Absolutnie subiektywne odczucia dot. różnych typów

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#61 Post autor: Miltado » wtorek, 24 czerwca 2008, 13:53

Gdybym był 4 i miał takie rozterki emocjonalne to chyba dawno bym ze sobą skończył...


ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#62 Post autor: yusti » wtorek, 24 czerwca 2008, 15:17

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 października 2010, 09:20 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sroka
Posty: 85
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 11:47

#63 Post autor: sroka » wtorek, 24 czerwca 2008, 15:40

1- jakoś zawsze dobrze mi się z nimi znajomość zaczyna, ale kiepsko kończy:/ jak już lepiej poznam to nie mogę znieść tej nie tolerancji jaka je cechuję i czasem mam wrażenie że zazdroszczą wszystkim dookoła...

2- nie wiem czemu, ale bardzo mnie irytują już na wstępie~~' jak ktoś mnie denerwuje jak go tylko zaczynam poznawać (ton mówienia, treść ja sama nie wiem o co dokładnie chodzi) to szybko sie okazuje że to jakieś 2.

3- nie znam chyba żadnej w realu, więc ciężko mi sie wypowiedzieć myślę że bym się dogadała, ale jakiejś głębszej przyjaźni by z tego nie mogło być.

4- kocham siebie xD (żarcik;)) ale tak serio to lubię czwórki które znam;) nawet bardzo je lubię jak są na wyższych poziomach zdrowia;) te na niższych też lubię i z reguły im pomagam, a one pomagają mi ;P

5- uwielbiam gadać z piątkami :D piątki są skryte i tajemnicze to mnie przyciąga do nich...

6- dogaduję sie, ale nie lubię, denerwuje mnie ich potrzeba przynależności do czegoś i stawianie wszystkiego na ostrzu noża...

7- jak poznałam enneagram to sie okazało ze 90% moich dobrych znajomych to właśnie 7;) lubię bardzo, ale czasem nie mogę znieść ich: "ja chce!" uparte jak muły xD

8- Moja siostra xD ahh poza nią lubię wszystkie ósemeczki;) Są konkretne. Nie lubię ich ataków fuuuri xD

9- Ludzie których lubią chyba wszyscy;) ale bardzo ciężko się do nich zbliżyć i je zrozumieć... Fajnie sie z nimi spędza czas.

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#64 Post autor: Miltado » wtorek, 24 czerwca 2008, 16:36

yusti pisze:jestes 4, ale na szczęście zdrowe;p

a jakież to rozterki tobą nie targają i mówisz im "idźcie precz!"?
Zdrowe 4? Nie rozśmieszaj mnie yusti proszę ;) Długo obserwowałem ten typ i jego motywy i sposoby działania nadal nie są dla mnie jasne. Znam dobrze jedną 4w3 (moje przeciwieństwo) jakby nie patrzeć. Dla mnie to ogień i woda. Ja działam bardziej rezolutnie i z powagą, on natomiast działa na ludzi jak ogień. Trudno o inne przeciwieństwa. Mój poziom zdrowia lansuje się na poziomie 4- 5, czyli średnio -niskim, raczej nie można tu mówić o zdrowym typie, bo nawet się tak nie czuje. Czasami lubię się rozpisywać, aż nad to, ale to jest raczej wynikiem mojej edukacji jako humanisty ukierunkowanego na socjalno - logiczne, prawne myślenie. Resztę motywów pozwalam sobie zachować ;)
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

ODPOWIEDZ