Rozpoznanie typu

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kantus
Posty: 249
Rejestracja: środa, 23 maja 2007, 18:12

Rozpoznanie typu

#1 Post autor: Kantus » środa, 23 maja 2007, 18:21

Witam!

Chciałem sie dowiedziec jakim typem jestem ale z testu niewiele wynika. Są jakies inne sposoby Za pierwszym razem jak go robiłem wyszło mi 5 ale byłem wtedy w złym humorze i szukałem najpierw czegos o temperamencie i trafiłem tu.
Póxniej wychodziło mi 9w8 7w6 albo 6w5 ... Ogólnie mam z cech dziewiątkowych lenistwo w sumie jestem introwertyczny jak piątka ale garne się do towarzystwa niecierpię samotnosci,poza momenami na odpoczynek ( a obcenie własnie duzo czasu spedzam w czterech scianach). Wydaje mi sie ze jestem 6 bo jestem nieufny w stosunku do ludzi ( ale szukam ich tworzystwa) z silnym połaczeniem z piatka i dziewiatką ale nie pewien tego nei jestem.

Ogólnie jakby ktoś mógłby mi pomógł ustalić mój typ byłoby mi miło bo wiedziałbym nad czym dokłądnie mam pracowac ( pracuje juz nad swoim lenistwem bo zauwazylem ze mnie bardzo ogranicza:p). Myslę ze odpowiem na pytania jeżeli ktos bedzie chetny takei zadac :)

pozdrawiam



ktośtam
VIP
VIP
Posty: 973
Rejestracja: poniedziałek, 25 grudnia 2006, 19:25

#2 Post autor: ktośtam » środa, 23 maja 2007, 18:33

Ja powiedziałbym, że jesteś 6w5.

Awatar użytkownika
Armand
Posty: 185
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 22:48
Lokalizacja: Kraków

#3 Post autor: Armand » środa, 23 maja 2007, 18:56

Podaj trochę więcej danych:

1) Do problemów podchdzisz bardziej analitycznie, czy emocjonalnie?
2) Szybko rozwiązujesz problemy, czekasz aż się rozwiążą, czy długo myślisz zanim zabirzesz się do działania?
3) Jeśli większa część grupy ma inne zdanie niż Ty (mimo, że Twoim zdaniem masz rację) ulegasz większości, podejmujesz dyskusję, czy robisz swoje i nie oglądasz się na innych (bo przecież masz rację)?
4) Na lekcjach z -przedmiotów, w których jesteś dobry (masz dużą wiedzę) - jesteś aktywny, czy czekasz aż Cię zapytają?

Narazie takie pytania przychodzą mi na myśl. Jeśli żadna z proponowanych odpowiedzi Ci nie pasuje, napisz własną (liczę na to).
Z góry ostrzegam: żadko identyfikuję 2, 6 i 9.
5w4/INTP/ sp/sx/so

Awatar użytkownika
Kantus
Posty: 249
Rejestracja: środa, 23 maja 2007, 18:12

#4 Post autor: Kantus » środa, 23 maja 2007, 19:38

1) Zazwyczaj podejmuje decyzje pod wpływem impulsu dopeiro później przemyślam co zrobiłem i staraam się wybrnąć z tego co zrobiłem jeżeli doszedłem do wniosku że nie ejst to dobre.
2. Co do rozwiązywania problemów... raczej biorę sie za nie gdy już jest późno albo nawet za późno... Mam również taki syndrom że jak już rozpocznę rozwiązywac jakiś poblem to nie zawsze doprowadze go do końca w sunie to łatwo sie zniechęcam.
3. Podejmuje dyskusję ale jeżeli szybko nie uda mi sie przekonać grupy do swojej racji to ulegam większości
4. Zalezy od nastroju. Zazwyczaj czekam aż mnie zapytają ale sa dni kiedy jestem bardzo aktywny ( w sumie chodze do gimnazjum 3 kalsa a uczniem jestem raczej dobrym 4 i 5 a wkład w nauke- praktycznie zero tak gwoli scislosci ) )

nutshell
VIP
VIP
Posty: 808
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 01:33

#5 Post autor: nutshell » środa, 23 maja 2007, 23:32

Wydaje mi sie ze jestem 6 bo jestem nieufny w stosunku do ludzi ( ale szukam ich tworzystwa) z silnym połaczeniem z piatka i dziewiatką ale nie pewien tego nei jestem.
Ja mam dokładnie tak samo, oprócz tej niepewności oczywiście ;) Poza tym mogę podpisać się jedną reką i jedna nogą pod Twoimi odpowiedziami w punktach 1 i 2 ;) Miło by było, gdybyś był 6 bo mamy tu niedostatek tego numerku ;> Poczytaj podfora typów, z którymi się najbardziej identyfikujesz, może to, choć trochę, rozjaśni Ci sprawę.
6w5 / INFj

*Jeśli chcesz wiedzieć, czym jest granfalon
Spróbuj obrać ze skórki bańkę mydlaną*

fryzjer
Posty: 347
Rejestracja: piątek, 17 listopada 2006, 23:30

#6 Post autor: fryzjer » czwartek, 24 maja 2007, 00:07

fajnie by było jakbyś był numer jeden, no bo numer jeden to numer jeden..., ale nie jesteś nim.

Awatar użytkownika
Kimondo
Posty: 1599
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 17:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Spaghettiland
Kontakt:

#7 Post autor: Kimondo » czwartek, 24 maja 2007, 00:11

Zdecydowane skrzydło Piątkowe dla tego pana.
Szukanie ludzi dyskwalfikuje głowny typ jako Piątkowy.
Opisz swoje dzieciństwo jak je pamiętasz może.
Ani sukces, ani porażka nie są czymś, czego można doświadczyć z dnia na dzień. Porażkę powodują drobne decyzje, które
podejmujemy w ciągu długiego czasu: nie kończymy spraw, nie przystępujemy do działania, zbyt łatwo się poddajemy...
9w5 i INTJ

Awatar użytkownika
SenSorry
Posty: 397
Rejestracja: piątek, 2 lutego 2007, 13:43
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Suwałki/Poznań

#8 Post autor: SenSorry » czwartek, 24 maja 2007, 00:36

A ja bym powiedziała, że jesteś 9, bo ze wszystkimi punktami się zgadzam + to niezdecydowanie co do typu, ale jeszcze napisz o swoim dzieciństwie i wtedy pewnie wszystko się wyjaśni :)
9w8/ISFp/Mag/SCUAN

Awatar użytkownika
Szopa
Posty: 644
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 21:13
Lokalizacja: Zewsząd. Jesteście otoczeni.

#9 Post autor: Szopa » czwartek, 24 maja 2007, 00:42

@up: tez moglbym zaryzykowac takie stwierdzenie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#10 Post autor: Wawelski » czwartek, 24 maja 2007, 10:07

1. Zabierasz głos od razu lub w ferworze dyskusji probujesz dojść do głosu czy czekasz na odpowiednią chwilę, by nie wchodzić w słowo innym?
2. Działasz odważnie...ale tak na prawdę próbujesz pokonać swoje lęki i udowadniasz sobie, że jesteś silnym gościem ? Jak często odczuwasz strach ?
3. Jak zachowujesz się podczas kłótni innych, kogo popierasz ?
4. Lubisz towarzystwo, bo daje Ci...
5. Częściej doświadczasz lęku, spokoju czy radości ?
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

Awatar użytkownika
Kantus
Posty: 249
Rejestracja: środa, 23 maja 2007, 18:12

#11 Post autor: Kantus » czwartek, 24 maja 2007, 13:16

Dzieciństwo..podobno byłem pewny siebie lubiłem organizowac rózne zabawy, byłem tez ponoć bardzo zdolny i ciekawy wszystkiego .. ogólnie dziecinstwo miałem dobre. póxniej poszedłem do szkoły i podbnie było aż do .. 3-4 kalsy podstawówki póżniej coś sie zmieniło ( sam nie wiem co),

Co do pytań:

1. Zazwyczaj czekam na odpowiednią chwilę.
2.Dosyc często odczuwam strach.. nie tyle strach co bnardziej niepokój lęk.
3. POdczas kłótni popieram znajomych ( hmm wydaje mi sie ze jednak moge być tą 6 )
4. Lubię towarzystwo bo w samotności dziwnie się czuje nie potrafie sobie znalesć miejsca..
5. Chbya leku ( zazwyczaj przed odrzuceniem)

Awatar użytkownika
Kimondo
Posty: 1599
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 17:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Spaghettiland
Kontakt:

#12 Post autor: Kimondo » czwartek, 24 maja 2007, 13:41

yusti jak zwykle podnosisz ludzi na duchu. Czuje że zaczynam cię lubic:)
Ani sukces, ani porażka nie są czymś, czego można doświadczyć z dnia na dzień. Porażkę powodują drobne decyzje, które
podejmujemy w ciągu długiego czasu: nie kończymy spraw, nie przystępujemy do działania, zbyt łatwo się poddajemy...
9w5 i INTJ

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#13 Post autor: Wawelski » czwartek, 24 maja 2007, 13:50

Kantus pisze:Dzieciństwo..podobno byłem pewny siebie lubiłem organizowac rózne zabawy, byłem tez ponoć bardzo zdolny i ciekawy wszystkiego .. ogólnie dziecinstwo miałem dobre. póxniej poszedłem do szkoły i podbnie było aż do .. 3-4 kalsy podstawówki póżniej coś sie zmieniło ( sam nie wiem co),

Co do pytań:

1. Zazwyczaj czekam na odpowiednią chwilę.
2.Dosyc często odczuwam strach.. nie tyle strach co bnardziej niepokój lęk.
3. POdczas kłótni popieram znajomych ( hmm wydaje mi sie ze jednak moge być tą 6 )
4. Lubię towarzystwo bo w samotności dziwnie się czuje nie potrafie sobie znalesć miejsca..
5. Chbya leku ( zazwyczaj przed odrzuceniem)
Wg mnie jesteś 6w5 z połączeniem 9, dzieciństwo 6w7/7w6 :]
Przeczytaj opisy i sprawdź, który do Ciebie pasuje.

6 i 7 motywuje do działania głównie strach lub chęć przełamania go ;)
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

Awatar użytkownika
Kantus
Posty: 249
Rejestracja: środa, 23 maja 2007, 18:12

#14 Post autor: Kantus » czwartek, 24 maja 2007, 14:24

Po opisie nie dokońca potafię opsiać siebie bo mam też coś z opisu siódemki ( staram sie kolekcjonwoac tlyko dobre zdarzenia)ale ejstem już prawie pewien ze ejstem 6 jak trafiłem na poziomy zdrowia :

Poziom 4: Inwestują swój czas i energię we wszystko, co gwarantuje bezpieczeństwo i stabilność. Organizują i porządkują, dążą do sojuszy i władzy dla zapewnienia ciągłości bezpieczeństwa. Stale czujni, starający się przewidzieć problemy.

Poziom 5: Unikanie brania na siebie nadmiernej odpowiedzialności, reagowanie przez bierno-agresywne przeciwstawianie się innym. W zachowaniu wymijający, niezdecydowani, ostrożni, zwlekający i ambiwalentni. Bardzo wrażliwi na zmiany, zaniepokojeni, zaprzeczający i dający sprzeczne sygnały. Wewnętrzne zmieszanie sprawia, że reagują w sposób nieprzewidywalny.

Jestem mniej wiecej miedz tymi poziomami

Awatar użytkownika
Ayla
Posty: 51
Rejestracja: niedziela, 12 listopada 2006, 17:52
Lokalizacja: Warszawa

#15 Post autor: Ayla » czwartek, 24 maja 2007, 23:20

jak dla mnie jesteś 6 :) Lojalista :) a skrzydła to nie wiem, moze bardziej 7 skoro mowisz ze pasuje do Ciebie troche 7, ale i tak drugie skrzydło oddziałuje również, wiec to nie takie istotne
5w4

ODPOWIEDZ