Typowanie użyszkodników

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
fra
Posty: 287
Rejestracja: wtorek, 22 maja 2007, 05:40

#61 Post autor: fra » poniedziałek, 25 lutego 2008, 14:49

Tak widzę:

yusti 9w1(wszystko mi się zgadza)
Wawelski 6w7
Orest Reinn 1w2 lub 1w9
Nuit - ekstrawertyczne 5w4
Druid z Polmosu 6w7
Revania 4w5 (moja droga, masz dużo z 1, ale dla mnie jesteś silną, zdrową Czwórką)
Ediakar 4w3

Nie wymieniłam osób, którym przypisałabym ten sam typ, do którego już się przyporządkowały oraz tych, do których mam jeszcze spore wahania.


1w...6

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#62 Post autor: Orest_Reinn » poniedziałek, 25 lutego 2008, 16:40

Orest Reinn 1w2 lub 1w9
:shock:
Oczekuję wyjaśnień :twisted:

Awatar użytkownika
fra
Posty: 287
Rejestracja: wtorek, 22 maja 2007, 05:40

#63 Post autor: fra » poniedziałek, 25 lutego 2008, 16:54

Dialog z GG i wyjasnienia na formum Dwójek, dlaczego uważasz się za jedną z nich, a przede wszystkim krytyczny, opis intencji i wewnętrznych pobudek Dwójek. Właściwie piszesz o sobie i nie to, co piszesz a jak piszesz zwróciło moją uwagę. Stosunek do swojej osoby.
Oczywiście nie zamierzam się upierać i komukolwiek wmawiać typ, piszę jedynie, jakie odnoszę wrażenie podczas czytania postów.
Uważam, że masz bardzo jedynkowy sposób argumetacji i jedynkowe podejście do siebie. Dowodami rzucać nie będę, ot - moje odczucie i wyobrażenie osoby.
1w...6

pacanoid
Posty: 378
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 08:46

#64 Post autor: pacanoid » poniedziałek, 25 lutego 2008, 19:47

Nuit - "p_a - 5w6"

Czemu?
5

Awatar użytkownika
Nuit
Posty: 935
Rejestracja: środa, 7 marca 2007, 00:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#65 Post autor: Nuit » poniedziałek, 25 lutego 2008, 20:12

paranoid_android2 pisze:Nuit - "p_a - 5w6"

Czemu?
bo:
Skrzydło sześć daje piątce umiejętność skupienia się na detalach i technicznej wiedzy, oraz daje umiejętność do sekwencyjnego myślenia na temat biegu wydarzeń. Piątka z tym skrzydłem ma dar wyciągania znaczących wniosków z niewielkiej ilości faktów. Zwłaszcza intelektualna piątka, która jest znacznie bardziej analityczna niż piątka ze skrzydłem 4.

co pasuje bardzo do INTp
a poza tym:
Może być zimna, ironiczna i odizolowana od innych
i
Ma tendencję do eksperymentowania by znaleźć jakie są granice zachowania.
(patrz: bany;) )
"Ty nie jesteś kobietą, jesteś wiedźmą. A wiedźma to wiedźma - nie ma dobra, czy zła"

Chaos i zniszczenie by ENTp

Awatar użytkownika
Nuit
Posty: 935
Rejestracja: środa, 7 marca 2007, 00:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#66 Post autor: Nuit » poniedziałek, 25 lutego 2008, 22:02

INTj też są analityczne;)
Ale spoko - ten fragment o żyletkach mnie przekonuje 8)
"Ty nie jesteś kobietą, jesteś wiedźmą. A wiedźma to wiedźma - nie ma dobra, czy zła"

Chaos i zniszczenie by ENTp

Awatar użytkownika
andrzej4001
Posty: 224
Rejestracja: czwartek, 3 maja 2007, 18:28
Enneatyp: Zdobywca
Lokalizacja: Wrocław

#67 Post autor: andrzej4001 » poniedziałek, 25 lutego 2008, 22:21

aż taka siódemka ze mnie, że wszyscy tak typujecie ?

jakoś nie jestem przekonany :]

Awatar użytkownika
Revania
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2007, 18:49
Lokalizacja: przed monitorem
Kontakt:

#68 Post autor: Revania » poniedziałek, 25 lutego 2008, 23:31

fra pisze:Revania 4w5 (moja droga, masz dużo z 1, ale dla mnie jesteś silną, zdrową Czwórką)
Wiesz, właśnie dziś robiłam test na stronie, wyszło mi właśnie 4w5. Jednak chciałabym, żebyś wyjaśniła czemu wg ciebie pasuje do mnie ten typ ;)
Ostatnio w teście wyszła mi czysta 1, wcześniej 1w2

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#69 Post autor: Absynt » wtorek, 26 lutego 2008, 09:27

Spora rozbieznosc w typowaniu mojej osoby. Od 2 przez 4, 7 do 9. Toz to prawie pol enneagramu :lol:. Dzieki za glosy. Ja niestety czuje, ze niewiele tu wniose, a w wiekszosci przypadow i tak sie zgodze z tym co powiedzieli juz inni.

No chyba, ze tak osobiscie moim znajomym wyjawie...

Nuit - piatkowa 8w7
Silver Bullet - 7w6, prawdziwy komik. Nadawalby sie na stand upy :)
Szura - cztery f pięć

A i Revania Ciebie tez bym posadzal o czworkowatosc :P.

;)
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
Druid z Polmosu
Posty: 103
Rejestracja: wtorek, 15 maja 2007, 15:13
Lokalizacja: Magiczny krąg Wielkiego Druida Polmosa

#70 Post autor: Druid z Polmosu » wtorek, 26 lutego 2008, 11:52

Absynt pisze:Spora rozbieznosc w typowaniu mojej osoby. Od 2 przez 4, 7 do 9. Toz to prawie pol enneagramu
Hehe mnie też inni typuja przez pół enneagramu. Niektórzy znajomi nawet na 1 :) Ale co jak co 5w4 to na pewno nie jestem. A tym którzy mnie widzili ostatnim razem musze powiedziec ze zachowywałem sie tak bo musiałem (nazwijmy to pewnymi kompromisami :evil: ) Predzej bym sie skłaniał do oceny fra (6w7) bo i wiele razy sie nad tym zastanawiałem, ale chyba mam zbyt lajtowe i optymistyczne nastawienie do zycia jak na 6 :wink:

A Ciebie Absynt trudno jest zdefiniować bo jesteś 9w7 :P
"I was excellent. Everybody loved me. I love myself, and I like bums. "
Cardinal Richelieu

Maślany
Posty: 484
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2007, 17:53

#71 Post autor: Maślany » wtorek, 26 lutego 2008, 20:27

Nuit pisze:"Jestem gwiazdą, gwiazdą, ludzi fantazją!"
Ty nie jesteś, jestem tylko JA, Gwiazda 3w2. No może jeszcze Doda i Al Pacino :)

i Robert Janowski
przepraszam :|
forum.socjonika.pl

Awatar użytkownika
andrzej4001
Posty: 224
Rejestracja: czwartek, 3 maja 2007, 18:28
Enneatyp: Zdobywca
Lokalizacja: Wrocław

#72 Post autor: andrzej4001 » wtorek, 26 lutego 2008, 22:43

Maślany pisze:
Nuit pisze:"Jestem gwiazdą, gwiazdą, ludzi fantazją!"
Ty nie jesteś, jestem tylko JA, Gwiazda 3w2. No może jeszcze Doda i Al Pacino :)

i Robert Janowski
przepraszam :|
No proszę, zaczynają się ujawniać trójki xD Jeszcze tylko potrzebny ktoś, kto obstawi wolne etaty dla dwójek, jacyś chętni ?:P

Awatar użytkownika
Epona
Posty: 283
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 21:49
Lokalizacja: Opole

#73 Post autor: Epona » wtorek, 26 lutego 2008, 22:56

andrzej4001 pisze: Jeszcze tylko potrzebny ktoś, kto obstawi wolne etaty dla dwójek, jacyś chętni ?:P
lol, dwójek szukacie?:D
Nietzsche powiedział, że czasem dochodzimy do momentu, w którym robi się tak źle, że można uczynić tylko jedno z dwojga - śmiać się albo oszaleć. Dzisiaj trzecią możliwością jest taniec.

2w1

Awatar użytkownika
andrzej4001
Posty: 224
Rejestracja: czwartek, 3 maja 2007, 18:28
Enneatyp: Zdobywca
Lokalizacja: Wrocław

#74 Post autor: andrzej4001 » wtorek, 26 lutego 2008, 22:57

Epona pisze:
andrzej4001 pisze: Jeszcze tylko potrzebny ktoś, kto obstawi wolne etaty dla dwójek, jacyś chętni ?:P
lol, dwójek szukacie?:D
Trochę Was tu mało póki co, jedna dwójka wiosny nie czyni :P

Awatar użytkownika
fra
Posty: 287
Rejestracja: wtorek, 22 maja 2007, 05:40

#75 Post autor: fra » środa, 27 lutego 2008, 01:34

Revanio - wydaje mi się, że za bardzo odstajesz od Jedynek. Mimo, że widać w Twym zachowaniu jedynkowe "staranie się", bardzo dbasz o swego rodzaju "grzeczność" w relacjach, nie poświęcasz ludzi w imię własnej ekspresji. Ale wydaje mi się, że jest w Tobie pewien nadmiar emocji. Ty w odróżnieniu od większości Czwórek nie obnosisz się z nimi, (może nie chcesz pokazać słabości?). Jednak czuję coś, co jest prawdziwe, a nie wykreowane. Dla mnie jesteś zbyt inna, zbyt ekscentryczna na Jedynkę, zbytnio ta inność Cię pociąga, lubisz ją i akceptujesz i dlatego w przeciwieństwie do niektórych Czwórek nie próbujesz być inna na siłę. Nie kreujesz się dla ludu. Dla mnie, choć Cię ostatecznie nie poznałam osobiście(o mały włos), to wydajesz się być najprawdziwszą Indywidualistką na tym forum. Przecież nie każda Czwórka musi mieć załamanie nerwowe. Wierzę w zdrowe Czwórki. Wierzę też w takie, które swój wewnętrzny, czasem poryty świat zostawiają tylko dla siebie i z zewnątrz wydają się zwykłe, takie poukładane. A jednak są pewną tajemnicą i Ty mi się taka wydajesz.

Ja jestem dwójkowata i siódemkowata. Ale ja myślę, że jestem Jedynką. Ty dla mnie jesteś jedynkową Czwórką. Trochę jak aliszien ;)


yusti, nie przekonałaś mnie. Zresztą, nie popadajmy w przesadę, że wszystkie Dziewiątki to od razu takie łagodne gapcie. To bomby zegarowe ukryte w pluszowych misiach. Frustracja może prowadzić do agresji. Słyszałaś, że najbardziej nie lubimy ludzi, u których widzimy swoje wady? Może ta ciapowatość Twojej koleżanki... Skoro Ty dla mnie w necie wydajesz się już 9, to w prawdziwym życiu... Zawsze wydawało mi się, że to działa w inną stronę niż sugerujesz, np. spójrz, jakie wygadane są tu Piątki.
1w...6

ODPOWIEDZ