Typy w dziedzinach

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
ktośtam
VIP
VIP
Posty: 973
Rejestracja: poniedziałek, 25 grudnia 2006, 19:25

#46 Post autor: ktośtam » piątek, 7 grudnia 2007, 15:27

Conservare znaczy bodaj "zachować", "pozostawić coś nietkniętym". Jak ulał pasuje do 5w4 - obrazoburcy. Prawda?
To tylko nazwa typu, nie jest streszczeniem całego charakteru 5w4... :roll:
Ostatnio zmieniony sobota, 8 grudnia 2007, 00:56 przez ktośtam, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#47 Post autor: Emjotka » piątek, 7 grudnia 2007, 15:30

Eruantalon, widzisz, ja po prostu nie znam 5, którą polityka "doprowadzałaby do białej gorączki" i która potrafiłaby (o ile Cię wtedy dobrze zrozumiałam) soczyście i dosadnie przez kilkanaście minut na temat polityków rozprawiać. Przeciętna 5 widzi wszelkie świństwa i hyshonory polityków. Tyle, że 5 jest w jakimś sensie ponad to. Zresztą tłumaczyłam Ci to już w tamtym temacie...

Poza tym żartujesz dokładnie jak moja znajoma ENTj-8w7(z mocnym połączeniem z 5) i masz dokładnie ten sam uśmiech. Musisz mi pokazać niezaprzeczalne dowody na to, że jesteś 5 i INTp. Inaczej po prostu nie uwierzę. ;)

Co do tego, co dopisałeś - to tylko dowodzi, że ciągle coś robisz. Potwierdzasz to, co zacytowałam. Ja na przykład przez większość czasu nie robię fizycznie nic. Dosłownie nic.

-

Ktośtam, nazwa, która nie wzięła się znikąd. 5 to typ niezwykle wnikliwy, indywidualistyczny i nie uznający niczego a priori - czyli gryzący się z konserwatyzmem we wszystkich miejscach.
Ostatnio zmieniony piątek, 7 grudnia 2007, 15:34 przez Emjotka, łącznie zmieniany 2 razy.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#48 Post autor: Eruantalon » piątek, 7 grudnia 2007, 15:32

Poza tym żartujesz dokładnie jak moja znajoma ENTj-8w7(z mocnym połączeniem z 5) i masz dokładnie ten sam uśmiech. Musisz mi pokazać niezaprzeczalne dowody na to, że jesteś 5 i INTp. Inaczej po prostu nie uwierzę. Wink
Wybacz, ale zalezy mi na Twojej wierze, jak na 'rownosci', wiec nic z tego. JA to po prostu wiem. Czytam opis 5'ki i po prostu studiuje swoj zyciorys ; ]

Widze, ze sie ciekawy dialog wreszcie wywiazal w temacie ; ]

Kto ma lepsza propozycje, niz konserwatyzm i jaka?
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
mleczak
Posty: 280
Rejestracja: wtorek, 31 lipca 2007, 11:55
Lokalizacja: Płock/studia Łódź

#49 Post autor: mleczak » piątek, 7 grudnia 2007, 15:49

Po pierwsze: o ósemkach.
Mam tutaj zdanie wyrobione głównie na podstawie tych które poznałem, i muszę stwierdzić, że wcześniej czy później każda z nich, powtarzam każda z nich, zaczynała się skłaniać ku konserwatyzmowi. Na zasadzie "tak trzeba, tak należy, tak było od zawsze, taka jest tradycja". Na pytania" dlaczego" powtarzają swoje argumenty.
Konserwatyzm do piątki mi nie pasuje. Piątki pytają "dlaczego, a po co?, a nie da się tego zrobić inaczej?, czy na pewno to rozwiązanie jest najlepsze?" i analizują. I uświęcona "tradycja" nie ma dla nich znaczenia.
5w4 INTP, ale tak poza tym po prostu Mleczak

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#50 Post autor: Emjotka » piątek, 7 grudnia 2007, 15:50

Eruantalon pisze:Kto ma lepsza propozycje, niz konserwatyzm i jaka?
Według mnie 5 to typ wiecznie szukający, nieprzywiązany i nieprzekonany do końca do żadnej ideologii - a więc żadnej z nich nie reprezentujący.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#51 Post autor: Eruantalon » piątek, 7 grudnia 2007, 15:55

Emojotka - moze byc. Ale to popuje ladny schemat ; (
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#52 Post autor: Emjotka » piątek, 7 grudnia 2007, 15:59

Eruantalon pisze:Ale to popuje ladny schemat ; (
?
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#53 Post autor: Eruantalon » piątek, 7 grudnia 2007, 16:00

W którym do każdego typu jest jakaś jedna konkretna ideologia dopasowana, a nie jakas opisówka, w koncu o tym jest temat ; d
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#54 Post autor: Emjotka » piątek, 7 grudnia 2007, 16:04

Do każdego? :P A jakaż to ideologia kryje się pod tym pięknym znakiem zapytania przy dziewiątce? :D
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#55 Post autor: Eruantalon » piątek, 7 grudnia 2007, 16:13

To byla dziura w rozumowaniu, ktora jakis lepiej rozumiejacy tajkniki enneagramu czlek powinien uzupelnic ; p To chyab oczywiste dla 'srednio zdrowej piatki' ; p
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

ktośtam
VIP
VIP
Posty: 973
Rejestracja: poniedziałek, 25 grudnia 2006, 19:25

#56 Post autor: ktośtam » piątek, 7 grudnia 2007, 16:18

Według mnie 5 to typ wiecznie szukający, nieprzywiązany i nieprzekonany do końca do żadnej ideologii
Masz rację - myślenie ideologiczne nie pasuje do piątek.

Posiadanie bardziej konserwatywnych poglądów jednak nie musi iść w parze z bezkrytycznością i fanatyzmem...
Ostatnio zmieniony piątek, 7 grudnia 2007, 16:21 przez ktośtam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#57 Post autor: Emjotka » piątek, 7 grudnia 2007, 16:21

ktośtam pisze:Masz rację - myślenie ideologiczne nie pasuje do piątek.
No właśnie. Piątka to taki lekko stuknięty filozof, który tworzy własny spójny i logiczny światopogląd. Jeśli ktoś pokaże jej, że się myliła - buduje od nowa. Jest dla niej lekkim kopniakiem to, że jej przekonania nie były do końca spójne, ale nie przywiązuje się do nich za bardzo. Szuka, pyta, podważa, analizuje. I tak w kółko. Pewnie aż do śmierci...
ktośtam pisze:Posiadanie bardziej konserwatywnych poglądów jednak nie musi iść w parze z bezkrytycznością i fanatyzmem...
O ile mnie pamięć nie myli, to konserwatyzm sprzeciwia się indywidualizmowi i racjonalizmowi - wg mnie sztandarowym celom piątki.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Kemal
VIP
VIP
Posty: 1142
Rejestracja: sobota, 30 grudnia 2006, 23:58
Enneatyp: Lojalista

#58 Post autor: Kemal » piątek, 7 grudnia 2007, 17:16

Konserwatyzm (z łaciny conservare – zachowywać, dochować zmian), orientacja polityczna, która bazuje na hasłach obrony istniejącego porządku społeczno-gospodarczego oraz zachowywania i umacniania tradycyjnych wartości, takich jak: religia, naród, państwo, rodzina, hierarchia, autorytet, własność prywatna. Konserwatyści chcą obronić stary porządek ze względu na przekonanie o ewolucyjnym charakterze zmian społecznych. Konserwatyzm zrodził się na przełomie XVIII i XIX w., był próbą przeciwstawienia się racjonalistycznej myśli oświeceniowej.
Jak dla mnie piątka to właśnie ta racjonalistyczna myśl oświeceniowa...
Eruantalon nie ocenia po sobie bo sam jest typowym anarchistą.
Examples: Albert Einstein, Stephen Hawking, Bill Gates, Georgia O'Keefe, Stanley Kubrick, John Lennon, Lily Tomlin, Gary Larson, Laurie Anderson, Merce Cunningham, Meredith Monk, James Joyce, Bjšrk, Susan Sontag, Emily Dickenson, Agatha Christie, Ursula K. LeGuin, Jane Goodall, Glenn Gould, John Cage, Bobby Fischer, Tim Burton, David Lynch, Stephen King, Clive Barker, Trent Reznor, Friedrich Nietzsche, Vincent Van Gogh, Kurt Cobain, and "Fox Mulder" (X Files).
Sami "konserwatyści". Szczególnie Nietzshe i Einstein.
6w5, ESI, sp/soc

Gdyż obojętność, wiem, byłaby rodzajem szczęścia

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#59 Post autor: Eruantalon » piątek, 7 grudnia 2007, 17:31

Ok, odrzxucam konserwatyzm w czambul, jako opis 5'ki. ; p
Eruantalon nie ocenia po sobie bo sam jest typowym anarchistą.
Libertarianinem, jesli juz.
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Raven
Posty: 528
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 23:57
Lokalizacja: Wrocław

#60 Post autor: Raven » piątek, 7 grudnia 2007, 17:35

Kemal Pasza pisze:Sami "konserwatyści". Szczególnie Nietzshe i Einstein.
No Agatha Christie by pasowała ;)
1w9

ODPOWIEDZ