Opisy typów na www.jakja.pl

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Yennefer
Posty: 132
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 10:36

#16 Post autor: Yennefer » niedziela, 4 maja 2008, 20:03

sonja pisze:Te opisy które tu wkleiliście to są fragmenty z książki Helen Palmer. Głowy sobie za to uciąć nie dam, ale tak mi się wydaje.
też mi się tak wydaje, skojarzyło mi się ze zdaniem: on nie ma słuchu muzycznego, jak można w takim miejscu zostawić szczoteczkę do zębów :D


ENTP.

hey you, don't tell me there's no hope at all

Nieugiety
Posty: 63
Rejestracja: środa, 12 grudnia 2007, 20:37

#17 Post autor: Nieugiety » niedziela, 4 maja 2008, 20:23

Te opisy które tu wkleiliście to są fragmenty z książki Helen Palmer

potwierdzam. nic nowego (sic!)
Obrazek

Awatar użytkownika
wiadukt
Posty: 567
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 17:08
Lokalizacja: Enneagram 1w2 -/- -/- Socjonika ESTj

#18 Post autor: wiadukt » niedziela, 4 maja 2008, 22:50

yusti pisze:Tak wiaduktko. podsumowali nas ze hoho. ale zawsze jak to czytam, mam wrażenie że jestem zdrowsza, że już tych kęsów nie liczę, nie mieszam 7razy kawy jak Adaś Miauczyński, ale co jedynka to jedynka. mimo wszystko.
myślę, że fra ma rację iż mam dużo z dziewiątki, czasem nawet na szali z jedynką.
nie wiem, yusti, czy PODSUMOWALI, mi sie ten opis zgadza z moim JA, bardziej trafnie napisany niz z np http://enneagram.pl/ czy http://enneagram.com.pl/
nie zgadza sie tylko to (bo tez nie jestem Miauczynski, a jem w pospiechu nie mam czasu na bzdury) :
Jedząc obiad, pamięta o tym, by każdy kęs przeżuć dziesięć razy.
Czas Perfekcjonisty jest ściśle zaplanowany. Mieści się w nim wszystko, co stanowi o w pełni zrównoważonym życiu. Jest pora na kontakt z muzyką, na gimnastykę, odwiedziny u chorego, naukę. Czas kontrolowany jest przez rubryki w kalendarzyku.
Reszta, co do najmniejszego słowa, opis działania Jeden w związku to pure me 100% - a u Ciebie yusti, ile procent się zgadza ?
bo to że masz sporo z Dziewięć, to spoko, ale ile z Jedynki przeważa ? (a propos ostatnio z miech temu i teraz wychodzi mi Jeden bez skrzydła)

acha.. i sprostuje, że pisałam wyżej, po jednorazowym przeczytaniu opisu 5, ze taki zwiazek 1 i 5 to musi byc pomyłka wszechczasow...
teoretycznie moze TAK, ale w mojej praktyce NIE, to taka uwaga dla tych co myślą, ze jak enneagram mowi ze 1 i 5 nie ma szans, to tak jest, phi
dałam do poczytania opisy 4i5 swojej połowie i wyszło, ze 30% z 4, a w 70% pure Pięć, w tescie 5w4, trzon jego JA to Pięć, no i tu powinnam klęknąć i powiedziec - ja pierdole... :?
jakby w to wierzyć co pisze enneagram i nie brac pod uwage uczuc i odrebnych cech ludzkich, to powinna mnie czekać zagłada w związku, w ogole zakonczenie naszej relacji, a tu rok za nami :roll:
Obrazek
...bardzo być może, ale żaba pozostaje żabą...
Monty Python

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#19 Post autor: Czekolada » poniedziałek, 5 maja 2008, 10:54

Siódemka nie daje odczuć, że się boi. Nie wygląda na przestraszoną. Sprawia wrażenie pogodnego lekkoducha, oddanego bez opamiętania planowaniu i zabawie.
Siódemka to typ wiecznego dziecka oraz Narcyza. Epikurejczyk przekonany jest o własnej doskonałości, toteż poszukuje środowiska i ludzi podtrzymujących jego poczucie własnej wartości. Gusta ma subtelne i chce czerpać z życia wszystko, co najlepsze. Lubi być w dobrym nastroju. Poszukuje przygód i ma duże oczekiwania. Nastawiony jest na doznania szczytowe, tak jakby szampan, a nie krew, krążył w jego żyłach.
Siódemka podtrzymuje przekonanie, że życie nie zna granic. Zawsze można znaleźć w nim coś ciekawego. Jeżeli życie nie jest pełne przygód, po co w ogóle żyć? Po co się zadręczać problemami, gdy można pójść naprzód?
Strategią obronną Siódemki jest planowanie przyszłości według różnych opcji po to, by zwiększyć przyjemność życia, eliminując nudę i cierpienie. Siódemka może pracować w jednym sklepie i jednocześnie rozważać możliwość podjęcia podobnej pracy w konkurencyjnym sklepie po drugiej stronie ulicy. Siódemce taki plan może wydawać się całkiem oczywisty. Skupi się wtedy na podobieństwie celów i zadań w obu pracach, a nie na ewentualnych konfliktach między konkurencyjnymi firmami.
Siódemka ma(spośród wszystkich typów) najbardziej optymistyczny światopogląd, ponieważ wierzy, że w jakiejś bliższej lub dalszej przyszłości zrealizuje swój wielki plan, gdy wszystkie najbardziej korzystne perspektywy połączą się, zapewniając wybitnie satysfakcjonujące życie.
Dzień zawsze pełen jest możliwości. Epikurejczyk ma w głowie listę wszystkich ciekawych zadań. Nie przeżywa depresji, a praca miesza się z wyobraźnią i zabawą intelektualną. Realizując jakieś przedsięwzięcie, potrafi jednocześnie zachwycić się falowaniem kobiecych włosów w blasku słońca czy zafascynować cieniami na ścianie. Chodzi o to, by zawsze utrzymywać dobry nastrój, by pracować tylko do momentu, kiedy odczuje się pierwsze oznaki zmęczenia, by następnie przełączyć się na robienie czegoś innego, zanim pojawi się nuda czy zew obowiązku. Siódemka potrafi pracować bez końca, ale woli jednocześnie zajmować się trzema czy czterema sprawami.
Do zalet Siódemki można zaliczyć entuzjazm dla możliwości twórczych oraz autentyczną umiejętność wyciągania ręki do ludzi i wprowadzania nowych pomysłów. Siódemka jest znakomita w koordynowaniu działań dużej grupy, w prowadzeniu burzy mózgów. Chętnie angażuje swój wysiłek dla zapewnienia przyjemności, realizacji ciekawych pomysłów czy wartościowego celu, tak jak inni pracują dla wynagrodzenia czy korzyści osobistych.
Sprawy, wokół których skupiona jest zazwyczaj uwaga Siódemek to:
- Potrzeba utrzymania wysokiego poziomu pobudzenia. Wiele działań, wiele ciekawych zajęć.
- Trzymanie w zanadrzu wiele opcji, by nie angażować się w jedną linię działania.
- Wdzięk jako pierwsza linia obrony. Siódemka to typ lękowy poszukujący kontaktu z ludźmi. Unikanie bezpośrednich konfliktów poprzez uniki. Rozwiązywanie konfliktów poprzez dogadywanie się.

Siedem w związku:
Siódemka nawiązuje kontakty z innymi w ten sposób, że dzieli się wszystkim, co w partnerach wspaniałe, przy szczególnej świadomości ograniczeń tkwiących w gotowości do czynienia zobowiązań. Najszczęśliwsza jest wtedy, gdy wszystkie możliwości są otwarte. "Cóż może być złego w zakochaniu się?. Czy może być coś złego w dzieleniu się tym, co najlepsze?".
Związki rozwijają się wtedy, gdy robi się różne rzeczy razem i rozmawia o tym, co ciekawe i najlepsze. Taki kontakt pełen jest przygód i stanowi zaporę przed koniecznością omawiania mniej przyjemnych aspektów życia. Jeżeli pojawi się jakiś problem, można tak zintensyfikować różne rodzaje aktywności, że nie ma czasu na omawianie go. Można tak ściśle zaplanować "sprawy niezbędne do załatwienia", że pozostaje "dziesięć minut na omówienie naszej separacji zanim pojadę na lotnisko". Narcyz ciężko znosi konfrontację i wzajemne obwinianie się, bowiem sugerować może to przegraną. Woli więc poważne rozmowy wpisywać do kalendarza, a następnie przewrócić kartkę, by zająć się innymi planami.
Do pozytywów Siódemki w intymnych związkach należy to, iż czuje się zobowiązana podtrzymywać wzajemne uczucia poprzez własną aktywność, poszukiwania intelektualne, seks i zabawę. Potrafi wnosić w taki związek nowe zainteresowania i zapominać o dawnych urazach.
Jeżeli jednak partner przeżywa depresję lub przejawi nasilone potrzeby emocjonalne, Siódemka ma ochotę odejść.
Nie wszystko się zgadza.

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#20 Post autor: yusti » poniedziałek, 5 maja 2008, 12:48

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 października 2010, 08:26 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#21 Post autor: Maro » wtorek, 17 czerwca 2008, 16:14

mi wyszla 7 czyli moje skrzydlo - ktore do mnie nie pasuje tzn cos tam jest w koncu skrzydlo. Osemka jest opisana pobieznie i tak sobie. natomiast osemka w milosci- widze dokladnie siebie poprostu. tzn im wiecej przestrzeni i takich tam tym lepiej, ale z drugiej storny chec kontroli partnera - tak wiem to chore ale co mozna zrobic jednym apsuje innym nie. tak jak kazda cyfra swoje wady ma.
8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

bíumbíumbambaló
Posty: 882
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

#22 Post autor: bíumbíumbambaló » wtorek, 17 czerwca 2008, 18:00

4 pisze:"On nie ma słuchu muzycznego". "Jak można w takim miejscu zostawić szczoteczkę do zębów?".
Tak, tak, tak, tak.
Romantyk jest szczególnie predestynowany do tego, by pracować z ludźmi przeżywającymi kryzys. Z niezwykłym samozaparciem pomaga innym przejść przez ciężkie kryzysy emocjonalne i chętnie towarzyszy przyjaciołom w ich długiej drodze ku odzyskiwaniu równowagi.
Czego o nich ja już powiedzieć niestety nie mogę.

Ale to prawda- tutaj jestem gotowa przełamać własne największe załamanie i zmęczenie, by znaleźć sił na uśmiech i krzepiące słowa o każdej porze dnia i nocy.

Awatar użytkownika
Łukasz:)
Posty: 413
Rejestracja: wtorek, 22 maja 2007, 11:55
Lokalizacja: trudno powiedzieć

#23 Post autor: Łukasz:) » czwartek, 19 czerwca 2008, 13:23

Opisy tendencyjne ale mimo wszystko dość trafne.Chyba strzele sobie konto na tym portalu,fajnie by było poznać jakąś czwórkę<tylko czy czwórki tam to na pewno czwórki>
4w3 so/sp/sx|MBTI:ENTJ
Global 5 :Egocentric

"efrgasf gfbbng dsxcxczz qedvsbgbs" Rcdscs Tdcaa

Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#24 Post autor: Maro » czwartek, 19 czerwca 2008, 13:30

Łukasz:) pisze:Opisy tendencyjne ale mimo wszystko dość trafne.Chyba strzele sobie konto na tym portalu,fajnie by było poznać jakąś czwórkę<tylko czy czwórki tam to na pewno czwórki>
nie.......
skoro mi wyszla 7 a z czysta siodemka mam tyle wspolnego....tzn na imprezach......
8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

Awatar użytkownika
Łukasz:)
Posty: 413
Rejestracja: wtorek, 22 maja 2007, 11:55
Lokalizacja: trudno powiedzieć

#25 Post autor: Łukasz:) » czwartek, 19 czerwca 2008, 13:42

Hmm przemyśle to.Jeśli chciałbym poznać inne czwórki to w sumie to jedyne miejsce.Wiem ,że czasem testy mogą zawieść ale może choć 50% z czwórek to czwórki....<pozostaje romantyczna nadzieja:P>
4w3 so/sp/sx|MBTI:ENTJ
Global 5 :Egocentric

"efrgasf gfbbng dsxcxczz qedvsbgbs" Rcdscs Tdcaa

Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#26 Post autor: Maro » czwartek, 19 czerwca 2008, 13:56

podoba mi sie Twoj podpis;]
Ciebie tez zaczynam lubiec;)
orgie zorganizuje ale jak wyzdrowieje!!!!!!!!!!!!
z gruźlica nie ma zartow.
8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

Awatar użytkownika
Łukasz:)
Posty: 413
Rejestracja: wtorek, 22 maja 2007, 11:55
Lokalizacja: trudno powiedzieć

#27 Post autor: Łukasz:) » czwartek, 19 czerwca 2008, 14:53

UU widzę,że jesteś "lekko rozmiękczona":]teraz jako wyborowy samiec powinienem rozpocząć proces podrywu więc uwaga zaczynam:
"Wiesz bejbe woże się Golfem dwójką,jak mi kolega pożyczy to nawet Trójką,jestem synem szejka naftowego ,90% pól naftowych całego świata nlezy do mnie........
4w3 so/sp/sx|MBTI:ENTJ
Global 5 :Egocentric

"efrgasf gfbbng dsxcxczz qedvsbgbs" Rcdscs Tdcaa

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#28 Post autor: Eruantalon » czwartek, 19 czerwca 2008, 14:57

"150 na klatę biorę" jeszcze brakuje. A jak idzie do Warszwy, to bez kozery powiem pińcet.
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
Łukasz:)
Posty: 413
Rejestracja: wtorek, 22 maja 2007, 11:55
Lokalizacja: trudno powiedzieć

#29 Post autor: Łukasz:) » czwartek, 19 czerwca 2008, 15:09

Fakt:(zapomniałem :/ Ale dodam od siebie ,że znam kolesia który zna kolesia,który ma brata,który zna kolesia który jest kumplem Dj w jednym klubie,więc jak co układy mam.
4w3 so/sp/sx|MBTI:ENTJ
Global 5 :Egocentric

"efrgasf gfbbng dsxcxczz qedvsbgbs" Rcdscs Tdcaa

Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#30 Post autor: Maro » czwartek, 19 czerwca 2008, 15:22

(usmiecham sie niesmialo i chichocze sopranikiem)
jestem Mloda niezamezna dziewica z praktyka 60-letnia. pije tylko jogurt. moim hobby jest pranie, sprzatanie i gotowanie(to akurat prawda). nie mam zbyt duzych wymagan.
moja inteligencja w liczbach
90-60-90
Wlosy koloru blond - plotka i pomowieniem jest ze uzywam utleniaczy - sa naturalne.
podobaja mi sie mezczyzni z zamilowaniem poetyckim - czego oznaka moze byc rozchelstana koszula uwienczona zlotym lancuchem od krowy(co tylko podkresla deliktanosc duszy......), z fajna sportowa bryka (kazdy poeta lubi czuc wiatr we wlosach).
Lubie dyskoteki gdyz lubie rozmowy o literaturze.
w domu mam kolekcje pluszowych rozowych misiow.
i TY......mozesz zostac dzis moim misiem. wszystko zlaezy od stanu Towjego konta.
Ps. zawsze marzylam o donioslej karierze w biznesie dlatego zostane dziewczyna Playboya.
8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

ODPOWIEDZ