Kim jesteś?

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu

Jakim znakiem jesteś ?

Perfekcjonista
7
3%
Dawca
4
2%
Zdobywca
5
2%
Indywidualista
53
26%
Obserwator
62
31%
Lojalista
23
11%
Entuzjasta
15
7%
Szef
13
6%
Rozjemca
20
10%
 
Liczba głosów: 202

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Yarren
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 11 lutego 2011, 23:18
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Ząbki

Re: Kim jesteś?

#781 Post autor: Yarren » poniedziałek, 9 maja 2011, 09:03

Ej, "Czwórki" nie przypisujcie tylko sobie wybujałej wyobraźni! Podejrzewam, że ma to raczej mało wspólnego z enneatypem, a prędzej z ilością książek czytanych w dzieciństwie i ogólnym rozwojem. Ja jako pusta Siódemka(z wątpliwościami... ale na pewno nie 4!) też potrafię marzyć!

Ale... i tak wątpię, żeby któreś z was było Czwórką...


Wróblowa Papuga na 5erniku Za9łady! Arrrr!
Fragment Zaocznego Kolektywnego kapitana Rotacyjnego.

Nie tłumacz sobie swojego zachowania enneatypem. To jak usprawiedliwianie błędów dysleksją.
"A zasłanianie się dysleksją to jak szpanowanie małym fiutkiem"

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Kim jesteś?

#782 Post autor: atis » poniedziałek, 9 maja 2011, 09:45

KAnathema i mantaque - proszę o przeniesienie takich dyskusji na PM i zakończenie OT.

A przez co najlepiej widać, że jestem typową 4? Bo zdarza się, że podejmuję decyzję niemal błyskawicznie, a zazwyczaj myślę 20 minut, zanim wykonam kolejny ruch na szachownicy
Trudności z podejmowaniem decyzji absolutnie nie są 'typowo czwórkowe'. Jeśli uważasz że ta cecha tak rewelacyjnie Cię charakteryzuje, to poczytaj raczej opisy piatek czy dziewiątek.
Ale... i tak wątpię, żeby któreś z was było Czwórką...
Podobnie jak ja.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

KAnathema
Posty: 24
Rejestracja: niedziela, 8 maja 2011, 13:46
Enneatyp: Indywidualista

Re: Kim jesteś?

#783 Post autor: KAnathema » poniedziałek, 9 maja 2011, 17:14

Yarren pisze: Ale... i tak wątpię, żeby któreś z was było Czwórką...
Wybacz, ale chyba lepiej siebie znam aniżeli Ty mnie i jednak uważam, że jestem czwórką, czego Ty nie możesz wywnioskować po kilku postach.
4w3 czy 4w5.
sx/sp
INFP
Zagubiona we własnych myślach usiłuję stłamsić poczucie wyjątkowości, ohydne umiłowanie do cierpienia. Człowieczek, który się łudzi, że karmiony pożywką własnych chwiejnych emocji, hoduje w sobie coś nietuzinkowego.

Awatar użytkownika
Yarren
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 11 lutego 2011, 23:18
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Ząbki

Re: Kim jesteś?

#784 Post autor: Yarren » poniedziałek, 9 maja 2011, 21:24

Nie wnioskuje tego po postach(przynajmniej nie w całości), ale po fakcie, że strasznie wielu osobom, o kiepskich poziomach zdrowia wychodzi 4. Przez co jest tu w ch... dużo Czwórek, które Czwórkami nie są.

EDIT. Poza tym panuje moda na emo, które jest praktycznie ucieleśnieniem Czwórki o niekoniecznie dobrym zdrowiu. I nie chodzi mi o to, że jesteś pozerem czy coś, tylko możesz przejmować zachowanie od znajomych(ale Twoich znajomych tez nie znam...)
Wróblowa Papuga na 5erniku Za9łady! Arrrr!
Fragment Zaocznego Kolektywnego kapitana Rotacyjnego.

Nie tłumacz sobie swojego zachowania enneatypem. To jak usprawiedliwianie błędów dysleksją.
"A zasłanianie się dysleksją to jak szpanowanie małym fiutkiem"

KAnathema
Posty: 24
Rejestracja: niedziela, 8 maja 2011, 13:46
Enneatyp: Indywidualista

Re: Kim jesteś?

#785 Post autor: KAnathema » poniedziałek, 9 maja 2011, 21:28

Ale ja nie jestem jedną z wielu osób o kiepskim poziomie zdrowia, którym się wydaje. Akurat w najlepszym zdrowiu i najcudowniejszym poziomie identyfikuję się z czwórką tak samo, jak i w stadiach najgorszych. Zresztą, to jest moja sprawa, możesz negować wszystko dlatego, bo większość jest taka a nie inna, to sprawa Twoja.
4w3 czy 4w5.
sx/sp
INFP
Zagubiona we własnych myślach usiłuję stłamsić poczucie wyjątkowości, ohydne umiłowanie do cierpienia. Człowieczek, który się łudzi, że karmiony pożywką własnych chwiejnych emocji, hoduje w sobie coś nietuzinkowego.

Awatar użytkownika
NZS
Posty: 87
Rejestracja: sobota, 13 listopada 2010, 20:17

Re: Kim jesteś?

#786 Post autor: NZS » wtorek, 10 maja 2011, 20:15

Mnie cały czas wychodzi 4w5 z czym się nie zgadzam. Mogę być 4. Ale mam nadzieję,że nie i to test się myli. ;D
Czas pokaże ;D
[you]

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: Kim jesteś?

#787 Post autor: kangur » wtorek, 10 maja 2011, 22:21

moja rada ;) rozwiąż wiele testów (długich i tych po ang) i w wiekszych odstępach czasu.

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Kim jesteś?

#788 Post autor: Elkora » wtorek, 10 maja 2011, 22:32

ilość indywidualistów świadczy o tym ze ten test jest ukierunkowany na 4 i cześć 4 nie jest 4
ilość obserwatorów na forum świadczy o tym ze ewolucja idzie w dobrym kierunku :D
Obrazek

Awatar użytkownika
NZS
Posty: 87
Rejestracja: sobota, 13 listopada 2010, 20:17

Re: Kim jesteś?

#789 Post autor: NZS » środa, 11 maja 2011, 18:04

Kangur,podaj linki jeśli możesz, i jeszcze w jakich odstępach? :D
[you]

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: Kim jesteś?

#790 Post autor: kangur » środa, 11 maja 2011, 23:09

w tym dziale jest przyklejony temat Enneagram - Linki do stron, artykuły, tłumaczenia, tam znajdziesz :)
w jakich odstępach :P ? Ja robiłam jak mnie naszła ochota lub wydawało mi się, że się zmieniłam i na peeeeewno nie wyjdzie mi znów 4w3 :P

Awatar użytkownika
kama.zielona
Posty: 922
Rejestracja: niedziela, 12 kwietnia 2009, 00:33
Enneatyp: Obserwator

Re: Kim jesteś?

#791 Post autor: kama.zielona » niedziela, 26 czerwca 2011, 00:17

Nie wiem, gdzie zapytać, powiedzmy, że to tyczy się tego kim jestem. Czym różni się czwórkowa izolacja od piątkowej izolacji przed ludźmi. Jakbyście byli tak mili :) to poproszę o perspektywę wewnętrzną.
Uważam siebie za inteligentnego, wrażliwego człowieka o duszy błazna, która przejmuje nade mną kontrolę w najważniejszych chwilach.

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kim jesteś?

#792 Post autor: boogi » niedziela, 26 czerwca 2011, 00:53

Czwórka a Piątka... typy sąsiednie... Cholernie podobne do siebie przez to, że oba są wycofane, często nieśmiałe (co nie przeszkadza ani jednemu, ani drugiemu sprawiać czasem wrażenia lepszego od innych), oba są introspektywne i analityczne, oba też czują się często inne niż reszta świata.

Podstawowa różnica (wewnętrzna) jest taka, że Czwórka to typ najbardziej uczuciowy i emocjonalny spośród wszystkich innych typów, tak więc będzie odnosił się do ludzi, chciał od nich więcej niż Piątka i miał problemy z określeniem własnych granic w stosunku do innych osób. Piątka zaś, to typ najbardziej samotniczy - chce ludzi jak najmniej, skupiony jest tylko na sobie i potrafi o wiele lepiej utrzymać jasne granice personalne między sobą a innymi. Przechodząc do Twojego pytania: Czwórki wycofują się od ludzi, by uporządkować nadmiar uczuć których doświadczają. Piątki dlatego, że czują się przytłoczone oraz po prostu pragną odizolowania od ludzi.

Druga różnica, teraz już zewnętrzna (nie pytałaś o to, ale może się przydać) jest w wyrażaniu emocji: Czwórka reaguje mocno, krzyczy i płacze głośno, przeżywa bardzo intensywnie. Widzisz po niej, kiedy została zraniona (może to pokazać albo dramatycznie, albo nie wprost, ale dowiesz się o tym). Piątki nie wyjdą poza swoje granice i nie okażą emocji tak wyraźnie - sama myśl o takiej ekspresji powoduje u nich paniczny strach.

Pewną przeszkodą może być tu płeć - kobieca Piątka może przypominać zewnętrznie Czwórkę, być bardziej uczuciowa.
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Kim jesteś?

#793 Post autor: Elkora » niedziela, 26 czerwca 2011, 01:37

Swoją drogą: co wpływa na leprze umiejętności społeczne u kobiet? Jak czytałam np. o zespole aspergera to tam tez z tego co pamiętam pojawiło się stwierdzenie ze w przypadku dziewczynek jest łagodniejsza forma. To ma związek z jakaś budową mózgu lub gospodarką hormonalną?
Obrazek

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Kim jesteś?

#794 Post autor: Pierzasta » niedziela, 26 czerwca 2011, 16:34

Elkora pisze:Swoją drogą: co wpływa na leprze umiejętności społeczne u kobiet? Jak czytałam np. o zespole aspergera to tam tez z tego co pamiętam pojawiło się stwierdzenie ze w przypadku dziewczynek jest łagodniejsza forma. To ma związek z jakaś budową mózgu lub gospodarką hormonalną?
Z tego co wiem, budowa mózgu zależy od hormonów w życiu płodowym.
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Kim jesteś?

#795 Post autor: Rilla » środa, 6 lipca 2011, 00:50

boogi pisze:Druga różnica, teraz już zewnętrzna (nie pytałaś o to, ale może się przydać) jest w wyrażaniu emocji: Czwórka reaguje mocno, krzyczy i płacze głośno, przeżywa bardzo intensywnie. Widzisz po niej, kiedy została zraniona (może to pokazać albo dramatycznie, albo nie wprost, ale dowiesz się o tym). Piątki nie wyjdą poza swoje granice i nie okażą emocji tak wyraźnie - sama myśl o takiej ekspresji powoduje u nich paniczny strach.
Z tym głośnym zachowywaniem się Czwórki, to bym dyskutowała. Z moich obserwacji i porównań innych ludzi do mnie wynika, że nie potrafię krzyczeć z gniewu i jestem ogólnie dość cicha. Nie ukazuję też tylu emocji ludziom, których dobrze nie znam, bo z jakiegoś powodu jestem przez niektórych zwana enigmą. Różnica polega na tym, że w komfortowej dla mnie sytuacji, gdy jestem w towarzystwie, w którym dobrze i swobodnie się czuję, nie mam oporu w emocjonalnej ekspresji i faktycznie te moje emocje widać gołym okiem. Piątka nawet wśród najbliższych ukazuje emocje bardzo subtelnie, subtelniej niż Czwórka.
Z pozoru napisałam to samo, co boogi, ale dla mnie ważne jest to, że Czwórka nie koniecznie musi być taka głośna i rozemocjonowana. Może tu istotne znaczenie mieć też temperament.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

ODPOWIEDZ