Teoria nt. test:enneagram.pl

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#46 Post autor: Wawelski » wtorek, 31 lipca 2007, 22:45

Ja jak podawałem test znajomym, a oni swoim to wychodziły im różne wyniki, choć czwórki padły najczęściej bo 4 razy, w 2 przypadkach myślę, że słusznie. Niemniej jednak wystarczy mieć doła albo być w melancholijnym/refleksyjnym nastroju by wyszło 4w5 lub 4w3 jak u niektórych 7:] i test wówczas się myli. Ludzie z innymi typami na forumie nieraz się przyznawali, że im 4w5 wychodziło. Test ma oddawać stan najbliższy prawdzie, a nie jakieś ćmoje boje o tym, że ma zachęcać do lepszego poznania systemu. Myślę, że wielu zniechęcił w ten sposób.


„Moc bowiem w słabości się doskonali”

Awatar użytkownika
Kemal
VIP
VIP
Posty: 1142
Rejestracja: sobota, 30 grudnia 2006, 23:58
Enneatyp: Lojalista

#47 Post autor: Kemal » niedziela, 12 sierpnia 2007, 15:46

Według mnie to nie ma co się oburzać bo test jest tylko drogowskazem. Najlepiej przeanalizować wszystkie typy, korzystając z możliwie najszerszej liczby źródeł i metodą eliminacji i zbieżności dojść do prawdy.
Ostatnio zmieniony niedziela, 7 września 2008, 22:45 przez Kemal, łącznie zmieniany 1 raz.
6w5, ESI, sp/soc

Gdyż obojętność, wiem, byłaby rodzajem szczęścia

Awatar użytkownika
kamilri
Posty: 588
Rejestracja: poniedziałek, 23 października 2006, 09:06
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#48 Post autor: kamilri » wtorek, 14 sierpnia 2007, 16:07

Aristoss pisze:Wynik(->Opis) jest częścia testu, gdyby nie był odpowiedni ( i tu ważne jest to - dla kogo i w jakim momencie ) byłby bezuzyteczny, jego efekt ma być natychmiastowy, adekwatny do udzielanych odpowiedzi, stad po dłuzszym zastanowieniu może wyjść coś innego.
Widziałem nieraz ten test z zupełnie innymi opisami... Więc pytanie czy test i opisy pochodzą z tego samego źródła... Ech...
Aristoss pisze:Ponieważ wychodzisz z założenia, że zadane pytania powinny być tak sprecyzowane by nie było możliwości wpływania czynników chwilowych na wynik. Innymi słowy typ może byc zidentyfikowany prawidłowo na daną chwile
Typy są stałe... A już napewno nie chwilowe...
Aristoss pisze:A co kogo obchodzi by podać ci na tacy gotowe "porządne" rozwiazanie i czemu uważasz, że komuś zależy na tym by podać ci to co naprawde chcesz skoro może ci podac to co uznasz za to czego chcesz lub zadasz sobie troche trudu zeby sie upewnić jezeli masz wątpliwości i bedziesz tym bardziej usatysfakcjonowany bo sam do tego doszedłeś, pomimo, a nie za pomocą gotowca.
Albo zniechęcisz się odrazu do Enneagramu przez błąd... Tia... Po za tym jaką wartość dla rozwoju człowieka ma typ który on "chce"?
Aristoss pisze:no 'chyba', tylko że wynik odzwierciedla jedynie odpowiedzi, które udzielasz czyli jest na tyle wiarygodny na ile odpowiedzi były zgodne z rzeczywistością.
Pod warunkiem że pytania są dobrze wyważone... Te moim zdaniem nie do końca są...
aliszien pisze:Na tym forum jest mnóstwo "fałszywych czwórek", ciekawe że wszystkie okazały się w końcu 7. Poza forum tez znam dwa przypadki. Niekiedy pomiędzy wynikiem 4 a 7 jest różnica w jednej odpowiedzi. Ale te osoby od razu widzą, że opis i czwórkowość gryzą się z ich naturą. Jakoś żadna nie snobowała się na bycie "indywidualistą", nie brnęła w to. Twoja teoria upada.
Chciałbym tylko stwierdzić że znam np. osobę której test daje 4 i opis pasuje, ale pozostałe testy wskazują 6 i tu też opis pasuje... I moim zdaniem lepiej pasuje to drugie (konkretnie fobiczna 6)...
5 sx/sp, LII

Awatar użytkownika
Far
Posty: 127
Rejestracja: czwartek, 2 sierpnia 2007, 18:34
Lokalizacja: Gdańsk

#49 Post autor: Far » wtorek, 14 sierpnia 2007, 19:54

Zrobiłem sobie testy również na enneagram.com.pl i wyszło mi 9. Potem 4 na równi z 6 a na końcu 5.

Na similarminds maksymalnie i na równi wyszły 4 i 5.

Przeczytałem opis dziewiątki i faktycznie wiele rzeczy się zgadza chociaż więcej od tej negatywnej strony. Bardzo często zwlekam z różnymi decyzjami. Nie czuje się jednak aż tak troskliwy w stosunku do innych jak to jest zaznaczone.

I tak wynik 4w5 najbardziej potwierdził mi się na forum gdzie czytam historie i zwyczaje całkowicie identyczne do moich. Poza tym wydaje mi się że jest płynne przejście między różnymi typami. Nie mam nic przeciwko w byciu trochę dziewiątką :)
4w5

ODPOWIEDZ