Rozpoznanie typu

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
aleksandra0619
Posty: 80
Rejestracja: poniedziałek, 6 stycznia 2014, 22:25
Lokalizacja: Zabrze

Re: Odp: Rozpoznanie typu

#1156 Post autor: aleksandra0619 » poniedziałek, 27 października 2014, 22:56

Nie, 5 może mieć tylko wpływy 7 lub 8.



sts
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 1 września 2011, 22:17

Re: Rozpoznanie typu

#1157 Post autor: sts » poniedziałek, 27 października 2014, 23:04

zresztą nie chodzi tylko o piątkę, ale o jakikolwiek typ np 3 z siódemką itd.bo jest jeden test, który po zrobieniu pokazuje takie wyniki ( nie sąsiednie skrzydło a inny tam wpływowy typ)

aleksandra0619
Posty: 80
Rejestracja: poniedziałek, 6 stycznia 2014, 22:25
Lokalizacja: Zabrze

Re: Odp: Rozpoznanie typu

#1158 Post autor: aleksandra0619 » poniedziałek, 27 października 2014, 23:17

Ten test najprawdopodobniej nie jest dobry :P Może być tylko tak:
Dla 1 - wpływy 4 lub 7
2 - wpływy 4 lub 8
3 - wpływy 6 lub 9
4 - wpływy 1 lub 2
5 - wpł. 7 lub 8
6 - wpł. 3 lub 9
7 - wpł. 1 lub 5
8 - wpł. 2 lub 5
9 - wpł. 3 lub 6
Jak test pokazuje inaczej to nie należy mu wierzyć. ( mam nadzieje że sie nigdzie nie pomyliłam)

Safeguard
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 18 października 2014, 11:13
Enneatyp: Obserwator

Jaki typ osobowości może mieć taka osoba?

#1159 Post autor: Safeguard » poniedziałek, 3 listopada 2014, 18:51

Jaki typ osobowości może mieć taka osoba?

Przez większość osób jest postrzegana jako cicha, skryta, a nawet niezdarna w komunikowaniu się. Z reguły nie otwiera nowych znajomości ale potrafi jest podtrzymać. Przy bliższym poznaniu staje się przyjacielska, wykazuje duże poczucie humoru. Nie jest jednak wylewna. Rzadko mówi o swoich emocjach tudzież wewnętrznych przeżyciach. Dzięki temu ma szerokie grono znajomych. Z większością z nich nie utrzymuje jednak stałego kontaktu, woli przebywać w zaciszu domowym, spędzając wolny czas na graniu w gry komputerowe. Zazwyczaj porozumiewa się z nimi przez wiadomości tekstowe, choć czasem nie widzi nawet takiej potrzeby. Unika dużych przyjęć, uroczystości choć dostaje wiele zaproszeń na takowe. Nie jest typem pesymisty choć czasem na tendencję do narzekania. Głównie krytykuje swój wygląd choć paradoksalnie ma dość samoocenę i może się nim nawet przechwalać. Generalnie bardzo ułożona, skrupulatna, zawsze wywiązuje się ze swoich obowiązków, szablonowy pedant. Źle ponosi porażki, często aż za bardzo emocjonalnie chociaż stara się to ukrywać. Czasem skrajnie empatyczna, czasem oschła i obojętna na problemy innych. Ma problem z wypowiedzeniem swojego zdania.

Wątek przeniesiony, proszę przed założeniem nowego tematu sprawdzić, czy taki bądź podobny już nie istnieje / łasuch
5w6 | INTJ

Awatar użytkownika
Enturie
Posty: 493
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 19:26
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: poza zasięgiem sieci

Re: Jaki typ osobowości może mieć taka osoba?

#1160 Post autor: Enturie » poniedziałek, 3 listopada 2014, 19:15

Chyba ma dominujący instynkt sp. Co do typu, to po tym, co piszesz nie można jednoznacznie określić moim zdaniem.
► Pokaż Spoiler
Sometimes what you're looking for comes when you're not looking at all

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Jaki typ osobowości może mieć taka osoba?

#1161 Post autor: duplo » poniedziałek, 3 listopada 2014, 19:21

Enturie pisze:Chyba ma dominujący instynkt sp.
Ooo. Właśnie miałam pisać, że opis sposobu bycia przypomina mi trochę kogoś, ale jak próbuję podstawić jakikolwiek inny typ pod te zachowania, to tak naprawdę może dotyczyć większości (z wyłączeniem 3, 7 i 8, moim zdaniem). Dobre spostrzeżenie z tym sp.


@ Safeguard, łatwiej byłoby cokolwiek zdiagnozować jakbyś opisała, jak reaguje w sytuacjach stresowych, o ile masz taką wiedzę.
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

Awatar użytkownika
silvergirl
Posty: 307
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 00:42
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Jaki typ osobowości może mieć taka osoba?

#1162 Post autor: silvergirl » poniedziałek, 3 listopada 2014, 20:08

Zakompleksione 5 ;p

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Rozpoznanie typu

#1163 Post autor: Ninque » wtorek, 4 listopada 2014, 13:55

To co podalas to opis charakteru a enneagram zajmuje sie lękami i motywacjami wiec w podany przez Cb sposob moze zachowywav sie wiele typow ale z roznych powodow. Bardzo sluszna uwaga Ęt o sp :)
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Jaki typ osobowości może mieć taka osoba?

#1164 Post autor: Intan » czwartek, 13 listopada 2014, 12:43

Safeguard pisze:Przez większość osób jest postrzegana jako cicha, skryta, a nawet niezdarna w komunikowaniu się. Z reguły nie otwiera nowych znajomości ale potrafi jest podtrzymać. Przy bliższym poznaniu staje się przyjacielska, wykazuje duże poczucie humoru. Nie jest jednak wylewna. Rzadko mówi o swoich emocjach tudzież wewnętrznych przeżyciach. Dzięki temu ma szerokie grono znajomych. Z większością z nich nie utrzymuje jednak stałego kontaktu, woli przebywać w zaciszu domowym, spędzając wolny czas na graniu w gry komputerowe. Zazwyczaj porozumiewa się z nimi przez wiadomości tekstowe, choć czasem nie widzi nawet takiej potrzeby. Unika dużych przyjęć, uroczystości choć dostaje wiele zaproszeń na takowe. Nie jest typem pesymisty choć czasem na tendencję do narzekania. Głównie krytykuje swój wygląd choć paradoksalnie ma dość samoocenę i może się nim nawet przechwalać. Generalnie bardzo ułożona, skrupulatna, zawsze wywiązuje się ze swoich obowiązków, szablonowy pedant. Źle ponosi porażki, często aż za bardzo emocjonalnie chociaż stara się to ukrywać. Czasem skrajnie empatyczna, czasem oschła i obojętna na problemy innych. Ma problem z wypowiedzeniem swojego zdania.
Jeśli chodzi o Enneagram, to z tym faktycznie może być różnie. Na pewno nie jest to nikt zdrowy. ;) Radziłabym sprawdzić MBTI.

Po co Ci to, że tak z ciekawości zapytam?
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 46
Rejestracja: niedziela, 27 kwietnia 2014, 17:34
Enneatyp: Obserwator

Re: Rozpoznanie typu

#1165 Post autor: sandra » niedziela, 16 listopada 2014, 23:40

Otworzyłam się na nowe typy i pomijając 4 i 5 zaczęłam się jeszcze zastanawiać nad innymi. Doszłam jak na razie do tego że odrzuciłam definitywnie 1,2 i 8. Co do 3 też nie jestem zbyt przekonana. Jeju ustalenie swojego typu jest (przynajmniej przeze mnie) bardzo trudne.
INTP 5w4 RCUEI (i guess?)

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 46
Rejestracja: niedziela, 27 kwietnia 2014, 17:34
Enneatyp: Obserwator

Re: Rozpoznanie typu

#1166 Post autor: sandra » poniedziałek, 17 listopada 2014, 00:28

Cóż... Ktoś spytał mnie dziś czy coś o sobie powiem, odpowiedziałam tak: "Jestem egocentryczką. Nie uważam, żeby to było coś bardzo złego. Niektórzy sądzą inaczej. Jestem bardzo zmienna. Like seriously. Z każdym dniem jestem inna. Szybko się nudzę. Nigdy nie wiem czego konkretnie chce. Nie umiem podejmować nagłych decyzji. Nie cierpię gdy ktoś mnie pogania. Bywam oschła. Bez powodu. Lubię jak ludzie o mnie mówią i mnie chwalą. Czuję się osobą oryginalną. Mam dużo zainteresowań, ale są one raczej powierzchowne. Nie mam pojęcia czy mam za wysoką czy za niską samoocenę. Kocham siebie i nienawidzę jednocześnie. Moją osobowość kształtują różne sprzeczności."

Jak sądzicie do jakiego typu to pasuje? Z góry dzięki za pomoc. :)

Oh i jestem pewna co do MBTI, że jestem NTP tyko nie mogę się zdecydować czy jestem introwertyczką czy ekstrawertyczką.
INTP 5w4 RCUEI (i guess?)

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Rozpoznanie typu

#1167 Post autor: Ninque » poniedziałek, 17 listopada 2014, 05:28

Moze pasowac do 6 i do 9 :p moze najpierw sprobuj triadami?? Albo tymi grupami z podpisu boogiego? ;)
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
TowarzyszFrytas
Posty: 496
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2011, 15:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowiecka Radziecka Republika Ludowa
Kontakt:

Re: Rozpoznanie typu

#1168 Post autor: TowarzyszFrytas » wtorek, 18 listopada 2014, 23:41

Ninque pisze:Moze pasowac do 6 i do 9 :p moze najpierw sprobuj triadami?? Albo tymi grupami z podpisu boogiego? ;)
Albo najpierw sproboj 69, polecam.
Jeśli zbyt długo spoglądasz na Lisa to Lis spogląda na Ciebie
Socjo: LIS (Logiko Intuicyjny Sekstrawertyk)
Ring-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!

Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: Rozpoznanie typu

#1169 Post autor: sjofh_ystad » sobota, 22 listopada 2014, 11:20

sandra pisze:Jestem bardzo zmienna. Like seriously. Z każdym dniem jestem inna. Szybko się nudzę. Nigdy nie wiem czego konkretnie chce. Lubię jak ludzie o mnie mówią i mnie chwalą. Czuję się osobą oryginalną. Mam dużo zainteresowań, ale są one raczej powierzchowne. Nie mam pojęcia czy mam za wysoką czy za niską samoocenę. Moją osobowość kształtują różne sprzeczności.
Ał. Moja wewnętrzna czarna lista do odstrzału. Uważaj z tym.
Ja tu więcej widzę złej strony MBTI-owego Ne (co zgadza się z końcówką NTP) niż enneagramu.
Ale pytaj znających się, czyli nie mnie.

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Rozpoznanie typu

#1170 Post autor: Ael » sobota, 22 listopada 2014, 12:16

Brzmi jak opis stereotypowej 4w3. Ale nie napisała nic p swoich motywacjach, ani jak zachowuje się w stresie. A to chuba najważniejsze przy ocenie...

ODPOWIEDZ