do czego potrzebny jest wam enneagram, jako system?

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
stanczyk
Posty: 20
Rejestracja: sobota, 13 lutego 2010, 00:41

do czego potrzebny jest wam enneagram, jako system?

#1 Post autor: stanczyk » niedziela, 14 lutego 2010, 17:24

pytanie, nie retoryczne...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 15 lutego 2010, 18:14 przez stanczyk, łącznie zmieniany 1 raz.


Kazda droga czlowieka wydaje mu sie prawa

Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 1024
Rejestracja: sobota, 27 września 2008, 16:42
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: DO CZEGO POTRZEBNY JEST WAM ENNEAGRAM, JAKO SYSTEM? :?

#2 Post autor: Piotr » niedziela, 14 lutego 2010, 17:53

Pytanie głupie, a nick bezczelny. Permanentnego bana mu.

Membaris
Posty: 124
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2007, 20:04
Lokalizacja: B-tów

Re: DO CZEGO POTRZEBNY JEST WAM ENNEAGRAM, JAKO SYSTEM? :?

#3 Post autor: Membaris » niedziela, 14 lutego 2010, 19:30

Piotr pisze:Pytanie głupie, a nick bezczelny. Permanentnego bana mu.
:lol:

Myślę, że Enneagram służy do manipulowania sobą i innymi. Żeby wszystko było bardziej zrozumiałe, prostsze i zajebiściejsze.
ESE Si

stanczyk
Posty: 20
Rejestracja: sobota, 13 lutego 2010, 00:41

Re: DO CZEGO POTRZEBNY JEST WAM ENNEAGRAM, JAKO SYSTEM? :?

#4 Post autor: stanczyk » niedziela, 14 lutego 2010, 21:38

Piotr pisze:Pytanie głupie, a nick bezczelny. Permanentnego bana mu.
Podobno , nie ma glupich pytan, sa tylko .... odpowiedzi- jak znasz to wstawisz.. :)

Czyli kolejna zabawka do poprawienia zdolnosci socjotechnicznych, a co z rozwojem osobistym ?
Kazda droga czlowieka wydaje mu sie prawa

Awatar użytkownika
sledz
Posty: 848
Rejestracja: wtorek, 13 maja 2008, 22:49
Kontakt:

Re: DO CZEGO POTRZEBNY JEST WAM ENNEAGRAM, JAKO SYSTEM? :?

#5 Post autor: sledz » niedziela, 14 lutego 2010, 21:45

Bo jak jest przyzwolenie społeczne na to, żeby się chυjnia działa, to tak się właśnie dzieje.
Ostatnio zmieniony piątek, 22 października 2010, 19:33 przez sledz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Bo jak jest przyzwolenie społeczne na to, żeby się chυjnia działa, to tak się właśnie dzieje.

stanczyk
Posty: 20
Rejestracja: sobota, 13 lutego 2010, 00:41

Re: DO CZEGO POTRZEBNY JEST WAM ENNEAGRAM, JAKO SYSTEM? :?

#6 Post autor: stanczyk » niedziela, 14 lutego 2010, 21:58

Bo jak jest przyzwolenie społeczne na to, żeby się chxx działa, to tak się właśnie dzieje.- sledz

Wiec ja nie przyzwalam zeby sie ch... dziala wiec zaloz sobie watek o tramwajach na forum dla motorniczych
albo odpowiedz na moje pytanie lub polemike
Kazda droga czlowieka wydaje mu sie prawa

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: DO CZEGO POTRZEBNY JEST WAM ENNEAGRAM, JAKO SYSTEM? :?

#7 Post autor: SuperDurson » niedziela, 14 lutego 2010, 22:03

Tytuły i teksty CAŁE PISANE DUŻĄ CZCIONKĄ męczą oczy, a wielokrotnie prowadzone badania potwierdzają, że same TYTUŁY TEGO TYPU PROWOKUJĄ bierną, lub czynną AGRESJĘ U CZYTAJĄCYCH. Zadawanie dwa razy, tego samego (WIELOKROTNIE WAŁKOWANEGO) pytania (ZWŁASZCZA DUŻYMI LITERAMI), w praktycznie tym samym miejscu i o tym samym czasie (W NACHALNY SPOSÓB) wzbudza najczęściej niechęć lokalnych społeczności. Takie zachowanie jest najczęściej wynikiem braku rozwagi, podstaw kultury i elementarnych, społecznych umiejętności. Przykro mi, że dostaniesz w twarz.

Jeśli chciałeś wzbudzić naszą agresję i niechęć samą formą tego co pokazałeś - udało Ci się.
Tylko nie wiem, czy na pewno pomyślałeś: "CZY KTOŚ W TAKIM STANIE ZECHCE ZE MNĄ KONSTRUKTYWNIE DYSKUTOWAĆ?"



Ja nie zechcę. Naucz się kultury bo TAM SĄ DRZWI!
Ostatnio zmieniony niedziela, 14 lutego 2010, 22:17 przez SuperDurson, łącznie zmieniany 1 raz.
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

stanczyk
Posty: 20
Rejestracja: sobota, 13 lutego 2010, 00:41

Re: DO CZEGO POTRZEBNY JEST WAM ENNEAGRAM, JAKO SYSTEM? :?

#8 Post autor: stanczyk » niedziela, 14 lutego 2010, 22:17

Dziekuje za sugestie, jesli to moze kogos razic , zmienie , bo jest to malo istotny dla mnie szczegol :)
przeczytaj jeszcze raz odpowiedzi na moje pytanie i zobacz kto tu byl agresywny
Ja czekam na odpowiedz na pytanie.. tylko a tramwaje i inne teksty to moze na inne forum
jesli cos wybacz dopiero zaczynam, co nie znaczy, ze mam dopasowac sie do klimatu ktory narzuca mi ktos w moim watku, tymbardziej ,ze nic to nie wnosi na temat zadanego glownego pytania..
Kazda droga czlowieka wydaje mu sie prawa

Awatar użytkownika
Gemini
Posty: 98
Rejestracja: niedziela, 14 lutego 2010, 01:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DO CZEGO POTRZEBNY JEST WAM ENNEAGRAM, JAKO SYSTEM? :?

#9 Post autor: Gemini » niedziela, 14 lutego 2010, 22:25

no do rozwoju wlasnego , enneagram to nie system ktory Cie szufladkuje tylko pozwala Ci wyjsc z tej szufladki ktora sam stworzyles, no mozna tez dzieki niemu manipulowac ludzmi jezeli potrafisz trafnie rozpoznawac typy u innych ale to juz cwaniactwo ktore lubia dwojki
co lubię? bo ja wiem...? w sumie to co przynosi nowy dzień./4w3/ENFP

Awatar użytkownika
jouziou
Posty: 775
Rejestracja: czwartek, 30 kwietnia 2009, 23:07
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: DO CZEGO POTRZEBNY JEST WAM ENNEAGRAM, JAKO SYSTEM? :?

#10 Post autor: jouziou » niedziela, 14 lutego 2010, 22:35

Nie wiem skąd ta agresja, skoro to tylko proste pytanie, napisane Capsem.

Do czego potrzebny mi Enneagram? Kiedy weszlam pierwszy raz na tą stronke i zapoznałam się z testem, innymi typami, tekstami o Czwórkach, Helen Palmer, to traktowałam Enneagram jako system który pomoże mi określić motywy postępowania, odpowie mi na pytanie dlaczego jestem jaka jestem i dlaczego tak ciężko jest mi żyć w społeczeństwie, ciężko mi się może nie tyle przystosować co po prostu żyć jak Dwójka czy Siódemka, które jak coś gryzie potrafią powiedzieć głośno o co chodzi, a nie gryźć sie w środku, rozmyślać, zatruwać sie. Dołowało mnie to że musze udawać taką megazaradną, żeby sie na mnie społeczność nie wyżywała i zastanawiało mnie to czy tylko ja jestem taka do dupy...
Świadomość że takich egzemplarzy jest więcej niesamowicie poprawia humor :mrgreen:

Po to jest potrzebny Enneagram, by sobie pewne rzeczy (w moim przypadku te w/w) UŚWIADOMIĆ.
Mój nick wymawia się JOŁZIOŁ nie juziu

stanczyk
Posty: 20
Rejestracja: sobota, 13 lutego 2010, 00:41

Re: DO CZEGO POTRZEBNY JEST WAM ENNEAGRAM, JAKO SYSTEM? :?

#11 Post autor: stanczyk » niedziela, 14 lutego 2010, 22:38

dziekuje za odpowiedz
tylko :) , ze malo mnie dziwi , ze odpowiedziala w taki sposob "4"
(chociaz w pelni zgadzam sie z Toba),- duza introspekcja i chec rozwoju duchowego naznaczone w charakterystyce tego typu...
powyzej "2" napisala jak ona by go uzyla- ogolnie socjotechnika..
czy aby ten rozwoj(tym znaczeniu ogolny-brak przykladu)- nie jest tym samym kanalem dla "4" jak te socjotechniczne uzycie dla "2"
jesli "2" by napisala o rozwoju wlasnym, no to by bylo wyjscie, przynajmniej proba swiadomosci (wedlug mnie)
Kazda droga czlowieka wydaje mu sie prawa

Membaris
Posty: 124
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2007, 20:04
Lokalizacja: B-tów

Re: DO CZEGO POTRZEBNY JEST WAM ENNEAGRAM, JAKO SYSTEM? :?

#12 Post autor: Membaris » niedziela, 14 lutego 2010, 22:38

Gemini pisze:ale to juz cwaniactwo ktore lubia dwojki
cóż zrobić, że ludzie są czasem tacy prości :roll: :mrgreen:
a odpowiedź była pisana z przymrużeniem oka - generalnie dla mnie chodzi o to, żeby poznawać jak najlepiej wszystkie obecnie znane i dość dobrze działające struktury dotyczące mechanizmów funkcjonowania człowieka, po to, by z nich korzystać (co nie zawsze musi mieć pejoratywny wydźwięk, chociaż wyrażenie "manipulacja" niewątpliwie taki posiada).
człowiek to zwierzę stadne i im więcej wie o innych ludziach, tym lepiej sam potrafi funkcjonować w stadzie.
jesli "2" by napisala o rozwoju wlasnym, no to by bylo wyjscie, przynajmniej proba swiadomosci (wedlug mnie)
tego typu ujęcie mi się znudziło jakieś półtora roku temu :wink: po prostu pracując z Enneagramem nad sobą w pewnym momencie przestaje on być adekwatny, nieuświadomione mechanizmy stają się uświadomione i typ, który niegdyś przecież tak dobrze pasował, przestaje oddawać Twoją osobowość. dla siebie już nie umiem go stosować, więc stosuję do wobec innych - proste.
Ostatnio zmieniony niedziela, 14 lutego 2010, 22:45 przez Membaris, łącznie zmieniany 1 raz.
ESE Si

stanczyk
Posty: 20
Rejestracja: sobota, 13 lutego 2010, 00:41

Re: DO CZEGO POTRZEBNY JEST WAM ENNEAGRAM, JAKO SYSTEM? :?

#13 Post autor: stanczyk » niedziela, 14 lutego 2010, 22:40

dzieki jouziou :)
Kazda droga czlowieka wydaje mu sie prawa

stanczyk
Posty: 20
Rejestracja: sobota, 13 lutego 2010, 00:41

Re: DO CZEGO POTRZEBNY JEST WAM ENNEAGRAM, JAKO SYSTEM? :?

#14 Post autor: stanczyk » niedziela, 14 lutego 2010, 22:42

a przyznasz mi chyba racje :wink: , ze znajomosc struktur,zachowan spolecznych malo da jesli , slabo zna sie siebie..
Kazda droga czlowieka wydaje mu sie prawa

stanczyk
Posty: 20
Rejestracja: sobota, 13 lutego 2010, 00:41

Re: DO CZEGO POTRZEBNY JEST WAM ENNEAGRAM, JAKO SYSTEM? :?

#15 Post autor: stanczyk » niedziela, 14 lutego 2010, 22:45

""człowiek to zwierzę stadne i im więcej wie o innych ludziach, tym lepiej sam potrafi funkcjonować w stadzie.""
im wiecej spedza sie czasu na wiedzy o innych, tym ma sie mniej go dla siebie, na swoj rozwoj
wedlug mnie wazna jest rownowaga w tej kwestii
Kazda droga czlowieka wydaje mu sie prawa

ODPOWIEDZ