Rozpoznanie typu

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Rozpoznanie typu

#466 Post autor: Grin_land » sobota, 21 sierpnia 2010, 10:53

Bardzo lubie przynależeć do grup, mam jednak kłopot z określeniem, kogo w takiej grupie lubię bardziej. Widzę wtedy ludzi jako grupę, a nie każdego indywidualnie.
to IMO może świadczyć o instynkcie so.
Odnośnie zdrady - nie przypominam sobie, by ktoś aż tak mocno dał mi pod tym względem w kość.Hmm myślę, że po pewnym czasie wybaczyłabym, aczkolwiem w pamięci miałabym zarejestrowane, aby drugi raz tej osobie nie ufać w tak wielkim stopniu, jak zrobiłam to poprzednio.
Nie daję też "dożywotniego bana" za kłamstwo (kłamstwo i zdrada chyba się przeplatają, czyż nie? ). Po prostu cieżko mi odbudować zaufanie do kłamczucha, odsuwam się więc, nie pomagam. Mimo, może nie pluję śmiertelnym jadem, zostawiam go sobie samemu. Niech sobie żyje, ale w pewnym oddaleniu ode mnie.
pierwsza część jest dość naturalna chyba dla każdego typu, natomiast druga jest racjonalnym i spokojnym zachowaniem, u mniej zdrowej 6 chyba to inaczej wygląda, ale samo zwracanie uwagi na sprawy takie jak w przytoczonym fragmencie może świadczyć o 6stkowości.
Pozdr :D


IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
Mandala
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 10:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpoznanie typu

#467 Post autor: Mandala » sobota, 21 sierpnia 2010, 13:40

Malv. pisze:Szóstki faaaajne są :mrgreen: .
Dziękuję. :wink: Witam nową Szósteczkę na forum! Same takie dokładne analizowanie swojego typu, motywów, podważanie szóstkowości przytaczając opowieści o sobie jak wyjęte z opisu Sześć, jest szóstkowe. :D
......................................................................... ZŁOTY ŚRODEK!
6 z mocnym wpływem obu skrzydeł - kiedyś nauczę się latać
"Jeśli nie wiesz do jakiego portu zmierzasz, żaden wiatr nie jest ci sprzyjający"

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Rozpoznanie typu

#468 Post autor: Grin_land » sobota, 21 sierpnia 2010, 13:48

Mandala pisze: Same takie dokładne analizowanie swojego typu,
jest też czwórkowe

a ja polecałabym nie sugerować się naszym testem tylko zrooobić ten test

zwykle jest dużo trafniejszy, choć i bardziej czasochłonny :]
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
subtlepleasure
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 19 sierpnia 2010, 21:47
Enneatyp: Lojalista

Re: Rozpoznanie typu

#469 Post autor: subtlepleasure » sobota, 21 sierpnia 2010, 14:42

Ok, nie mam już żadnych obiekcji. Ten test był długi, ale chyba najgenialnniejszy ze wszytskich jakie robiłam. :D

Wing 6w7 - 16.6
Wing 6w5 - 15.7
Wing 7w6 - 14.1
Wing 8w9 - 13.7
Wing 8w7 - 13.6
Wing 9w8 - 12.9
Wing 7w8 - 12.6
Wing 2w3 - 12.5
Wing 3w2 - 12.5
Wing 5w6 - 12.4
Wing 3w4 - 11.3
Wing 4w3 - 10.2
Wing 2w1 - 9.3
Wing 9w1 - 9
Wing 4w5 - 9
Wing 5w4 - 9

Poważnie, okropnie zdziwił mnie jednak tak wysoki wynik z 8 w teście. :shock:
Mandala pisze: Witam nową Szósteczkę na forum! Same takie dokładne analizowanie swojego typu, motywów, podważanie szóstkowości przytaczając opowieści o sobie jak wyjęte z opisu Sześć, jest szóstkowe. :D
Również witam i również dziękuję Malv. ;) Nie spodziewałam się aż tak ciepłego przyjęcia. :D

Postanowiłam już nie analizować tego wzdłuż i wszerz, bo chyba za bardzo zaglębiam się w moje paranoje i w efekcie różne dziwne rzeczy mi do głowy przychodzą. Jeszcze raz dzięki za pomoc! Lecę wspiąć się na wyższe poziomy zdrowia, bo chyba już czas. ;)
"Trzeba mieć wrażliwość księżniczki i wytrzymałość kurwy. Tego się trzymam."
-A. Dymna

Awatar użytkownika
Rinn
VIP
VIP
Posty: 695
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 21:12
Kontakt:

Re: Rozpoznanie typu

#470 Post autor: Rinn » sobota, 21 sierpnia 2010, 15:36

Potwierdzam diagnozę: 6. Wszystko co piszesz to jakbym czytała o sobie, i nie chodzi tylko o dany rodzaj reakcji czy cechę, ale o to, że to wszystko układa się w spójną, szóstkową całość, układ zależności, w którym bardzo dobrze widać połączenia z 3 i 9, tak jak wspomniała atis.

Zapraszam do wypowiadania się na szóstkowym podforum. Myślę, że możesz wnieść sporo do poruszanych tematów, bo masz dużą świadomość siebie i umiejętność trafnego ujęcia tego w słowa. :)
subtlepleasure pisze:Natomiast drogi rozwoju czwórki, jak i szóstki, okazały się BARDZO pomocne. Nie umiem stwierdzić, które bardziej.
Jak jeszcze nie wiedziałam, że jestem 6, a z testu wyszło mi 4w5, to rady rozwoju dla Czwórek również mi pomogły. Szczególnie ta dotycząca egoizmu i nadmiernego skupienia na sobie, na co dobrze działa połączenie z 2, czyli zwrócenie uwagi na innych. Szóstka też ma z tym problem, że obsesyjnie myśli o sobie i swoich obawach. Negatywne połączenie z 3 (a im niżej w poziomach zdrowia, tym silniejsze) sprawia, że analizuje to, jak inni ją odbierają, ile jest warta, jaką ma pozycję w grupie (i zazwyczaj dochodzi do negatywnych wniosków, pogrąża się w autopogardzie). Odwrócenie uwagi od tego może jej bardzo pomóc znaleźć spokój, a przeniesienie akcentu na dbanie o innych uaktywnia pozytywne połączenie z 9 i daje poczucie harmonii z otoczeniem. Jak widać, mechanizm podobny jak u 4, ale motywy zupełnie inne.

P.S. Opis podtypów Szóstki (podział na instynkty) znajdziesz tutaj. Tu i tu są (jeszcze chyba nieprzetłumaczone) opisy podtypów Czwórki.
w lęku nie ma nic
czego trzeba by się bać

DarkAngel
Posty: 11
Rejestracja: sobota, 10 lipca 2010, 21:13

Re: Rozpoznanie typu

#471 Post autor: DarkAngel » sobota, 21 sierpnia 2010, 15:54

Wiedziałem że nie jestem 7
Spoiler:

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Rozpoznanie typu

#472 Post autor: atis » sobota, 21 sierpnia 2010, 16:48

Robiłam ten test kilka razy, gdy wmawiałam sobei bycie 7, wychodziło mi 6/7/8, gdy przestałam (i nie sabotowałam odpowiedzi stwierdzeniami, ze jestem pewną siebie duszą towarzystwa uwielbiającą zabawe i ryzyko), wyszło 3 xDDD
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
azetka
Posty: 388
Rejestracja: niedziela, 10 stycznia 2010, 21:25
Enneatyp: Mediator

Re: Rozpoznanie typu

#473 Post autor: azetka » sobota, 21 sierpnia 2010, 22:50

Spoiler:
Dziwne. Rozwiązując byłam przekonana, że wyjdzie mi 4w5. A dość wysokie pozycje 7, 6w7 i 7w6 to chyba jakiś żart. :shock:
Jakiś fajny podpis.

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

Re: Rozpoznanie typu

#474 Post autor: Absynt » niedziela, 22 sierpnia 2010, 00:26

To chyba znak, że moda na czwórki już się kończy, hehehe.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Rozpoznanie typu

#475 Post autor: atis » niedziela, 22 sierpnia 2010, 09:59

Moda trwa, skoro tyle osob wmawia sobie, ze jest 4, a wychodzą szótski i dziewiątki, jakież to zaskakujące :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

bezimienny
Posty: 159
Rejestracja: środa, 14 kwietnia 2010, 20:23
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Rozpoznanie typu

#476 Post autor: bezimienny » niedziela, 22 sierpnia 2010, 17:35

Eee a mi z tego english testa wyszło to czego się mniej więcej spodziewałem (czyli 5w4 i 5w6 na czele). Co prawda istnieje możliwość, że niektóre pytania błędnie zrozumiałem.

Type 5 - 11
Type 1 - 5.7
Type 6 - 4.7
Type 4 - 2.3

Wing 5w6 - 13.4
Wing 5w4 - 12.2
Wing 6w5 - 10.2
Wing 4w5 - 7.8
Wing 1w9 - 7.2
Wing 1w2 - 5.9
Wing 6w7 - 5.2
Wing 4w3 - 3.2

Awatar użytkownika
azetka
Posty: 388
Rejestracja: niedziela, 10 stycznia 2010, 21:25
Enneatyp: Mediator

Re: Rozpoznanie typu

#477 Post autor: azetka » niedziela, 22 sierpnia 2010, 17:39

A tam, moda od razu. Myślałam, że biorąc pod uwagę odpowiedzi, jakie zaznaczyłam, wyjdzie 4w5, tyle. ;)
Aczkolwiek mam nową teorię. Wszystko przez ten temat i posta Rinn:
Jeśli mają być tematy w stylu "Ennegram a astrologia", to ja dziękuję.
No ale zaraz, sprawdźmy... o, jest nawet taki artykuł na Tarace:
http://www.taraka.pl/?id=pokreplan
...hmmm...
Jestem 9 :shock: Wszystko mi się zgadza, cztery kwadratury w kosmogramie wskazujące na "ciągnięcie" człowieka w czterech różnych kierunkach, mocna pozycja Plutona (jako znajdującego się w znaku, którym włada) i jego trygon do Merkurego, znajdującego się w 8 domu, a ów dom jest odpowiedzialny za działanie w grupie. Czyli to mogłoby sygnifikować mediatora...

Dobra, nie będę więcej smęcić o astrologii. :P Lecę dalej analizować swój kosmogram.
Jakiś fajny podpis.

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Rozpoznanie typu

#478 Post autor: Rilla » niedziela, 22 sierpnia 2010, 23:11

Memory, potrafisz mi wbić nóż w plecy, chyba nawet o tym nie wiedząc. :lol: Pojechałaś po mnie, informuję, gdybyś nie wiedziała.

Nie zgadzam się z tobą w kwestii Czwórek. Może to wynikać, że każda Czwórka jest inna mimo wszystko.
Memory pisze:
atis pisze:Nie wydaje mi się, żeby czwóki myślały o ocenie włąsnej osoby przez resztę swiata, co więcej - czasem chyba chca, zeby swiat myslal o nich źle lub uwazal za dziwadlo.
Brzydki stereotyp. :P Ja jednak nie zgodzę się z Tobą atis. Nie róbmy z wszystkich czwórek skończonych dziwadeł, stojących wiecznie na uboczu. ;)
Moim zdaniem atis ma rację, że Czwórki nie myślą często o tym, co o nich sądzą inni. Owszem, jak każdy człowiek, Czwórka chce akceptacji i sympatii ze strony innych, ale nie za cenę ograniczania siebie lub zmieniania wedle czyjegoś widzimisię. Wydaje mi się, że sporo ludzi twierdzących, że Czwórka przejmuje się zdaniem ludzi, może błędnie uważać przejmowanie się tym, że ktoś w jakiś sposób potwierdzi ich negatywne myśli o sobie, za przejmowanie się czyimś zdaniem na ich temat. A między tymi dwoma sytuacjami jest wielka różnica! Czwórka mając niskie poczucie własnej wartości może bać się sytuacji, w której jej rzekoma beznadziejność się potwierdzi. Ktoś jej powie, że jest leniwa, podczas gdy jej bardzo zależy na pracowitości, sama ma wrażenie, że jest leniwa i mamy lament. Istotą tego jest jednak to, że ona nie skupia się na tym, że Iksiński źle o niej myśli, bo jej zwisa i powiewa, co o niej myśli, skupia się tylko na tym, że ma on według niej rację. Czujesz tę różnicę?

Fakt, że dążenie, by "świat myślał o nich źle lub uważał za dziwadło, jest przesadą, ale nie wątpię, że są Czwórki do tego zdolne. Jest to zdecydowanie mniejszość. Przyznaję jednak, że sama uważam tekst "jesteś dziwna" za komplement, gdy jest powiedziany w odpowiedniej sytuacji. Nie widzę w tym, że ktoś dziwi mi się, nic złego. Lekka przekora, zrobienie czegoś, by druga osoba nazwała dziwnym, też nie uważam za złe. Czy jest to Czwórkowe? Myślę, że tak, jeśli Czwórka spotka się z osobą, która ma inne zdanie niż ona i chce w ten sposób się obronić.
Memory pisze:Dla czwórek utrzymywanie poprawnych kontaktów z ludźmi jest także niezwykle istotne i jeśli brakuje im wiary we własne siły, a samoocena sięga niziutko, wtedy mogą się bardzo przejmować, nieraz obsesyjnie, jak mogą wypaść w oczach innych. Gdy robi się naprawdę kiepsko z ich zdrowiem psychicznym, a w pobliżu wyczują osobę, która może im w pewien sposób zaszkodzić, bądź po prostu sprawić przykrość, zupełnie, jak szóstka, analizują stopień zagrożenia i ewentualny przebieg wydarzeń, nieraz doprowadzając się wręcz do rozpaczy. Bardzo się przejmują, czy nie zostaną zranione, ponieważ postrzegają siebie, jako osoby słabe, pozbawione tarczy ochronnej, przez co łatwe do pokonania. Zależy im na akceptacji, dlatego kontrolują się nieraz aż do przesady, by przypadkiem nie zdecydować się na ruch, który może ostatecznie przekreślić je na liście zasłużonych. Mniej zdrowa czwórka postrzega siebie [często niesłusznie!], jako niegodną miłości, ponieważ skrzywiony obraz własnej osoby uwypukla głównie ich wady, dlatego wydaje jej się, że łatwo zniechęca do siebie otoczenie.
To, co napisałaś, jest mi abstrakcją, prócz zdań wytłuszczonych, całość bardzo mi przypomina Szóstkę, ale cóż... Jesteś pewna, że jesteś Czwórką. Nie mam zamiaru tego podważać. Jeśli jesteś Czwórką, lekcją jest, jak bardzo trzeba uważać w typowaniu i jak bardzo ludziom o tym samym typie mogą różnie objawiać się główne cechy ich typu.
Memory pisze:Jednocześnie cztery, chociaż potrzebuje ludzi, jak tlenu, i potrafi tworzyć bardzo bliskie relacje, oparte na zaufaniu i szczerości, nie cierpi być uzależniona od osób, czy grup towarzyskich, bo wtedy czuje się, jak ptak zamknięty w klatce. Musi utrzymać mimo wszystko pewną odległość, co niektórzy mogą odebrać, jako brak zaangażowania.
Bądź dziwactwo. ;) Z tym się zgadzam. Jeśli jesteś Czwórką, zapraszam do tematu o czwórkowym indywidualizmie. Może napiszesz coś nowego na ten temat.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Rozpoznanie typu

#479 Post autor: atis » niedziela, 22 sierpnia 2010, 23:27

Z tym dziwadłem to już przesadziłam, ale jak rozmawiam z czwórkami to standardowe teksty są takie:
"nienawidzę być taki/taka jak wszyscy"
"nie założe tych spodni, co z tego, ze super w nich wygladam, są pospolite i wszyscy takie noszą"
"rzaczęłam to trenować, bo mało osob to robi, jak stanie się popularne, to przestanę"
"konwicki fajnie pisze, ale nie bede go czytać bo dodawali jego książi do wyborczej i teraz kazdy to czyta"
"głupio wyglądam w tym kolorze, ale bede sie tak malować, bo nikt inny tak sie nie maluje"
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
greenlight
Posty: 280
Rejestracja: wtorek, 1 czerwca 2010, 14:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozpoznanie typu

#480 Post autor: greenlight » poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 09:53

Od kiedy pierwszy raz zrobiłam enneagram, prawie zawsze z uporem maniaka wyskakuje mi wynik 4w5, w testach mam przewagę 4. Nie mogę być 4.

Type: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
65% 53% 38% 83% 75% 73% 40% 45% 55%



Type One: 31
Type Two: 11
Type Three: 14
Type Four: 46
Type Five: 37
Type Six: 38
Type Seven: 12
Type Eight: 6
Type Nine: 29

No i o co chodzi? Jakieś pomysły? Pomoże ktoś się do tego odnieść?
To wszystko czego chcę
To wszystko czego mi brak
To wszystko czego ja nigdy nie będę miał

ODPOWIEDZ