Ulubione/najmniej lubiane typy

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#61 Post autor: Miltado » niedziela, 18 lutego 2007, 23:04

No tak jestem najmniej lubianym typem... dzięki... :(

Mi się wydaje, że po prostu ciężko zrozumieć nasze motywacje. Osoby które znają mnie w realu zawsze mogą na mnie polegać, często uczę ich pożytecznych rzeczy. Potrafię namawiać ludzi na coś czego w życiu by się nie podjeli.

Generalnie lubie każdy typ. Nie przepadam za 8, ale przyznaje się, że za mało ten typ poznałem. Dyskfalifikowanie 3 tylko, że nimi są jest nie wporządku...


ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#62 Post autor: ewutek » niedziela, 18 lutego 2007, 23:30

Miltado, przestań ciągle podkreślać, że jesteś najmniej lubianym typem. Podkręcasz spiralę pt. "Nie lubią 3, tylko dlatego że nią jest" która sprawia, że sam zaczynasz wierzyć w to o czym mówisz i przy okazji utrwalasz pogląd z którym walczysz (i nie mów: Ale oni zaczęli pierwsi...).
5w6

Koffee
Posty: 299
Rejestracja: piątek, 29 grudnia 2006, 18:59

#63 Post autor: Koffee » niedziela, 18 lutego 2007, 23:34

Miltado pisze:No tak jestem najmniej lubianym typem... dzięki... :(

Mi się wydaje, że po prostu ciężko zrozumieć nasze motywacje. Osoby które znają mnie w realu zawsze mogą na mnie polegać, często uczę ich pożytecznych rzeczy. Potrafię namawiać ludzi na coś czego w życiu by się nie podjeli.

Generalnie lubie każdy typ. Nie przepadam za 8, ale przyznaje się, że za mało ten typ poznałem. Dyskfalifikowanie 3 tylko, że nimi są jest nie wporządku...
nie użalaj sie nad sobą :twisted:

Awatar użytkownika
Szopa
Posty: 644
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 21:13
Lokalizacja: Zewsząd. Jesteście otoczeni.

#64 Post autor: Szopa » poniedziałek, 19 lutego 2007, 01:47

Ktoś juz chyba to pisal na tym forum, mozliwe ze nawet w tym teamcie, ale sie powtorze. Typow sie nie rozdziela na lepsze i gorsze, bo kazdy ma swoje wady i zalety. Mozna jednak stwierdzic ze typ chory jest gorszy od zdrowgo. W ten oto sposob zdrowa trójka jest ponad całą chorą resztą :)
Wiec Miltado nie przejmuj sie :]
Obrazek

Awatar użytkownika
ibidem
Posty: 119
Rejestracja: wtorek, 2 stycznia 2007, 12:57

#65 Post autor: ibidem » poniedziałek, 19 lutego 2007, 09:43

Miltado pisze:Mi się wydaje, że po prostu ciężko zrozumieć nasze motywacje. Osoby które znają mnie w realu zawsze mogą na mnie polegać, często uczę ich pożytecznych rzeczy. Potrafię namawiać ludzi na coś czego w życiu by się nie podjeli.
Znam jednego 3w4 i jest jednym z najfajnieszych ludzi, z jakimi mialem do czynienia :) nie znam nikogo, kto mialby cos przeciwko niemu. Wiec glowa do gory :)

Awatar użytkownika
Szura
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 27 października 2006, 17:57
Lokalizacja: Warszawa

#66 Post autor: Szura » poniedziałek, 19 lutego 2007, 12:45

A ja nawet lubię Trójeczki. ^_^ Takie pocieszne są. :mrgreen:

Ale przyznam się, że z mojej awersji do Jedynek nadal się nie wyleczyłam... :oops:
Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato.
4w5, ISFp.

Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#67 Post autor: ewutek » poniedziałek, 19 lutego 2007, 12:48

Zgadzam się z Szurą co do 3 i 1 8)
5w6

ktośtam
VIP
VIP
Posty: 973
Rejestracja: poniedziałek, 25 grudnia 2006, 19:25

#68 Post autor: ktośtam » poniedziałek, 19 lutego 2007, 13:00

Ale 1 można polubić. ;) Jeden z moich najlepszych znajomych jest jedynką, ten typ jak każdy ma kilka wad, ale także dużo zalet.
Podzielam zdanie szopy, że:
Typow sie nie rozdziela na lepsze i gorsze, bo kazdy ma swoje wady i zalety. Mozna jednak stwierdzic ze typ chory jest gorszy od zdrowgo.

fryzjer
Posty: 347
Rejestracja: piątek, 17 listopada 2006, 23:30

#69 Post autor: fryzjer » poniedziałek, 19 lutego 2007, 13:05

Ja jestem ciekawy ile osob piszacych tutaj "jedynka jest be.." spotkalo kiedykolwiek taką na żywo, a ile osób tylko czytając opis ze strony tak twierdzi...

Awatar użytkownika
Szura
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 27 października 2006, 17:57
Lokalizacja: Warszawa

#70 Post autor: Szura » poniedziałek, 19 lutego 2007, 13:15

fryzjer pisze:Ja jestem ciekawy ile osob piszacych tutaj "jedynka jest be.." spotkalo kiedykolwiek taką na żywo, a ile osób tylko czytając opis ze strony tak twierdzi...
Mój ojciec jest Jedynką, stąd moja awersja do tego typu. Znam sporo Jedynek, i albo one wszystkie są chore, albo nie lubię tego typu. ;) Nie mówię, że nie może zdążyć się wyjątek (potwierdzający regułę :P ), ale ja się z Jedynkami nie dogadam... zresztą, więcej jest w temacie "absolutnie subiektywne odczucia dot. typów" Czy jakoś tak. ^^

EDIT: Ja nie mówię, że Jedynki są gorsze, nie to mam na myśli, ale nie muszę wszystkich lubić, nawet, jeśli są wspaniali... :lol:
Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato.
4w5, ISFp.

fryzjer
Posty: 347
Rejestracja: piątek, 17 listopada 2006, 23:30

#71 Post autor: fryzjer » poniedziałek, 19 lutego 2007, 13:31

Mi tez z jedynkami ciezko idzie sie dogadac, ale napewno nie powiem przez to, ze nie lubie tego typu ;p

Jedyne typy jakich nie lubie to 2 i 8 - 2 za włażenie na siłe w cudzą prywatność i za pozornie wygladajaca dobroć i przyjacielskość, a tak naprawde w tym wszystkim interes goni interes. 8 za zbytnią chęć konrolowania(tutaj jeszcze przymykam oko), ale nie moge zdzierżyć braku obiektywnego spojrzenia na swoje wady i chęci zniwelowania ich. Poza tymi typami wszystkie są cycuś glancuś.

Koffee
Posty: 299
Rejestracja: piątek, 29 grudnia 2006, 18:59

#72 Post autor: Koffee » poniedziałek, 19 lutego 2007, 14:38

8 za zbytnią chęć konrolowania(tutaj jeszcze przymykam oko), ale nie moge zdzierżyć braku obiektywnego spojrzenia na swoje wady i chęci zniwelowania ich.
nie da sie zaprzeczyć 8)

btw ciekawe czy możliwy jest taki naprawde udany związek 8 z 1...

fryzjer
Posty: 347
Rejestracja: piątek, 17 listopada 2006, 23:30

#73 Post autor: fryzjer » poniedziałek, 19 lutego 2007, 14:58

Z całym szacunkiem, ale chyba nie jest to mozliwe na dłuższą mete ;p:)

Koffee
Posty: 299
Rejestracja: piątek, 29 grudnia 2006, 18:59

#74 Post autor: Koffee » poniedziałek, 19 lutego 2007, 15:12

Połączenie Jeden-Osiem może być bardzo elektryzującą kombinacją. Jedynka i Ósemka posiadają wiele przeciwieństw jak i wiele podobieństw. Obydwa typy pochodzą z Ośrodka Ciała i są agresywnymi typami. Obydwoje mają tendencję do widzenia świata w kolorach czarnym i białym i zgodnie z zasadą "wszystko albo nic". Obydwoje uważają że posiadają absolutną rację we wszystkim, oraz obydwoje (każde na swój sposób) walczą o prawdę i sprawiedliwość. Potrafią ciężko pracować dla sprawy.
Jedynkę pociąga swoboda i seksualność Ósemki. Ósemkę pociąga prawdomówna bezpośredniość i samodyscyplina Jedynki. Ósemka dodaje Jedynce odwagi i przyzwolenie na wyrażanie złości. Jedynka jest z tego powodu bardzo zadowolona gdyż mogąc niepohamowanie wyrażać swoją złość nie czuje się z tego powodu winna ani źle odbierana przez Ósemkę. Ósemka z kolei wymaga tego rodzaju uczciwości i szczerości od swojego partnera.
Jedynka okazuje podziw Ósemce za jej odwagę i determinację w dąrzeniu do celu. Jedynka ofiarowuje Ósemce solidność i niezawodność, umiar i powściągliwość, które wspomagają Ósemkę w skupianiu swojej energii na osiąganiu konstruktywnych działań.
jakie to mało realne :lol:

chyba dochodzię do wniosku, że 8 i 1 mogą sie zgodzić tylko w tej kwestii, że nie mogą się zgodzić ;)

nutshell
VIP
VIP
Posty: 808
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 01:33

#75 Post autor: nutshell » poniedziałek, 19 lutego 2007, 15:22

Moj ojciec to 1 , mama 8, wytrzymali ze sobą 15 lat. Zwiazek sie rozpadł przez ojca, ktory niestety nie jest zdrową 1, ale ogólnie jest w porzadku, w kazdym razie ja z nim wytrzymuje (-: Obecny mąż mojej mamy to niby tez Jedynka (wg.testu) ale nie jestem co do tego przekonana. Są ze sobą ok 8 lat i jest to dosc burzliwy zwiazek ;) Ostatnio w swoim otoczeniu zaobserwowałam wysyp Jedynek ;) i stwierdzam ze lubię ten typ choc niektore jedynkowe cechy mnie irytuja (standardowo: narzucanie swojego zdania, poprawnosc, brak elastycznosci np w poglądach)
6w5 / INFj

*Jeśli chcesz wiedzieć, czym jest granfalon
Spróbuj obrać ze skórki bańkę mydlaną*

ODPOWIEDZ