Zmiany charakteru

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Cienka
Posty: 112
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 15:31
Lokalizacja: się biorą dzieci?

#16 Post autor: Cienka » czwartek, 19 października 2006, 14:53

To ten enneagram tak szybko się zmienia?


7w8, ENFp, sp/sx/so, choleryk :)

Awatar użytkownika
Basketcase
Posty: 716
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 23:09

#17 Post autor: Basketcase » czwartek, 19 października 2006, 16:00

Enneagram jako dziedzina wiedzy, eksplorowana możliwie jak najbardziej naukowo, istnieje od niedawna, (od lat 60, odkąd zajął się tym Oscar Ichazo) a więc zmienia się bardzo szybko. Popatrz na genetykę albo socjobiologię - to także bardzo młode dziedziny nauki, które bardzo szybko się rozwijają.

Więc tak, zmienia się tak szybko.
Obrazek

Martita
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 13:30
Lokalizacja: Wałbrzych

#18 Post autor: Martita » niedziela, 22 października 2006, 13:38

po raz pierwszy mój wynik był 2w3, po około 9-10 miesiącach ponownego testu, mój wynik przedstawiał się następująco: 7w6
i gdzie tu logika?

Awatar użytkownika
Basketcase
Posty: 716
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 23:09

#19 Post autor: Basketcase » niedziela, 22 października 2006, 16:56

po raz pierwszy mój wynik był 2w3, po około 9-10 miesiącach ponownego testu, mój wynik przedstawiał się następująco: 7w6
i gdzie tu logika?
Nigdzie. Tysiące ludzi na świecie nie wiadomo czemu zajmuje się Enneagramem. Ja też nie wiem czemu się tym zajmuję.
Obrazek

Awatar użytkownika
vodka :)
Posty: 546
Rejestracja: sobota, 21 października 2006, 10:06
Lokalizacja: z PolmosTu :D

#20 Post autor: vodka :) » niedziela, 22 października 2006, 18:41

po raz pierwszy mój wynik był 2w3, po około 9-10 miesiącach ponownego testu, mój wynik przedstawiał się następująco: 7w6
A jednak, nie tylko mnie takie dziwactwa wychodzą! :)

Awatar użytkownika
brookers
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 21 listopada 2006, 16:29

#21 Post autor: brookers » wtorek, 21 listopada 2006, 18:39

koffal pisze:ja mialem za 1 razem 4w5.
za drugim 4
za 3 znow 4w5 ;]
zostaje przy 4w5.

zreszta kiedy rozwiazuje sie 2 raz to juz ma sie pojecie pewne jakie odpowiedzi sie dalo. bo rozwiazanie enneagramu to nie jest od razu- test abc, aby niektore rzeczy zaznaczyc trzeba sie sporo namyslic
i przeanalizowac siebie.
wiec podswiadomie lub nie na pewno pamietamy co zaznaczylismy ;]

tak wogole to dziendobry ;]
tez robilam sobie conajmniej dwa razy, ale w naprawde duzych odstepach czasowych i nie zapamietalabym zadnej ze swoich odpowiedzi.. nie sugeowalam sie nimi ;p raczej wynikalo to z tendencyjnej formy odpowiedzi, bardzo skrajnej zawzwyczaj, ktore wymuszaja troche dawana przez ciebie odpowiedz... :p
Ostatnio zmieniony czwartek, 23 listopada 2006, 23:40 przez brookers, łącznie zmieniany 1 raz.
Odbici w krzywych zwierciadłach epoki stajemy się własną parodią...

Awatar użytkownika
Armand
Posty: 185
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 22:48
Lokalizacja: Kraków

zmiany

#22 Post autor: Armand » środa, 22 listopada 2006, 01:54

Mnie akurat zawsze wychodzi to samo: 5w4.

Za to moja siostrzyczka wciąż mnie zaskakuje: 1w9; 4w5; 4w5 (te trzy testy wykonała w odstępie kilku dni); poczym 2w3 (po kilku miesiącach).
Nie bardzo rozumiem, ale dwójką to ona na pewno nie jest.
5w4/INTP/ sp/sx/so

Awatar użytkownika
Basketcase
Posty: 716
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 23:09

#23 Post autor: Basketcase » środa, 22 listopada 2006, 07:31

A ile "siostrzyczka" ma lat?
Obrazek

Awatar użytkownika
Armand
Posty: 185
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 22:48
Lokalizacja: Kraków

#24 Post autor: Armand » środa, 22 listopada 2006, 22:50

Basketcase pisze:A ile "siostrzyczka" ma lat?
Jakieś 23 i pół - teoretycznie ma już w pełni ukształtowaną psychikę (w praktyce ma na pewno i to od dawna, jak dla mnie to 4 lub 4w5).
5w4/INTP/ sp/sx/so

Awatar użytkownika
bialanoc
Posty: 10
Rejestracja: środa, 10 stycznia 2007, 08:44
Lokalizacja: Rzeszow/Szkocja

#25 Post autor: bialanoc » piątek, 12 stycznia 2007, 04:16

Rok temu 8w7, wczoraj 4w5, dzis kolejny test, juz na punkty - 7pkt na 4, po 6 na 7 i 8... Na typ 5 - minus 1... Jak to jest...?

P.S. - szperalam po forum i nie mam bladego pojecia co to jest to cale so/sx/sp itp. w Waszych opisach...
_the world is mine_

4w5, 8w7... ENFJ so/so/sx/sx/sx/sx/sx/sx/sx ; )

aquarius + sagittarius

numerologiczna 5...

Kikijuro
Posty: 499
Rejestracja: sobota, 21 października 2006, 21:54

#26 Post autor: Kikijuro » piątek, 12 stycznia 2007, 13:26

bialanoc pisze:
P.S. - szperalam po forum i nie mam bladego pojecia co to jest to cale so/sx/sp itp. w Waszych opisach...
To źle szperałaś :wink:
http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php?t=173

ktośtam
VIP
VIP
Posty: 973
Rejestracja: poniedziałek, 25 grudnia 2006, 19:25

#27 Post autor: ktośtam » piątek, 12 stycznia 2007, 13:32

Za to moja siostrzyczka wciąż mnie zaskakuje
Moja siostra także jakoś dziwnie nie pasuje do Enneagramu... Ciągle wychodzi jej coś innego i z niczym się w pełni nie zgadza ;)

nutshell
VIP
VIP
Posty: 808
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 01:33

#28 Post autor: nutshell » piątek, 12 stycznia 2007, 14:53

Nie wiem czy powinnam pisac o tym w tym temacie, ale chyba bez sensu jest zakładanie nowego watku. Ale do rzeczy. No wiec od jakiegos czasu dreczy mnie pytanie, czy rzeczywiscie do kazdej jednej osoby na swiecie da sie dopasowac konkretny typ. Pomijam juz np dzikie plemiona afrykanskie, gdzie trzeba by przetłumaczyc pytania testowe na 'ichniejszy' jezyk i nie chodzi o język jako język, tylko o zachowanie SENSU tych pytan w przełozeniu na ich realia zyciowe. ( w ogole jestem szalenie ciekawa czy ktos przeprowadzal takie testy wsrod ludnosci mniej cywilizowanej i jakie byly wyniki?) Głownie ciekawi mnie jak by przedstawiały sie wyniki testu, gdyby dac go do zrobienia np grupie robotnikow po podstawowce, ludzi ogolnie rzecz biorac niewykształconych, mało inteligentnych, wrecz głupich, o niskiej inteligencji emocjonalnej itp Sama mialam podobny problem, gdy chcialam poprosic o wykonanie testu jedną osobe z mojego otoczenia, ale za chwile pomyslalam, zaraz, cholera, przeciez on nie zrozumie połowy pytan... Co o tym sądzicie?
6w5 / INFj

*Jeśli chcesz wiedzieć, czym jest granfalon
Spróbuj obrać ze skórki bańkę mydlaną*

Awatar użytkownika
tzlm
Posty: 849
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 14:46

#29 Post autor: tzlm » piątek, 12 stycznia 2007, 15:29

Zaquotuję sobie:
O tym mówi tylko obserwacja, ewentualnie obserwacja siebie samego, jako że enneagram (w przeciwieństwie do astrologii i numerologii), nie zakłada, że nasz charakter zależy od gwiazd, czasu urodzenia, numerów czy czegokolwiek innego. Enneagram to nie magia, ale czysta psychologia doświadczalna.

http://www.taraka.pl/index.php?id=enneasoba.htm
Jóźwiak czasem coś ciekawego potrafi wypocić. Pisze tu o każdym numerze i choćby na podstawie tego można ustalić czyjś typ.
Nutshell pisze:Głownie ciekawi mnie jak by przedstawiały sie wyniki testu, gdyby dac go do zrobienia np grupie robotnikow po podstawowce, ludzi ogolnie rzecz biorac niewykształconych, mało inteligentnych, wrecz głupich, o niskiej inteligencji emocjonalnej itp
To, że my tutaj wypełniamy test, to nie znaczy, że tylko za jego pośrednictwem można ustalić typ Enneagramu. Równie dobrze można po prostu porozmawiać z 'ofiarą', wywiedzieć się o dzieciństwie i przede wszystkim obserwować. Test nie jest wyrocznią, on jest tylko ułatwieniem.
A co do różnicy między jakimiś Murzynami i Indianami i... Każdy jest taki sam, to że ktoś jest inteligentny, wykształcony i jaki tam jeszcze to wcale nie zmienia faktu, że jest on człowiekiem i 'jądro' (bez skojarzeń tu^^) pozostaje takie samo, więc Enneagram jest równie skuteczny. A jeśli już chcesz badać Africanów testem to jak najbardziej należy pytania zmodyfikować. Choć ja nie zauważam pytani które należałoby... Bo sobie przejrzałam test... Ale ja się nie znam. Ktoś inny zapewne poradzi.

Awatar użytkownika
Basketcase
Posty: 716
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 23:09

#30 Post autor: Basketcase » piątek, 12 stycznia 2007, 15:36

Podpisuję się pod postem tzlm (Oczywiście zachowujesz wszystkie prawa autorskie).

Trzeba by dopasować pytania w teście do norm kulturowych i cywilizacyjnych plemienia/narodu, do tego potrzeba by znawcy danej kultury.

Dodam jeszcze od siebie, że język emocji jest uniwersalny. Przekonanie, że jeśli ktoś jest słabo wykształcony albo pochodzi z innego kraju, to jest ograniczony emocjonalnie albo jest jednym z serii klonów jest oczywiście absurdalne, ale rozumiem to.
Obrazek

ODPOWIEDZ