Kim jesteś?

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu

Jakim znakiem jesteś ?

Perfekcjonista
7
3%
Dawca
4
2%
Zdobywca
5
2%
Indywidualista
53
26%
Obserwator
62
31%
Lojalista
23
11%
Entuzjasta
15
7%
Szef
13
6%
Rozjemca
20
10%
 
Liczba głosów: 202

Wiadomość
Autor
yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#256 Post autor: yusti » niedziela, 7 października 2007, 19:55

.
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 października 2010, 15:43 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
aulinka
Posty: 17
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 15:55
Lokalizacja: sprzed monitora

#257 Post autor: aulinka » piątek, 26 października 2007, 23:12

Myślę i uważam,że czwórki to zapaleni miłośnicy for internetowych. Uwielbiaja wylewać z siebie wszystko co im na wątrobie leży a normalni ludzie w realu nie wytrzymali by tego psychicznie. Często lubią sie odsuwać od innych ale muszą wszystko gdzieś z siebie wydusić, jak nie wszystko to część. Bo czwórki czasem nie wytrzymują z nawałem myśli, których nie można np. tak po prostu powiedzieć mamie. Np. mamo lubie mieć doły, często zastanawiam się nad sensem życia, może lepiej się zabić?
Mama by zaczęła pocieszać biedne dziecko, któremu tak naprawdę nic nie jest. Po prostu miało ochote powiedzieć o tym o czym myslało leżąc sobie w pokoju na łużku. Czwórki nie lubia nachalnych pocieszycieli i ludzi którzy nie umieją odzczytywać prawdziwych uczuć i emocji.
Tak ja uważam.
szczęście, na szczęście, a nie wielki żal
zostaw mnie tutaj....

4w5

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#258 Post autor: Eruantalon » sobota, 27 października 2007, 16:46

Wlasnie rozgryzam, czemu pasuja do mnie opisy '5' i '4w5' w takim samym stopniu i dochodze do prostego wniosku, ze jestem po prostu niezwykly ; p Ale to juz wiedzialem wczesniej ; |

Drugi akapit powyzszego posta potraktuje w kategorii poradnika 'jak postapic z zalaca sie 4'ką' i za tenze dziekuje ; )
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
Kemal
VIP
VIP
Posty: 1142
Rejestracja: sobota, 30 grudnia 2006, 23:58
Enneatyp: Lojalista

#259 Post autor: Kemal » sobota, 27 października 2007, 23:49

Eruantalon pisze:Wlasnie rozgryzam, czemu pasuja do mnie opisy '5' i '4w5' w takim samym stopniu i dochodze do prostego wniosku, ze jestem po prostu niezwykly ; p Ale to juz wiedzialem wczesniej ; |
Nie wyglądasz mi wcale na Obserwatora. Patrząc na Twoje posty to raczej typowa z Ciebie czwórka. Widzę takie usilne staranie się bycia wyjątkowym i czasami radykalnym.

Tak nawiasem mówiąc to wielu ludzi podchodzi do enneagramu co najmniej dziwnie. Ludzie twierdzą, że są dwoma typami naraz, że mają skrzydło, którego w teorii enneagram nie zakłada itp. Przypomina mi to podejście do religii niektórych ludzi - wybiorę sobie najlepsze i ustawie wg mojego widzimisię. Fakty przeczą? Tym gorzej dla faktów. Powstają później różne śmieszne, niespójne koncepcje. Jak ktoś nie potrafi spojrzeć na siebie obiektywnie to może dojrzeć w sobie i połowę typów. Odnoszę wrażenie, że wielu zapomina, że będąc Perfekcjonistą, Obserwatorem, Indywidualistą itd. wciąż przede wszystkim jest po prostu sobą.
6w5, ESI, sp/soc

Gdyż obojętność, wiem, byłaby rodzajem szczęścia

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

#260 Post autor: Rilla » niedziela, 28 października 2007, 11:02

Kemal Pasza pisze:Odnoszę wrażenie, że wielu zapomina, że będąc Perfekcjonistą, Obserwatorem, Indywidualistą itd. wciąż przede wszystkim jest po prostu sobą.
Bardzo trafne i mądre stwierdzenie. Trzeba pamiętać, że Enneagram podaje tylko cechy charakterystyczne dla danej grupy ludzi i ich osobowości, co nie znaczy, że wszyscy będący w danym typie są tacy sami. Gdybyśmy byli tak jednolici, to byłby koniec świata. Każdy na swój sposób jest niepowtarzalny i to jest piękne :D
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#261 Post autor: Eruantalon » środa, 31 października 2007, 13:31

No wlasnie nie czuje sie Czworka zupelnie. Z jej silnymi emocjami, potrzeba bycia kims zauwazonym i docenionym, chociazby. Opis 5'ki pasuje do mnie w stopniu olbrzymim, lacznie z roznymi opisami pobocznych reakcyj, czy charakterystyk (bazuje na jakijes ksiazce, autorstw jakijestam pani, ktorej nazwiska nie pamietam) ; p Ale gdzies tam skrzydlo 4 wychodzi mi na niebanalnie mocne ; p
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
Soy
Posty: 36
Rejestracja: wtorek, 16 października 2007, 15:09
Lokalizacja: Wilno, Litwa.
Kontakt:

#262 Post autor: Soy » piątek, 16 listopada 2007, 19:48

Tia, czwórki rządzą forum.
Szufladkujmy świat dalej :roll:
'And you never can tell how close you are.
It may be near when it seems so far:
So stick to the fight when you're hardest hit
It's when things seem worst that you must not QUIT.'

Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 57
Rejestracja: niedziela, 2 grudnia 2007, 04:43

#263 Post autor: Mariusz » niedziela, 2 grudnia 2007, 05:04

witam wszystkich. moj pierwszy post na tym forum.

Wszedlem tutaj z czystej ciekawosci i zupelnie przypadkiem. Przetestowalem sie, wyszlo mi 2w3, poczytalem tematy o 2jkach. Coz zauwazylem ? Smieszne opisy w ogole nie odpowiadajace mojemu charakterowi. Chociaz nie przecze, ze lubie pomagac innym. Jeszcze smiesniejsze lansowanie sie 4 czyli "niby indywidualistow" i wpedzanie niby to slabszych 2jek w kompleksy :D Popchniety ciekawoscia zrobilem pare innych testow na paru innych stronach i za kazdym razem moje szczere odpowiedzi dawaly inne wyniki :lol: raz 3, raz 7, raz 8, raz 5.
Jak dla mnie to jest to niezbyt trafna ocena ludzi i w zaden sposob nie potrafilbym skreslic kogos tylko dlatego ze akurat tak mu wyszedl test na tej stronie, a po wzieciu innego na innej stronie jest juz zupelnie innym czlowiekiem :lol:

A nawet jesli to prawda :twisted: to stanac musze w obronie niby slabych 2jek. Czy w jakikolwiek sposob sa gorsze jesli chca pomagac innym od jakze egoistycznych a lansujacych sie na idoli 4rek :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Sadzac po malej ilosci postow w dziale dla 2jek, one robia cos pozytecznego (np. pomagaja komus, lub chociaz probuja), a nie marnuja czasu na blyszczenie na forum wzajemnej adoracji :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

PS: Pozdrawiam :wink:
Ludzie dziela sie na czystych i szczesliwych !!
ESFp- najprawdopodobniej
Enneagram? - wsio po trochu ;)
WRC
Warcy Rycy Cescy !!

madzik_ohio
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 2 grudnia 2007, 19:43
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

#264 Post autor: madzik_ohio » niedziela, 2 grudnia 2007, 19:50

witam.
nowa jestem, to mój pierwszy post.

widzę, przewaga czwórek.
ja również nią jestem.
no hope, no love, no glory, no happy ending.

Awatar użytkownika
Kemal
VIP
VIP
Posty: 1142
Rejestracja: sobota, 30 grudnia 2006, 23:58
Enneatyp: Lojalista

#265 Post autor: Kemal » niedziela, 2 grudnia 2007, 23:42

Mariusz testy to tylko podpowiedź. Trzeba się nad sobą zastanowić, żeby stwierdzić, jakim naprawdę jest się typem. Jest to często trudne, bo trudno spojrzeć na siebie obiektywnie. Co do dwójek, to generalnie nie bardzo jestem w stanie je dokładniej zrozumieć.
6w5, ESI, sp/soc

Gdyż obojętność, wiem, byłaby rodzajem szczęścia

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#266 Post autor: Eruantalon » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 01:46

NAjlepsza metoda jest ponoc przeczytanie wszystkich opiosow. ten, ktory najbardziej Cię irytuje, wywoluje jakiś wewnetrzny niepokoj - to wlasnie jest charakterystyka Twojego typu.
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
Ediakar
Posty: 577
Rejestracja: wtorek, 11 grudnia 2007, 00:56
Lokalizacja: Z nieba rodem

HEJ

#267 Post autor: Ediakar » wtorek, 11 grudnia 2007, 01:31

W końcu znalazłem ankietę ile jest jedynek :shock: . A jak widzę nie za wiele.

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#268 Post autor: yusti » wtorek, 11 grudnia 2007, 12:04

.
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 października 2010, 19:46 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ediakar
Posty: 577
Rejestracja: wtorek, 11 grudnia 2007, 00:56
Lokalizacja: Z nieba rodem

HEJ

#269 Post autor: Ediakar » wtorek, 11 grudnia 2007, 12:45

Powturzyłem na mniej dokładnym i dokładnym teście wychodzi raz tak raz tak po prostu 1w8 + 1w2 Yusti. Dzięki Yusti za reakcję na mie. :twisted:
Ostatnio zmieniony wtorek, 11 grudnia 2007, 23:36 przez Ediakar, łącznie zmieniany 1 raz.

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#270 Post autor: yusti » wtorek, 11 grudnia 2007, 14:44

.
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 października 2010, 19:45 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ