Typ a charakteryzujący go krajobraz

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#46 Post autor: Emjotka » czwartek, 13 marca 2008, 15:40

M. pisze:Ale dlaczego piątka stoi nad ciałem z łopatą???????????? :shock: :shock: :shock:
Bo znudziło jej się -łopatologiczne- tłumaczenie co ma na myśli i... :lol:


Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#47 Post autor: Orest_Reinn » czwartek, 13 marca 2008, 15:49

mi nie chodzilo o to ze ktoras z tych kobiet jest Piatka, tylko ogolnie ta tapeta podoba sie chyba pątkom,
Ciemno, brzydko, szaro, smutno. Esencja 4.

sama patrzac na nia analizuje wszystko co na niej widze, uruchamiam setke domyslow, zmusza mnie to do myslenia etc
To ciekawe bo ja tam widzę idiotkę, która zajebała kogoś łopatą i nie wiem co dalej można tu jeszcze analizować... Takie durne domysły to 4 - piątka analizuje, ale nie takie pierdoły.

tapeta ta według mnie odzwierciedla zainteresowania Piatek, znaczy wiele Piatek tak ma, z tych co znam
One wszystkie też chętnie zajebałyby kogoś łopatą? :?

Awatar użytkownika
minou
Posty: 275
Rejestracja: czwartek, 26 lipca 2007, 14:52

#48 Post autor: minou » czwartek, 13 marca 2008, 16:04

wiadukt pisze:mi nie chodzilo o to ze ktoras z tych kobiet jest Piatka, tylko ogolnie ta tapeta podoba sie chyba pątkom,
sama patrzac na nia analizuje wszystko co na niej widze, uruchamiam setke domyslow, zmusza mnie to do myslenia etc
tapeta ta według mnie odzwierciedla zainteresowania Piatek, znaczy wiele Piatek tak ma, z tych co znam
Jak dla mnie wszystkie te obrazki są nieźle trafione, oprócz piątki właśnie.
Może i zmusza do myślenia, ale po chwili odechciewa się o tym myśleć. :wink:
-
"Prawda leży zazwyczaj pośrodku, najczęściej bez nagrobka."

Awatar użytkownika
wiadukt
Posty: 567
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 17:08
Lokalizacja: Enneagram 1w2 -/- -/- Socjonika ESTj

#49 Post autor: wiadukt » czwartek, 13 marca 2008, 16:30

wszystko rozbija sie o moja subiektywność

minou, cieszyłabym sie że podobnie widzimy, gdyby nie moj wisielczy nastroj, no a przez niego to nie wyszło do konca,
z drugiej strony, fajnie, że tylko z tym 5 się nie zgadzasz

Orest_Reinn ja tam nie widzę żeby ta druga kobieta leżała martwa, ale ja zazwyczaj nadinterpretowuje. .
no masz rację, Piątka analizuje, ale nie takie pierdoły

poza tym, po namysle, przynaje Wam rację, że go odrzucacie
propozycja minou jest trafniejsza. dziekuję za uwagę.
Obrazek
...bardzo być może, ale żaba pozostaje żabą...
Monty Python

n0waczek
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek, 24 marca 2008, 00:44
Lokalizacja: Inowrocław

#50 Post autor: n0waczek » poniedziałek, 24 marca 2008, 01:12

Osobiście jako 2 wcale nie kojarzy mi sie plaża, sama kwestia wizualna pozostawia mi wiele do życzenia jak również kwestia wytłumaczenia sensu co ma ze sobą wiele wspólnego. Widząc siebie jako dwójkę przedstawił bym obraz gór, wysokich, które trzeba pokonać, rozgryźć i podejść do nich z rozumem. Plaża kojarzy mi się z czymś bezproblemowym, miejscem spokojnym i nudnym, natomiast góry to miejsce gdzie trzeba sie zastanowić jak je przejść aby nie ponieść straty ale również zyskać. Myśląc o plaży nie jestem sobie w stanie wyobrazić problemów do pokonania czyli po prostu ludzi którym "trzeba" pomóc, bo gdzie jest niesienie pomocy w beztroskim opalaniu się, stąpaniu po równym gruncie i wypoczywaniu? Natomiast góry można zinterpretować jako miejsce gdzie ciągle coś sie dzieje, nie jest to miejsce monotonne i nudne, niejednemu powinie się noga, trzeba podnieść na duchu czy chociażby wskazać drogę.

Takie jest moje zdanie, każdy ma prawo mieć swoje, chociaż jako osoba lubiąca nasuwać swoje myśli i spostrzeżenia mógłbym tu dużo na ten temat pisać.

Jednocześnie chciałbym przywitać sie z wszystkimi forumowiczami. Mam nadzieję że będę miło spędzał tu czas na rozmowach.
Pozdrawiam
Nowaczek
2w1

Marzenia się spełniają tylko wtedy gdy ktoś nam ich nie odbiera.....

nutshell
VIP
VIP
Posty: 808
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 01:33

#51 Post autor: nutshell » poniedziałek, 24 marca 2008, 01:28

Natomiast góry można zinterpretować jako miejsce gdzie ciągle coś sie dzieje, nie jest to miejsce monotonne i nudne, niejednemu powinie się noga, trzeba podnieść na duchu czy chociażby wskazać drogę.
Ta solidarność w górach nie wygląda tak sielankowo jak mogłoby sie wydawać. Dawca pasuje do ich obrazu, ale raczej z perspektywy ratownika górskiego ;] Oczywiście zależy też jak interpretować samo pojęcie krajobrazu, bo założenie aliszien wraz z rozwojem tematu trochę się rozmydliło. Ale Twoja interpretacja jako taka jest ciekawa, właściwie to każdy typ można by podciągnąć pod krajobraz górski, choć np z 9 miałabym największy problem.
6w5 / INFj

*Jeśli chcesz wiedzieć, czym jest granfalon
Spróbuj obrać ze skórki bańkę mydlaną*

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#52 Post autor: Orest_Reinn » poniedziałek, 24 marca 2008, 10:15

n0waczek pisze:Osobiście jako 2 wcale nie kojarzy mi sie plaża, sama kwestia wizualna pozostawia mi wiele do życzenia jak również kwestia wytłumaczenia sensu co ma ze sobą wiele wspólnego. Widząc siebie jako dwójkę przedstawił bym obraz gór, wysokich, które trzeba pokonać, rozgryźć i podejść do nich z rozumem. Plaża kojarzy mi się z czymś bezproblemowym, miejscem spokojnym i nudnym, natomiast góry to miejsce gdzie trzeba sie zastanowić jak je przejść aby nie ponieść straty ale również zyskać. Myśląc o plaży nie jestem sobie w stanie wyobrazić problemów do pokonania czyli po prostu ludzi którym "trzeba" pomóc, bo gdzie jest niesienie pomocy w beztroskim opalaniu się, stąpaniu po równym gruncie i wypoczywaniu? Natomiast góry można zinterpretować jako miejsce gdzie ciągle coś sie dzieje, nie jest to miejsce monotonne i nudne, niejednemu powinie się noga, trzeba podnieść na duchu czy chociażby wskazać drogę.
Zgodnie z tym co mówisz, to góry najbardziej do 3 pasują. 2 pomaga ludziom, żeby się do nich zbliżyć. Takie "trzeba pomóc" pachnie mi chłodnym profesjonalizmem.

Do dwójki pasuje wg mnie każdy krajobraz, na którym jest dużo ludzi.

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#53 Post autor: yusti » poniedziałek, 24 marca 2008, 10:35

.
Ostatnio zmieniony sobota, 9 października 2010, 15:40 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
car II
Posty: 558
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 18:35
Enneatyp: Indywidualista

Re: Typ a charakteryzujący go krajobraz

#54 Post autor: car II » niedziela, 31 stycznia 2010, 21:20

1. pracownia na poddaszu, zawalona stertami papierów, modelami i czym się tylko da ale wszystko poukładane (a przynajmniej to co nie jest w użyciu)

2. siedemnastowieczny pokój w zamku z wielkim łóżkiem z baldachimem i z pokojówką.

3.box w biurze w wielkiej korporacji. dookoła 100 takich samych boxów, same maklery ...

4. ładny, estetyczny pokój, wszystko ekstra, słońce wpada przez okno i ... płaczący cień na środku

5. tam gdzie jego/jej obszar zainteresowań

6. tam gdzie pieprz rośnie, tudzież zakapturzona postać przemykająca się chyłkiem ulicami Londynu z końca 18 wieku w wieczornym, żółtym świetle latarni gazowych

7. impreza, balony, klauny, szampany, muzyka, dużo ludzi, hałas, śmiechy

8.na czele rzymskiego legionu , na polu bitwy

9. śpiąca królewna w malutkim domku a wokół niej 9 krasnoludków którzy przyszli zmęczeni z pracy i chcieli by coś zjeść i się położyć, dookoła syf i nieposprzątane...
Podróżując na rumaku akceptowanych emocji, poszukując siebie wprowadzam do doliny łez,teorie sensu życia przez afirmację samego życia we wszystkich jego przejawach odbitych w zwierciadle sztuki.

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Typ a charakteryzujący go krajobraz

#55 Post autor: boogi » poniedziałek, 1 lutego 2010, 00:07

9 krasnoludków wokół księżniczki-Dziewiątki?

To Królewna Śnieżka była Siódemką, bo miała 7 krasnoludków! Ha! :D
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

Re: Typ a charakteryzujący go krajobraz

#56 Post autor: Orest_Reinn » poniedziałek, 1 lutego 2010, 00:38

A Legolas był jedynką, bo miał jednego krasnoludka.

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Typ a charakteryzujący go krajobraz

#57 Post autor: SuperDurson » poniedziałek, 1 lutego 2010, 10:45

Żyzna kraina, a w jej epicentrum magiczny, kolorowy zamek, tłumy ludzi..

Podwodny, baśniowy świat, może Atlantyda..

Abstrakcyjna przyszłość, wśród kosmicznych istot i zaawansowanych biotechnologii..

Piekło.

Dzika preria..

Szklany świat.
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
car II
Posty: 558
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 18:35
Enneatyp: Indywidualista

Re: Typ a charakteryzujący go krajobraz

#58 Post autor: car II » sobota, 22 maja 2010, 15:13

Podróżując na rumaku akceptowanych emocji, poszukując siebie wprowadzam do doliny łez,teorie sensu życia przez afirmację samego życia we wszystkich jego przejawach odbitych w zwierciadle sztuki.

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Typ a charakteryzujący go krajobraz

#59 Post autor: SuperDurson » sobota, 22 maja 2010, 19:12

Spoiler:
Spoiler:
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

Re: Typ a charakteryzujący go krajobraz

#60 Post autor: Absynt » niedziela, 23 maja 2010, 00:02

SuperDurson pisze:Podwodny, baśniowy świat, może Atlantyda..
Rapture :twisted:
Obrazek
Obrazek
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

ODPOWIEDZ