Łączenie Enneagramu z astrologią - zbieram materiał

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
mleczak
Posty: 280
Rejestracja: wtorek, 31 lipca 2007, 11:55
Lokalizacja: Płock/studia Łódź

#46 Post autor: mleczak » piątek, 30 listopada 2007, 23:12

Spoko, ja się nie gniewam. Ja po prostu wiem że jestem wyjątkowy :wink: Teraz muszę tylko przekonać o tym resztę świata.
Jeżeli miałbym określać na podstawie cech charakteru, a nie astrologii, to moim życiem rządzi głównie ziemia. Ogień natomiast jest ważny dla mnie emocjonalnie. Uwielbiam go. Wpatrywać się w płomienie, karmić je. Poza tym ma dla mnie charakter oczyszczający, w pewien sposób rytualny. Wypala wszystko co było złe. Daje mi energię. Ale tu odzywają się moje różne, dziwne zainteresowania. Poza tym bardzo silnie jestem związany ze słońcem i jego siostrą księżycem(wiem że księżyc ma rodzaj męski, ale dla mnie zawsze będzie kobietą).


5w4 INTP, ale tak poza tym po prostu Mleczak

Awatar użytkownika
piec/czwartych
Posty: 71
Rejestracja: sobota, 17 listopada 2007, 19:38

#47 Post autor: piec/czwartych » sobota, 1 grudnia 2007, 00:43

[
quote="mleczak"]Spoko, ja się nie gniewam. Ja po prostu wiem że jestem wyjątkowy :wink: Teraz muszę tylko przekonać o tym resztę świata.
Jeżeli miałbym określać na podstawie cech charakteru, a nie astrologii, to moim życiem rządzi głównie ziemia. Ogień natomiast jest ważny dla mnie emocjonalnie. Uwielbiam go. Wpatrywać się w płomienie, karmić je. Poza tym ma dla mnie charakter oczyszczający, w pewien sposób rytualny. Wypala wszystko co było złe. Daje mi energię. Ale tu odzywają się moje różne, dziwne zainteresowania.
Ogien plus ziemia = Wulkan - bardzo tworcze polaczenie.
Do tego oczyszczajaca rola ognia - pieknie.
Poza tym bardzo silnie jestem związany ze słońcem i jego siostrą księżycem(wiem że księżyc ma rodzaj męski, ale dla mnie zawsze będzie kobietą).
[/quote]
I slusznie, to tylko jez. polski cos pomylil :wink: To przeciez Luna.
Slonce i jego siostra Ksiezyc = Apollo i jego siostra Atremida
Piekni, niedostepni, zabiajacy z daleka i po cichu....

Ksiezycowych snow zycze :)
" I live by the river
Where the old gods still dream
Of inner communion
With the open sea "

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#48 Post autor: yusti » sobota, 1 grudnia 2007, 08:55

.
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 października 2010, 19:27 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
minou
Posty: 275
Rejestracja: czwartek, 26 lipca 2007, 14:52

#49 Post autor: minou » sobota, 1 grudnia 2007, 14:32

Emjotka pisze:Przeczytałam swój znak (byka) - no ISTp jak się patrzy :P :
The bull is used to describe the sign of Taurus because he usually is plodding and peaceful in his movements. He is deliberate and relaxed and enjoys his food. A typical Taurus person likes comfort, and is willing to work hard for the things that make him happy. Like a bull he does not easily lose his temper, but when he does get angry it is best to stay out of his way!
Typ socjoniczny jest zapisany w gwiazdach! :lol:
A wiesz, że ja też to zauważyłam. :lol: INTj do Panny pasuje jak w mordę strzelił! Poważnie. :D
Emjotka pisze:Wklepałam w jakiś netowy przelicznik - o ile nie mylę znaczków, to mam barana.
Oh la la! Kwintesencja :P księżyca w Baranie z dedykacją dla Ciebie...

"Księżyc jest tu niespokojny – z otoczeniem wiedzie wojny
Bardzo często dla zasady – lubi szukać sporu, zwady.
Sam fakt, że ktoś egzystuje – drażni go i irytuje."


:P :wink:
-
"Prawda leży zazwyczaj pośrodku, najczęściej bez nagrobka."

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#50 Post autor: yusti » sobota, 1 grudnia 2007, 14:51

.
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 października 2010, 19:41 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#51 Post autor: Czekolada » sobota, 1 grudnia 2007, 19:14

Yusti, mogłabyś linki podać do tych co podałaś wyżej opisów, znaków itp? Też chcę się pobawić :P .

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#52 Post autor: yusti » niedziela, 2 grudnia 2007, 08:40

.
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 października 2010, 19:40 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#53 Post autor: Emjotka » niedziela, 2 grudnia 2007, 13:25

juzbek pisze:Emjotko, w Twoim przypadku to nie jest trudne. Wliczając Ascendent i MC, masz 6 obiektów w znakach ziemskich, 3 w powietrznych, 2 w wodnych i 1 w ognistym.
Tylko po co się męczyć horoskopami i takimi obliczeniami, jak to i bez tego wiadomo? :lol:
yusti pisze: obliczyłam TU jeszcze ascendent. mam w pannie.
No proszę, czyli coś nas jednak łączy. :lol:
Wygląd:Aż do późnej starości będziesz wyglądała bardzo młodo. Twarz bez tłuszczu i zmarszczek, smukła sylwetka, delikatne rysy czynią z ascendentalnej Panny najbardziej estetyczną i fotogeniczną osobę w całym zodiaku.
I oto dlaczego nie wierzę w horoskopy :lol: . Dla mnie, sensoryczki, tak nietrafiony opis to kompletna dyskwalifikacja. ;)
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

ktośtam
VIP
VIP
Posty: 973
Rejestracja: poniedziałek, 25 grudnia 2006, 19:25

#54 Post autor: ktośtam » niedziela, 2 grudnia 2007, 13:46

Ascendent w skorpionie
1. Budowa ciała nie zawsze proporcjonalna. Ostre rysy, spojrzenie przenikliwe. Pilność, ambicja, wojowniczość. Narzucanie swej woli. W pracy niezmordowany. Impulsywność. Podpora moralna dla partnera o osobowości słabszej.
HAHAHAHAHAHAHAHA.
2. Nasz Skorpion bywa trochę zagadkowy. Opanowany, lecz w duszy bojowy. Na zewnątrz cierpliwy, znany z wytrwałości. Choć ponoszą go fale namiętności. Spojrzenie miewa ostre, przenikliwe, jakby badawczo – zimno – natarczywe. (potrafię rzucać takie spojrzenia ale zwykle tego nie robię) Umysł w tym znaku jest analityczny, skory do nauk, bystry i krytyczny. (to akurat mniej wiecej pasuje) Z dolegliwości astrolog wymienia grożące moczowo-płciowe uszkodzenia. Z wyglądu jakby nieco jest niezgrabny. Braki w proporcjach, mało jest powabny. Znak ten podziwiać można nie bez racji, seks jego zdolny jest do sublimacji.(co to znaczy?)
Nic konkretnego, nie mówiąc juz o tym, że kompletnie chybione.

Jak ludzie mogę wierzyć w astrologię i numerologię? Nigdy tego nie zrozumiem.

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#55 Post autor: Emjotka » niedziela, 2 grudnia 2007, 14:10

ktośtam pisze:
Jak ludzie mogę wierzyć w astrologię i numerologię? Nigdy tego nie zrozumiem.
Niektórzy piją denaturat, inni wierzą w astrologię/numerologię. Skutki są podobne... :P
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
juzbek
Posty: 179
Rejestracja: piątek, 24 listopada 2006, 19:00
Lokalizacja: Warszawa

...

#56 Post autor: juzbek » niedziela, 2 grudnia 2007, 15:37

Emjotka pisze:Niektórzy piją denaturat, inni wierzą w astrologię/numerologię. Skutki są podobne... Razz
Ojej, to ezo też umierają przedwcześnie z powodu marskości wątroby? :P
Emjotka pisze:Tylko po co się męczyć horoskopami i takimi obliczeniami, jak to i bez tego wiadomo?
A wiesz, też się zastanawiam. Z pobieżnej analizy horoskopu i tak nie dowiemy się niczego, czego sami byśmy o sobie nie wiedzieli. No, ale w ten sposób można też dowiedzieć się czegoś o innych. ;)

Jeśli chodzi o te opisy, które wyciągacie. Abstrahując od ich wartości, musicie pamiętać, że one dotyczą poszczególnych klocków a nie całej budowli. Zgodnie z duchem systemu, gdyby ktoś chciał odgadnąć czyjś wygląd na podstawie horoskopu, powinien zwrócić uwagę na znak ascendentu, władcę ascendentu, aspekty do ascendentu i władcy ascendentu itd. a później zrobić z tego wszystkiego jakąś syntezę.
Przyznam, że byłem do tego sceptycznie nastawiony, bo nie chciałem widzieć związków między wyglądem a charakterem, ale patrząc na socjonikę, coś może być na rzeczy.

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#57 Post autor: Czekolada » niedziela, 2 grudnia 2007, 16:55

Dzięki Yusti, znalazłam ;) .

U mnie prawie nic się nie zgadza :D .

Awatar użytkownika
minou
Posty: 275
Rejestracja: czwartek, 26 lipca 2007, 14:52

Re: ...

#58 Post autor: minou » niedziela, 2 grudnia 2007, 17:03

juzbek pisze:Zgodnie z duchem systemu, gdyby ktoś chciał odgadnąć czyjś wygląd na podstawie horoskopu, powinien zwrócić uwagę na znak ascendentu, władcę ascendentu, aspekty do ascendentu i władcy ascendentu itd. a później zrobić z tego wszystkiego jakąś syntezę.
Przyznam, że byłem do tego sceptycznie nastawiony, bo nie chciałem widzieć związków między wyglądem a charakterem, ale patrząc na socjonikę, coś może być na rzeczy.
W wypadku socjoniki, to rzeczywiście zaskakująco często można dostrzec związek cech fizycznych z poszczególnymi typami. Czasem ma to w sobie trochę z przypadkowości, ale jednak coś tam zawsze można 'wyczytać' i to się potwierdza. Ale jeśli o horoskopy idzie, to to już jest nieco bardziej odjechana loteria :wink: Ja, na przykład, mam ascendent w Wodniku, i o ile opis cech charakteru nieźle by pasował (tylko na jednej stronie nt. astrologii doczytałam się bardzo trafnych ogólnie twierdzeń - astro.com), to typowanie i wiązanie cech fizycznych z ascendentem, czy w ogóle poszczególnymi znakami zodiaku, jest jak dla mnie ostatnią rzeczą, której mozna w tym wszystkim zaufać. :wink:
Ascendent w Wodniku daje postać ujmującą, pogodną i nie poddającą się smutkom i złym nastrojom.
Tak, cała ja. xD ...No esencja po prostu. To nic, że najczęściej słyszę, że mam spojrzenie mordercy. :D
W wyglądzie zewnętrznym wyróżniasz się wzrostem, bo jesteś przeważnie najwyższa ze wszystkich. Sylwetkę masz grubokościstą, oczy duże i uroczy uśmiech. Jesteś osobą atrakcyjną.
Nie wiem jaki mam dać komentarz, więc tylko się pośmieję. :lol: Albo nie... Wiem jak skomentuję - Fajny mam ascendent. 8)
-
"Prawda leży zazwyczaj pośrodku, najczęściej bez nagrobka."

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#59 Post autor: yusti » niedziela, 2 grudnia 2007, 19:13

.
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 października 2010, 19:40 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

Re: ...

#60 Post autor: Emjotka » niedziela, 2 grudnia 2007, 20:14

juzbek pisze:
Emjotka pisze:Niektórzy piją denaturat, inni wierzą w astrologię/numerologię. Skutki są podobne... Razz
Ojej, to ezo też umierają przedwcześnie z powodu marskości wątroby? :P
Coś w tym klimacie. Choć dla fanów astrologii i numerologii jest jeszcze jedna możliwość przedwczesnej śmierci - wystarczy mi się nawinąć i wmawiać mi, że wg horoskopu/numerologii jestem taka i taka - zgon murowany. ;)
No, ale w ten sposób można też dowiedzieć się czegoś o innych. :wink:
Wolę obserwować ludzkie zachowania i wyciągać z nich wnioski, niż opierać się na horoskopie. Definitywnie. :P
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

ODPOWIEDZ