Typy w dziedzinach

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#106 Post autor: impos animi » sobota, 29 listopada 2008, 00:11

Epona pisze: A właśnie,czy dla 4 książka nie będzie zbyt banalnym prezentem?
Zależy jaka. Gdyby była to książka, na którą poluję a nie mogę dostać lub na której mi zależało, lub z dziedziny która mnie wyjątkowo interesuje lub jakiegoś mojego ulubionego autora, to na pewno byłoby odpowiednie. Rilla dobrze mówi, są takie książki, które potrafią wywołać emocjonalną burzę, którymi można się wręcz naćpać - to jest idealny prezent. A banalność też można tutaj obejść, np. jakimś superoryginalnym opakowaniem. Mam znajomego, który w zarąbiście oryginalny sposób potrafił zapakować wino i czekoladę tak, że banał zamienił w coś nietuzinkowego. Oprawa też może sporo zdziałać.


Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

Awatar użytkownika
Epona
Posty: 283
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 21:49
Lokalizacja: Opole

#107 Post autor: Epona » sobota, 29 listopada 2008, 00:21

myślałam o tym,żeby kupić czwórce, której chcę pokazać, że jest dla mnie wyjątkowa książkę, którą lubię - o uczuciach, zwariowaną, szaloną, ale to nie wszystko.
Chciałam ją jeszcze raz przeczytać i przy fascynujących momentach dodać na marginesie swoje spostrzeżenia lub pytania, tak,żeby ta osoba popatrzyła delikatnie z mojej perspektywy.
Myślisz, że to nie będzie za duże narzucanie swojego punktu widzenia?
Nietzsche powiedział, że czasem dochodzimy do momentu, w którym robi się tak źle, że można uczynić tylko jedno z dwojga - śmiać się albo oszaleć. Dzisiaj trzecią możliwością jest taniec.

2w1

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#108 Post autor: impos animi » sobota, 29 listopada 2008, 00:27

Nie, ja bym to odebrała jako bardzo miły gest, pokazujący, że chcesz mi coś poprzez to powiedzieć, coś przekazać i że ta książka to coś więcej, niż tylko jakiś tam prezent. Wydaje mi się, że Czwórki lubią takie zawirowane formy przekazu, gdzie trzeba się trochę podomyślać, pointerpretować, gdzie w pewnych miejscach ma wskazówki, ale musi też ruszyć mózgiem, jednak dostaje właśnie drogowskazy w których miejscach i o co mniej więcej chodzi. Dla mnie byłoby to baaardzo miłe.
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

Awatar użytkownika
Rose_22
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek, 22 września 2008, 16:41
Lokalizacja: Z komputera ;)

#109 Post autor: Rose_22 » niedziela, 28 grudnia 2008, 18:35

Eruantalon pisze: 4. Snooker. Sport niszowy, elegancki, tajemniczy, a przy tym idealny do wyrazenia wlasnej osobowosci poprzez charakterystyczne zagrania, sposob bycia. Chociazby p. O'Soulivan to jak nic 4w3.
Z tych wszystkich najbardziej uwielbiam Snooker :D . Mogę godzinami oglądać w EuroSporcie. A ulubionym graczem był i będzie Hendry bez względu na wyniki 8) .
-> 4w5 lub 5w4 (któż to wie?!)
-> INFj - Humanista
-> Melancholik (inaczej : Sentymentalny)
Charakterek, nie ma co ;).

ODPOWIEDZ