Rozpoznanie typu

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
car II
Posty: 558
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 18:35
Enneatyp: Indywidualista

Re: Rozpoznanie typu

#211 Post autor: car II » poniedziałek, 9 listopada 2009, 17:54

7


Podróżując na rumaku akceptowanych emocji, poszukując siebie wprowadzam do doliny łez,teorie sensu życia przez afirmację samego życia we wszystkich jego przejawach odbitych w zwierciadle sztuki.

Awatar użytkownika
dachowiec
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 3 listopada 2009, 15:57

Re: Rozpoznanie typu

#212 Post autor: dachowiec » poniedziałek, 9 listopada 2009, 18:02

dzięki :wink: . Sama myślałam, że to coś pomiędzy 7 a 8

Awatar użytkownika
preston
Posty: 11
Rejestracja: sobota, 24 października 2009, 05:51
Lokalizacja: G40

Re: Rozpoznanie typu

#213 Post autor: preston » wtorek, 10 listopada 2009, 04:40

No ja widze duzo wspolnych cech (wlasciwie wiekszosc a moze nawet wszystko) z osoba wyzej opisana a jestem 4 8)
Happy in the club with a bottle of red wine
Stars in our eyes 'cause we're having a good time
Eh eh so happy I could die
Be your best friend
Yeah I love you forever
Up in the clouds we're both higher than ever
Eh eh so happy I could die



4w3 / ENFj

Awatar użytkownika
Szopa
Posty: 644
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 21:13
Lokalizacja: Zewsząd. Jesteście otoczeni.

Re: Rozpoznanie typu

#214 Post autor: Szopa » wtorek, 10 listopada 2009, 06:10

4w3 bywają bardzo podobne z pozoru do 7.
Obrazek

Awatar użytkownika
dachowiec
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 3 listopada 2009, 15:57

Re: Rozpoznanie typu

#215 Post autor: dachowiec » wtorek, 10 listopada 2009, 09:03

Hmm... ona w ogóle nie jest romantyczna. 4w3 to jednak dalej czwórka, a ona nigdy się nad sobą nie użala i rzadko bierze coś sobie do serca. No i nie nawiązuje głębokich znajomości. Przynajmniej ja tak ją widzę. Chociaż nie znam jej na tyle, by stwierdzić czy ona pozuje, czy jest taka naprawdę.

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Rozpoznanie typu

#216 Post autor: SuperDurson » wtorek, 10 listopada 2009, 12:03

7, ESE
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

Re: Rozpoznanie typu

#217 Post autor: Orest_Reinn » sobota, 14 listopada 2009, 11:53

Rilla pisze:
SuperDurson pisze:
GARNIAK od GIERTYHA:) pisze:A co to za typ, gdzie wszystko(szczescie, bądź smutek) zalezy od zainteresowania ludzi.To inni ten typ podpalają lub gaszą.
Wystraczy naprawde nie wiele: do maxymalnego doła jeden nieprzyjemny komentarz; do mega radości dzieki pochwaleniu ciucha naprzykład
To zwykły brak dojrzałości emocjonalnej i silny zewnętrzny autorytet.
Dokładnie. Takie zachowanie nie świadczy o żadnym typie enneagramu. Każdy o bardzo niskiej inteligencji emocjonalnej, czyli dojrzałości emocjonalnej, tak się zachowuje lub podobnie.
Jeśli chcesz wytypować taką osobę, szukaj więcej cech jej osobowości.
Takie zachowanie jest całkowicie normalnym, ludzkim, zdrowym zachowaniem. Z pewnością nie świadczy o niskiej inteligencji emocjonalnej, bo samo w sobie wymaga analizy stanu emocjonalnego innych ludzi, ich opinii i osądów, potencjalnych skutków naszych działań.
Człowiek obojętny na opinie innych jest pozbawiony człowieczeństwa. A przede wszystkim nieprzystosowany do życia w społeczeństwie, które stale ocenia według pewnych norm. Stale porównuje nasze zachowanie do oczekiwanego od nas wzorca. To że dla kogoś ważne jest życie w społeczeństwie i stara się poprawić jego jakość, świadczy dobrze o tej osobie.

Odnośnie pytania: 2. Na 1000%

Jest ekstrawertyczna, otwarta, wesoła. Rzadko się denerwuje, kiedy ktoś jej dokucza - zamienia to w żart, ogólnie ma duży dystans do siebie. Ma bardzo dużo pomysłów, jest kreatywna, wyróżnia się nie tylko zachowaniem, ale i fryzurą, ubraniem. Sama uważa, że jest cyniczna i sarkastyczna. Coś w tym jest. Głośno wyraża swoje zdanie, swobodnie czuje się na scenie. Jest bardzo lubiana, zarówno przez dziewczyny jak i chłopaków. Jest niezależna i szanowana. Ciągle się wygłupia. Czasami mam wrażenie, że ona pozuje. Ludzie podświadomie czują, że muszą się ze wszystkiego co robi śmiać. Jest dość krytyczna. Ma uzdolnienia plastyczne. Jest głośna. Lubi spotkania z ludźmi, jeździ na konwenty. Kiedy po raz pierwszy ją zobaczyłam, miałam wrażenie, że to osoba, która do wszystkiego ma jakieś 'ale', marudna i buntownicza. Z początku nie wyróżniała się zbytnio, rzadko się uśmiechała. Kiedy zobaczyła, że może czuć się swobodnie w grupie, zaczęła 'szaleć'. Pokuszę się o stwierdzenie, że jest pewna siebie, jednak osoby pewne siebie nie muszą nikogo udawać.
Zastanawiałbym się tutaj nad 3. Zwłaszcza daje do myślenia ta przemiana z marudy w duszę towarzystwa. Moim zdaniem 7 grupę, w której nie czuje się swobodnie, traktuje jako niebezpieczną strefę, którą należy natychmiastowo opuścić. W przeciwiństwie do 3, dla której jest to naturalny etap zdobywania pozycji w grupie.

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Rozpoznanie typu

#218 Post autor: atis » sobota, 14 listopada 2009, 15:25

CO do mojego pytania, to powiem tak:
Dwójka w skrócie
Dwójki są ciepłe, troskliwe, opiekuńcze, wrażliwe na potrzeby innych.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Rozpoznanie typu

#219 Post autor: Rilla » niedziela, 15 listopada 2009, 00:12

Orest_Reinn pisze:Takie zachowanie jest całkowicie normalnym, ludzkim, zdrowym zachowaniem. Z pewnością nie świadczy o niskiej inteligencji emocjonalnej, bo samo w sobie wymaga analizy stanu emocjonalnego innych ludzi, ich opinii i osądów, potencjalnych skutków naszych działań.
Człowiek obojętny na opinie innych jest pozbawiony człowieczeństwa. A przede wszystkim nieprzystosowany do życia w społeczeństwie, które stale ocenia według pewnych norm. Stale porównuje nasze zachowanie do oczekiwanego od nas wzorca. To że dla kogoś ważne jest życie w społeczeństwie i stara się poprawić jego jakość, świadczy dobrze o tej osobie.
Nie, Oreście. Jest znaczna różnica między zwykłym poprawieniem nastroju, a stanem euforii ("mega radością") po usłyszeniu miłego komentarza odnośnie swojej osoby. Jest też równie istotna różnica między uczuciem zwykłej przykrości, a załamaniem nerwowym ("maxymalnym dołem") po usłyszeniu nieprzychylnej opinii na swój temat. Człowiek, który doznaje huśtawki emocjonalnej uzależniając swój stan od błahych powodów, ma niską inteligencję emocjonalną. Takie zachowanie nie jest zdrowe, a bardzo szkodliwe. Trzeba zachować pewną stabilność emocjonalną, racjonalność w reakcji na bodźce z zewnątrz. Nie można wylewać łez i rzucać się z mostu, bo ktoś powiedział Ci, że jesteś głupi i nie można przesadnie skakać z radości, bo ktoś Cię pochwalił.
Fakt, że z tym się nie zgadzasz, trochę mnie przeraża. Znam osobę, która tak się zachowuje, jak to opisał Garniak; cierpi ona na depresję dwubiegunową. Uwierz, że nie jest to zdrowe zachowanie.
Stabilność emocjonalna nie wyklucza obojętności na opinię innych i człowieczeństwa. Nie przesadzaj.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Rozpoznanie typu

#220 Post autor: Snufkin » niedziela, 15 listopada 2009, 08:17

.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 29 marca 2010, 18:08 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

Re: Rozpoznanie typu

#221 Post autor: Orest_Reinn » niedziela, 15 listopada 2009, 13:13

Rilla, ja staram się zachować pewien relatywizm. Ktoś, kogo ty nazwiesz obojętnym i nieczułym, może uznać ciebie za rozhisteryzowaną. Wiedząc, że sam jestem bardziej wrażliwy na opinie innych niż przeciętny człowiek, jestem dużo bardziej ostrożny w ocenianiu pod tym kątem innych.

Snufkisiu, troszkę zalatuje hipokryzją to, że akurat ty wypominasz mi wymądrzanie się ;] I szczerze mówiąc, mam problem z odczytywaniem twoich intencji. Nie wiem w którym momencie twoją wypowiedź nalezy odczytywać literalnie, a w którym jest to szydercza aluzja do jakiejś zaistniałej wcześniej sytuacji. Dlatego nie wiem, czy rzeczywiście wątpisz w moją "umiejętność rozpoznania własnego typu" i bardzo mnie to zastanawia :]

Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

Re: Rozpoznanie typu

#222 Post autor: Pablo » niedziela, 15 listopada 2009, 19:06

Na moje oko ta panna to 7w8.

Albo ześwirowane 6w7 z mocnym wpływem skrzydła, znam gościa który się podobnie zachowuje.

He he Atis pojedź mu tym co zaproponowałem i daj tu znać na co najmocniej zareagował, możesz też wypróbować to co wcześniej opisywałem - słabe punkty chorej 8 w przypadku gdy gość miałby być "misiaczkiem" - sam ciekaw jestem jego reakcji ;)

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Rozpoznanie typu

#223 Post autor: SuperDurson » niedziela, 15 listopada 2009, 22:00

Rilla pisze:
SuperDurson pisze:
GARNIAK od GIERTYHA:) pisze:A co to za typ, gdzie wszystko(szczescie, bądź smutek) zalezy od zainteresowania ludzi.To inni ten typ podpalają lub gaszą.
Wystraczy naprawde nie wiele: do maxymalnego doła jeden nieprzyjemny komentarz; do mega radości dzieki pochwaleniu ciucha naprzykład
To zwykły brak dojrzałości emocjonalnej i silny zewnętrzny autorytet.
Dokładnie. Takie zachowanie nie świadczy o żadnym typie enneagramu. Każdy o bardzo niskiej inteligencji emocjonalnej, czyli dojrzałości emocjonalnej, tak się zachowuje lub podobnie.
Jeśli chcesz wytypować taką osobę, szukaj więcej cech jej osobowości.
Orest_Reinn pisze: Takie zachowanie jest całkowicie normalnym, ludzkim, zdrowym zachowaniem. Z pewnością nie świadczy o niskiej inteligencji emocjonalnej, bo samo w sobie wymaga analizy stanu emocjonalnego innych ludzi, ich opinii i osądów, potencjalnych skutków naszych działań.
Orest - przeczytaj jeszcze raz proszę pogrubiony fragment. Czy, żeby czuć się zdołowanym na dźwięk słów kogo innego aby na pewno trzeba analizować tego kogoś emocje? Jak stoisz na scenie i ważna osoba właśnie ma wręczać Ci dyplom, a ty słyszysz z tłumu "[nieprzyjemny komentarz]" i być może się denerwujesz to.. analizujesz czyjś stan!?
A jak ktoś dobrze dupkę liże słowem Tobie to na pewno dlatego że Cię uwielbia i szanuje i sądzi jak najlepiej.. więc oczywiście powinieneś czuć się wspaniale! To takie proste!


Bo jeśli tak to ja mogę Tobą sterować jak tylko chcę. Jak chcę żebyś czuł się bardzo dobrze - powiem Ci pochlebstwo. I sprzedam Ci wtedy cokolwiek! Jak chcę, żebyś poczuł się źle - powiem Ci coś brzydkiego. I będziesz pośmiewiskiem..
Hej! To wystarczy?

Jesteś zwykły frajer pipko. Podetrzyj bo się osmarkałeś, a potem spływaj..

Milusi masz ten avatar. Ten kotek.. to świetny wybór!

Nie pisz.
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
Revania
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2007, 18:49
Lokalizacja: przed monitorem
Kontakt:

Re: Rozpoznanie typu

#224 Post autor: Revania » poniedziałek, 16 listopada 2009, 01:32

Jak dla mnie to kwestia wrażliwości, bo jednak nie każdy przejmuje się czymś aż tak bardzo. Ja czasem mam tak, że właśnie taki nieprzyjemny komentarz potrafi mnie od razu "zgasić", ale tylko wtedy, kiedy na czymś mi zależy. Z kolei pozytywne motywują mnie do dalszych działań. Wg. mnie to właśnie kwestia osobowości.
Ostatnio w teście wyszła mi czysta 1, wcześniej 1w2

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Rozpoznanie typu

#225 Post autor: SuperDurson » poniedziałek, 16 listopada 2009, 11:13

Oczywiście, że tak - to jest wręcz system motywacyjny wielu osób. Jest całkiem OK, jeśli wszyscy, zawsze mówią Ci prawdę.. Bo jeśli mocno uzależnisz swoje emocje od opinii innych i któraś z opiniujących osób zadziała nieetycznie (celowo Cię okłamie) to Ty nie masz szans..

Zależy Ci na tym nowym projekcie. Przygotowywałaś go długo i mozolnie, ale udało się - wystarczy go przedstawić. Wysiadasz z windy i na wstępie słyszysz "uuuuu, ale tego sweterka to chyba zapomniałaś wyprać bo prezentuje się fatalnie. Pierzesz go czasami? Wygląda obrzydliwie. I pachnie tak samo.." i wtedy Ty przymusowo (!) zmieniasz swój stan na nieco gorszy.. Nadchodzi Twoja kolej na wygłoszenia projektu i wtedy ktoś mówi Ci "a dlaczego nie dałaś komisji jednej kopii, żeby mogli się zapoznać, skoro wszyscy dali i tak trzeba zrobić? Zmarnowałaś swoją szansę, nawet nie masz po co tam iść.."

Jeśli mocno uzależniasz swój stan od opinii innych - ten projekt nie wypali..
A jeśli czujesz się tak jak chcesz - przedstawisz go fantastycznie!

I możesz to przełożyć na każdą inną dziedzinę życia.
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

ODPOWIEDZ