7w4

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Słomkowy_Kapelusz
Posty: 850
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 11:58
Lokalizacja: Z głowy
Kontakt:

7w4

#1 Post autor: Słomkowy_Kapelusz » wtorek, 7 sierpnia 2007, 15:51

Temat był już poruszany w wątku hybrydy. Chodzi o mieszanki typów. Rzecz gdy ją rozpatrywać ogólnie budzi wiele kontrowersji. Postanowiłem, więc wykroić najbardziej charakterystyczny kawałek tortu. Najbardziej charakterystyczną hybrydą jest wedle moich obserwacji 7w8w4.

O ile pamiętam o czymś takim mówiła Mamba. Vódka i Kidziorek też chyba coś w tę stronę. Teraz przychodzi nowa użytkowniczka Kivi i pisze mniej więcej to samo.

Wszedłem też do działu o enneagramie na Gronie i tam też widzę, że użytkownicy wyodrębnili 7w4. To samo wyszło jednej z osób, której w realu dałem test do zrobienia.

Najciekawsze jest to, że enneagram nie przewiduje połączenia 7 z 4, o skrzydle też oczywiście nie ma mowy. Mimo wszystko ilość siódemek, które piszą o czwórkowatości jest zbyt duża by było to dziełem przypadku. Przypadki się zdarzają, ale te konsekwentnie prowadzą w jednym kierunku.



Awatar użytkownika
Kwiecia
Posty: 213
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 15:54
Lokalizacja: z Puszczy Kozienickiej

#2 Post autor: Kwiecia » wtorek, 7 sierpnia 2007, 16:17

Kiedy jestem w bardzo dobrym humorze, to odczuwam połączenie z 7, tak jak w innych momentach z 1 czy 2, ale równie dobrze może to być także kojarzenie i utożsamianie dobrego humoru z 7 albo wpływ skrzydła 3, dodający chęci do działania.
4w5 :)

.pippi.
Posty: 59
Rejestracja: niedziela, 29 lipca 2007, 19:16

#3 Post autor: .pippi. » wtorek, 7 sierpnia 2007, 16:20

hm 'skrzydło' nie jest pojęciem postawionym ot tak sobie. wszystkie typy są uporządkowane wedle jakieś prastarej logicznej kolejności, więc 'w' moim zdaniem może dotyczyć tylko tego co spełnia ten nienaruszalny układ.

nie mówię, że hybrydy nie istnieją, ale to zapewne sposób spełniania się, ambicji... to co najbardziej ogólne i podstawowe kieruje nas do jednego typu.

Awatar użytkownika
aliszien
VIP
VIP
Posty: 1459
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 14:07
Lokalizacja: Warszawy

#4 Post autor: aliszien » wtorek, 7 sierpnia 2007, 16:44

Mojego chłopakowi też wychodziło 7w8/4w3. Wynik był zależny od odpowiedzi w JEDNYM pytaniu :?
Podobnie było z jedną z moich znajomych - wyszło jej 4, ale wynik jej się nie podobał. Zrobiła test drugi raz i miała już 7w8. Opis jej się zgadzał.
Ale mi się wydaje, że to może słabość testu na tej stronie, że tak hojnie daje wielu po 4.

Ale jest w tym coś intrygującego bo 4 i 7 często ciągnie do siebie.
4w5, INFj, sp/sx

Awatar użytkownika
Słomkowy_Kapelusz
Posty: 850
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 11:58
Lokalizacja: Z głowy
Kontakt:

#5 Post autor: Słomkowy_Kapelusz » wtorek, 7 sierpnia 2007, 16:53

Tej osobie z realu, której dałem test do zrobienia bardzo wysokie wyniki 7 i 4 wyszły także w konkurencyjnym teście, w którym każdy typ otrzymuje swoją punktację.

Awatar użytkownika
Almodi
Posty: 285
Rejestracja: niedziela, 15 października 2006, 17:54

#6 Post autor: Almodi » wtorek, 7 sierpnia 2007, 18:14

7w8w4 jest typem ktory chyba najlepiej by mnie opisywal.

To jest chyba dowod tego ze enneagram jest dziurawy.

Awatar użytkownika
Autsajder
VIP
VIP
Posty: 297
Rejestracja: wtorek, 17 lipca 2007, 07:27
Lokalizacja: spoza układu...

#7 Post autor: Autsajder » wtorek, 7 sierpnia 2007, 21:14

Albo test robiony podczas po np. jakimś wydarzeniu które miało wpływ na test. Albo te osoby uważają się za 7w4 bo to najbardziej pożądane typy, stereotyp siódemki to wespła uśmiechnięta, wygadana i powszechnie lubiana, a czwórka no cóż kto nie chce być indywidualistą bo to w mniemaniu niektórych bycie wyjątkowym. I jeszcze taka myśl mnie naszła to że np. raz w miesiącu czujemy się jak inny typ to nie znaczy, że mamy takie skrzydłlo.
5w4, LII (INTj)

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#8 Post autor: Wawelski » wtorek, 7 sierpnia 2007, 21:59

Mnie chyba najtrafniej opisuje 7w8w4w3 :lol: Testy mówią, że 7w8, ale do tej pory w różnych testach mi tylko 1,5 i 6 nie wyszły :lol:
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

Awatar użytkownika
andrzej4001
Posty: 224
Rejestracja: czwartek, 3 maja 2007, 18:28
Enneatyp: Zdobywca
Lokalizacja: Wrocław

#9 Post autor: andrzej4001 » wtorek, 7 sierpnia 2007, 22:49

zaraz ktoś napisze, że jest 1w2w3w4w5w6w7w8w9 ... :D

A rzeczywiście coś jest w 7w4.. Nie wiem jak Wy, ale ja widzę analogiczny przypadek "8w1"

Awatar użytkownika
Słomkowy_Kapelusz
Posty: 850
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 11:58
Lokalizacja: Z głowy
Kontakt:

#10 Post autor: Słomkowy_Kapelusz » wtorek, 7 sierpnia 2007, 22:53

Nie, nie 7w4 to wyjątkowy przypadek. Jest go więcej na forum niż legalnych typów takich jak 8w9 lub 6w7 i innych rzadszych.

ders
Posty: 216
Rejestracja: poniedziałek, 7 maja 2007, 13:38

#11 Post autor: ders » wtorek, 7 sierpnia 2007, 23:13

A ja myślę że ludzie po porstu tak chrzanią bo im w podświadomości widzi się tylko że jak ma dłuższy okres szczęścia w życiu to już jest 7. Jak jest troche bezczelny/a i przywódczy to już jest 8. Jak ma troche pedantyzmu to ktoś nagle sie nazywa 8w1 albo 5w1. Jak ktoś czasem dookoła pomaga to już jest 9w2 albo 6w2. A jak ooooo już ktoś ma doła to już jest w ogóle Xw4 ew 4wX.

Awatar użytkownika
Kivi
Posty: 235
Rejestracja: sobota, 2 czerwca 2007, 17:15
Lokalizacja: Warszawa

#12 Post autor: Kivi » środa, 8 sierpnia 2007, 00:33

Miło że ktoś poruszył ten temat.
Mnie bardzo fascynuje to "hybrydowe" połączenie 7w8w4, gdyż sama do takich przypadków się zaliczam, o czym Słomkowy Kapelusz był miły wspomnieć, jednak nie jestem w stanie wyjaśnić, skąd to się bierze. Ale niepodważalnym faktem jest, że mam w sobie tyle samo 7, co 4 i dobrze dogaduję się i z jednym i z drugim typem, chociaż lepiej chyba z 4.
"Myślimy, że jesteśmy tacy oryginalni, że wszystko w nas jest takie wyjątkowe i niespotykane. Ale to niesamowite, do jakiego stopnia jesteśmy tylko echem innych, własnej rodziny i tego, jaki kształt nadało nam dzieciństwo."

Awatar użytkownika
Jero
Posty: 241
Rejestracja: sobota, 17 lutego 2007, 00:32

#13 Post autor: Jero » środa, 8 sierpnia 2007, 02:17

...
Ostatnio zmieniony środa, 16 stycznia 2008, 04:20 przez Jero, łącznie zmieniany 2 razy.
5w4 ILI
Nie masz nic do stracenia..odpręż się
Idąc długą i krętą drogą, pod strzałami klęsk, nie bojąc się ognia ni szubienicy, grając w królową gier i wygrywając za wszelką cenę, zakpisz z przeciwności losu i zyskasz klucz, który otworzy ninth gate

.pippi.
Posty: 59
Rejestracja: niedziela, 29 lipca 2007, 19:16

#14 Post autor: .pippi. » środa, 8 sierpnia 2007, 10:24

a ja jak bym nie robiła, jestem 4w5. czasami 4, czasami 5 (o_O), czasami 5w4, zależy od wariantu. ale opis 4w5, pasuje, do tego co we mnie najgorsze. zestarzeję się, zobaczymy.



ders pisze:A ja myślę że ludzie po porstu tak chrzanią bo im w podświadomości widzi się tylko że jak ma dłuższy okres szczęścia w życiu to już jest 7. Jak jest troche bezczelny/a i przywódczy to już jest 8. Jak ma troche pedantyzmu to ktoś nagle sie nazywa 8w1 albo 5w1. Jak ktoś czasem dookoła pomaga to już jest 9w2 albo 6w2. A jak ooooo już ktoś ma doła to już jest w ogóle Xw4 ew 4wX.
ot, co...

wydaje mi się że należy głębiej przeanalizować samego siebie, swoją przeszłość, swoje odczucia, zwłaszcza te mniej szczęśliwe. bo u szczęśliwców zacierają się granice enneagramu.

enneagram to uogólnienie i sprowadzenie osobowości do podstaw.

dlatego żywa optymsityczna czwórka nie może być zaraz siódemką-
może byś siódemką w wyższych warstwach swojej osobowości, tego co wybiera i sama kreuje. ale w głębi będzie czwórką.

dlatego pytanie 'rodzice zbyt wiele ode mnie wymagali w dzieciństwie' jest głupie, szczegółowe, więc niezbyt trafne, nie pasuje do ducha enneagramu.

tu nie chodzi o wciśnięcie człowieka w sztywne ramy, albo jak tutaj się próbuje zrobic w kilka mniejszych ramek.
to tylko nakreślenie podstaw.

Nefiv

#15 Post autor: Nefiv » sobota, 11 sierpnia 2007, 11:16

Ciągle ktoś mówi "Pasuje do mnie 7w8w4", "Tak, na pewno musi coś takiego istnieć, zbyt dużo ludzi o tym wspomina", lecz nikt nie podał jeszcze konkretów. Może by tak się skupić i podążyć ku rozwikłaniu problemu wypisując swoje cechy które się przypisuje 7 a które 4?
http://enneagram.pl pisze:dwójki, trójki i czwórki mylą bycie "daną osobą" z "wydawaniem się, że nią się jest". Te typy mają skłonność do mylenia tego jak się czują z tym jak sobie wyobrażają, że się czują w danej sytuacji.
Może to i jest jakaś poszlaka?

ODPOWIEDZ