Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Amber
Posty: 375
Rejestracja: wtorek, 11 listopada 2008, 20:29
Enneatyp: Entuzjasta

#46 Post autor: Amber » poniedziałek, 1 czerwca 2009, 10:14

Snufkin pisze:Amber masz u mnie drugi plus ;>

I od razu minusa za to olewactwo ! ;/
Ale gdzie ty tu olewactwo widzisz?

I za co był ten pierwszy plus? ;>


Obrazek

Nie wyrywam ósemek.

Awatar użytkownika
Karolka
Posty: 105
Rejestracja: środa, 27 maja 2009, 09:43
Lokalizacja: Gdańsk

#47 Post autor: Karolka » poniedziałek, 1 czerwca 2009, 10:37

Zdecydowanie piątki :D najlepiej ze skrzydłem 4. Pociąga mnie ich niedostępność i powściągliwość w uczuciach.
4w5 "Moje dzisiaj obala moje wczoraj"

Awatar użytkownika
isla7
Posty: 165
Rejestracja: wtorek, 17 marca 2009, 15:00

#48 Post autor: isla7 » wtorek, 2 czerwca 2009, 01:01

Karolka pisze:Zdecydowanie piątki :D najlepiej ze skrzydłem 4. Pociąga mnie ich niedostępność i powściągliwość w uczuciach.
To może stworzymy duet? ;D



Jedynkom dziękujemy już na całe życie. Za krztę nie umiałam się dogadać z taką jedną jedynką i mam już uraz by nie próbować z innymi.
5w4.

Awatar użytkownika
Karolka
Posty: 105
Rejestracja: środa, 27 maja 2009, 09:43
Lokalizacja: Gdańsk

#49 Post autor: Karolka » wtorek, 2 czerwca 2009, 10:12

isla7 pisze:
To może stworzymy duet? ;D



Jedynkom dziękujemy już na całe życie. Za krztę nie umiałam się dogadać z taką jedną jedynką i mam już uraz by nie próbować z innymi.
Jasne wpadaj do Gdańska:D Problem w tym, że w mrocznych chwilach przejawiam najbardziej patologiczne cechy jedynek :cry:
4w5 "Moje dzisiaj obala moje wczoraj"

Awatar użytkownika
isla7
Posty: 165
Rejestracja: wtorek, 17 marca 2009, 15:00

#50 Post autor: isla7 » środa, 3 czerwca 2009, 01:15

Karolka pisze:
isla7 pisze:
To może stworzymy duet? ;D



Jedynkom dziękujemy już na całe życie. Za krztę nie umiałam się dogadać z taką jedną jedynką i mam już uraz by nie próbować z innymi.
Jasne wpadaj do Gdańska:D Problem w tym, że w mrocznych chwilach przejawiam najbardziej patologiczne cechy jedynek :cry:
Nie kuś, bo się jeszcze zakocham ;P
5w4.

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 283
Rejestracja: niedziela, 25 stycznia 2009, 15:24

#51 Post autor: Petroniusz » czwartek, 4 czerwca 2009, 17:21

Dobra wkońcu wypowiem się i ja a więc:

1 - odpada ze względu na diametralną różnicę temperamentu.
2 - kobiecie ciepłe, atrakcyjne, empatyczne i pociągające. Dobra przeciw waga dla mojej próżności i egoizmu. Jednak nie potrafią panować nad sobą i mogą się za bardzo przywiązać i zadręczać człowieka.
3 - naogół seksowne ambitne optymistyczne fajne babeczki ale pracocholiczki więc odpada.
4 - Młode albo rozchwiane emocjonalnie 4 to najgorsze co może być ale dojrzałe zrównowarzone mogą być bardzo fajne, kobiece i subtelne.
5 - odpada z tego samego względu co 1
6 - bardzo fajne i sympatyczne
7 - przyznaje pociągają mnie. Lubie ze względu na cechy które sobie cenie a więc żywiołowośc i witalność.
8 - Nie! Agresywna domina to nie dla mnie. Wole rządzić a kobieta 8 to groźny rywal. Z taką musiałbym się nieźle natrudzić i ciągle walczyć, a ja nie lubię walczyć i sie trudzić.
9- Mało ich ale są bardzo fajne. Można luźno gadać o wszystkim są spokojne, zdystansowane i mają poczucie humoru ale brakuje im werwy która mnie pociąga u kobiet.
7w6 ENTP

Awatar użytkownika
komandosek
Posty: 157
Rejestracja: sobota, 4 kwietnia 2009, 13:21
Lokalizacja: Wrocław

#52 Post autor: komandosek » czwartek, 4 czerwca 2009, 18:04

no to bys się niezle zdziwił, wszystkie dziewiątki które mniej lub bardziej znałem były uparte jak wół, jesli chodzilo o jakąs tam wazniejszą dla nich kwestie :lol:
"a słońce przyciąga nas, bo kocha życia blask!"

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#53 Post autor: boogi » czwartek, 4 czerwca 2009, 18:24

komandosek pisze:no to bys się niezle zdziwił, wszystkie dziewiątki które mniej lub bardziej znałem były uparte jak wół, jesli chodzilo o jakąs tam wazniejszą dla nich kwestie :lol:
Upartość a werwa to dwie różne sprawy. Werwa - rozumiem, że Petroniuszowi chodziło o inwencję własną. Upartość zaś to bardziej bronienie swojego, gdy ktoś inny wykazał się własną inicjatywą a się z nim nie zgadzamy; ale nie ma nic wspólnego z rozpoczynaniem czegoś samemu.
Znam kilka Dziewiątek i właśnie takie coś prezentują: upartość, ale brak inicjatywy.
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
komandosek
Posty: 157
Rejestracja: sobota, 4 kwietnia 2009, 13:21
Lokalizacja: Wrocław

#54 Post autor: komandosek » czwartek, 4 czerwca 2009, 19:18

tak tak, ale w koncu napisał że woli rządzic
mi tam ostatnio inna 8 jak najbardziej przypadla go gustu - zero kompleksów, braku pewności siebie, niedomówień wahań nastroju rozstrojenia emocjonalnego pieprzenia od rzeczy i tym podobnych.
Jest spokój - w zamian - za zdrowy nadmiar innych bardzo fajnych cech :D
"a słońce przyciąga nas, bo kocha życia blask!"

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

#55 Post autor: Grin_land » czwartek, 4 czerwca 2009, 19:24

komandosek pisze:tak tak, ale w koncu napisał że woli rządzic
mi tam ostatnio inna 8 jak najbardziej przypadla go gustu - zero kompleksów, braku pewności siebie, niedomówień wahań nastroju rozstrojenia emocjonalnego pieprzenia od rzeczy i tym podobnych.
Jest spokój - w zamian - za zdrowy nadmiar innych bardzo fajnych cech :D
Nie lubię zbytniej i wyraźnej pewności siebie (choć zbyt drastyczne przegięcie w drugą stronę też jest okropne), więc chyba 8 to nie dla mnie...

(aczkolwiek nie twierdzę że to zła cecha..)
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
darienne
Posty: 207
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2008, 23:15

#56 Post autor: darienne » czwartek, 4 czerwca 2009, 19:46

Grin_land pisze:
komandosek pisze:tak tak, ale w koncu napisał że woli rządzic
mi tam ostatnio inna 8 jak najbardziej przypadla go gustu - zero kompleksów, braku pewności siebie, niedomówień wahań nastroju rozstrojenia emocjonalnego pieprzenia od rzeczy i tym podobnych.
Jest spokój - w zamian - za zdrowy nadmiar innych bardzo fajnych cech :D
Nie lubię zbytniej i wyraźnej pewności siebie (choć zbyt drastyczne przegięcie w drugą stronę też jest okropne), więc chyba 8 to nie dla mnie...

(aczkolwiek nie twierdzę że to zła cecha..)
8 ma zdrową pewnośc siebie.a nie udawaną i podszytą kompleksami jak np. u 5 i 3.
No i 8 potrafi wspaniale dopingować do działania, a to się bardzo przydaje kiedy dopada mnie czwórkowa rozlazłość emocjonalna.
Z drugą 4 na pewno jest nić porozumienia, ale dwóch tragicznych romantyków pod jednym dachem utonie w otchłani uczuć a ktoś przecież musi zrobić zakupy i wynieść śmieci.

:P
4w3

Awatar użytkownika
Pędzący Bakłażan
VIP
VIP
Posty: 2637
Rejestracja: sobota, 15 listopada 2008, 21:44

#57 Post autor: Pędzący Bakłażan » czwartek, 4 czerwca 2009, 19:57

Każdy, który będzie mi odpowiadał.

A jeżeli już patrzeć na miłość pod kątem enneagramu (czego nienawidzę) to na pewno odpadają:
1 - za bardzo by mnie goniła do pracy
3 - o niee. Żadnych zaślepionych karierowiczów...
4 - bo w sumie to przejmują się tylko swoją osobą a resztę mają w d***
5 - chyba zbyt wycofane
7 - zdecydowanie najgorszy wybór, masakra być z kimś takim (taak wiem jak to brzmi spod mojej klawiatury) :P
8 - Heroda nad sobą nie potrzebuję

Good choice:
2 - dobroduszna, na każde skinienie, chce dla Ciebie jak najlepiej - pięknie
6 - lojalna, wpatrzona w Ciebie, kocha i nie odskakuje na boki
9 - zwykła, spokojna dziewiąteczka, byle nie zamulała

Ale ogólnie to nie ma co rozpatrywać pod tym kątem. Mogę być z każdym typem ;)

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

#58 Post autor: Grin_land » czwartek, 4 czerwca 2009, 20:25

darienne pisze:
8 ma zdrową pewnośc siebie.a nie udawaną i podszytą kompleksami jak np. u 5 i 3.
No i 8 potrafi wspaniale dopingować do działania, a to się bardzo przydaje kiedy dopada mnie czwórkowa rozlazłość emocjonalna.
Może to bardzo nierozumne ale mam trochę słabość do takiej udawanej pewności siebie..pod którą można wyczuć coś zupełnie innego. Oczywiście nie w nadmiarze... jakoś lubię nadbudowywać czyjeś zdanie o sobie. I to nie tylko w relacjach męsko damskich. To w sumie spora moja słabość.
darienne pisze: Z drugą 4 na pewno jest nić porozumienia, ale dwóch tragicznych romantyków pod jednym dachem utonie w otchłani uczuć a ktoś przecież musi zrobić zakupy i wynieść śmieci.

:P
Ja robię zakupy wprost fenomenalnie, w każdych warunkach
:twisted: aczkolwiek chyba nie do końca takie o jakie chodzi ;) także prace domowe w rozsądnym zakresie są mi miłe, gorzej jakby kogos do urzędu trzeba było wydelegować...

Poza tym czyjś dołek emocjonalny lub chwilowe braki inwencji uwalniają moją bardziej ekstrawertyczną i działającą stronę. Gdyby było to obopólne i ew. doszukiwanie się niesprawiedliwości sprowadzone do minimum to mogłoby się udać!! :)
4 - bo w sumie to przejmują się tylko swoją osobą a resztę mają w d***
to chyba tylko te niezdrowe..wszak przeznaczeniem i dążeniem czwórki powinno być używanie talentów dla dobra innych, a swej emocjonalności dla ich lepszego zrozumienia.
Ostatnio zmieniony czwartek, 4 czerwca 2009, 20:29 przez Grin_land, łącznie zmieniany 2 razy.
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
darienne
Posty: 207
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2008, 23:15

#59 Post autor: darienne » czwartek, 4 czerwca 2009, 20:27

Pędzący Bakłażan pisze:Każdy, który będzie mi odpowiadał.

4 - bo w sumie to przejmują się tylko swoją osobą a resztę mają w d***

7 - zdecydowanie najgorszy wybór, masakra być z kimś takim (taak wiem jak to brzmi spod mojej klawiatury) :P
8 - Heroda nad sobą nie potrzebuję

)
4- jeśli okażesz 4 zainteresowanie to ona okaże je Tobie. Jeśli masz 4 gdzieś to ona ma Ciebie też gdzieś, (nie rozumiem dlaczego mam się przejmowac ludźmi którzy mnie olewają)

7 - a to ciekawe, czemu właściwie? wyglądacie na sympatycznych partnerów

8 - jak się boisz ognia to nie kupuj sobie zapalniczki.
4w3

Awatar użytkownika
Pędzący Bakłażan
VIP
VIP
Posty: 2637
Rejestracja: sobota, 15 listopada 2008, 21:44

#60 Post autor: Pędzący Bakłażan » czwartek, 4 czerwca 2009, 20:32

darienne pisze: 7 - a to ciekawe, czemu właściwie? wyglądacie na sympatycznych partnerów
7 są takie trochę nijakie. Niby są fajne, ale jakieś takie. Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego :D
darienne pisze: 8 - jak się boisz ognia to nie kupuj sobie zapalniczki.
Co chcesz mi przez to powiedzieć, bo nie zrozumiałem?
Chodzi Ci o to, że boję się ósemek czy o to, że mam rację, iż trudny z nich partner?

ODPOWIEDZ