyśleć że ten cały Enneagram jest dla szukających własnego ja nastolatków skoro widze wiele postów w stylu jak rozkochać w sobie "1-9", czy "1-9" z "1-9" może ? itd itd. Nie przejmujcie się, jakbym przeglądnął całe forum to i tak pamiętałbym te złe rzeczy, dobre nie zapadają tak w pamięć, ale o radiu wiem dużo, kiedyś dawno na wakacjach słuchaliśmy przez tydzień, dla żartów, ale wiele wtedy się dowiedziałem. O samym porównaniu do radia nieco później.
Raven pisze:
C21H23NO5 pisze: po przeczytaniu forum, mysle sobie ze jestescie troche nienormalni
ciekawe, które wątki czytałeś i co cię upoważnia do wydania tak uogólniającej opinii
czytałem niewiele, pierwsze strony z kilku liczb, fakt - niewiele. Opinie wydałem na podstawie kilku wątków - trochę pochopnie, ale nie chciałem nikogo urazić-wyszło jak wyszło, dlatego wszystkich których to dotknęło przepraszam.
nlg pisze: Heh kolego obraziłeś się na wynik testu?
Nie :) nie wierze w liczby, a jestem za stary, żeby się o takie śmieszne rzeczy obrażać :)
nlg pisze: P.S. I mogę zapytać jak tu trafiłeś?
znajoma chciała żebym zrobił test, przy okazji zawitałem na forum. Również z ciekawości- do jakiej grupy ludzi trafiają liczby.
nlg pisze:P.S.2 I czemu heroina?
To dłuższa historia, ale uznajmy że "tak po prostu"
aliszien pisze:Ale ty już wszedłeś tu z pewną tezą.
To jest nie prawda. Test to jedno, ludzie to drugie. Spodziewałem się tego co zastane, ale nie wchodziłem z żadną tezą.
aliszien pisze:I tu udowadniasz, że czytałeś to forum jak wielbicielka solarki "Bravo" - z pewną dozą analfabetyzmu wtónego
...
Zastanawiam się co znaczy "wielbicielka solarki Bravo" ? Czy chodziło Ci o solarium o nazwie "Bravo" czy o coś innego. Dlatego nie odpowiem na to, bo nie bardzo rozumiem jak chciałaś mi ubliżyć.

C21H23NO5 pisze:To forum przedstawia dla mnie taką samą wartość jak radio ma-ryja
Źle się wyraziłem, nie będę się tłumaczyć, że przez porę "dnia" w jakiej to pisałem, czy inne okoliczności, bo to jest nieważne. Chodziło mi o to, że to forum jest jak radio maryja. Wg mnie RM to jedna wielka sekta i mydlenie ludziom oczu. I o to mi chodziło pisząc to, bo w kilku tematach wyglądało jakbyście bezgranicznie ufali tym liczbą. W tych kilku tematach wyglada to jak sekta.

Nabijanie ludzi w butelke? Cały czas trzymając sie tych kilku tematów "czy X może z X, czy spodobam sie ja X komuś X itd itd. To, że komuś na podstawie kilku pytań wyjdzie że jest 1,2,3,5 czy 8 to nie znaczy że faktycznie ma taką osobowość. Ludzie są bardzo różni i nawet jak ktoś sie zgadza ze swoja liczbą to nic nie znaczy. Póki to traktujecie luźno jest okej, ale nie dajcie sie zwariować... ale nie pytajcie czemu się przejmuje skoro nawet Was nie znam, bo sam nie wiem :)
aliszien pisze: A nam bardzo przyjemnie, że mogliśmy pomóc dziecku neostrady z wyrzyganiu się własną frustracją.
Prawdopodobnie jestem starszy od Ciebie, ale co za różnica... nie przeszkadza mi że tak mnie nazywasz, bo przecież tak jak ja nie wiem nic o Tobie, tak Ty nie wiesz o mnie.

aliszien pisze:Jak chcesz o czymś dyskutować, to uzbrój się w argumenty merytoryczne.
Może nieco agresji było, ale moja wypowiedz oprócz wyrażenia się o Was nieprzychylnie zawierała sensowne treści. Gdy byłem mały ojciec przestrzegał mnie żeby nie wycierać się innymi, ale zapytam, czy Twój post był idealny, a ostatnia część zawierała wartości merytoryczne :)?
aliszien pisze:Ale ty zapewne na forum już nie wrócisz, bo rano dziecko nie będzie pamiętać, gdzie w nocy sobie serfowało i trolowało.
O rany, pora jak pora, to że Ty śpisz i z tych godzin niewiele pamiętasz... Jestem przestawiony, przecież to moja sprawa kiedy siedzę na komputerze i odnoszę wrażenie, że nie powinno Cię to obchodzić.
A na forum zaglądnąłem -jak widzisz- i zapamiętałem gdzie w nocy trolowałem :)
Raven pisze:No wiecie, jakiś użytkownik zrobił sobie innego nicka, biorąc wzór diacetylomorfiny
jakie to ma znaczenie jaki nick sobie wziąłem, bo nie bardzo rozumiem.


Znalazłem sporo postów o tnięciu się i "emowaniu" Może nie wszyscy tacy jesteście, ale przecież kilka postów i wyrabia się opinia, jeśli do kogoś to nie pasuje to niech nie czuje się urażony, wyjątki potwierdzają reguły.
Btw. czasem naprawdę mam dość enneagramu, kiedy w głowie stają mi czytane po tysiąc razy zdania z "Enneagramu" i "Enneagramu w działaniu", tak doskonale przypasowane do tej sytuacji i za każdym razem, pomimo zmian, wszystko co się dzieje, mieści się ramach konkretnych relacji- jakby nie dało się wyjść poza nie- najwyżej ocenić, jak bardzo relacja stała się neurotyczna.
To też pewnie wyjątek... i potwierdzenie, że nie kierujecie się tym w życiu i nie trzymacie się tego kurczowo (tu znowu- jeśli kogoś to nie dotyczy, niech nie poczuje się urażony że uogólniam)

Tak to jest, że wydaje się opinie o całej grupie, a nie o jednostkach. Zawsze tak było. Poza tym, to tylko moja opinia, człowieka z zewnątrz, którą nikt z dojrzałych emocjonalnie nawet się nie zainteresuje.

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
after
Posty: 328
Rejestracja: sobota, 19 maja 2007, 16:16
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Dziwne miejsce, dziwni ludzie ...

#20 Post autor: after » czwartek, 19 lipca 2007, 14:24

Garreth pisze:
aliszien pisze: Opcję pośrednią można o kant tyłka sobie obić. Jeśli nie zgadzasz się ani z A, ani z B, to jak niby masz się zgodzić z czymś pomiędzy A i B :?:
Ja robiłem enneagram w krórym jeśli się wybrało odpowiedź pośrednią to tak jakby się na pytanie nie odpowiedziało... Więc chyba całkie zmyślnie, co?
Brak decyzji też jest decyzją - wybranie odpowiedzi pomiędzy oznacza niezdecydowanie, a to coś mówi o człowieku i wg mnie powinno być uwzględnione w wynikach, a nie zwyczajnie pominięte. Ja miałem sporo pytań gdzie nie mogłem się zdecydować, bo albo obie opcje do mnie pasowały, albo rzadna. A tylko w kilku pytaniach zaznaczyłem te skrajne odpowiedzi - czyli 'zdecydowanie tak/nie' - zazwyczaj wybierałem to pomiędzy tym a środkową opcją, bo niewiele jest rzeczy, które robię zawsze tak samo.
Raven pisze:Hmm... a może ten wątek to pewna prowokacja intelektualna? No wiecie, jakiś użytkownik zrobił sobie innego nicka, biorąc wzór diacetylomorfiny, i postanowił ożywić to forum, które w czasie letniego odpoczynku nieco zamarło? ;)
Komuś musiałoby się wybitnie nudzić. A może to twoja sprawka, a teraz dla zmyłki wysnuwasz takie podejrzenia, żeby zdjąć siebie z listy podejrzanych, bo przecież detektyw nigdy nie jest zabójcą ;p
______________________________________________________________________________________________Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
paranoidandroid
Posty: 201
Rejestracja: niedziela, 27 maja 2007, 16:20

#21 Post autor: paranoidandroid » czwartek, 19 lipca 2007, 14:27

Obrazek
Ostatnio zmieniony czwartek, 24 stycznia 2008, 19:22 przez paranoidandroid, łącznie zmieniany 1 raz.

Raven
Posty: 528
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 23:57
Lokalizacja: Wrocław

#22 Post autor: Raven » czwartek, 19 lipca 2007, 14:35

Te liczby nie są po to żeby im "bezgranicznie ufać", tylko żeby pomóc. I mi to w wielu sprawach pomogło - na przykład, teraz gdy ktoś czyni zarzut, że muszę mieć wszystko wg planu (choć wg mnie żaden to zarzut, tylko stwierdzenie faktu), mówię, że to element mojej osobowości i nic z tym nie zrobię. Właśnie dzięki enneagramowi zrozumiałem, że to jest dla mnie NATURALNE, a nie jest jakimś skrzywieniem psychicznym

Wątków typu "która cyferka z którą w związku" jest procentowo niewiele, za to pomocne są wątki typu "jak radzicie sobie z charakterystycznym dla waszego typu problemem" i można stamtąd wynieść wartościowe wnioski. Jednak rzeczywiście, przeciwny jestem traktowaniu tego forum (i każdego innego) jako formy psychoterapii, bo to już idzie trochę za daleko
1w9

C21H23NO5
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 19 lipca 2007, 02:44

#23 Post autor: C21H23NO5 » czwartek, 19 lipca 2007, 15:01

to prawie jak paranoja.
"czy to ktos z forum robi sobie jaja, żeby ożywić forum ??"

jestem z zewnątrz, nigdy wcześniej nie widziałem tego forum i sie tu nie wypowiadalem, wyluzujcie troche ...

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#24 Post autor: impos animi » czwartek, 19 lipca 2007, 15:03

Źle się wyraziłem, nie będę się tłumaczyć, że przez porę "dnia" w jakiej to pisałem, czy inne okoliczności, bo to jest nieważne. Chodziło mi o to, że to forum jest jak radio maryja. Wg mnie RM to jedna wielka sekta i mydlenie ludziom oczu. I o to mi chodziło pisząc to, bo w kilku tematach wyglądało jakbyście bezgranicznie ufali tym liczbą. W tych kilku tematach wyglada to jak sekta.

Nabijanie ludzi w butelke? Cały czas trzymając sie tych kilku tematów "czy X może z X, czy spodobam sie ja X komuś X itd itd.
Rany, koleś na tym forum jest pełno ambitnych nie dotyczących wymienionych wyżej rzeczy tematów, a Ty się uczepiłeś kilku wątków, które często bywają traktowane z przymrużeniem oka. To wygląda jak marna prowokacja.

I jest jakiś plus mojego niskiego poczucia wartości - nawet Twoje słowa mi nie ubliżają ^^
Przecież wiem, że jestem nienormalna, natomiast gdybyś powiedział, że to forum jest zwyczajne i nudne, dopiero by mnie to zabolało...
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

Green Eyes
Posty: 657
Rejestracja: poniedziałek, 6 listopada 2006, 13:44

#25 Post autor: Green Eyes » czwartek, 19 lipca 2007, 15:07

C21H23NO5 pisze:
Raven pisze:
C21H23NO5 pisze: po przeczytaniu forum, mysle sobie ze jestescie troche nienormalni
ciekawe, które wątki czytałeś i co cię upoważnia do wydania tak uogólniającej opinii
czytałem niewiele, pierwsze strony z kilku liczb, fakt - niewiele. Opinie wydałem na podstawie kilku wątków - trochę pochopnie, ale nie chciałem nikogo urazić-wyszło jak wyszło, dlatego wszystkich których to dotknęło przepraszam.
spokojnie, zawsze można jeszcze usunąć temat :twisted: :wink:
mozesz zacząć od nowa i załozyc temat " wspaniale forum i niezwykli ludzie" :wink:
:lol:

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#26 Post autor: impos animi » czwartek, 19 lipca 2007, 15:11

W moim osobistym słowniku: dziwny=niezwykły, więc temat jest ok :P
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

nutshell
VIP
VIP
Posty: 808
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 01:33

#27 Post autor: nutshell » czwartek, 19 lipca 2007, 15:20

C21H23NO5 jesteś niepoważny, wysil sie trochę, poznaj to forum (chyba, że już Ci obrzydło?), zaobserwuj jakie tematy się tu porusza a potem przystępuj do dyskusji i ewentualych zarzutów. Nie oceniaj ludzi tak pochopnie :< Poza tym, ja mogę napisać równie dobrze że Ty jesteś dziwny i nienormalny, skoro z tylu pozytywnych, pouczających treści jakie można wyłowic na tym forum, Ty akurat wyłapałeś te 'bzdety' czy 2 może z 5, a 8 z 4 itd.
Poza tym zważ na to, że wypowiada się tu od groma osób, niekórzy dopiero poznali enneagram, a że jest to dość trafny system, niektórych początkowo może otłumanic i zafascynować i sądzę, że wielu 'starych' użytkowników równiez przechodziło prze okres fascynacji, by z czasem nabrać dystansu i nauczyć sie prawidłowo korzystać z narzędzia poznania ludzkiej psychiki, jakim jest Enneagram.
6w5 / INFj

*Jeśli chcesz wiedzieć, czym jest granfalon
Spróbuj obrać ze skórki bańkę mydlaną*

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#28 Post autor: Wawelski » czwartek, 19 lipca 2007, 15:55

C21H23NO5 pisze: czytałem niewiele, pierwsze strony z kilku liczb, fakt - niewiele. Opinie wydałem na podstawie kilku wątków - trochę pochopnie, ale nie chciałem nikogo urazić-wyszło jak wyszło, dlatego wszystkich których to dotknęło przepraszam.

Ja nie czuję się urażony. Gdyby tu byli ludzie "normalni" mnie by tu nie było. Tzw normalność, która jest pojęciem abstrakcyjnym jest wymyślona przez psychologów, którzy tworzą nową religię, parafrazując dr psychiatrii z "12 małp". Po raz kolejny powtórzę, że nie ma ludzi normalnych :lol: Tzw normalność to dla mnie przeciętność, nuda, zgniłe formy, pierdolenie o kotku w worku na motorku.

C21H23NO5 pisze: Źle się wyraziłem, nie będę się tłumaczyć, że przez porę "dnia" w jakiej to pisałem, czy inne okoliczności, bo to jest nieważne. Chodziło mi o to, że to forum jest jak radio maryja. Wg mnie RM to jedna wielka sekta i mydlenie ludziom oczu. I o to mi chodziło pisząc to, bo w kilku tematach wyglądało jakbyście bezgranicznie ufali tym liczbą. W tych kilku tematach wyglada to jak sekta.
Właśnie myślałem o założeniu sekty, ale chyba już nie muszę :lol: Enneagram faktycznie sprawia, że na pewne sprawy patrzy się inaczej niż większość to robi, ale są też i takie tematy...
http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php?t=654

Poczytaj może zmienisz zdanie. Poza tym wielu z nas niejednokrotnie pisze o tym, by nie przywiązywać się zbytnio do enneagramu czy innych systemów, zachować dystans, wystarczy poczytać. Trochę wyskoczyłeś jak Filip z konopii, bo coś się uwidziało.
C21H23NO5 pisze: Znalazłem sporo postów o tnięciu się i "emowaniu" Może nie wszyscy tacy jesteście, ale przecież kilka postów i wyrabia się opinia, jeśli do kogoś to nie pasuje to niech nie czuje się urażony, wyjątki potwierdzają reguły.
Nie czytaj więcej forum czwórek :lol:
Ostatnio zmieniony czwartek, 19 lipca 2007, 16:03 przez Wawelski, łącznie zmieniany 1 raz.
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 780
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 11:11

#29 Post autor: Gabriel » czwartek, 19 lipca 2007, 16:03

Wawelski pisze:[PS. Nie czytaj więcej forum czwórek :lol:
Wawelski jesteś genialny! (rzadko, bo rzadko, ale każdemu się zdarza :D ). Już wszystko wiemy. C21H23NO5 jest czwórką, która odkryła, że jednak nie jest inna od całego świata i nie może się z tym pogodzić :)

(W sumie z wypowiedzi powiedziałbym, że 7 albo jeszcze co innego, najwyżej będzie na Wawelskiego ;) )
ewutek pisze:Uśmiechnięty chłopiec o dziewczęcych rysach.
Nie ma już dla mnie nadziei. :lol:
4w3 sp lub sx / so ENFJ

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#30 Post autor: Wawelski » czwartek, 19 lipca 2007, 16:05

Wg mnie jeśli jest czwórką to zdrową lub ten test znowu skrzywił wyniki i mu wyszło 4w5 tak jak wielu nie-czwórkom ;)
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

ODPOWIEDZ