Rozpoznanie typu

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Rozpoznanie typu

#496 Post autor: Grin_land » wtorek, 24 sierpnia 2010, 13:50

Rilla, chyba jeszcze nie było testu który by rozpatrywał połączenia i motywacje nie przez zachowania i cechy, bo i też ciężko je rozdzielić nawet w szczegółowej analizie. Wiemy dobrze, że każdy test jest niemiarodajny, polecam ten bo wydaje mi się o tyle lepszy od "naszego" że"
-jest bardziej rozbudowany
-nie stracił na tłumaczeniu (a nasz owszem)
-podaje kilka przyblizonych wyników i zawiera ostrzeżenie że wynik pierwszy może nie byc poprawny (ale, z tego co pamiętam- wskazuje że wynik właściwy zapewne jest jednym z pierwszych 3 w tabelce a mało prawdopodobne że jest na końcu)


IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Rozpoznanie typu

#497 Post autor: Rilla » wtorek, 24 sierpnia 2010, 14:19

Tak, Grin. Chodziło mi o to, że żaden test nie jest wyrocznią i trzeba sprawdzić, czy wynik pokrywa się z prawdą na każdych płaszczyznach enneagamu, by mieć w stosunku do niego pewność. Test może być tylko wskazówką, jaki prawdopodobnie mamy typ.
Ten test faktycznie jest dobry, bo pokazuje parę prawdopodobnych typów, ale przyznam się, że po prostu jestem taką zaślepioną fanką naszego testu, że żaden nie będzie dla mnie lepszy od niego. ;P Chwalę go waśnie za jego prostotę, pytania poruszające najważniejsze cechy typów i za to, że wszystkim, którym dałam ten test, wyszło prawidłowo, nawet w kwestii skrzydła.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Rozpoznanie typu

#498 Post autor: atis » wtorek, 24 sierpnia 2010, 14:25

Nasz test jest dobry dla 'początkujacych' nad którymi się siądzie i jak będą źle rozumiec pytania - podpowiadac, co ty sam o nim sądzisz w danej kwestii.
Dla mnie jest juz zupełnie nieprzydatny, bo nieświadomie sabotuję wynik, zeby wyszło to, co uwazam, ze jestem xD
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Rozpoznanie typu

#499 Post autor: Grin_land » wtorek, 24 sierpnia 2010, 14:31

tylko że w naszym jeszcze NIGDY nie wqyszło mi nic innego jak 4w5...nawet jak już byłam świadoma i pewna swego typu, oraz wiedziałam czym się charakteryzuje. Bardzo często przeważa na taki wynik-dlatego tak dużo 4rek u nas. Poza tym kilka osób już mi się skarżyło że niektóre pytania są niejednoznaczne, i to prawda- jak robiłam gdzies oryginał tego testu (nie pamiętam gdzie) po angielsku, to ze 2-3 pytania miały sens po angielsku, którego nie miały po zbyt bezpośrednim przełożeniu ich na polski.
Poza tym owszem, najlepiej namawiać ludzi żeby zaczęli od teorii, ale nie od opisów (bo one też koncentrują się na cechach) tylkko na całej nazwijmy to mechanice enneagramu- triady, ośrodki, motywacje, połączenia-ale nie oszukujmy się- ludzie zaczynają swoją przygodę z enneagramem w całkowicie odwrotnej kolejności niż ta najwłaściwsza. Bo muszą mieć jakąś zachętę, zacząć poznawanie od wycinka- jednego typu i ewentualnie wciągnąć się głębiej.
a skoro już mają zaczynać od testu, lepiej żeby zaczęli od takiego, który jest dokładniejszy i nie podaje jednego wyniku bo dzięki temu będą mniej skonfudowani.
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

Re: Rozpoznanie typu

#500 Post autor: Orest_Reinn » wtorek, 24 sierpnia 2010, 15:11

I tak to ja wciąż pozostaję forumowym rekordzistą jeśli chodzi o testy 8)
Type 9 - 7
Type 4 - 6.3
Type 7 - 6
Type 5 - 5.7
Type 1 - 4.7
Type 8 - 3.3
Type 3 - 3.3*
Type 6 - 2.8*
Type 2 - 1.8*
* - wyliczone przeze mnie z wyników ze skrzydłami

Awatar użytkownika
co jest
Posty: 83
Rejestracja: niedziela, 7 lutego 2010, 13:49

Re: Rozpoznanie typu

#501 Post autor: co jest » wtorek, 24 sierpnia 2010, 15:37

Type 2 - 9.7
Type 1 - 8
Type 9 - 8
Type 3 - 8
Type 7 - 7.7
Type 8 - 7.3
Type 4 - 6.7
Type 6 - 5.7
Type 5 - 5.3

Wing 2w1 - 13.7
Wing 2w3 - 13.7
Wing 1w2 - 12.9
Wing 3w2 - 12.9
Wing 1w9 - 12
Wing 9w1 - 12
Wing 9w8 - 11.7
Wing 3w4 - 11.4
Wing 7w8 - 11.4
Wing 8w9 - 11.3
Wing 8w7 - 11.2
Wing 4w3 - 10.7
Wing 7w6 - 10.6
Wing 6w7 - 9.6
Wing 4w5 - 9.4
Wing 5w4 - 8.7
Wing 6w5 - 8.4
Wing 5w6 - 8.2

łohoho!

Awatar użytkownika
bodzios
Posty: 695
Rejestracja: poniedziałek, 18 stycznia 2010, 23:06
Enneatyp: Obserwator

Re: Rozpoznanie typu

#502 Post autor: bodzios » środa, 25 sierpnia 2010, 14:48

Ten test jest naprawdę dobry, nawet jeśli brać pod uwagę dość oczywiste (po zapoznaniu się z enne i rozwiązaniu wieeelu teścików) tendencje to udzielania "właściwych" odpowiedzi. Jeśli czasochłonność nie odstraszy, bo jego zrobienie zajmuje z 20-25 minut, to polecam:
Wing 5w6 - 16.3
Wing 6w5 - 14.2
Wing 5w4 - 14
Wing 1w9 - 13.4
Wing 1w2 - 13.2
Wing 8w7 - 10.7
Wing 6w7 - 10.7
Wing 4w5 - 9.5
Wing 8w9 - 9.4
Wing 4w3 - 4
Oby te 5w6 zostało ze mną jak najdłużej.
No UPS - no party. :(

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Rozpoznanie typu

#503 Post autor: boogi » środa, 25 sierpnia 2010, 21:09

Grin_land pisze:dżiiz, boogie, znowu zmieniasz tyyyp??? :P
Ty chodzące zaprzeczenie wszelkiej teorii ennea!
A czy ja zmieniłem swój typ? Ja tylko test rozwiązałem i wrzuciłem tu wynik ;)
baby_kapar pisze:I widze, ze z 8 wyszlo ci najmniej? Czy jakies wahania na poziomach zdrowia?
Więc mówisz, że wysoki wynik na 8 jest wyznacznikiem wysokiego poziomu rozwoju osobowości? :twisted:

baby_kapar pisze:P.S. Jesli jest cos nowego w sprawie tmatych tlumaczen poziomow daj mi znac.
Znalazłem część tłumaczeń na dysku...


...niedługo znajdę resztę :mrgreen:


EDIT: wrzuciłem wszystkie, które znalazłem tutaj
Brakuje 6 i 7, ale mam wrażenie że ktoś je kiedyś przetłumaczył i wysłał... (a jeżeli tak było, to znajdą się na pewno).
Oczywiście jakaś obróbka typu ujednolicenie wyglądu, a także przygotowany rok temu przez Rinn tekst wprowadzający, też za jakiś czas się pojawią...

...może nawet jeszcze w tym roku :>
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Desiderat
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek, 6 grudnia 2010, 22:34
Enneatyp: Lojalista

Jaki Typ ?

#504 Post autor: Desiderat » wtorek, 21 grudnia 2010, 13:48

Witam!
Nie miałem pojęcia gdzie umiejscowić ten temat, więc piszę w ogólnych, bo wydaje mi się, że tutaj najbardziej pasuje.
Mam straszny problem z określeniem mojego własnego typu, moja przygoda z Ennagramem rozpoczęła się na początku czerwca jeszcze tego roku, wtedy wyszła mi 4, minął miesiąc i z ciekawości znów zrobiłem i tym razem wyszła mi 1w2, minął kolejny miesiąc i wyszło mi 8w7, i tak co miesiąc do dnia dzisiejszego. Do tego czasu zdążyło mi wyjść jeszcze 7w6, 7w8, 4w3 i dzisiaj po raz kolejny zrobiłem test i wyszła mi 6w5. Co najlepsze czytając każde opisy zgadzałem się z nimi w większości, a przynajmniej w tamtym momencie. Sam siebie od zawsze podejrzewałem, że mam coś wspólnego z szóstką, bo widzę w sobie wiele tendencji szóstkowych takich jak czarno-widzenie, sceptycyzm, brak wiary siebie i własne poglądy, które muszą być podtrzymywane czyjąś aprobatą. Sam nie wiem co już o tym myśleć, szczerze powiedziawszy przez ten enneagram trochę sam się w tym pogubiłem i nie mam pojęcia teraz jakim typem jestem. Ktoś mógł by mi ułatwić określenie mojego typu ?


baby_kapar/tu jest najlepsze miejsce na takie pytanie, gdzie inni uzytkownicy moga pomoc w takich watpliwosciach. polecam przeczytanie tego oraz podobnych watkow. jesli zamiescilbys wiecej info wtedy wiekze szanse na czyjs odzew i porade w okresleniu twojego typu.
poza tym taka mala uwaga, nie mozesz miec skrzydla w 5 bedac np Siodemka. Skrzydla sa od typow sasiadujacych z twoim typem i maja one tylko jakis wplyw na charakter. Mozna miec natomiast silne polaczenie ku 5.
"Wiem to, że wiem, że nic nie wiem"

Finalnie ustalone 4w3 (IEE) :)

Desiderat
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek, 6 grudnia 2010, 22:34
Enneatyp: Lojalista

Re: Rozpoznanie typu

#505 Post autor: Desiderat » środa, 29 grudnia 2010, 13:41

No i w dalszym ciągu nie wiem jakim typem jestem, nie potrafię dojść do tego, bo chyba po trochu posiadam coś z każdego typu. Czuję się trochę jak człowiek skrajności, od kompletnego tchórzostwa, do bohaterskiej odwagi, od introwertyzmu do ekstrawertyzmu, lubię siedzieć z ludźmi, ale generalnie nie przeszkadza mi siedzenie samemu, chociaż gdy jestem sam ze sobą to czasami aż sam się boję moich myśli, trochę jak by mała paranoja w głowie. Tracę szybko motywację w tym co robię im bliżej jestem celu czy sukcesu to zaczynam rezygnować i odechciewa mi się doprowadzić tego do końca, albo gdy już coś osiągnę to spoczywam na laurach. Sam nie wiem czego chcę od siebie, od innych i od życia, światopogląd mi się zmienia co jakiś czas w wyniku jakiś strasznie nie przyjemnych dla mnie sytuacji, przez co czuję się troszkę zagubiony. Generalnie wkurza mnie wszystko, lubię sobie trochę pomarudzić, ponarzekać na to jaki świat jest zły i tak dalej. Sam siebie aż momentalnie nie rozumiem, jednego dnia czegoś bardzo chcę, a drugiego już znajdę sobie jakieś argumenty na to, dlaczego mi to jest niepotrzebne i dlaczego nie powinienem tego mieć. Od jakiegoś czasu przyłapuję się też na tym, że 'czytam ludziom w myślach', staram się dowiedzieć dlaczego robią tak, a nie inaczej, jak się czują, jakie mają intencję czy podejście do mnie. Lubię robić wszystko i łapać z życia pełnymi garściami, ale oczywiście robić to wszystko w granicach zdrowego rozsądku. Zawsze staram się interpretować to co czuję, to co myślę, kierować się logiką, przywidywać skutki, konsekwencje, albo dlaczego w ogóle tak się tak czuję.Generalnie za bliskimi mi osobami mógł bym wskoczyć w ogień, bić się, szarpać. Często czuję lęk, strach i boję się robić cokolwiek, aby tylko nie skazać siebie na potencjalną porażkę. Generalnie wydaje mi się, że jestem szóstką, ale utożsamiałem się przedtem z innymi typami, więc na prawdę myślę, że to może być po prostu kolejny ze źle typowanych. Co Wy na to, jakim typem jestem ? :x
"Wiem to, że wiem, że nic nie wiem"

Finalnie ustalone 4w3 (IEE) :)

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Rozpoznanie typu

#506 Post autor: Grin_land » środa, 29 grudnia 2010, 14:28

6?
9? 4?
w tym konkretnym opisie nie znajduję wiele rzeczy przemawiających za 7,8 i chyba 5 i 1?
to tylko jakiś wycinek.
Trochę Cię rozumiem z tą matnią i zmianami światopoglądu- ogólnie z rzeczami które przytaczasz- mam wrażenie że czasem mam podobnie- i dlatego 6 i 9 to pierwsze typy. Wygląda to na średnio zdrowe 6 lub mniej zdrowe 9 z silnym (i złym) wpływem 6.
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Desiderat
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek, 6 grudnia 2010, 22:34
Enneatyp: Lojalista

Re: Rozpoznanie typu

#507 Post autor: Desiderat » środa, 29 grudnia 2010, 16:41

Zrobiłem sobie kolejny nowo znaleziony test i wydaje mi się, że chyba faktycznie jestem tą szóstką. :)
Spoiler:
"Wiem to, że wiem, że nic nie wiem"

Finalnie ustalone 4w3 (IEE) :)

Awatar użytkownika
azetka
Posty: 388
Rejestracja: niedziela, 10 stycznia 2010, 21:25
Enneatyp: Mediator

Re: Rozpoznanie typu

#508 Post autor: azetka » środa, 29 grudnia 2010, 23:13

Desiderat, czytając Twojego wcześniejszego posta pomyślałam "szóstka" jeszcze zanim dotarłam do fragmentu "Generalnie wydaje mi się, że jestem szóstką [...]", tak więc potwierdzam, że możesz uznawać się za lojalistę. :D
Jakiś fajny podpis.

Desiderat
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek, 6 grudnia 2010, 22:34
Enneatyp: Lojalista

Re: Rozpoznanie typu

#509 Post autor: Desiderat » czwartek, 30 grudnia 2010, 11:34

No to myślę typ już mam jasno określony, tylko co z tymi skrzydełkami ? Na jednym teście mi wychodzi 6w5 a na kolejnym już 6w7 i najlepsze jest to, że z dwoma opisami się zgadzam. Jest to możliwe, żebym posiadał oba na raz ?
"Wiem to, że wiem, że nic nie wiem"

Finalnie ustalone 4w3 (IEE) :)

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Rozpoznanie typu

#510 Post autor: Grin_land » czwartek, 30 grudnia 2010, 12:08

tak
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

ODPOWIEDZ