Co Was denerwuje w poszczególnych typach Enneagramu?

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Co Was denerwuje w poszczególnych typach Enneagramu?

#151 Post autor: Irranea » sobota, 25 stycznia 2014, 13:03

kajzerka pisze:: są chorzy, a chorym należy się szacunek,
Na szacunek trzeba sobie zapracować. Nie będę kogoś szanować tylko dlatego, że litość mnie złapie za zimne serduszko, bo osoba X ma niski poziom zdrowia.



Awatar użytkownika
kajzerka
Posty: 95
Rejestracja: czwartek, 23 stycznia 2014, 18:17

Re: Co Was denerwuje w poszczególnych typach Enneagramu?

#152 Post autor: kajzerka » sobota, 25 stycznia 2014, 13:48

Irranea pisze:
kajzerka pisze:: są chorzy, a chorym należy się szacunek,
Na szacunek trzeba sobie zapracować. Nie będę kogoś szanować tylko dlatego, że litość mnie złapie za zimne serduszko, bo osoba X ma niski poziom zdrowia.
Chodziło mi tylko o to by się nie wyśmiewać z niedołęstwa innych. :wink: Można być niedołężnym umysłowo albo emocjonalnie, i dla mnie to jest upośledzenie takie samo jak kalectwo na wózku. Nie chodziło mi o szacunek w sensie SZACUN, nic z tych rzeczy.

jakocianka
Posty: 134
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2014, 19:31
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Mięsożerna roślina

Re: Co Was denerwuje w poszczególnych typach Enneagramu?

#153 Post autor: jakocianka » piątek, 24 października 2014, 15:03

Mnie szczególnie wkurza w 4w3 ich rozbieganie i to, że często nastrój im się zmienia. 6w7 i 7w6 gubią logikę, 8w7 się wydzierają, 3w2 skaczą z kwiatka na kwiatek a 2w1 się narzucają, robiąc potem aferę że nie odwzajemniam starań.
[INTP RLUEI sx]
Keep running
Spoiler:

Awatar użytkownika
TowarzyszFrytas
Posty: 496
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2011, 15:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowiecka Radziecka Republika Ludowa
Kontakt:

Re: Co Was denerwuje w poszczególnych typach Enneagramu?

#154 Post autor: TowarzyszFrytas » piątek, 24 października 2014, 19:56

To że żyją i istnieją.
Jeśli zbyt długo spoglądasz na Lisa to Lis spogląda na Ciebie
Socjo: LIS (Logiko Intuicyjny Sekstrawertyk)
Ring-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Co Was denerwuje w poszczególnych typach Enneagramu?

#155 Post autor: Kapar » wtorek, 28 października 2014, 05:31

jakocianka pisze: 8w7 się wydzierają
Tylko jak dasz ku temu powód!
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

Re: Co Was denerwuje w poszczególnych typach Enneagramu?

#156 Post autor: Orest_Reinn » środa, 29 października 2014, 09:38

Kapar pisze:
jakocianka pisze: 8w7 się wydzierają
Tylko jak dasz ku temu powód!
Na przykład jak żyjesz!

Awatar użytkownika
Leokadia
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek, 20 października 2014, 18:02
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Cassiopeia

Re: Co Was denerwuje w poszczególnych typach Enneagramu?

#157 Post autor: Leokadia » niedziela, 2 listopada 2014, 17:11

Doszłam do wniosku, że najłatwiej mogą mnie zdenerwować 9w1 i niezdrowe 2.

Mam przyjemność znać 9w1 i o ile jest osobą dość kompromisową, praca z nią to istna męka. Czy to praca na lekcji, czy zadania domowe, zawsze jest tak samo. Robię swoje zadania po tym jak się podzieliłyśmy, skupiam się na robocie, ale nie potrafię dobrze pracować, kiedy nad uchem z częstotliwością czterech pytań na minutę słyszę: "Czy na pewno tak to zrobić?", "Ej, jak to działa?", "Myślisz, że tak może być?", "Gdzie są nożyczki?", "A co jeśli robimy źle?". Mam wtedy ochotę cisnąć swoją pracę choćby kosztem złej oceny, ale przynajmniej mieć parę dni spokoju. No i czucie się jak u siebie. Nie wiem, czy tak jest u wszystkich 9w1, ale dziewczyna doprowadzała mnie do szału, kiedy bez pytania (!) brała moje ćwiczenia, sięgała po mój ołówek i spisywała zadania, które bynajmniej też nie były jej.

Niezdrowe 2 są chyba jeszcze gorsze. Robią dla ciebie mnóstwo rzeczy, o które nawet nie prosiłeś i każą za nie dziękować, chociaż nie dałeś do zrozumienia, że potrzebujesz od nich czegokolwiek. Potem używają tego podczas szantażu emocjonalnego, kiedy wypominają ci, ile oni dla ciebie zrobili i jaka ty niedobra. Zawsze też odnoszę wrażenie, że 2 oczekuje ode mnie zrobienia tego samego, ale nie mówi wprost, to nie robię, co prowadzi ją do rozpaczy i pomstowania, z kim ona musi cierpieć. Robienie z siebie męczennika w służbie chęci usłyszenia, jaka ona jest ważna i ile zrobiła. Cały lud tego świata nie da rady odpracować tego, co ona uczyniła, mogą jedynie marnie próbować, ale nigdy z tak wielkim skutkiem.
Nie mogę spać, ktoś w Internecie się MYLI.
_______
sp/so/sx
5w4?

Awatar użytkownika
julka
Posty: 40
Rejestracja: czwartek, 23 października 2014, 22:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Co Was denerwuje w poszczególnych typach Enneagramu?

#158 Post autor: julka » niedziela, 2 listopada 2014, 18:09

Nie wiem, czy tak jest u wszystkich 9w1, ale dziewczyna doprowadzała mnie do szału, kiedy bez pytania (!) brała moje ćwiczenia, sięgała po mój ołówek i spisywała zadania, które bynajmniej też nie były jej.
Na pewno tak jest u wszystkich, sama nie mam co do tego wątpliwości. :P

Natomiast na temat... Mnie w ludziach ogólnie nic nie denerwuje.

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Co Was denerwuje w poszczególnych typach Enneagramu?

#159 Post autor: Ninque » niedziela, 2 listopada 2014, 20:25

julka pisze:
Nie wiem, czy tak jest u wszystkich 9w1, ale dziewczyna doprowadzała mnie do szału, kiedy bez pytania (!) brała moje ćwiczenia, sięgała po mój ołówek i spisywała zadania, które bynajmniej też nie były jej.
Na pewno tak jest u wszystkich, sama nie mam co do tego wątpliwości. :P
ironia??

a odnosnie tematu denerwują mnie niezdrowe typy i ludzie marnujący swój potencjał
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
julka
Posty: 40
Rejestracja: czwartek, 23 października 2014, 22:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Co Was denerwuje w poszczególnych typach Enneagramu?

#160 Post autor: julka » niedziela, 2 listopada 2014, 20:53

ironia??
tak :)

gregorr
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 30 listopada 2014, 09:28

Re: Co Was denerwuje w poszczególnych typach Enneagramu?

#161 Post autor: gregorr » czwartek, 4 grudnia 2014, 07:57

Często 2ki są irytujące z tą swoją chęcią pomocy kiedy nikt ich o nic nie prosi, obrażaniem się kiedy człowiek im "powie" żeby sobie dały spokój, piszę tylko o mocno nachalnych osobnikach, generalnie z dwójkami trudno wytrzymać jak zabiorą się za pomaganie.
9 ki do pewnego stopnia, ale raczej te niezdrowe, za to że nie mówią mi wprost o co chodzi-nie wyrażają swojego zdania bezpośrednio i muszę się domyślać, paradoksalnie moim najlepszym kumplem w szkole była bardzo zdrowa 9.
1ki, nie znoszę zrzędzenia podczas pracy, jeżeli muszę słuchać narzekań przez kilka godzin to mnie szlag trafia, nawet zwracanie uwagi nic nie daje, fakt że są niezwykle pracowite, ale nie mam do nich cierpliwości. Próba budowy jakiegoś idealnego świata też może być nieco męcząca dla otoczenia zwłaszcza jak się łączy z ciągłym narzekaniem; chęć narzucenia mi swojej wizji.
5 ki jak się robią przemądrzałe. Jak taka 5 ma w czymś rację i już to udowodniła i nadal się tym chełpi ( że miała rację a ja nie). Ale poza tym zachowaniem to piątki są takimi "sympatycznymi gburami" i w sumie to je lubię, fajni ludzie.
8 ki jak próbują mi coś narzucić, zwłaszcza jak się szarogęszą i chcą podjąć jakąś decyzję dotyczącą mojej osoby bez mojej zgody. W pracy dużego wyboru nie mam, ale w czasach szkolnych to się zawsze kończyło awanturami, bójkami i nigdy im nie dawałem satysfakcji. Na zasadzie jak oni chcą, to ja zrobię wszystko żeby tak nie było. Im bardziej takie 8 było agresywne tym więcej gniewu u mnie wyzwalało i tym bardziej chciałem takiej 8ce dowalić, niezależnie od tego jakie poniosę konsekwencje. Na szczęście takie rzeczy nie działy się często i miałem generalnie dobry kontakt z 8. Po prostu czasem nawet lubianym przeze mnie 8kom odwalało.
3ki jak za dużo gwiazdorzą, rozumiem że chcą robić wrażenie, ale bywają wtedy wkurzające.
4ki jak mam coś do zrobienia w grupie i zaczną albo się nad sobą użalać, albo starają się zwrócić na siebie uwagę w jakiś inny sposób, zamiast wykonać swoją robotę-poganiane obrażają się jeszcze na mnie, a robota sama się nie zrobi. Za dużo emocji u nich, chociaż kobiety-zdrowe 4- mogą być do pewnego stopnia interesujące. Przynajmniej dopóki im poziom nie spadnie.

Awatar użytkownika
999Przemek
Posty: 227
Rejestracja: sobota, 3 sierpnia 2013, 23:44
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Co Was denerwuje w poszczególnych typach Enneagramu?

#162 Post autor: 999Przemek » czwartek, 4 grudnia 2014, 13:32

A o nas ani słowa? Jak miło :)
Mnie nikt nie wkurwia (ani wkurza) ^^
Enneagram: 7w8
Socionika i MBTI: ENTp-ILE
Instynkt: sx

Katsa
Posty: 26
Rejestracja: piątek, 21 listopada 2014, 16:54
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Co Was denerwuje w poszczególnych typach Enneagramu?

#163 Post autor: Katsa » czwartek, 4 grudnia 2014, 17:32

Tutaj ani słowa,ale 6 o nas piszą u siebie,że jesteśmy nieodpowiedzialni,niepoważni i dziecinni,a zwłaszcza 7w8 :lol:
Cóż,dużo osób mi tak mówi i już się przyzwyczaiłam,chociaż jak słysze,ze mam tyle i tyle lat i nie powinnam sie tak zachowywać,to mam ochotę sie porządnie na tą osobę wydrzeć.

Awatar użytkownika
silvergirl
Posty: 307
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 00:42
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Co Was denerwuje w poszczególnych typach Enneagramu?

#164 Post autor: silvergirl » czwartek, 4 grudnia 2014, 17:39

Ósemki to najlepszy typ jaki po ziemi chodził. Po prostu bez wad.

Katsa
Posty: 26
Rejestracja: piątek, 21 listopada 2014, 16:54
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Co Was denerwuje w poszczególnych typach Enneagramu?

#165 Post autor: Katsa » czwartek, 4 grudnia 2014, 20:26

Hahaha :lol: A ja nie znam żadnej ósemki :( (przynajmniej tak mi sie wydaje). A szkoda,zdaje mi się,że bym sie z nimi dogadała.

ODPOWIEDZ