Rozpoznanie enneagramowych typów 'na pierwszy rzut oka'

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
maroz
Posty: 532
Rejestracja: piątek, 20 kwietnia 2012, 21:01
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Gdzieś w Tricity sobie lata

Re: Rozpoznanie enneagramowych typów 'na pierwszy rzut oka'

#166 Post autor: maroz » środa, 13 czerwca 2012, 12:06

Zacznijmy od samo-rozwojowych.
Bo obecnie (czasowo) sprzedażą i biznesem nie mam czasu się zajmować


Kilka słów o mnie i moim życiu: http://www.youtube.com/watch?v=--fv2KOIjhM
Co mnie kręci i czym się zajmuje w czasie wolnym http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic ... 1&p=283039
ENTj (LIE) Ennagram 6w7

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Rozpoznanie enneagramowych typów 'na pierwszy rzut oka'

#167 Post autor: SuperDurson » środa, 13 czerwca 2012, 15:59

Wyrażaj się proszę konkretnie - bo nie wiem o co Ci chodzi.

Szukasz przykładów samo-rozwojowych czego?
Systemu diagnozowania siebie pod kątem kierunku samorozwoju?


Bez sensu.
Użyj testu MBTI do szybkiej diagnozy typu, wybierz ścieżkę kariery dopasowaną do predyspozycji typu, a poza tym tylko zdrowo jedz, dużo się ruszaj. Znajdź pasję.
I módl się.. :twisted:
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
eszpe
Posty: 319
Rejestracja: czwartek, 4 sierpnia 2011, 05:41
Enneatyp: Lojalista

Re: Rozpoznanie enneagramowych typów 'na pierwszy rzut oka'

#168 Post autor: eszpe » środa, 13 czerwca 2012, 16:02

SuperDurson pisze: Bez sensu.
Użyj testu MBTI do szybkiej diagnozy typu, wybierz ścieżkę kariery dopasowaną do predyspozycji typu, a poza tym tylko zdrowo jedz, dużo się ruszaj. Znajdź pasję.
I módl się.. :twisted:
Unikać testów dla MBTI proszę, tylko funkcje jungowskie ustalić :D
papa ludki

Awatar użytkownika
maroz
Posty: 532
Rejestracja: piątek, 20 kwietnia 2012, 21:01
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Gdzieś w Tricity sobie lata

Re: Rozpoznanie enneagramowych typów 'na pierwszy rzut oka'

#169 Post autor: maroz » czwartek, 14 czerwca 2012, 12:57

Wyrażaj się proszę konkretnie - bo nie wiem o co Ci chodzi.
Powiedziałeś że znasz narzędzia przydatne do samorozwoju więc zapewne mówiłeś o jakiś konkretnych rozwiązaniach. Jakich?
Bardziej konkretnie to przydadzą mi się wszelkie narzędzia przydatne dla samorozwoju szóstek w kwestiach relacji międzyludzkich i pewności siebie.
Nie interesują mnie kwestie zawodowe bo w pracy radzę sobie dobrze.
Chcę sobie poukładać życie osobiste i czuć się dobrze sam ze sobą (nawet gdy jestem sam).
Znasz coś poza enneagramem?
Kilka słów o mnie i moim życiu: http://www.youtube.com/watch?v=--fv2KOIjhM
Co mnie kręci i czym się zajmuje w czasie wolnym http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic ... 1&p=283039
ENTj (LIE) Ennagram 6w7

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Rozpoznanie enneagramowych typów 'na pierwszy rzut oka'

#170 Post autor: SuperDurson » czwartek, 14 czerwca 2012, 14:27

maroz pisze:
Wyrażaj się proszę konkretnie - bo nie wiem o co Ci chodzi.
Powiedziałeś że znasz narzędzia przydatne do samorozwoju
Tak powiedziałem!? A nie napisałem jedynie:
SuperDurson pisze:Dla celów czysto sprzedażowych, terapeutycznych, czy samo-rozwojowych - istnieją o wiele prostsze, tańsze i skuteczniejsze tutaj systemy diagnozowania. Zupełnie inne narzędzia.
Napisałem, że są szybkie i proste systemy diagnozy jednostki dla handlu, terapii, czy tego czego szukasz ale nie - że znam narzędzia przydatne w samorozwoju.
Znam, ale tego bynajmniej nie powiedziałem.

Abstrahując od tej nadinterpretacji (na punkcie których jestem uczulony), teraz rozumiem i chętnie odpowiem na Twoje pytanie:
przydadzą mi się wszelkie narzędzia przydatne dla samorozwoju szóstek w kwestiach relacji międzyludzkich i pewności siebie.
Nie interesują mnie kwestie zawodowe bo w pracy radzę sobie dobrze.
Chcę sobie poukładać życie osobiste i czuć się dobrze sam ze sobą (nawet gdy jestem sam).
Znasz coś poza enneagramem?
Tak, znam.
Niemniej jednak - tym bardziej uwzględniając Twój typ - uważam, że kwestie zawodowe i osobiste są tutaj ekstremalnie mocno powiązane. Bo socjoniczni pionierzy są chyba najbardziej z wszystkich typów ukierunkowani na zawodowy sukces i życiowe zadowolenie pojawia się na sensownym poziomie dopiero kiedy praca jest efektywna. Sukcesy zawodowe silnie przekładają się na sukcesy osobiste i w drugą stronę, tak samo. Dlatego powinieneś pracować nad oboma obszarami równolegle wyrównując poziom zadowolenia z obu. Mocniej ciągnąc słabszy, ale ciągnąć oba.
Nie wierzę że masz sukcesy w pracy kiedy nie czujesz się dobrze sam ze sobą. Kiedy masz osobiste problemy.
Co robisz w pracy?


Uważam, że enneagram, w tym przypadku może służyć za oś rozwoju, po diagnozie typu - enneagramem wybierasz punkty/obszary nad którymi pracujesz już innymi narzędziami.
Polecam Ci warsztaty NLP, terapię Gestalt i rytuały Huny.
Równolegle trenujesz umysł, ciało i duszę - karmisz instynkty, emocje i umysł.
Mogą okazać cię dla Ciebie przydatne technika podwójnej dysocjacji (po wcześniejszej pracy na submodalnościach) na obrazach stanu dzisiejszego i pożądanego, proste techniki oddechowe, oraz grupowe warsztaty improwizacji.
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
maroz
Posty: 532
Rejestracja: piątek, 20 kwietnia 2012, 21:01
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Gdzieś w Tricity sobie lata

Re: Rozpoznanie enneagramowych typów 'na pierwszy rzut oka'

#171 Post autor: maroz » czwartek, 14 czerwca 2012, 16:52

Nie wierzę że masz sukcesy w pracy kiedy nie czujesz się dobrze sam ze sobą. Kiedy masz osobiste problemy.
Co robisz w pracy?
Mylisz się. Po pierwsze w zawodzie informatyka nie muszę mieć aż tak bliskich relacji i mogę się skupiać na samej robocie. Praca mnie satysfakcjonuje, wiem że wykonuję ją dobrze i lubię to co robię. Spełniam się w tym zawodowo. Robię to co jest dobre dla projektów.
Po drugie ułożyłem sobie życie tak że nie muszę się nigdzie spieszyć, mogę robić co chcę jak chcę, kiedy chcę i moi klienci się na to godzą. Dzięki temu mam czas by nad sobą pracować i wliczyć w koszty dni gorszego samopoczucia.
Mam płynność finansową zapewnioną w takim stopniu że mogę sobie pozwolić na to czego pragnę i nie martwić się że jakieś nieprzewidziane koszty dotkną mnie przez najbliższe trzy miesiące.
Pełen luz i satysfakcja.
A swoje potrzeby pionierskie to ja realizuje w bilardzie, strzelectwie, strategiach, telewizji, własnym prywatnym projekcie informatycznym. Cieszę się w tym że mogę wymyśleć jak optymalnie poprawić swoje umiejętności a potem inni się na mnie wzorują (piękna wartość dodana)

Wszystko było by świetnie gdybym w kwestiach społecznych
- zawsze panował nad swoimi emocjami
- był świadomy wszystkich moich emocji
- bym czuł racjonalne emocje bazujące na rzeczywistości a nie lęki przed zagrożeniami które nie istnieją
- gdybym zawsze umiał słuchać ludzi w chwilach gdy słuchać na ludzi należy
- gdybym umiał zawsze nie przerzucać na innych odpowiedzialności za moje szczęście i moją pewnośc siebie
- gdybym zawsze umiał powiedzieć nie, gdy ktoś przekracza moje granice, lub gdy nie mogę czegoś zrobić.
Właśnie nad tymi kwestiami dotyczącymi mojego życia społecznego obecnie pracuję.
Moje obecny problemy wiążą się z kontaktami z ludźmi. Problemy w pracy to tylko efekt pochodny.


I właśnie dlatego w tym miesiącu w szczególności potrzebne mi sa narzędzia (lub dobre praktyki), które pozwolą mi wyprostować opisane powyżej problemy w kontaktach z ludźmi.
A jak już to wyprostuje to dopiero zacznę pracować nad zwiękrzeniem znaczącym ilości zer na własnym koncie bankowym.

Niedługo pewnie zadam ci trochę pytań co do metod które mi opisałeś.
Kilka słów o mnie i moim życiu: http://www.youtube.com/watch?v=--fv2KOIjhM
Co mnie kręci i czym się zajmuje w czasie wolnym http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic ... 1&p=283039
ENTj (LIE) Ennagram 6w7

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: Rozpoznanie enneagramowych typów 'na pierwszy rzut oka'

#172 Post autor: kangur » wtorek, 7 sierpnia 2012, 17:59

zagadka ennea-socjoniczna

fot, fot, fot

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Rozpoznanie enneagramowych typów 'na pierwszy rzut oka'

#173 Post autor: atis » wtorek, 7 sierpnia 2012, 18:23

tschfurka.

Rozpoznanie na pierwszy rzut oka było dla mnie wspaniałe, gdy faktycznie kazdej napotkanej osobie po polgodzinnym obcowaniu potrafilam przypasowac typ (nie dziala na ludzi ktorzy mają chocby srednie zdolnosci falszowania swojego obrazu). Potem stalo sie tak nudne, nudne, nudne... przypasowuje obecnie tylko ludziom, co ich dopiero spotykam i z ktorymi nie bede musiala obcować, zeby sie nie zrażać. Powstrzymuję się przed typowaniem w pracy, bo co jeśli okaże, że to, nie daj boże, zbiegowisko ósemkowo-dwójkowo-jedynkowe, bede musiala sobie palnąć w łeb albo odejść. Bogowie, jakze to straszne, ale bardziej lubię ludzi których typu nie znam i powstrzymuję sie przed poznaniem.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Rozpoznanie enneagramowych typów 'na pierwszy rzut oka'

#174 Post autor: boogi » czwartek, 23 sierpnia 2012, 18:49

kangur pisze:zagadka ennea-socjoniczna

fot, fot, fot
5, XNTx?
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
azetka
Posty: 388
Rejestracja: niedziela, 10 stycznia 2010, 21:25
Enneatyp: Mediator

Re: Rozpoznanie enneagramowych typów 'na pierwszy rzut oka'

#175 Post autor: azetka » czwartek, 23 sierpnia 2012, 22:06

Patrząc na strukturę kości oraz fakt, że oczy wydają się przekazywać więcej emocji niż usta, stawiałabym na logika. Ciężko jednak cokolwiek stwierdzić konkretnie, bo zdjęcia wydają się być pozowane, na wszystkich ta sama mina... No chyba że już tak ma, w takim razie Fe-polr. :D (proszę mnie nie naprostowywać, wiem, że bycie IXTp nie oznacza od razu braku mimiki. ;))

Enneagramowo przychylam się do 5w4.
Jakiś fajny podpis.

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Rozpoznanie enneagramowych typów 'na pierwszy rzut oka'

#176 Post autor: Ninque » czwartek, 23 sierpnia 2012, 23:42

Czwórka bo ma fajne spodnie na 2 zdjęciu, chociaż gdybym widziała tylko 3 zdjęcie miałabym sporo wątpliwości doszłaby jeszcze np. 2,5 może 9 a przy zdjęciu tylko pierwszym 3 czy coś
ale tak to mi się składa razem na piękny obraz Czwóreczki :)
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
eszpe
Posty: 319
Rejestracja: czwartek, 4 sierpnia 2011, 05:41
Enneatyp: Lojalista

Re: Rozpoznanie enneagramowych typów 'na pierwszy rzut oka'

#177 Post autor: eszpe » piątek, 24 sierpnia 2012, 00:01

Po rodzaju złości, każdy typ ma charakterystyczny gniew. Od razu idzie poznać

3: [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=K2Kvoy-QenY[/youtube]
Wybuchł z powodu braku profesjonalności reżysera fotografii.

6: [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pUeGsTjIj0A[/youtube]
Brak lojalności od osoby bardzo mu bliskiej, posunął się do jakiejś iracjonalnej agresji.

8: [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ekQ_Ja02gTY[/youtube]
Sprawdza granice, na jak wiele może sobie pozwolić, bardzo charakterystyczne dla ósemek.
papa ludki

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: Rozpoznanie enneagramowych typów 'na pierwszy rzut oka'

#178 Post autor: kangur » czwartek, 30 sierpnia 2012, 19:58

zagadka bez odpowiedzi.
Myślałam, że może być socjonicznie podobna do mnie, kamienna/złowroga twarz niezależnie od wewnętrznego nastroju to moja domena. Zdjęcia pozowane czy też nie, na każdym ma dokładnie ten sam beznamiętny wyraz (oprócz momentów uśmiechu oczywiście).
Powstrzymuję się przed typowaniem w pracy
myślę, że podświadomie już dawno to zorbiłaś :P

Awatar użytkownika
In3orn
VIP
VIP
Posty: 601
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 21:07
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Kraków

Re: Rozpoznanie enneagramowych typów 'na pierwszy rzut oka'

#179 Post autor: In3orn » czwartek, 30 sierpnia 2012, 20:42

eszpe pisze:Po rodzaju złości, każdy typ ma charakterystyczny gniew. Od razu idzie poznać (...)
Dodam jeszcze gniew dziewiątek:
http://www.youtube.com/watch?v=pmL_sLQiXcM
Don't give up! Never give up! Never back down!

Kobusering
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2017, 19:17
Enneatyp: Mediator

Taco Hemingway a typ 9

#180 Post autor: Kobusering » czwartek, 14 grudnia 2017, 20:49

Jak wam się wydaje - mam mylne wrażenie czy Taco to 9w8?
Jak dla mnie tak. Sam jestem 9w8 i powiem szczerze, że byłem zszokowany, że tyle cech wspólnych mamy z Taco. Chętnie posłucham co inne dziewiątki o tym sądzą. Całkiem możliwe że się mysle chodź jest to mało prawdopodobne. Dobra, to podam kilka cytatów żeby nie było xD :

Ślepe Sumy, Album Marmur - "I mi nie powiesz że nie jest dziwny ten człowiek, Co pisze o prawie wszystkim lecz prawie nigdy o sobie"

Ślepe Sumy, Album Marmur - "Pisali fani bo chcieli mnie znać prywatnie, Interesują te fakty ich i chcieliby znać biografię, Lecz fakty są nudne, trudno już, chcecie no to je sprawdźcie" (chodź tutaj można go też wziąć za 7 bo zaniedbana 7 też uważa się za nudną)

Mgła I, Marmur - "Tę “Wojnę Domową” z domu na wyrywki znam, Przez lata całe Fifi sam, W pokoju mały TV mam, po nocach w Vice City gram"

Jego płyta Trójkąt Warszawki opowiada o tym jak jego eks zostawiła go dla nijakiego Piotra oraz sposób zachowania i myślenia autora o całej tej "cudownej" sytuacji. Wspominam o tym dlatego, że przechodziłem coś bardzo zbliżonego chodź jak to bywa z 9w8. Duża większość "objawów" się pokrywała z moimi.
Potem wyszedł Marmur. Jest to zapis jak uciekł do hotelu Marmur bo jak twierdzi "izolacja mi się przyda". Tutaj akurat szczególnie moją uwagę przykul deszcz na betonie, który jest piosenką o miłości człowieka który twardo stąpa po ziemi, całkiem jak ja.
No i najnowsza płyta czy Szprycer, ta to jest bogata w życie 9 nawet bardziej niż poprzednia.

Ogólnie jak dla mnie z utworów Taco bije spokój, mało kto w PL rapie ma taki styl. Taco wykasuje typowe dla 9 cechy czyli np.: nie lubi mówić o sobie, bardzo przeżywa stratę innych osób, bardzo twardo stąpa po ziemi, czuć od niego pewność siebie i socjal.

Właśnie w tym momencie jak piszę tego posta to się zastanawiam czy aby Taco nie jest jednak 6. Jak myślicie?
ps. Sorry za taki oficjalny ton ale pisałem tego posta zaraz po pisaniu licencjatu xD
 ! Wiadomość z: Irranea
Przeniesione do istniejącego, podobnego tematu.
9w8 :thumbup:

ODPOWIEDZ