Rodzice i dzieci

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 780
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 11:11

#76 Post autor: Gabriel » niedziela, 1 lipca 2007, 16:48

Ertai pisze:Może dlatego tak nienawidzę i 1 i 3?
Ertai jeśli dobrze rozumiem to poznanie Enneagramu sprawiło, że znienawidziłeś (załóżmy, bo nie wiem jaki jest rozkład procentowy typów w ludzkości) 2/9 świata. To "lekkie" skrzywienie. Nie warto. Ja swego czasu byłem uprzedzony do trójek i fakt faktem, nie poznałem jeszcze żadnej z którą mógłbym zaryzykować przyjaźń, ale staram się dostrzegać ich dobre strony.
A jak już chcesz się uprzedzać do jakiejś grupy ludzi i przyśpieszyć selekcję dobierania sobie towarzyszy, to radze zainteresować się Socjoniką. Tam to się sprawdza, aż za często :P


ewutek pisze:Uśmiechnięty chłopiec o dziewczęcych rysach.
Nie ma już dla mnie nadziei. :lol:
4w3 sp lub sx / so ENFJ

kidziorek
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 12 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

#77 Post autor: kidziorek » niedziela, 1 lipca 2007, 17:45

Pewnie już było o tym....

Ale czy Enneagram sie nie pokrywa mocno z socjonika czy MBTI ?

Na naszym siódemkowym forum w ankcie wyraźnie wybijają się
2,3 typy...nie wiem jak jest u innych cyferek

W sumie taka wiedza, że np nie warto wkładać zbyt wiele czasu i energii, żeby się zaprzyjaźnić z kimś spod takiej a takiej cyferki
jest chyba przydatna, życie nie trwa wiecznie.
7w8 sx/so/sp ENFP sangwinik

produkt vodko :)podobny

Awatar użytkownika
Ertai
Posty: 274
Rejestracja: sobota, 21 kwietnia 2007, 22:02
Kontakt:

#78 Post autor: Ertai » niedziela, 1 lipca 2007, 19:11

Gabriel pisze:
Ertai pisze:Może dlatego tak nienawidzę i 1 i 3?
Ertai jeśli dobrze rozumiem to poznanie Enneagramu sprawiło, że znienawidziłeś (załóżmy, bo nie wiem jaki jest rozkład procentowy typów w ludzkości) 2/9 świata. To "lekkie" skrzywienie. Nie warto. Ja swego czasu byłem uprzedzony do trójek i fakt faktem, nie poznałem jeszcze żadnej z którą mógłbym zaryzykować przyjaźń, ale staram się dostrzegać ich dobre strony.
Wiesz, nie chodzi o to, że nienawidzę kogoś bo jest 3. Byłoby głupio zakładać: "ktos jest X to go skreślam". Np. ogólnie myślę, że typ siedem ma skłonności do ucieczki i strachu - czegoś, czego nie toleruje... ale myśląc takimi stereotypami nie byłbym teraz w szczęśliwej .. znajomosci z jedną siódemką ;).

Poprostu nie znoszę pewnych modeli zachowań i mentalności... charakterystycznych dla tych typów. Zdrowe 1 czy 3 myslę mogą być ciekawymi znajomymi. Niestety takowych nie znam.
8 w 9
Ertai pisze:Chcą mnie zmusić do monogami =[

Rosveen
Posty: 363
Rejestracja: czwartek, 4 stycznia 2007, 14:29
Lokalizacja: ja się tu wzięłam?

#79 Post autor: Rosveen » niedziela, 1 lipca 2007, 20:33

A ja właśnie uświadomiłam sobie, że w moim bliskim otoczeniu siedzi sobie jedna 3w4 i do tego jest świetną osobą. Przyznaję, czasami doprowadza mnie do szału, ale zazwyczaj doskonale się dogadujemy. Trójka Trójce nierówna :wink:

Ustaliłam ostatecznie typy w mojej najbliższej rodzinie. Bez testu bo bez testu, ale wydaje mi się, że się zgadza:
mama - 8w7
tata - 5w6
siostra - 1w2

No i ja, 4w5. Skrzydło po tacie. Ósemki we mnie raczej brak.

Morgiana
Posty: 107
Rejestracja: piątek, 18 maja 2007, 18:29
Lokalizacja: Odludzie.

#80 Post autor: Morgiana » niedziela, 1 lipca 2007, 22:38

Raczej po rodzicach typu nie "odziedziczyłam". Mama test robiła, wyszło jej 7w6 bodajże, ale z wieloma pytaniami miała trudności i chyba nie do końca je zrozumiała. Moim zdaniem jest dwójką, co do skrzydła nie jestem pewna. Ojciec - zdecydowanie 1w9, nie mam co do tego żadnych wątpliwości.
cztery? cztery.

Awatar użytkownika
Revania
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2007, 18:49
Lokalizacja: przed monitorem
Kontakt:

#81 Post autor: Revania » poniedziałek, 2 lipca 2007, 19:13

Dzisiaj dałam mojej mamie zrobić ten test i wyszło jej 9w1. Ojciec chyba jest czwórką. Brat nie mam pojęcia...
Ostatnio w teście wyszła mi czysta 1, wcześniej 1w2

Muskaterne
Posty: 13
Rejestracja: środa, 2 maja 2007, 16:07
Lokalizacja: Kraków

#82 Post autor: Muskaterne » poniedziałek, 2 lipca 2007, 21:37

Matka: raczej zdrowa 2w1
Ojciec: niezdrowa 5w(?)4
Ja: 5w4
Testu żadne z moich rodziców nie robiło więc są to tylko moje podejrzenia.
9

Awatar użytkownika
Cortina
Posty: 35
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 10:58

#83 Post autor: Cortina » czwartek, 12 lipca 2007, 16:38

Mój tata to bardzo niezdrowa 1w9
Moja mama przeciętna 9w1 a moja siostra to 4w3
9w1, INFp

Awatar użytkownika
Kantus
Posty: 249
Rejestracja: środa, 23 maja 2007, 18:12

#84 Post autor: Kantus » sobota, 14 lipca 2007, 09:59

A moi rodzice to mama 1w9 ( oj ma bardzo dużo z 9 jest mardzo leniwa) A tata 9w8 ( trochę pantoflarz ale potrafi postawić na swoim a jak sie denerwuje to widać że ma coś z osiem :P) Typ rodziców nie ma znaczenia.. choć gdy patrzew dzieciństwo to gdybym zachowwyał się tylko tak jak rodzice chcieli to bym był trójka albo jedynką :)
A co do trójek to w moim otoczeniu jest ich bardzo wiele.. czasem mam wrażenie że są na wskroś fałszywi ale z większoscią idzie się dogadać.:)
Cóż to? Szukasz? Chciałbyś się udziesięciokrotnić, ustokrotnić? Szukasz zwolenników? - Szukaj zer!

:]

Awatar użytkownika
aliszien
VIP
VIP
Posty: 1459
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 14:07
Lokalizacja: Warszawy

#85 Post autor: aliszien » niedziela, 15 lipca 2007, 23:32

Rodzice testu nie robili
Mój ojciec - fobiczne 6w5, byłabym w szoku gdyby wyszło coś innego;
Moja matka - 1 lub 2, ale nie zdziwiłabym się gdyby wyszlo jej 9, czy 4 :?
Brat - wydawało mi się, że 8w7, ale teraz nie jestem taka pewna

Wydaje mi się, że wśród sióstr moje matki króluje typ 4 - wszystkie kobiety w tej rodzinie są nadwrażliwe, znerwicowane, rozedrgane.
4w5, INFj, sp/sx

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#86 Post autor: Czekolada » niedziela, 29 lipca 2007, 20:13

...
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 marca 2010, 15:09 przez Czekolada, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Autsajder
VIP
VIP
Posty: 297
Rejestracja: wtorek, 17 lipca 2007, 07:27
Lokalizacja: spoza układu...

#87 Post autor: Autsajder » niedziela, 29 lipca 2007, 21:04

Ja - 5w4
Siostra - 8w7
Matka - 2w1
Ojciec zmarł zbyt wcześnie bym mógł go określić.
5w4, LII (INTj)

Raven
Posty: 528
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 23:57
Lokalizacja: Wrocław

#88 Post autor: Raven » niedziela, 29 lipca 2007, 22:29

Ojciec - 1
Matka - 7

prawie jak standard, co?
1w9

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#89 Post autor: Emjotka » wtorek, 31 lipca 2007, 16:57

Testu nie robiła, ale po przeanalizowaniu wszystkich opisów mam nieodparte wrażenie, że moja rodzicielka to ciut niezdrowe 8w7 :roll: ...

Kilka wspaniałych fragmentów:
Mogą też czasem mieć skłonność do przepracowywania się, pozostawanie do późna w nocy w pracy, przyjmowanie zbyt dużej ilości obowiązków. Mniej zdrowe ósemki uwielbiają konfrontację i starają się kontaktować z innymi głównie poprzez walkę i rywalizację. Potrafią mocno naciskać innych, tylko po to by oszacować ich wytrzymałość na różne sposoby traktowania. Mogą być często zbyt aroganckie i nieczułe oraz zachowywać się apodyktycznie. Pod tą twardą skorupą, ósemki czują się nadwrażliwe na zdradę, podatne na kpiny lub słabe w sposób, który uważają za wstydliwy. Większość ósemek nie zdaje sobie z reguły sprawy z tego jak mogą wyglądać bojowniczo.
Może mówić bardzo głośno i być w centrum zainteresowania, wieść prym wodzireja na imprezach. Czasem jest wizjonerska, może myśleć znacznie jaśniej niż ósemka ze skrzydłem 9; skrzydło 7 daje jej intelektualne umiejętności.
Szybko zmieniający się temperament, markotność, egocentryzm, gwałtowne wybuchy gniewu. Ma tendencję do wzniecania chaosu, napuszania się, zadzierania nosa, myślenia o sobie narcystycznie.(...)Może wykorzystywać ludzi, wysysać z nich wszelką energię. Może mieć napady furii, jest skłonna do gwałtownych i agresywnych reakcji.
I teraz najlepsze :lol: :
Niezdrowe ósemki odrzucają poczucie winy, zazwyczaj zasłaniając je większą ilością agresji, utrzymując jednocześnie, że nie mają za co przepraszać.
Maaaaamuuuusiaaa? xD
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Merle
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 29 lipca 2007, 12:00
Lokalizacja: Forgotten City
Kontakt:

#90 Post autor: Merle » środa, 1 sierpnia 2007, 11:36

U mnie ojciec to trochę niezdrowa Ósemka (całe życie walczę o jego aprobatę :? ), a mama to na pewno Jedynka. Mieszanka trochę wybuchowa ;)
Obrazek
2w3 ; Męczennik ; INFj

ODPOWIEDZ