Enneagram w szkole

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Enneagram w szkole

#136 Post autor: Irranea » czwartek, 15 listopada 2018, 11:36

shikiora pisze:
środa, 14 listopada 2018, 16:25
Zgadzam się, zapewne większość nastolatków to Czwórki, więc takie zachowanie ma sens.
Szkoła to faktycznie czas, kiedy wiele się zmienia, ocenienie czyjegoś zachowania i przeanalizowanie go jest naprawdę ciężkie.
Typ enneagramu się nie zmienia, więc nie można powiedzieć, że większość nastolatków to Czwórki. W okresie nastoletnim po prostu hormony buzują, człowiek zaczyna się kształtować, emocje wyłażą na wierzch. Może to dawać pozór czwórkowości. Stąd też wielu nastolatkom wychodzi w teście typ 4w5, bo jest to czas poszukiwania siebie i swojego miejsca w świecie. Wielu z tych nastolatków tak naprawdę nie jest 4, to po prostu taki czas, że widać zewnętrzne podobieństwa, jednak motywacja nie ta.

Było to już wiele razy pisane, ale dążąc do wytypowania kogoś nie ocenia się jak ktoś coś robi, tylko dlaczego to robi. "Jak" widać od razu, do "dlaczego" trzeba się dokopać głębiej i nie jest to proste.



Awatar użytkownika
shikiora
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 14:48
Enneatyp: Lojalista

Re: Enneagram w szkole

#137 Post autor: shikiora » czwartek, 15 listopada 2018, 16:01

Irranea pisze:
czwartek, 15 listopada 2018, 11:36
shikiora pisze:
środa, 14 listopada 2018, 16:25
Zgadzam się, zapewne większość nastolatków to Czwórki, więc takie zachowanie ma sens.
Szkoła to faktycznie czas, kiedy wiele się zmienia, ocenienie czyjegoś zachowania i przeanalizowanie go jest naprawdę ciężkie.
Typ enneagramu się nie zmienia, więc nie można powiedzieć, że większość nastolatków to Czwórki. W okresie nastoletnim po prostu hormony buzują, człowiek zaczyna się kształtować, emocje wyłażą na wierzch. Może to dawać pozór czwórkowości.

O to mi chodziło, tylko nieprawidłowo to ujęłam.
6w5 sp/sx
Nie mówię do ludzi, którzy mnie nie słuchają – inaczej – nie marnuję swojego czasu.

ODPOWIEDZ