Rozpoznanie typu

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Rozpoznanie typu

#1066 Post autor: Kapar » środa, 19 marca 2014, 11:14

4i8993 pisze: Optymistyczną, otwartą duszą towarzystwa nie jestem, raczej obrzydliwym cynikiem i ironistą z denerwującym dystansem.

...lubię robić kilka rzeczy naraz, ale nie powiedziałabym, że mam słomiany zapał i nie kończę, jeśli zacznę... Mam też trochę zapędów w stronę perfekcjonizmu - przede wszystkim w pracy. Lubię pracować i jestem wytrwała raczej w tym co robię.

I umiem spędzać czas sama ze sobą, często spokojnie - mogę czytać pół dnia na hamaku i czuć się z tym szczęśliwie.

Z 8 zdecydowanie mi się zgadza gniew na poziomie tajfunu - teraz się trochę uspokoiłam (chociaż wciąż potrafię się nieźle wkurzyć, jednak - zdecydowanie rzadziej)

Teraz cóż... czasem po prostu się nie da przemilczeć tego, że ktoś jest "głupim ch...". :mrgreen: Despotyczna też bywam.
Głośna, szybka i zdecydowana również.

I nie lubię okazywać słabości. Jeśli ktoś zasłużył na to, żebym mu pokazała, że jednak je mam - to już może się cieszyć, że został (chyba ?) moim przyjacielem.
Wybrałem te fragmenty, które potwierdzają twoje połączenie z 5 w wydaniu "ósemkowym"
Dałbym głowę, że jesteś 8w7. Witaj w klubie :)


Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
Minka
Posty: 194
Rejestracja: wtorek, 9 czerwca 2009, 19:38

Re: Rozpoznanie typu

#1067 Post autor: Minka » środa, 26 marca 2014, 10:11

Ostatnio zaczęłam się zastanawiać nad tym, czy przy pierwszym poznaniu, przedstawiamy bardziej "swoje skrzydło", niż cechy eneatypu i dopiero po wgłębieniu się i poznaniu jakiejś osoby wychodzi, że to jednak nie 7 tylko 6 albo nie 5 tylko 6, itd. Okay, ale to w sumie nic odkrywczego, tak tylko sobie głośno myślę.

A swoją drogą, ostatnio bardzo dużo myślałam nad swoim enneanumerkiem. I stwierdziłam, że bardzo trudno odkryć swój typ, kiedy wsiąkło się już w jakąś strukturę i czegokolwiek nie zrobisz i tak będziesz odbierany w jednej kategorii, ale to wszystko jest dość ambiwalentne i w sumie denerwujące po jakimś czasie.

No i jeżeli chodzi o mnie to się już chyba doszczętnie pogubiłam, za wiele zmiennych. W sumie to wolę chyba rzucić się w wir robienia czegoś i zapomnieć o tym, że w ogóle próbowałam poznać swój typ :roll: Ale z kolejnej strony to wiedza o typie jest dość bezsensowna, bo po co siebie wpierdzielać do jednej szufladki i otwierać sobie w głowie niepotrzebne szafeczki. I tak sobie myślę, że zamiast zająć się czymś produktywnym spędzam jakiś czas na zgłębienie systemu nie po to, żeby osiągnąć tam jakieś wewnętrzne oczyszczenie, tylko po to, żeby osiągnąć wreszcie świadomość, że znalazłam odpowiedź na wszystkie nurtujące mnie pytania nt systemu. Może za bardzo skupiam się na osiągnięciu celu, a nie na dojściu do celu samym w sobie. Pokrętna filozofia.
"Podejrzliwość w stosunku do wszystkich jest męcząca, trzeba komuś ufać, bo trzeba przy kimś odpocząć."

sp/so

Awatar użytkownika
Ryuuco
Posty: 34
Rejestracja: niedziela, 20 kwietnia 2014, 19:44
Enneatyp: Lojalista

Re: Rozpoznanie typu

#1068 Post autor: Ryuuco » czwartek, 24 kwietnia 2014, 22:10

Tak się zastanawiam.. Na forum jestem od kilku dni, ale o enneagramie słyszałam już wcześniej. Zawsze myślałam, że jestem 4w3. Pozbierałam sobie różne testy i przerobiłam je raz jeszcze. Tym razem wyszło 6w5. Podobno są one często mylone z czwórkami. Nie jestem typową egoistką. Dbam o siebie, ale źle się czuję, kiedy toś cierpi z mojego powodu. Mam też duże przywiązanie do tradycji i rodziny. Noszę raczej stonowane kolory, jestem wyczulona na krytykę. Z drugiej strony często wypominam sobie błędy, nie skupiam się na teraźniejszości. Charakteryzują mnke też częste huśtawki nastroju i niska samoocena. Jestem typowym introwertykiem, w sumie wolę, żeby grupa.podejmowała decyzję, bo sama mam z tym kłopot. Wbór szkoły był dla mnie wyzwaniem, ciągle się zastanawiam, czy dobrze zrobiłam. Mam poczucie humoru, ale też zainteresowania artystyczne. Moje życie jest poukładane, każdy dzień to rutyna. Lubię planować sobie dzień, ale nie byłabym w stanie zorganizować np. wycieczki. Znajomi często mówią, że nawet kiedy się zdenerwuje, mam taki sam wyraz twarzy. Ogólnie jestem dość ambitna. W przyszłości nie wyobrażam sobie siedzieć na bezrobociu. Kiedy popadam w jakąś nostalgię, źle mi z tym, że marnuję czas. Osiąganie sukcesów uważam za ważny element i irytuję się kiedy ktoś jest lepszy ode mnie lub dąży do celu kosztem innych. Mam też takie momenty, że moja depresja może trwać nawet tydzień.
Czwórka czy jednak szóstka?
6w5, sp/so
LSI

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Rozpoznanie typu

#1069 Post autor: Ninque » czwartek, 24 kwietnia 2014, 22:33

na pewno nie 4
niekoniecznie też 6 ale dosyc to prawdopodobne
poczytaj sobie dlugie opisy typów które znajdziesz w odpowiednich działach :)

(fragmenty też pasują do 9 <kusi> )
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Ryuuco
Posty: 34
Rejestracja: niedziela, 20 kwietnia 2014, 19:44
Enneatyp: Lojalista

Re: Rozpoznanie typu

#1070 Post autor: Ryuuco » czwartek, 24 kwietnia 2014, 22:56

Przestudiowałam :) jeśli chodzi o 4 to większość do mnie pasowała, ale ten przesadny egoizm i chęć zwrócenia uwagi niekoniecznie. 6 jest bardziej prawdopodobna, zwłaszcza ta część o autorytetach z dzieciństwa, no i lęk przed sikcesem, czyli po prostu stawianie sobie zbyt dużych wymagań. Myślę, że to to, ale chciałabym poznać też bardziej obiektywne oceny niż moja własna ;)
A 9 raczej na pewno nie.
6w5, sp/so
LSI

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Rozpoznanie typu

#1071 Post autor: Irranea » czwartek, 24 kwietnia 2014, 23:07

Możesz też poczytać o poziomach zdrowia Czwórek oraz o poziomach zdrowia Szóstek. Może to coś Ci też pomoże i uda Ci się gdzieś wpasować.

Nikt tu Cię lepiej nie zna od siebie samej. Są jakieś tam stereotypowe zachowania poszczególnych typów, jednak to się nie zawsze sprawdza. W enneagramie liczy się najbardziej motywacja, jaką się kierujesz.

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Rozpoznanie typu

#1072 Post autor: Ael » czwartek, 24 kwietnia 2014, 23:19

Ej, ja nie jestem egoistką a jestem Czwórką, Czwórki nie musza być egoistyczne, bo mają empatie :<
Inna rzecz, ze często bywają egotyczne, co NIE JEST TYM SAMYM.

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Rozpoznanie typu

#1073 Post autor: Intan » piątek, 25 kwietnia 2014, 14:40

Wydaje mi się, że egotyzm to domena nastolatków będących pod wpływem burzy hormonów i innych takich... Teraz pytanie, czy może się to tyczyć 16-latków. ;) (cześć, Levi!)
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Awatar użytkownika
Ryuuco
Posty: 34
Rejestracja: niedziela, 20 kwietnia 2014, 19:44
Enneatyp: Lojalista

Re: Rozpoznanie typu

#1074 Post autor: Ryuuco » piątek, 25 kwietnia 2014, 16:40

Jestem pewna na 95%, że to jednak 6w5. Dziękuję za pomoc :)
(Cześć Intan ) :)
6w5, sp/so
LSI

Awatar użytkownika
wodzu88
Posty: 129
Rejestracja: wtorek, 13 marca 2012, 15:01
Enneatyp: Dawca

Re: Rozpoznanie typu

#1075 Post autor: wodzu88 » czwartek, 15 maja 2014, 13:34

Zastanawiam się od dawna jakim typem jest Janusz Korwin-Mikke. Jak obstawiacie, jaki to typ?
Ponad wielkie cycki cenię wielkie serce <3
2 w 1

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Rozpoznanie typu

#1076 Post autor: Snufkin » czwartek, 15 maja 2014, 16:40

Stawiałem na Jedynkę ale teraz zdecydowanie na Ósemkę.
8 EIE hmmm.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
obrazoburca
Posty: 24
Rejestracja: wtorek, 25 lutego 2014, 21:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: droga mleczna

Re: Rozpoznanie typu

#1077 Post autor: obrazoburca » czwartek, 15 maja 2014, 20:21

Jak myślicie pod jaki typ podpadał Bill Hicks? I może jeszcze Eddie Izzard?
5w4, (so/sx)

Awatar użytkownika
wodzu88
Posty: 129
Rejestracja: wtorek, 13 marca 2012, 15:01
Enneatyp: Dawca

Re: Rozpoznanie typu

#1078 Post autor: wodzu88 » czwartek, 15 maja 2014, 22:20

Snufkin pisze:Stawiałem na Jedynkę ale teraz zdecydowanie na Ósemkę.
8 EIE hmmm.
no ten Pan Korwin-Mikke mi nie pasuje do żadnego typu. Trochę to on ma z 1, trochę z 8 a i z 4 ma...
Ponad wielkie cycki cenię wielkie serce <3
2 w 1

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Rozpoznanie typu

#1079 Post autor: boogi » czwartek, 15 maja 2014, 23:51

Snufkin pisze:Stawiałem na Jedynkę ale teraz zdecydowanie na Ósemkę.
8 EIE hmmm.
Chyba raczej 6. Zauważ, że w konfrontacji jest reaktywny a nie aktywny. Oczkami biega wszędzie wokół, Ósemki w konflikcie mają wzrok skupiony na przeciwniku, myślą o ataku a nie o możliwościach ("działanie" vs "myślenie").
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Rozpoznanie typu

#1080 Post autor: duplo » piątek, 16 maja 2014, 00:11

obrazoburca pisze:Jak myślicie pod jaki typ podpadał Bill Hicks?
Podejrzewam go o 6w7/7w6 z naciskiem na to drugie, też się kiedyś nad tym zastanawiałam, ma też coś z 4
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

ODPOWIEDZ