Czy wynik testu zgadza się z rzeczywistością?

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu

Czy wynik testu zgadza się z rzeczywistością?

Czas głosowania minął wtorek, 9 stycznia 2007, 15:19

tak, calkowicie
20
45%
w większości tak
21
48%
w połowie
3
7%
w większości nie
0
Brak głosów
wogóle się nie zgadza
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 44

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Cortina
Posty: 35
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 10:58

#31 Post autor: Cortina » niedziela, 29 kwietnia 2007, 19:04

Mi też się wszystko zgadza


9w1, INFp

Raven
Posty: 528
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 23:57
Lokalizacja: Wrocław

#32 Post autor: Raven » niedziela, 29 kwietnia 2007, 20:05

Prawie w 100% się zgadza
1w9

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#33 Post autor: Czekolada » poniedziałek, 30 kwietnia 2007, 11:23

Raczej nie mam wątpliwości co do typu.

Wynik też jest naprzemienny 7w6/4w5. Zależny od poziomu humoru.
Jednak czytam opisy i obstawiam na 7w6 niemal całkowicie.
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 marca 2010, 17:05 przez Czekolada, łącznie zmieniany 2 razy.

exiled
Posty: 212
Rejestracja: piątek, 30 marca 2007, 21:51

#34 Post autor: exiled » wtorek, 1 maja 2007, 02:13

wyznam prawde: 1 raz zrobilem test ni z gruchy ni z pietruchy (byl na maksa 'niezwiazany', 'nieuzalezniony', 'obiektywny' i wyszla mi osemka...jak juz sie wkrecilem i zaczalem kontemplowac za bardzo pytania i rozwazac je to wyszla mi czworka...moim kolem ratunkowym jest fakt, ze jednak jestem 8 bo opis 4 calkowiecie nie gra - nie z moim przekonaniem o tym jaki jestem - ale z obserwacjami moich znajomych i przyjaciol...
wiec jednak jestem ta 8 :roll:
8w7, INTJ 'inventor'

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

#35 Post autor: Rilla » wtorek, 1 maja 2007, 18:42

U mnie też wyszła cała prawda :D Kiedy poraz pierwszy go robiłam pare lat temu to aż z krzesła spadłam. Przeraziłam się nawet czy to nie jest sprawka jakiś moc nieczystych :P Od tamtej pory Enneagram robię bardzo często, gdy mam problem i chcę się bardziej zrozumieć. Zawsze wychodzi mi 4w5.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
Ertai
Posty: 274
Rejestracja: sobota, 21 kwietnia 2007, 22:02
Kontakt:

#36 Post autor: Ertai » wtorek, 1 maja 2007, 19:55

Według enneagramu jestem osiem - czyste i zdrowe.

Ale jednak życie nie jest tak proste. Zostałem ciśnięty na kolana przez ciężar własnych decyzji. Nie mogłem ich żałować, bo robiłem co powinienem i wiedziałem co robie. Jednak nie mogłem opanować łez.

Enneagram to najbardziej trafna ze wszystkich psychologicznych bzdur. Jednak nadal jest to bełkot, który nigdy nie ogarnie istoty człowieka.
8 w 9
Ertai pisze:Chcą mnie zmusić do monogami =[

misiek
Posty: 578
Rejestracja: poniedziałek, 7 maja 2007, 02:59

#37 Post autor: misiek » poniedziałek, 7 maja 2007, 03:16

właśnie trafiłem na tą stronę... i muszę przyznać że nie tylko mój wynik się sprawdził (1w9) ale nawet opis startowania związku 1 z 5 jest odzwierciedleniem mojej sytuacji...

jak dla mnie 99% to sama prawda :)

ewa t
Posty: 171
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2007, 11:35
Lokalizacja: miasto Warsa, Sawy, złotej kaczki i bazyliszka

#38 Post autor: ewa t » czwartek, 10 maja 2007, 19:52

hm...mi sie czesciowo zgadza. bo niby jestem 5w4 lae jakies dziwne 5 ze mnie- bo nie jestem wcale bardzo typem samotnika. pewnie, nie cierpie tlumu, halasu, i najlepiej mi samej ze soba. ale lubie moich znajomych, mam takie male gronko i w nim czuje sie dobrze. i lubie czasami jakas impreze. tylko nie cierpie wyjsc do klubu. nie i juz. nawet grupa. nabardziej lubie kontakty jeden na jeden. i w takich kontaktach nie mam np problemu z powiedzeniem co czuje i mysle, a podobno piatki maja trudnosci z artykulowaniem emocji. fakt, ja sie ich wstydze, ale czasami jakiejs osobie z ktora sie dobrze orzumiem lubie sie zwierzyc.

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

Ruletka typów w testach

#39 Post autor: Wawelski » niedziela, 20 maja 2007, 01:21

Czuję się dosyć dziwnie...bo raz jestem 3, raz 4 innym razem 7, a dziś nawet 9 :] Opisy do mnie pasuja tak samo, choć nie w 100% :) Macie podobnie ? Jakie typy zwyciężały w testach, które sobie robiliście... Z czym to może się wiązać? Z połączeniami enneagramowymi, mocnym skrzydłem czy jeszcze czym innym ?
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

Awatar użytkownika
Armand
Posty: 185
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 22:48
Lokalizacja: Kraków

#40 Post autor: Armand » niedziela, 20 maja 2007, 02:55

W przypadku mojej siostry raz wychodzi wynik 1, a raz 4. Cóż może ma to związek z faktem, że oba te typy mają silne połączenie. Jeśli chodzi o moją ocenę - jedno z dwojga, ciężko się zdecydować: moralność oraz przekonania jedynki i emocjonalność oraz artyzm czwórki.

/ :twisted: Mam oczywiście taką typowo braterską teorię, że ona jest kosmitką, a enneagram tego nie uwzględnia :twisted: /
5w4/INTP/ sp/sx/so

Awatar użytkownika
Orest Reinn
Posty: 190
Rejestracja: czwartek, 10 maja 2007, 16:30

#41 Post autor: Orest Reinn » niedziela, 20 maja 2007, 09:12

Mi prawie zawsze wychodziło 5w4. Raz tylko wyszło 7w8.
Ale zdaje mi się, że mam dość silne to połączenie. Nie jestem typową piątką - dalece mi od jej nieśmiałości, zależnie od towarzystwa potrafię się zachowywać jak siódemka, a i na problemy reaguję dość siódemkowo.

Awatar użytkownika
Sake
Posty: 94
Rejestracja: czwartek, 19 kwietnia 2007, 16:02
Lokalizacja: Przemyśl/Kraków

#42 Post autor: Sake » niedziela, 20 maja 2007, 09:56

Mam różne wyniki na różnych stronach, ale mozna je ze sobą jakoś powiązać :) Np. na enneagram.pl konsekwentnie wychodzi mi 4w3, na similarminds.com przy teście ze 131 pytaniami, wyszlo mi 3 ( pewnie ze skrzydlem w 4, bo 4 bylo na drugim miejscu) z kolei na enneagraminstitute.com miałam bodajże 7 :/

7 na pewno nie jestem, ale mam dylemat 4w3 czy 3w4? chyba zdam sie na intuicje - bardziej czuje sie 4..
4w3
"To co nazywamy normalnością to tylko krąg światła wokół ogniska..."

Awatar użytkownika
tzlm
Posty: 849
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 14:46

#43 Post autor: tzlm » niedziela, 20 maja 2007, 10:10

W większości testów wynikiem jest 5w4, kiedyś kilka razy 5w6, ostatnio też wychodziło mi trochę 4w5, ale NIE JESTEM 4w5!
Też raz w teście z similarminds wyszło mi 1w9, ale wtedy byłam niepoczytalne.

Awatar użytkownika
SenSorry
Posty: 397
Rejestracja: piątek, 2 lutego 2007, 13:43
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Suwałki/Poznań

#44 Post autor: SenSorry » niedziela, 20 maja 2007, 11:44

Pierwszy wynik testu zrobionego z 3 lata temu był 7w8. Był to czas kiedy starałam się być pewna siebie i wyciągnąć się z niskiej samooceny, braku pewności siebie.

Kilka miesięcy temu znowu natrafiłam na stronkę o enneagramie i wyszło mi 4w5. Był to czas kiedy przez 2 tyg prawie nie wychodziłam z domu tylko musiałam uczyć się do matury. Większość moich znajomych gdzieś powyjeżdżała, a ja jak nie widzę się z kimś ze świata zewnętrznego dłużej niż dzień to dostaje świra, a co dopiero 2 tygodnie.

Potem (z pomocą forumowiczów) doszłam do wniosku, że 4 to jednak nie ja. Ponowny wynik to był 6w7 i 7w6. Do tej pory właśnie to najczęściej mi wychodzi. Opisy też się zgadzają, tyle, że opis samej 6 albo samej 7 już mniej. Lubię przebywać z ludźmi. Oni są głównym motorem moich działań. Więcej nauczę się z koleżanką w ciągu 3 godzin niż gdybym sama siedziała całe po południe, bo brak mi motywacji. Nie jestem jeszcze tylko pewna z czego to wynika. Chyba świadomość, że robię co z kimś razem napawa mnie radością i dodaje energii. Uwielbiam cieszyc się z kimś razem jego szczęściem. To tak naładowuje mój akumulator, że mogłabym odlecieć.

Ale chyba mimo wszystko jestem 9 tylko, że ze sporym połączeniem z 6 i 7. Przemawia za tym fakt, że najwięcej do mnie pasuje z jej opisu, poza tym chyba zaczynam zdrowieć, wiec pewnie z tego te połączenie. :)
enneagra.pl pisze:Zdrowe dziewiątki są zrównoważone emocjonalnie, nie zakładające niczego z góry, nie osądzające innych i nieskrępowane tym kim są. Często mają radosny wygląd siódemek, choć żyją bardziej teraźniejszością niż przyszłością. Wiele dziewiątek posiada wewnętrzny spokój i nie egocentryczną energię, którą zużywają na wszystko co jest dla nich bardzo ważne. Ta energia generalnie pochodzi z miłości niezależnie od tego czy dziewiątka sobie zdaje z tego sprawę, czy nie. Większość zdrowych osób z tym typem chce dawać innym bez ograniczeń i kierować swoim życiem w sposób który przyniesie korzyść wszystkim na których dziewiątkom zależy.
9w8/ISFp/Mag/SCUAN

ktośtam
VIP
VIP
Posty: 973
Rejestracja: poniedziałek, 25 grudnia 2006, 19:25

#45 Post autor: ktośtam » niedziela, 20 maja 2007, 12:09

Mojej siostrze za kazdym razem wychodził inny typ. Dopiero po przeczytaniu opisów i poziomów zdrowia stwierdziła, że jest zdrową 4w5.

Ten test działa na dosć prostej zasadzie i jego wynik często może być niezgodny z prawdą. ;) Ale w sumie nie da siezrobić testu, który mógłby stuprocentowo trafnie określać ludzką osobowość...

Mnie w testach wychodziło dużo razy 4w5, raz 4, dwa razy 5w4, po jednym razie 5, 5w6 i 7w8.

ODPOWIEDZ