Kim jesteś?

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu

Jakim znakiem jesteś ?

Perfekcjonista
7
3%
Dawca
4
2%
Zdobywca
5
2%
Indywidualista
53
26%
Obserwator
62
31%
Lojalista
23
11%
Entuzjasta
15
7%
Szef
13
6%
Rozjemca
20
10%
 
Liczba głosów: 202

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kim jesteś?

#526 Post autor: boogi » piątek, 27 listopada 2009, 15:47

Grin_land pisze:test to taka psychozabawa. Z prawdziwym enneagramem ma tyle wspólnego co testy dla nastolatek "czy będziecie dobrą parą" z prawdziwym tworzeniem udanego związku.
Dobre! Celne podsumowanie wszystkich rozmów na temat enneatestów :D


"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

mirtille
Posty: 67
Rejestracja: środa, 11 listopada 2009, 14:05
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: Kraków

Re: Kim jesteś?

#527 Post autor: mirtille » piątek, 27 listopada 2009, 21:45

test to taka psychozabawa. Z prawdziwym enneagramem ma tyle wspólnego co testy dla nastolatek "czy będziecie dobrą parą" z prawdziwym tworzeniem udanego związku.
Ja się tam nie zgadzam. Te testy na Enneagram, które robiłam są do tej pory najcelniejszym opisem mojej osoby, jaki spotkałam, przebijają każdy horoskop i pokrywają się z tym, co powiedział mi psycholog. Co wobec tego wg ciebie jest dość dobre ? Chętnie spróbuję jakiejś innej formy :P
8 w 7

Awatar użytkownika
Pędzący Bakłażan
VIP
VIP
Posty: 2637
Rejestracja: sobota, 15 listopada 2008, 21:44

Re: Kim jesteś?

#528 Post autor: Pędzący Bakłażan » piątek, 27 listopada 2009, 22:02

To nie testy mirtille, to enneagram :wink:

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Kim jesteś?

#529 Post autor: Grin_land » sobota, 28 listopada 2009, 16:51

mirtille pisze:
test to taka psychozabawa. Z prawdziwym enneagramem ma tyle wspólnego co testy dla nastolatek "czy będziecie dobrą parą" z prawdziwym tworzeniem udanego związku.
Ja się tam nie zgadzam. Te testy na Enneagram, które robiłam są do tej pory najcelniejszym opisem mojej osoby, jaki spotkałam, przebijają każdy horoskop i pokrywają się z tym, co powiedział mi psycholog. Co wobec tego wg ciebie jest dość dobre ? Chętnie spróbuję jakiejś innej formy :P

1.poznanie zasad enneagramu
2.poznanie siebie
3.poznanie innych
4.znalezienie różnic i podobieństw w wynikach pktów 2 i 3
5.poznanie swojej głównej motywacji życiowej.

Test z opisami będzie "działał" na tej samej zasadzie co horoskopy- siłą sugestii. Sama to przeszłam uważając się za 4. Teraz widzę jak mi do tego typu daleko, mimo że wszyscy widzą że lubię sobie ponarzekać.
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
*nadia*
Posty: 326
Rejestracja: wtorek, 26 sierpnia 2008, 23:38

Re: Kim jesteś?

#530 Post autor: *nadia* » poniedziałek, 14 grudnia 2009, 23:53

Mam taki problem, postanowiłam się podzielić, może ktoś będzie miał jakieś cenne wskazówki ;)

nie wiem, którym jestem typem spośród trio 3-6-9
testem się nie sugeruję, bo na tyle długo analizuję opisy typów i czytam książki o enneagramie, że nie jest już on dla mnie wyznacznikiem.
waham się od dawna, ponieważ pasuje mi zarówno 3, jak i 6 oraz 9 ;) nie wiem, co przeważa i nie daje mi to spokoju..
jakieś pytania pomocnicze? plisss :roll:
im bardziej wnikam, tym bardziej nie wiem, kim jestem ;)
coś na kształt siódemko-dziewiątki

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Kim jesteś?

#531 Post autor: Grin_land » wtorek, 15 grudnia 2009, 00:06

jakim cudem mozna 3 z 9 pomieszac?
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kim jesteś?

#532 Post autor: boogi » wtorek, 15 grudnia 2009, 00:10

Wpadaj Nadia na zlot to rozpoznamy Twój typ...






...lub nie ;)
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Kim jesteś?

#533 Post autor: SuperDurson » wtorek, 15 grudnia 2009, 08:23

*nadia* pisze:Mam taki problem, postanowiłam się podzielić, może ktoś będzie miał jakieś cenne wskazówki ;)

nie wiem, którym jestem typem spośród trio 3-6-9
testem się nie sugeruję, bo na tyle długo analizuję opisy typów i czytam książki o enneagramie, że nie jest już on dla mnie wyznacznikiem.
waham się od dawna, ponieważ pasuje mi zarówno 3, jak i 6 oraz 9 ;) nie wiem, co przeważa i nie daje mi to spokoju..
jakieś pytania pomocnicze? plisss :roll:
Mam to samo.. są dni kiedy jestem całkiem jak trójka, kiedy zakładam którąś z kolei maskę, prę do przodu, nie patrząc specjalnie na boki i idę po swoje rywalizując o każdy centymetr sukcesu.. są dni, kiedy w bardzo szóstkowy sposób truchleję ze strachu i miotam się, kąsam, lub przepełniony wiarą głoszę słowa otuchy i prawdy.. są też dni, kiedy nie mam już ochoty być ani torpedą, ani czyjąś opoką i chcę tylko mieć święty spokój..

Połączenia są mocne.

"Pasuje" to dość mało precyzyjne określenie.. Co Ci pasuje? Do czego pasuje? Kiedy pasuje?
Opieraj się na głównej motywacji (gł. oś. int.) i głównym mechnizmie obronnym wykorzystywanym przez typ.
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
*nadia*
Posty: 326
Rejestracja: wtorek, 26 sierpnia 2008, 23:38

Re: Kim jesteś?

#534 Post autor: *nadia* » wtorek, 15 grudnia 2009, 12:02

"pasuje" w tym sensie, że trudno mi rozstrzygnąć, który typ przeważa.. lubię rywalizować i odnosić sukcesy, ale moim motorem nie jest praca. mam dużo z szóstki, ale jestem raczej optymistyczna i patrzę z nadzieją w przyszłość. czasem popadam w paranoje, ale rzadko ;) pod względem motywacji czuję się 9, ale lubię być zauważana, nie chcę ginąć w tłumie i nie płynę z prądem :) tak w skrócie
im bardziej wnikam, tym bardziej nie wiem, kim jestem ;)
coś na kształt siódemko-dziewiątki

Akagi_Ryu
Posty: 66
Rejestracja: środa, 9 grudnia 2009, 20:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kim jesteś?

#535 Post autor: Akagi_Ryu » wtorek, 15 grudnia 2009, 22:45

Ja tam jestem sobie niemalże 100% 5 do tego nudny przymuł, siedzący przez 80% czasu we własnym umyśle i zastanawiający się nad cholera wie czym, przeglądający strony na internecie i wypełniający bezsensowne testy, postujący na równie bezsensownych forach i marnujący bezsensownie czas xD

Tak dość klasycznie, nie? ;)

Awatar użytkownika
paradoja
Posty: 250
Rejestracja: sobota, 21 listopada 2009, 09:22
Lokalizacja: o, tam.

Re: Kim jesteś?

#536 Post autor: paradoja » piątek, 1 stycznia 2010, 21:20

a ja to już w ogóle nie wiem gdzie się podziać :roll: tyyyyle tych typów, a ja taaaaka malutka :D
niby 4 ale ostatnio coś mi nie pasuje ten opis i ogólnie cała ta indywidualistyczna otoczka.
don't worry - be hippie

Awatar użytkownika
sila nieczysta
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 2 stycznia 2010, 13:13

Re: Kim jesteś?

#537 Post autor: sila nieczysta » sobota, 2 stycznia 2010, 13:54

To mój pierwszy post na tym forum, więc przy okazji chciałabym się ze wszystkimi przywitać :D
Mój typ, który wychodzi mi w prawie wszystkich możliwych testach, to 4w5. Wolałabym być zdyscyplinowaną, obowiązkową jedynką, ale moja emocjonalna i przejmująca-się-wszystkim strona wygrywa. :wink:
Chyba będę musiała zacząć pisać mhrrrroczne, czwórkowe wiersze. :lol:
4w5. Cholera, miałam być 1!
Zgiń przepadnij, siło nieczysta!

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Kim jesteś?

#538 Post autor: Rilla » sobota, 2 stycznia 2010, 14:21

Chyba rozkręcę usługi typowania z nicka. :roll: Zauważyłam, że wielu ludziom, którym wychodzi 4 w teście, przychodzą do głowy charakterystyczne nazwy: sila nieczysta, takasobiepani, smutna-krolewna, Neurotyczna artystka, a-motylek2, irrealny, BAdziewka, samaniewiemjaka, Śpiąca Królewna, Wielomian Imionny, itd. Wystarczy spojrzeć na nick, by wiedzieć, za jaki typ się uważa.
Podaj mi swój nick- podam ci twój typ. :lol:

Nie musisz być Jedynką, by być na swój sposób obowiązkowa i zdyscyplinowana, siło nieczysta. Czwórki mają powiązanie z Jedynką, skorzystaj z tego. Poszerzaj swoją wiedzę o enneagramie i rób z niej dobry użytek.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
sila nieczysta
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 2 stycznia 2010, 13:13

Re: Kim jesteś?

#539 Post autor: sila nieczysta » sobota, 2 stycznia 2010, 15:07

Ja po prostu mam silną potrzebę bycia zuuuą i niedobrą, stąd ten nick. Zastanawiałam się też nad Lord Voldemort :wink:

A co do mojego typu - ja po prostu w swoich częstych i często irrealnych marzeniach wyobrażam siebie jako perfekcjonistkę, która doskonale wie o co jej chodzi, jest wspaniała we wszystkim co robi itp. Dalekie to od rzeczywistości, ale cóż poradzić. :)
4w5. Cholera, miałam być 1!
Zgiń przepadnij, siło nieczysta!

Awatar użytkownika
Mietła
VIP
VIP
Posty: 977
Rejestracja: wtorek, 22 września 2009, 16:23
Enneatyp: Szef

Re: Kim jesteś?

#540 Post autor: Mietła » sobota, 2 stycznia 2010, 15:20

sila nieczysta pisze:jest wspaniała we wszystkim co robi
Toż to ósemka by była ;)
Myślisz, że to zależy od enneagramu? Jakoś jestem perfekcjonistką, nie lubię niczego robić na "odwal się", wszystko mam poukładane w kosteczkę (normalnie jak Anthea Turner, bogini kur domowych), a stereotypowa ósemka robi bajzel, bo np jak czegoś nie może znaleźć, to wywraca chałupę do góry nogami ;)
Kwestia taka, żeby nad sobą popracować ;)

ODPOWIEDZ