Kim jesteś?

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu

Jakim znakiem jesteś ?

Perfekcjonista
7
3%
Dawca
4
2%
Zdobywca
5
2%
Indywidualista
53
26%
Obserwator
62
31%
Lojalista
23
11%
Entuzjasta
15
7%
Szef
13
6%
Rozjemca
20
10%
 
Liczba głosów: 202

Wiadomość
Autor
xSolLx
Posty: 8
Rejestracja: środa, 19 stycznia 2011, 12:12

Re: Kim jesteś?

#751 Post autor: xSolLx » środa, 19 stycznia 2011, 12:57

A ja już nie mam pojęcia kim jestem :P Kiedy pierwszy raz rozwiązywałam test byłam 3 w 2, szczerze mówiąc byłam tym trochę zdziwiona, ale jednak wiele się zgadzało. Teraz, gdy skończył się mój 2 letni związek okazuje się, że gdy rozwiązuję test jestem 7 w 8! Szczerze mówiąc, z tym opisem bardziej się zgadzam. Nie wiem czy ma to związek z tym, że mój były był właśnie 7 w 8. Może przejęłam jakieś jego cechy? Chociaż bardziej jestem skłonna twierdzić ( ale to tylko moja teoria), że może w tym związku nie byłam sobą i od pewnego czasu udawałam kogoś kim nie jestem. Może chciałam odgrywać rolę idealnej partnerki? Czułam, że się zmieniłam i nie odpowiadało mi to. Nie czułam się szczęśliwa i wolna. W sumie to chyba był jakiś rodzaj toksycznej relacji, ale stała się ona taka kiedy ja zaczęłam się zmieniać. W sumie zauważam, że w trudnych sytuacjach stawałam się wtedy bardzo niezdrową 1...
Zdarza się popaść w melancholię 4, ale szybko wypieram ją jak typowa 7, wyobrażając sobie, że jest zupełnie inaczej i w sumie wierząc w to, że jest inaczej. :P
Jednak podchodząc do sprawy z psychologicznego punktu widzenia (wraz z tokiem moich studiów to podejście pewnie ujawni się jeszcze bardziej, bo studiuję psychologię i analizuje każdy szczególik, kiedy zajdzie taka potrzeba :mrgreen: ) nie ma człowieka, który miałby tak samo myślący, czujący i postępujący ziemski odpowiednik samego siebie. Więc może takie połączenia typów w zależności od sytuacji są normalne... ale jednak jesli chodzi o rdzeń osobowości.. Nadal zastanawiam się nad tą 3 i 7 xd
Chyba jednak jestem tą 7 w 8... :P Ale w związku zmieniam się w 3 w 2 Czy to w ogóle możliwe? Czytając o 8 też się wiele zgadza...


7w8
ENFp

I want my life to be spiced with newness, love, and joy ;)

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Kim jesteś?

#752 Post autor: atis » środa, 19 stycznia 2011, 13:40

nie ma człowieka, który miałby tak samo myślący, czujący i postępujący ziemski odpowiednik samego siebie.
podejrzewam, że miałby, jest nas tak wiele, ze nie wierzę w całkowitą indywidualnoć i niepowtarzalność.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Kim jesteś?

#753 Post autor: silver_bullet » sobota, 22 stycznia 2011, 23:29

Co się dzieje z tą młodzieżą... :>
Przypomina mi to typową rozmowę z typowego forum.
Jako pierwszy post - opis, pytanie, anegdota, bądź opis-instrukcja zrobienia czegoś fajnego.
Długi i wylewny jak to wszystkie opisy własnych doświadczeń.

Następnie, zależnie od stopnia skomplikowania, n postów (n->∞) z tekstem: ej, jak ty to zrobiłeś, bo mi to i to się nie widzi, nie działa albo cośtam.

Wyjdzie na to że w pokoleniu wielkiego brata G z powodu dostępności całej wiedzy przez internet umarła wszelka kreatywność.
Nie wiesz? Zobacz w googlu. :> A jak instrukcja nie działa? To poczekaj aż ktoś napisze nową.
Nie wiedziałem że tak się da żyć :D

Ludziki, sterowane zdalnie przez internet i telewizję :lol: :lol: :lol:
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

agunik
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 7 lutego 2011, 13:18

Re: Kim jesteś?

#754 Post autor: agunik » poniedziałek, 7 lutego 2011, 13:54

silver_bullet pisze:Ludziki, sterowane zdalnie przez internet i telewizję :lol: :lol: :lol:
I like it :lol:

Zastanawiam się nad odpowiedzią na pytanie kim jestem :?: Rozwiązywałam test kilka razy, oto wyniki: dwa razy wyszło mi 7w8, raz 5w4 i raz 3w4. W związku z brakiem precyzyjnej odpowiedzi, przeczytałam poszczególne opisy. Mogę stwierdzić, że zdecydowanie nie jestem: 1. perfekcjonista, 2. dawca, 3. zdobywca, 6. lojalista, 8. szef, 9. rozjemca. Trochę pasują kolejno: 4. indywidualista, 5. obserwator, 7. entuzjasta. Czy są jakieś sposoby, by wreszcie określić swój typ? Może powinnam szczegółowo przeanalizować test, help :roll:

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Kim jesteś?

#755 Post autor: atis » poniedziałek, 7 lutego 2011, 14:01

....
....
....

Przejrzeć ten wątek i wszystkie dotyczące typowania w podforum "Ogólne Enneagram".
Albo na przykład to:
http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=5900

Najpierw przeczytać ;) Potem nas pytać ;)) Bo na powyższe pytania, a mianowicie "jak określic swój typ?" oraz "dlaczego test pokazuje różne rzeczy?" na forum w różnych miejscach udzielana była odpowiedź, jak sądze, jakieś kilkaset razy :roll: :roll: :roll:
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

agunik
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 7 lutego 2011, 13:18

Re: Kim jesteś?

#756 Post autor: agunik » poniedziałek, 7 lutego 2011, 14:26

Dziękuję :)
Już czytam, a nie pytam :oops:

KarolMXXXXXXXXXX
Posty: 27
Rejestracja: sobota, 12 lutego 2011, 11:13

Jakich typów osobowości jest najwięcej??

#757 Post autor: KarolMXXXXXXXXXX » sobota, 12 lutego 2011, 12:10

z jakimi typami osobowości się najczęściej spotykacie, lub przebywacie?? wpływa to na was dobrze?? ja jestem ósemką (8w7) i zazwyczaj większość moich towarzyszy to niestety jedynki ;/, lezc z tego co widze to większość to chyba 4.

Przenoszę do odpowiedniego działu. Aleksandrowa

Rilla: Połączyłam wątki. Oba dotyczą statystyki i w obu pojawia się pytanie, jaki typ jest najczęściej spotykany.

Awatar użytkownika
Memory
Posty: 943
Rejestracja: środa, 23 lipca 2008, 13:49
Enneatyp: Lojalista

Re: Jakich typów osobowości jest najwięcej??

#758 Post autor: Memory » sobota, 12 lutego 2011, 12:47

KarolMXXXXXXXXXX pisze:i zazwyczaj większość moich towarzyszy to niestety jedynki ;/, lezc z tego co widze to większość to chyba 4.
To w końcu 4, czy 1?
6w7 sp/sx, EIE

KarolMXXXXXXXXXX
Posty: 27
Rejestracja: sobota, 12 lutego 2011, 11:13

Re: Jakich typów osobowości jest najwięcej??

#759 Post autor: KarolMXXXXXXXXXX » sobota, 12 lutego 2011, 13:23

no... 4

phalcore
Posty: 414
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 22:11

Re: Jakich typów osobowości jest najwięcej??

#760 Post autor: phalcore » sobota, 12 lutego 2011, 13:37

Najwięcej jest dziewiątek, gdybyś uważnie czytał stronę główną to nie zadawałbyś takich pytań. Można też sprecyzować pytanie np. "Jakich typów osobowości jest najwięcej na forum?". Wtedy może faktycznie wyszłoby, że czwórek, tylko... Tylko nie zawsze Indywidualista jest naprawdę Indywidualistą, typ cztery to często skrajnie niski poziom zdrowia pozostałych. :)

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Kim jesteś?

#761 Post autor: inv » poniedziałek, 14 lutego 2011, 22:50

zauwazyłem, że kiedy jestem w sytuacji stresowej, wytworzonej przez ludzi, korzystam z myslenia problemowego i doszukuję się spisków, niczym 6 (o ile dobrze przeczytałem, jak o nich pisała kiedyś yusti) jeżeli z typu mam coś z 3, to znaczy, że 6 mam w punkcie wzrostu. może raczej traktuję to, jako motywację i bawi mnie takie analizowanie i nie powinienem postrzegać tego, jako coś negatywnego, tylko jako zabawę, aktywne uczestniczenie w systemie? chcę odrzucić wtedy wszystkie błędne drogi dla znalezienia jednej poprawnej, nie tej co pokazuje się na wierzchu, tylko tę, co jest wewnątrz. jak nie znajduję, to szukam dalej. drążę, wiercę, wgryzam się. czasami nawet zapominam o tym, że jestem "niegrzeczny".

czy to dobrze potrafi mnie ulokować w okolicy 3w4 / 4w3?
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

Mariatta
Posty: 5
Rejestracja: środa, 23 marca 2011, 19:38

Re: Kim jesteś?

#762 Post autor: Mariatta » czwartek, 24 marca 2011, 15:20

4 a właściwie 4w5 - włóczęga.

Awatar użytkownika
Tanpopo
Posty: 283
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 02:42
Enneatyp: Indywidualista

Re: Kim jesteś?

#763 Post autor: Tanpopo » wtorek, 12 kwietnia 2011, 03:07

Dzisiaj zaszalałam i byłam 7w6. :mrgreen:

To najdziwniejszy odchył jaki mi się przytrafił. Zwykle szalone było czyste 5, raz 4w3, ale coś zupełnie niezwiązanego Czwórką czy Piątką to dziwny znak.

anja
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 11 kwietnia 2011, 11:36

Re: Kim jesteś?

#764 Post autor: anja » wtorek, 12 kwietnia 2011, 12:14

Ze statystyki wynika, że jest nas tu najmniej - 3-jek.
Czyżby wiekszość zdobywcó zajmowała się zdobywaniem ;-)

Lisq
Posty: 6
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 22:52
Enneatyp: Indywidualista

Re: Kim jesteś?

#765 Post autor: Lisq » środa, 27 kwietnia 2011, 23:07

kiedyś 9w1, teraz 4w5

ODPOWIEDZ