Dziwne miejsce, dziwni ludzie ...

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#31 Post autor: impos animi » czwartek, 19 lipca 2007, 16:05

Nie czytaj więcej forum czwórek :lol:
Bo czwórki to bardzo specyficzna grupa, z której jednak broń Boże nie można się naśmiewać :P


Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

nlg
Posty: 218
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2007, 16:07
Lokalizacja: tak

#32 Post autor: nlg » czwartek, 19 lipca 2007, 16:49

C21H23NO5 a co ci wyszło w teście? Ciekawi mnie to, zresztą chyba nie tylko mnie.
tak

Raven
Posty: 528
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 23:57
Lokalizacja: Wrocław

#33 Post autor: Raven » czwartek, 19 lipca 2007, 17:11

C21H23NO5 pisze:to prawie jak paranoja.
"czy to ktos z forum robi sobie jaja, żeby ożywić forum ??"
jestem z zewnątrz, nigdy wcześniej nie widziałem tego forum i sie tu nie wypowiadalem, wyluzujcie troche ...
to nie paranoja, tylko luźne pytanie. Ja NIC nie przesądzam - po prostu widziałem ten schemat parę razy, więc zawsze kiedy mam z czymś podobnym do czynienia zadaję sobie to pytanie. Jeszcze raz: ja NICZEGO nie twierdziłem, a ty tu wyskakujesz z paranoją
Wawelski pisze:Tzw normalność, która jest pojęciem abstrakcyjnym jest wymyślona przez psychologów [...] Tzw normalność to dla mnie przeciętność, nuda, zgniłe formy, pierdolenie o kotku w worku na motorku
no widzisz! piszesz, że to pojęcie abstrakcyjne, ale całkiem nieźle potrafisz je skonkretyzować
a swoją drogą, wg mnie nie ma czegoś takiego jak normalność w sensie obiektywnym. Normalność zawsze jest tworzona przez większość, większość ma w zwyczaju określać mniejszość jako nienormalność. W świecie samych wariatów zrównoważony umysłowo byłby nienormalny. Tak ja to widzę
1w9

Awatar użytkownika
Raskal
Posty: 327
Rejestracja: poniedziałek, 12 marca 2007, 03:13

Re: Dziwne miejsce, dziwni ludzie ...

#34 Post autor: Raskal » czwartek, 19 lipca 2007, 18:24

...
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 sierpnia 2008, 22:29 przez Raskal, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kiedy za długo patrzysz w otchłań, otchłań zaczyna patrzeć na Ciebie"
Friedrich Nietzsche

Awatar użytkownika
aliszien
VIP
VIP
Posty: 1459
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 14:07
Lokalizacja: Warszawy

#35 Post autor: aliszien » czwartek, 19 lipca 2007, 18:59

C21H23NO5 pisze:
nlg pisze: Heh kolego obraziłeś się na wynik testu?
Nie :) nie wierze w liczby, a jestem za stary, żeby się o takie śmieszne rzeczy obrażać :)

Ile ci można tłumaczyć, że to "nie liczby", ale typologia według testu psychologicznego. Równie dobrze typy mogłby mieć literki, hasła. W "bzdury" typy introwertyk/ekstrawertyk, cholery/flegmatyk też nie wierzysz? Ponad stolat światowej psychologii to dla ciebie zmarnowana energia?


C21H23NO5 pisze:
aliszien pisze:I tu udowadniasz, że czytałeś to forum jak wielbicielka solarki "Bravo" - z pewną dozą analfabetyzmu wtónego
...
Zastanawiam się co znaczy "wielbicielka solarki Bravo" ? Czy chodziło Ci o solarium o nazwie "Bravo" czy o coś innego. Dlatego nie odpowiem na to, bo nie bardzo rozumiem jak chciałaś mi ubliżyć.

Biję się w piersi, popełniłam bełkot stylistyczny. Chciałam zwrócić uwagę, że forum czytałeś bardzo pobierznie i zwracałeś uwagę na wątki mogące poprzeć twoje oczekiwanie.

C21H23NO5 pisze:To forum przedstawia dla mnie taką samą wartość jak radio ma-ryja
C21H23NO5 pisze: Źle się wyraziłem, nie będę się tłumaczyć, że przez porę "dnia" w jakiej to pisałem, czy inne okoliczności, bo to jest nieważne. Chodziło mi o to, że to forum jest jak radio maryja. Wg mnie RM to jedna wielka sekta i mydlenie ludziom oczu. I o to mi chodziło pisząc to, bo w kilku tematach wyglądało jakbyście bezgranicznie ufali tym liczbą. W tych kilku tematach wyglada to jak sekta.
Gdzieś ty zostawił poczucie humoru i dystans :wink:
Ludzie wypowiadają się tu pewnym kodem językowym zrozumiałym dla obecnych i tyle. Z boku może to wyglądać na fanatyzm, ale to tylko skróty myślowe.
Być może niektórzy takimi skrótami traktują innych ludzi, ale idący na skróty w poznawaniu świata znajdą się wszędzie.
C21H23NO5 pisze:
aliszien pisze: A nam bardzo przyjemnie, że mogliśmy pomóc dziecku neostrady z wyrzyganiu się własną frustracją.
Prawdopodobnie jestem starszy od Ciebie
Założysz się? :twisted:


C21H23NO5 pisze: To też pewnie wyjątek... i potwierdzenie, że nie kierujecie się tym w życiu i nie trzymacie się tego kurczowo (tu znowu- jeśli kogoś to nie dotyczy, niech nie poczuje się urażony że uogólniam)

Tak to jest, że wydaje się opinie o całej grupie, a nie o jednostkach. Zawsze tak było. Poza tym, to tylko moja opinia, człowieka z zewnątrz, którą nikt z dojrzałych emocjonalnie nawet się nie zainteresuje.

Pozdrawiam :)

Bo tak jest!
Nie znasz branżowych imprez, gdzie lekarze gadają o zdobyczach medycyny, prawnicy i wygranych procesach, a księża opowiadają sobie dowcipy o księżach? A poza tymi grupami ci ludzie są zdolni wypowiadać się także i na inne tematy.
To forum tematyczne, więc siłą rzeczy określony slang będzie dominujący, ale ten slang nie determinuje innych sfer życia. A jeśli u innych determinuje - to trudno, ich problem.


Pozdrawiam


PS: I pochwal się jakim typem jesteś, bo zaraz zaczniemy ustawiać swoje typy i zakładać się na pieniądze :lol:
Ja bym strzeliła, że 7 albo 1.
Ostatnio zmieniony czwartek, 19 lipca 2007, 19:26 przez aliszien, łącznie zmieniany 1 raz.
4w5, INFj, sp/sx

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#36 Post autor: Wawelski » czwartek, 19 lipca 2007, 19:16

Tez bym obstawial 7 lub 1 :lol:
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

Awatar użytkownika
Orest Reinn
Posty: 190
Rejestracja: czwartek, 10 maja 2007, 16:30

#37 Post autor: Orest Reinn » czwartek, 19 lipca 2007, 19:25

Zdecydowanie 1 :twisted:
Stawiam pięć dych 8)
5w4
XNTp

C21H23NO5
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 19 lipca 2007, 02:44

#38 Post autor: C21H23NO5 » czwartek, 19 lipca 2007, 19:41

impos animi pisze:Rany, koleś na tym forum jest pełno ambitnych nie dotyczących wymienionych wyżej rzeczy tematów, a Ty się uczepiłeś kilku wątków, które często bywają traktowane z przymrużeniem oka. To wygląda jak marna prowokacja.
Przecież pisałem, że takie własnie wątki czytałem i o nich sie wypowiadam. Tu jest ponad 40 tysięcy postów, nie uda mi się przegladać wszystkich, a jak czytalem pierwsze strony to widziałem takie tematy jakich sie "czepiam"
Gabriel pisze: Już wszystko wiemy. C21H23NO5 jest czwórką, która odkryła, że jednak nie jest inna od całego świata i nie może się z tym pogodzić
No to jednak nic nie wiesz :roll:
Raven pisze:to nie paranoja, tylko luźne pytanie. Ja NIC nie przesądzam - po prostu widziałem ten schemat parę razy, więc zawsze kiedy mam z czymś podobnym do czynienia zadaję sobie to pytanie. Jeszcze raz: ja NICZEGO nie twierdziłem, a ty tu wyskakujesz z paranoją
Wiem, że nic nie przesądzasz, ale każdy odzew "inny" niż wszystkie to odrazu prowokacja ? Ja napisałem że to tylko prawie jak paranoja :)
Raskal pisze:wiec ktos kto pierwszy raz tu wpadl moze naprawde pomyslec ze 3/4 z nas ma na nadgarstkach slady po probach samobojczych

Tak własnie pomyslałem :P
aliszien pisze:Ile ci można tłumaczyć, że to "nie liczby", ale typologia według testu psychologicznego. Równie dobrze typy mogłby mieć literki, hasła. W "bzdury" typy introwertyk/ekstrawertyk, cholery/flegmatyk też nie wierzysz? Ponad stolat światowej psychologii to dla ciebie zmarnowana energia?
wiem, że to nie liczby, ale to jak stereotyp Oo Zakładając że jesteś np. 5 i w tabeli widzisz że 5 i 3 to doskonała para, ze wszystko sie układa itd. Spotykasz tysiąć "trójek" i z żadna nie jesteś, a spotykasz np. 4. Wg. tabeli to beznadziejne połączenie, a jednak wszystko wam sie układa i jest ok. Do czego zmierzam? Kazdy człowiek jest inny i ustawianie ich w 9 liczb to dla mnie idiotyzm. Każdy jest inny, dlatego wg mnie to nie ma sensu.
aliszien pisze:Założysz się?

Jeśli musze ... :wink:
aliszien pisze:PS: I pochwal się jakim typem jesteś, bo zaraz zaczniemy ustawiać swoje typy i zakładać się na pieniądze
Okej :P Rozwieje Wasze wszystkie domysły, że jestem 4 która się dowiedziała że nie jest wyjątkowa i innych takich... :)

Jestem dziesiątką :)

Awatar użytkownika
aliszien
VIP
VIP
Posty: 1459
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 14:07
Lokalizacja: Warszawy

#39 Post autor: aliszien » czwartek, 19 lipca 2007, 19:51

C21H23NO5 pisze: wiem, że to nie liczby, ale to jak stereotyp Oo Zakładając że jesteś np. 5 i w tabeli widzisz że 5 i 3 to doskonała para, ze wszystko sie układa itd. Spotykasz tysiąć "trójek" i z żadna nie jesteś, a spotykasz np. 4. Wg. tabeli to beznadziejne połączenie, a jednak wszystko wam sie układa i jest ok. Do czego zmierzam? Kazdy człowiek jest inny i ustawianie ich w 9 liczb to dla mnie idiotyzm. Każdy jest inny, dlatego wg mnie to nie ma sensu.
Oczywiście.
Pytania zaczynają się, kiedy przymiarki do związku z tą osobą idą jak po grudzie i a nuż znajomość enneagramu mogłaby pomóc do niej dotrzeć.
Choć ja uważam, że jak na początku idzie jak po grudzie, to będzie tak wlekło się do agonii, ale zapomniał wół jak cielęciem był :roll:
C21H23NO5 pisze:
aliszien pisze:PS: I pochwal się jakim typem jesteś, bo zaraz zaczniemy ustawiać swoje typy i zakładać się na pieniądze
Okej :P Rozwieje Wasze wszystkie domysły, że jestem 4 która się dowiedziała że nie jest wyjątkowa i innych takich... :)

Jestem dziesiątką :)
Tzn Dziewięć :lol:
Taki forumowy żart :wink:
4w5, INFj, sp/sx

Awatar użytkownika
In3orn
VIP
VIP
Posty: 601
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 21:07
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Kraków

#40 Post autor: In3orn » czwartek, 19 lipca 2007, 20:18

wiem, że to nie liczby, ale to jak stereotyp Oo Zakładając że jesteś np. 5 i w tabeli widzisz że 5 i 3 to doskonała para, ze wszystko sie układa itd. Spotykasz tysiąć "trójek" i z żadna nie jesteś, a spotykasz np. 4. Wg. tabeli to beznadziejne połączenie, a jednak wszystko wam sie układa i jest ok. Do czego zmierzam? Kazdy człowiek jest inny i ustawianie ich w 9 liczb to dla mnie idiotyzm. Każdy jest inny, dlatego wg mnie to nie ma sensu.
Wreszcie jakiś argument, ale i tak nie mogę się z nim zgodzić. Numerków się nie losuje. To, że 4 lepiej z 5 niż z 3 czy inne podobne wnioski są wynikiem wielu badań. Widać jednak, że mało się postarałeś, żeby to zrozumieć, bo jeśli ktoś może pomyśleć (będe parafrazował bo nie chce mi się szukać :P ):
"o nie, jesteś ósemką, więc nie moge z Tobą rozmawiać" - to w 90% będzie to człowiek, który stawia podobne tezy do Twoich. Przeczytaj sobie jakąkolwiek relacje i znajdź mi fragment mówiący: "jeśli jesteś 3 za wszelką cenę nie możesz być z 5". Tam są zawarte porady jak należy postępować z partnerem np. w trudnych sytuacjach albo co sprawia mu satysfakcje. Tam są tylko wskazówki jak możesz postępować a nie schematy relacji, które próbójesz wcisnąć.

Co do testu - masz prawo go krytykować. Każdy test internetowy nie może się równać z wizytą u specjalisty, który ma w takich sprawach doświadczenie. Dlatego (czego pewnie nie wiesz skoro sugerujesz nasze oddanie osobistym cyferkom ) wielu ludzi na tym forum robiło sobie mase testów i czytało sporo innych materiałów. Z resztą znajdziesz tu sporo linków do ciekawych artykułów i inych testów.
Don't give up! Never give up! Never back down!

nutshell
VIP
VIP
Posty: 808
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 01:33

#41 Post autor: nutshell » czwartek, 19 lipca 2007, 20:45

Do czego zmierzam? Kazdy człowiek jest inny i ustawianie ich w 9 liczb to dla mnie idiotyzm. Każdy jest inny, dlatego wg mnie to nie ma sensu.
Czy oprócz testu i forum, czerpałeś wiedzę na temat enneagramu z jakiegokolwiek innego źródła? Ludzie tu nie są upośledzeni umysłowo i każdy doskonale zdaje sobie sprawę, że KAŻDY JEST INNY, enneagram nie służy do tego, by każdego na siłę wcisnąć w jakąś szufladkę :roll:
6w5 / INFj

*Jeśli chcesz wiedzieć, czym jest granfalon
Spróbuj obrać ze skórki bańkę mydlaną*

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#42 Post autor: impos animi » czwartek, 19 lipca 2007, 20:56

C21H23NO5 pisze:Przecież pisałem, że takie własnie wątki czytałem i o nich sie wypowiadam. Tu jest ponad 40 tysięcy postów, nie uda mi się przegladać wszystkich, a jak czytalem pierwsze strony to widziałem takie tematy jakich sie "czepiam"
To na przyszłość poczekaj z krytyką czegoś, aż to dobrze poznasz.
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

ODPOWIEDZ