Kilka najtrafniej charakteryzujących nas zdań wg Enneagramu

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
nutshell
VIP
VIP
Posty: 808
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 01:33

Kilka najtrafniej charakteryzujących nas zdań wg Enneagramu

#1 Post autor: nutshell » sobota, 9 grudnia 2006, 01:19

Myślę, że każdy z nas, po zrobieniu testu, w trakcie zapoznawania się z charakrerystyką swojego typu, wychwycił kilka zdań celnie opisujących swoja osobowość, po przeczytaniu których miało się wrażenie: "tak, dokładnie, to właśnie o mnie!" :)

Mnie "urzekły" takie oto stwierdzenia:

"Testują potencjalnych przyjaciół przez długi okres czasu, ale gdy już kogoś zaakceptują, to na dobre; do końca życia."

"W stresie, szóstki z tym skrzydłem mogą okazywać emocjonalne odosobnienie. Pokazują mało emocji, ale wyczuwa się u nich to, że czują się czymś dotknięte lub czymś poruszone"

"Rośnie w nich napięcie pomiędzy potrzebą bycia dostrzeganym, a potrzebą wycofania się w celu chronienia siebie"

"Gdy są samotne okazują oznaki paranoi"

"Gdy antyfobiczna szóstka wyczuje niebezpieczeństwo, może swoim bezpośrednim zachowaniem z premedytacją sprowokować daną sytuację, tak aby uporać się z problemem zanim problem "upora" się z nią."

"Artystyczne wyrażanie się jest dla nich pociągające i zapewniające im siłę, będąc sposobem na rozwiązywanie własnego poczucia odosobnienia."

"często ukrywają swój niepokój za chłodną lub twardą maską"

"Mogą paranoicznie czuć, że świat jest niesprawiedliwie uprzedzony do nich."

"Mogą być także próżnie zbyt aktywne, wykonując nieproduktywne czynności oraz paranoiczne, oskarżające, walczące i mściwe"


6w5 / INFj

*Jeśli chcesz wiedzieć, czym jest granfalon
Spróbuj obrać ze skórki bańkę mydlaną*

Awatar użytkownika
dante82
Posty: 274
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 00:25
Lokalizacja: Kraków

#2 Post autor: dante82 » sobota, 9 grudnia 2006, 01:49

"To jest zdecydowanie najbardziej antysocjalny typ w enneagramie"

"Ten styl jest często powiązany z posiadaniem dużej wiedzy i czasami intelektualnym geniuszem" :P


"Jeśli nauczę się żyć z mniejszymi wymaganiami, bardziej we własnym świecie, to uniknę złego wpływu innych"

"Jednak im bardziej się od nich (własnych emocji) odcinają, tym bardziej zmagają się z uczuciem pustki, samotności i przymusowych potrzeb"

"tak jakby piątka myślała za pomocą geometrycznych kształtów zamiast myśleć słowami lub realnymi obrazami"

"Bawi się w gierki słowne i umysłowe aby odwrócić uwagę od istotnych rzeczy i aby nie nie zaangażować się emocjonalnie"

"piątka posiada wyczucie własnych zasobów energii. Nie chce aby jej czas lub siły były marnowane na czyjeś zadania"
5w4, INTP
"Panie,
Wczoraj byłem kimś innym,
Niż jestem dzisiaj.
Powiedz mi zatem,
Który z nas obu
-Ja wczorajszy
Czy ja dzisiejszy-
Jest moim prawdziwym
Ja?
A na to Pan odpowiedział:
-Jesteś tym, kim będziesz jutro,
Mój synu..."

Awatar użytkownika
malna
Posty: 322
Rejestracja: czwartek, 2 listopada 2006, 01:25
Lokalizacja: Wrocław

#3 Post autor: malna » sobota, 9 grudnia 2006, 02:13

"czwórki mają skłonność do bycia idealistami, posiadać dobry smak i doceniać wartość piękna."
"Samo wyrażanie się i dążenie do samo-poznania się to są wysokie priorytety u ludzi z tym typem."

zdecydowanie najbardziej to -
"(...)wyolbrzymiając znaczenie powiedzenia "trawa jest zawsze bardziej zielona po drugiej stronie."

"Czwórka ze skrzydłem 3 może czasami wyglądać jak siódemka. Może być towarzyska i posiadać duże poczucie humoru."
4

have a strange day

Awatar użytkownika
tzlm
Posty: 849
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 14:46

#4 Post autor: tzlm » sobota, 9 grudnia 2006, 11:12

Piątki mają dobrze rozwinięte zdolności do analizowania i gromadzenia wiedzy.
Wizerunek "nieobecnego profesora" dobrze opisuje piątki z tym skrzydłem.
I to co dante:
Ten styl jest często powiązany z posiadaniem dużej wiedzy i czasami intelektualnym geniuszem

Awatar użytkownika
dante82
Posty: 274
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 00:25
Lokalizacja: Kraków

#5 Post autor: dante82 » sobota, 9 grudnia 2006, 11:32

Sądząc po nas, dobrze że oprócz tego nie napisali że się charakteryzujemy skromnością :D
5w4, INTP
"Panie,
Wczoraj byłem kimś innym,
Niż jestem dzisiaj.
Powiedz mi zatem,
Który z nas obu
-Ja wczorajszy
Czy ja dzisiejszy-
Jest moim prawdziwym
Ja?
A na to Pan odpowiedział:
-Jesteś tym, kim będziesz jutro,
Mój synu..."

Awatar użytkownika
Szopa
Posty: 644
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 21:13
Lokalizacja: Zewsząd. Jesteście otoczeni.

#6 Post autor: Szopa » sobota, 9 grudnia 2006, 11:38

Zdrowe
lubi pomagać innym, jest z natury dobra oraz wrażliwa(...) mogą być (...) leniwe(...) Tłumią swój gniew(...) Wyraźna tendencja do zapominania o własnych potrzebach(...) Posiada elegancką (?) prostotę myśli(...)dyplomaci i rozjemcy.
Niezdrowe
...Ukrywając własną opinię i własne przyjemności(...)mają problem z powiedzeniem "Nie", choć starają się to powiedzieć w inny sposób, zazwyczaj poprzez cichą nieustępliwość i pasywną agresję.
Bardzo niezdrowe.
Mogą w nieskończoność rozmawiać o tym jakie mogły by być i co mogły by robić, ale nigdy nie przejmują się tym na tyle aby te pomysły wcielić w życie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Freya
Posty: 180
Rejestracja: niedziela, 15 października 2006, 19:43
Lokalizacja: Lublin

#7 Post autor: Freya » sobota, 9 grudnia 2006, 12:53

"są lojalne wobec grupy i postrzegają przyjażń jako pakt wzajemnej ochrony. Chcą aby wszyscy z tego paktu korzystali, spójność grupy i szczęście jest dla nich bardzo ważne."

"Mogą też czasem mieć skłonność do przepracowywania się, pozostawanie do późna w nocy w pracy, przyjmowanie zbyt dużej ilości obowiązków."

"ósemki czują się nadwrażliwe na zdradę"

"Niezdrowe ósemki odrzucają poczucie winy, zazwyczaj zasłaniając je większą ilością agresji, utrzymując jednocześnie, że nie mają za co przepraszać."

"jej pasja życia i potrzeba stymulacji, oznacza pracę do późnych godzin, intensywną zabawę i mocną hulankę. Zbyt dużo, zbyt głośno, zbyt wiele. Jeśli coś jest dobre, to chce tego więcej "

"wszystko albo nic, tylko praca albo tylko zabawa, pełne zaangażowanie lub żadne"

"Mam problem z proszeniem o pomoc. Zawszę występuję przed szereg i sam wszystko wykonuję"
8: "gdy krzyczę i przeklinam, pamiętaj, że poprostu taka jestem"

"pełna smierć następuje dopiero po likwidacji duchów albo po ich ucieczce. Te duchy trzeba wypuścić ze zmarłego, tak jak sie wypuszcza z balonu powietrze: przez nakłucie"

Awatar użytkownika
Elenwen
Posty: 23
Rejestracja: sobota, 25 listopada 2006, 15:03
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#8 Post autor: Elenwen » sobota, 9 grudnia 2006, 13:30

"Gdy dwójka jest bardzo niezdrowa, może użyć swoją wrażliwość na innych i umiejętność odgadywania czyichś uczuć, jako broni w wybuchach typowych dla ósemek aktów okrucieństwa." :P

"Może łatwo się zakochiwać bez wzajemności i cierpieć z tego powodu, jak również rozwijać obsesję na temat romantyzmu"

"(...)mają dobrze rozwiniętą zdolność do identyfikowania się emocjonalnie z potrzebami innych"

"łatwość w nawiązywaniu znajomości i znajdowaniu sobie przyjaciół"

"Etyka jest ważniejsza niż duma."
2w1 ;)

"In my field of paper flowers
And candy clouds of lullaby
I lie inside myself for hours
And watch my purple sky fly over my..."

Awatar użytkownika
Mamba
Posty: 115
Rejestracja: piątek, 13 października 2006, 12:52

#9 Post autor: Mamba » sobota, 9 grudnia 2006, 13:40

Ogólnie cały czwórkowy opis do mnie pasuje, ale:

"Tragiczny romantyk, ma bardzo wrażliwe odczucia i emocje, jest wrażliwy, czuły, spostrzegawczy."

"Czwórki należą do ludzi, którzy żyją głównie we własnej wyobraźni i własnych uczuciach. Mogą być artystycznie uzdolnieni, przejrzyści i inspirujący, lub też mogą być narzekający, wywyższający się i negatywnie nastawieni."

"Czwórka może dla przykładu opłakiwać swoją niemożność osiągnięcia sukcesu każdego dnia, ale to narzekanie niesie delikatne odczucie przechwalania się tym."

"Zdrowe czwórki mają skłonność do bycia idealistami, posiadać dobry smak i doceniać wartość piękna."

"Mogą być również przyjaciółmi pełnymi wpółczucia, zdolnymi do zrozumienia problemów innych."

"Gdy czwórki są mniej zdrowe, skupiają się na tym co nieuniknione lub czego brakuje w ich życiu. Stają się negatywnie nastawieni i krytyczni, znajdując problem w każdej sytuacji w której się znajdują. Zwracają się wtedy do swojego wnętrza i używając wyobraźni wspominają inne miejsca i inne czasy. Czwórki często żyją przeszłością lub przyszłością, jakąkolwiek byleby by była bardziej zadowalająca niż teraźniejszość. Czwórki często zazdroszczą wszystkiego czego nie posiadają, wyolbrzymiając znaczenie powiedzenia "trawa jest zawsze bardziej zielona po drugiej stronie". Potrzeba bycia dostrzeganym jako ktoś wyjątkowy, może również być bardziej widoczne. Czwórki są blisko związane ze swoimi uczuciami, ale gdy są nie zdrowe, przeobrażają swoje uczucia w melodramat. Mogą być pełne rozpaczy i nostalgii, domagając się rozpoznania i odrzucając wszystko co mogą dobrego otrzymać od przyjaciół. Mogą także wytworzyć aurę współzawodnictwa i mściwości, nie mogąc się cieszyć swoimi sukcesami bez odbierania przyjemności innym. Niezdrowa czwórka może być bardzo markotna i nadwrażliwa. Wyniesione na powierzchnię poczucie swojej unikalności, może im dać poczucie bezkarności w złym zachowywaniu się, będąc egoistyczną i nieodpowiedzialną. Czwórki w tym stadium, skłaniają się ku odczuciom winy, wstydu, melancholii, zazdrości i bycia bezwartościowym." *tutaj musiałam wypisać cały opis niezdrowych czwórek, bo zgadza się w 100%*

"Bardzo nie zdrowe czwórki mogą być otwarcie masohistyczne i przesadne w swoim samo poniżaniu się. Życie samo-niszczącego się artysty odzwierciedla ten typ scenariusza. "

"Czwórka ze skrzydłem 3 może czasami wyglądać jak siódemka. Może być towarzyska i posiadać duże poczucie humoru. Chce być kreatywna i potrzebna światu. Posiada intuicję, jest ambitna, może mieć dużą wyobraźnię i być bardzo utalentowana."

"Przywiązuje uwagę do tego jak wygląda, czuje się źle z powodu niedostatków urody. Stara się podkreślić poczucie wyjątkowości przez kontrowersyjny sposób ubierania się."

"Jest zmienna w uczuciach. Gdy uzna, że jej partner jest zbyt nudny, często fantazjuje na temat czarujących i przebojowych nieznajomych."

"Cele stara się osiągać poprzez zazdrość, zemstę lub potrzebę dowiedzenia innym, że są w błędzie."

Mówiłam, że bardzo dużo tego jest
8) z siódemki też mam sporo... :P ale nie będę już wypisywać, w końcu to nie mój typ, jedynie czasem go przypominam...
Chyba jednak niezbyt zdrowa 7w8 :) ale taka, która ma w sobie coś z 4w3. (ENFP) sx/so/sp

Kikijuro
Posty: 499
Rejestracja: sobota, 21 października 2006, 21:54

#10 Post autor: Kikijuro » sobota, 9 grudnia 2006, 14:18

Opis dziewiątki

"W przeciwieństwie do ósemek, które bezpośrednio wyrażają swoją złość, dziewiątki tłumią swój gniew. Ich główną linią obrony jest nie rzucanie się w oczy i wymieszanie z otoczeniem oraz złagodzenie sytuacji. Ta taktyka wymaga od dziewiątek tłumienia w sobie ich temperamentu i ukrywania każdego aspektu problemu, który może wydać się przykry. Większość dzięwiątek odczuwa konsekwencje takiego zachowania; ludzie górują nad nimi, lecz nawet wtedy złość znajduje swoje ujście w sposób pośredni. Ponieważ większość dziewiątek zajmuje się ubarwianiem swojego otoczenia, jest wiele pomieszanych zachowań wśród nich. "

"Wiele dziewiątek jest bardzo elastycznych i potrafią przedstawić dosadnie nieprzyjemną prawdę w sposób, który nie powoduje, że ktoś się może poczuć urażony. "

"Niezdrowe dziewiątki mają problem z powiedzeniem "Nie", choć starają się to powiedzieć w inny sposób, zazwyczaj poprzez cichą nieustępliwość i pasywną agresję"

Opis 9w1

"Często posiada poczucie misji do spełnienia, prywatnej lub publicznej, misji w której pracuje ciężko mając na celu dobrobyt wszystkich, którzy są w to zaangażowan"

"Zachowuje się jak grzeczne dziecko, znika w tłumie, odsuwa w cień gdy poczuje, że jej uczucia są przez kogoś rozpoznane i rozszyfrowane"

"Bagatelizuje problemy i powtarza sobie, że wszystko będzie dobrze."

Awatar użytkownika
Kiciak
Posty: 384
Rejestracja: piątek, 27 października 2006, 19:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#11 Post autor: Kiciak » sobota, 9 grudnia 2006, 16:43

8
"Ósemki odczuwają silną potrzebę niezależności i władzy nad tym co robią i nie tolerują sytuacji w której nie mogą w żaden sposób wpłynąć na jej przebieg."

"Zdrowe ósemki są często hojnymi, lojalnymi przyjaciółmi którzy chronią to co jest w innych słabe i podatne."

"Potrafią mocno naciskać innych, tylko po to by oszacować ich wytrzymałość na różne sposoby traktowania. Mogą być często zbyt aroganckie i nieczułe oraz zachowywać się apodyktycznie."

"Gdy poczują niebezpieczeństwo, mogą brutalnie zniszczyć wszystko co sprzeciwiło się ich woli."

8w7
"Towarzyska i chojna, może pokazywać radosne oblicze. Może być dynamiczna, skuteczna, energiczna. Często ma wysokie poczucie humoru i potrafi śmiać się z siebie."

"Chętna do podejmowania ryzyka."

"Szybko zmieniający się temperament, markotność, egocentryzm, gwałtowne wybuchy gniewu. Ma tendencję do wzniecania chaosu, napuszania się, zadzierania nosa, myślenia o sobie narcystycznie."

"Może mieć napady furii, jest skłonna do gwałtownych i agresywnych reakcji."

polaczenie z 5
"Niezdrowe połączenie charakteryzuje się tendencjami do paranoi i depresji. Ósemka może się izolować od innych i popadać w lenistwo. Często się to staje gdy rozpozna u siebie jej okrucieństwo wobec innych. Może doświadczyć przytłaczającego poczucia winy, uczucia, którego normalnie nie doświadcza. Może zacząć się okrutnie karać siebie, popadając w spiralę żalu i ubolewania. Intelekt jest używany wtedy w celu rozwijania nienawiści u siebie lub podwyższonej paranoi na temat bycia zdradzonym przez innych. Gdy ósemka jest bardzo niezdrowa, jest silne prawdopodobieństwo popełnienia samobójstwa."

polaczenie z 2
"Może mieć terapeutyczne zdolności, którymi chce innych uzdrawiać i sprawiać, że sprawy się toczą lepszymi torami."

"Jest bardziej mściwa, bardziej narcystyczna, popada w megalomanię."

esencja mnie :D dlaczego jestem najdumniejsza z tych najgorszych..? ;)
8w7 sp/sx/so oraz wplyw z 4 i dumna z tego :D ISTP
"Szybko zmieniający się temperament, markotność, egocentryzm, gwałtowne wybuchy gniewu"
coz ;) i pragne dodac ze jestem wredna! ;)

Awatar użytkownika
Envy
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 5 grudnia 2006, 17:05
Lokalizacja: Otchłań

#12 Post autor: Envy » sobota, 9 grudnia 2006, 20:45

Trochę tego jest.. ;P

"Ich główną linią obrony jest nie rzucanie się w oczy i wymieszanie z otoczeniem oraz złagodzenie sytuacji."

"W jednej chwili jest przykra i krytyczna, a po chwili czuła i pomagająca."

"Seksualne chaotyczne, często kierują się pożądaniem."

"Mówi to co chcesz usłyszeć. To nie oznacza, że się z tobą zgadza. Ciężko powiedzieć dziewiątce "Nie" ponieważ uważa, że twoje potrzeby są ważniejsze od jej potrzeb."

"Fantazjuje na temat znalezienia sobie idealnego partnera (tej jednej jedynej osoby)."

"Chce aby wszystko szło gładko i bez pośpiechu."

"# jestem często zbyt pochopnie osądzana i nierozumiana za bycie zbyt łagodną i za nie śpieszenie się z podejmowaniem decyzji
# jestem wobec siebie krytyczna za brak inicjatywy i brak dyscypliny
# jestem zbyt czuła na krytykę; biorę do siebie każde krzywe spojrzenie czy uniesienie brwi
# zbytnio przejmuję się tym co inni o mnie myślą
# nie wiem do końca czego oczekuję od siebie i od innych
# nikt mnie nie słucha i nikt nie traktuje mnie poważnie
#bycie troskliwym wobec innych
#umiem dostrzegać wiele stron tego samego problemu, łatwo znajduję polubowne rozwiązania
#śmiej się ze mną i dziel ze mną radość z życia"
Sponsored by Meo Imperium. / [9w8]

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#13 Post autor: Hydra » sobota, 9 grudnia 2006, 22:16

... jest skromna, spokojna, stabilna. Posiada energię ósemki gdy się skupia na celach, które realizuje.
Zdrowe połączenie z szóstką, daje dziewiątce wiele zalet, między innymi odwagę. Połączenie to, daje jej też duże poczucie lojalności wobec przyjaciół, wiarę w przyjaźń i miłość oraz silne przywiązanie do tych, których kocha.
Gdy dziewiątka jest skupiona, nic nie jest jej w stanie powstrzymać.
Gdy jest w stresie, połączenie to daje jej tendencje do odgrywania ról, przywdziewania "masek" i próżności. Może zachowywać się jak książe/księżniczka. :D
Może zbytnio przejmować się nadchodzącymi wydarzeniami, zaczyna wątpić w siebie.
Może być pasywnie uprzejma jak dziewiątka i nagle przejść na bardzo ostrą ósemkę. Może mylić bycie asertywnym z byciem nieuprzejmym. Nietaktowna, dyskryminująca, różne rodzaje uzależnień, narkotyki, alkohol, często są problemem w tym stadium.
MY NIE MóWIMY NIC

Awatar użytkownika
lusylia
Posty: 383
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 06:05
Lokalizacja: chi town

#14 Post autor: lusylia » niedziela, 10 grudnia 2006, 06:52

Z opisu Jedynki:

- jestem zdenerwowana gdy inni nie starają się tak samo mocno jak ja
- mam obsesję na punkcie tego co zrobiłam lub powinnam była zrobić

Zdrowe jedynki mogą być moralnie heroiczne, chętne do poświęceń w imię zasad. Jeśli mają odpowiedni powód lub misję, będą ciężko i odpowiedzialnie pracować aby ją spełnić. Cenią wyżej etykę i jedność ponad korzyści, zysk czy łatwe rozwiązania. Ludzie z tym stylem są często postrzegani jako zrównoważeni, zadowoleni perfekcjoniści z usposobieniem gotowym do wybaczania i współczucia.

Jedynka ze skrzydłem dziewięć często jest introwertyczna i sprawia wrażenie nieobecnej zupełnie jak piątka. Ma tendencję do tworzenia zasad, które rzadko zadowalają innych, ale to też jest jej siła. Gdy jedynka jest zdrowa, może obiektywnie patrzeć na świat, jest spokojna i pościągliwa w swoich ocenach.

Jedynka w pracy:
- lubi ściśle określone zadania i harmonogram zajęć
- zwraca uwagę na szczegóły. Wykonuje pracę wg listy, punkt po punkcie

"Jestem swoim największym krytykiem."
1w9, INFJ/j, sx/sp/so (silny zwiazek z polaczeniami 7 i 4, oraz i8i6)
___
Oh laughing man
What have you won?
Don't tell me what cannot be done.

Awatar użytkownika
Słomkowy_Kapelusz
Posty: 850
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 11:58
Lokalizacja: Z głowy
Kontakt:

#15 Post autor: Słomkowy_Kapelusz » niedziela, 10 grudnia 2006, 22:20

Jak postępować ze mną
umiej zadbać o siebie i o mnie
bądź silny i bezpośredni
nie plotkuj na mój temat i nie zawiedź mojego zaufania
bądź wrażliwy i dziel się swoimi uczuciami. Dostrzegaj i doceniaj moją wrażliwą stronę
doceniaj moje poświęcenie i mój wkład w sprawę, ale nie praw mi pochlebstw
często wyrażam się w sposób asertywny. Nie zakładaj, że jest to osobisty atak na Ciebie

Co lubię w byciu ósemką
bycie zależnym tylko od siebie i pewnym własnych możliwości
bycie wspomagającym i ochraniającym tych, którzy są blisko mnie
czerpiącym z życia pełnymi garściami

Co jest trudne w byciu ósemką
przytłaczanie innych moją bezceremonialnością, odstraszanie ich gdy tego nie zamierzałem
bycie nerwowym i niecierpliwym z powodu braku kompetencji innych
denerwowanie się gdy ludzie nie trzymają się ustalonych zasad lub gdy sprawy nie idą po mojej myśli

Ósemki odczuwają potrzebę bycia silnym by móc panować nad każdą okolicznością i każdym zdarzeniem. Mogą być skuteczni, opiekuńczy i zaangażowani w sprawę.
Ósemki odczuwają silną potrzebę niezależności i władzy nad tym co robią i nie tolerują sytuacji w której nie mogą w żaden sposób wpłynąć na jej przebieg.

Demonstrują zaletę swojej siły: jak używać nacisku dla konstruktywnego celu. mają odwagę i wolę do wdrażania nowych pomysłów. Są generalnie uczciwi i bezpośredni, wprowadzając energiczny, silny zapał do wszystkiego czego próbuja. Zdrowe ósemki są często hojnymi, lojalnymi przyjaciółmi, którzy chronią to co jest w innych słabe i podatne.
Pod ich silną, zewnętrzną powłoką jest też młodsza bardziej wrażliwa część, którą sami ochraniają. Ósemki bez tej powłoki często demonstrują swoja delikatność; są silni wystarczająco by być poczciwi, otwarci wystarczająco by być poruszeni, pewni wystarczająco by się mylić, bogaci wystarczająco by być hojnym.

Potrafią mocno naciskać innych, tylko po to by oszacować ich wytrzymałość na różne sposoby traktowania. Mogą być często zbyt aroganckie i nieczułe oraz zachowywać się apodyktycznie. Pod tą twardą skorupą, ósemki czują się nadwrażliwe na zdradę, podatne na kpiny lub słabe w sposób, który uważają za wstydliwy. Większość ósemek nie zdaje sobie z reguły sprawy z tego jak mogą wyglądać bojowniczo
Często ma wysokie poczucie humoru i potrafi śmiać się z siebie.
Czasem jest wizjonerska. Chętna do podejmowania ryzyka.Czasem okazuje ironiczne poczucie humoru.Przewiduje możliwe rozwiązania, przemyśla dokładnie sprawy, zastanawia się przez chwilę zanim podejmie decyzję.
Może mieć terapeutyczne zdolności, którymi chce innych uzdrawiać i sprawiać, że sprawy się toczą lepszymi torami.

Ósemka w miłości
Ósemka lubi partnerów, którzy są silni i niezależni i którzy traktują walkę, seks i przygodę jako sposoby na kontakt z innymi. Ponieważ ósemka silnie odczuwa radość w odbiorze seksualności partnera, chce aby partner jej dorównywał siłą i intensywnością
ósemka ma tendencję do przesadności, wszystko albo nic, tylko praca albo tylko zabawa, pełne zaangażowanie lub żadne
partnerzy znajdą w ósemce wieżę siły, miejsce do którego się udaje w trudnych chwilach.

ODPOWIEDZ