Czy typy mają "swoją" muzykę?

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
wiewiorka
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 30 marca 2007, 19:49

#61 Post autor: wiewiorka » piątek, 6 kwietnia 2007, 14:17

reggae, rock, ale zdarzają się wyjątki - hip- hop, folk i stare dobre kawałki...
I to nie prawda że szóstki tak uwielbiają hip-hop!!! A moje ulubione zespoły to RHCP, Savage Garden, Hey, akurat, happysad...i wiele innych ;)


6w7...
Radość z życia, to akceptacja samego siebie. Bardzo potrzebna by być szcześliwszym.

exiled
Posty: 212
Rejestracja: piątek, 30 marca 2007, 21:51

#62 Post autor: exiled » sobota, 7 kwietnia 2007, 01:35

obserwuje ten temat od jakiegos czasu...
jestem takze z wyksztalcenia muzykiem, odbylem droge od skrajni do skrajni....
co mysle: myzuka to 'nadmatematyka'....co mnie kreci w muzyce? to co jest dobre tego slucham....(skomentuj...) :D
8w7, INTJ 'inventor'

Awatar użytkownika
Dionizos
Posty: 17
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 21:50
Lokalizacja: Kraków

#63 Post autor: Dionizos » niedziela, 8 kwietnia 2007, 08:40

kama pisze:ja od kilku lat przyjażnie sie z metalami i słucham hip hopu :) i nie był to wpływ chłopaka czy dziweczyny. po prostu gdzies kiedyś usłyszałam jeden jakis kawałek zaczęłam szperac- znalazłam kilka beznadziejnych szmelców ale tez spoko kapele których słucham do dziś.
Słuchasz hiphou, i składy nazywasz kapelami? :P Kapele to są chyba podwórkowe, lub rockowe:)

Ja słucham od wielu lat starego polskiego hiphopu, ale nie ograniczam się tylko na ten gatunek (z przymusu) bo przez kilka lat byłem dj na dyskotekach i musiałem słuchać prawie wszystkiego.
7w8

Awatar użytkownika
kama
Posty: 74
Rejestracja: piątek, 2 marca 2007, 16:44

#64 Post autor: kama » środa, 11 kwietnia 2007, 01:26

ieh - takie tam ... pomylenie gatunków - wybacz ;)
w sumie nie składy nie kapela - nie wiem jak nazwać fisza bo nie weim czy on w ogóle jeszcze klasyfikuje sie do hh. ostr tez nei wiem ? raper ??
7w8
wróciłam :twisted:

Awatar użytkownika
Mereth
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 12 kwietnia 2007, 13:16
Lokalizacja: Poznań

#65 Post autor: Mereth » czwartek, 12 kwietnia 2007, 17:28

Mikhael pisze:Ja zawsze miałem wrażenie że 4w5 (łącznie ze mną) ciągnie do gotyku wszelkiej maści. Natomiast osobiście słucham rocka/metalu, wspomnianego gotyku, muzyki elektronicznej i trochę filmowej.
No to dopisuje się kolejna 4w5 z podobną muzyką. Choć u mnie poza tym co wymieniłeś sporo electropopu, new romantic, industrialu, electro i innych nieco pokręconych dźwięków.

:wink:
Nothing's Impossible...

Awatar użytkownika
Carmilla
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 12 kwietnia 2007, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

muzyka

#66 Post autor: Carmilla » czwartek, 12 kwietnia 2007, 22:24

ja, jako czwórka, słucham zwykle rocka i gotyku. ale zdarza się też muzyka klasyczna i hiphop więc sama już nie wiem
4w5
Dzieckiem ciemności mogę zwać się...
Krwiopijcą, w głowie mogę być...
Wampirzycą, demonem, bo to one siedza w mej głowie...
Kiedyś krwiożerczą bestią się stanę...
I będę studiowac księgi zakazane...
I rozmyślać...
Niszcząc siebie...

Awatar użytkownika
Ketchup_suicide
Posty: 149
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 21:33
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Tauzen

#67 Post autor: Ketchup_suicide » czwartek, 12 kwietnia 2007, 23:34

A piątki często słuchają gotyku albo industrialu : ]
Apropo czwórek, z mojego doswiadczenia np. zauwazylam tendencje do słuchania rocka wszelkiego rodzaju.
Jedni słuchają czegos zlzejszego typu soft rock, emo, skatepunk, inni, wrecz przeciwnie: screamo, death metal, grindcore : ]
Patrze tutaj na sprawe przez pryzmat moich znajomych.
Czwórka z trzema skrzydłami.
MTBI: ENTP
Socjo: IEE
sx/sp/so

Gwynnbleid
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 17 kwietnia 2007, 13:58
Lokalizacja: Z Matki

Moja muzyka

#68 Post autor: Gwynnbleid » wtorek, 17 kwietnia 2007, 14:16

witam, hmmm moze i nie rozpatrywalem tego kto jakiej slucha muzyki ale ja np. osobiscie wsluchuje sie takie rzeczy jak The doors,Hendrix, Joplin led zeppelin itd. ogolnie przelom lat 60/70, poprzez Grunge, pearl jam, alice in chains, Mother love bone, az po rzeczy "nowsze" lecz zadne techno czy hip hop, mam na mysli dobre kapele takie jak np. Kings of Leon. Ci ludzie robili, badz robia muzyke ktora do mnie dociera...kiedys ktos mi powiedzial ze slucham przewaznie osob ktore zmarly :/ lecz to nie tak...zreszta o muzyce moglbym gadac godzinami a nie chce was zanudzac wiec koncze...aha, nie wspomnialem tylko ze moj typ to 4, wiec jezeli inne 4 sluchaja takiej muzyki, to moze cos w tym jest...pozdrawiam

Awatar użytkownika
Orest Reinn
Posty: 190
Rejestracja: czwartek, 10 maja 2007, 16:30

#69 Post autor: Orest Reinn » czwartek, 10 maja 2007, 18:04

Jako piątka słucham grunge, punk rock, hard rock, ale dobrym popem też nie wzgardzę.
Preferuję głównie utwory raczej melodyjne.
No, i jeszcze znajdzie się u mnie miejsce dla nu metalu i heavy metalu.
Ulubione zespoły: Nirvana, RHCP, Lordi, Disturbed, Linkin Park, Hunter, Lostprophets, Muse, Him
Ostatnio zmieniony piątek, 20 lipca 2007, 10:14 przez Orest Reinn, łącznie zmieniany 1 raz.

Damkac
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek, 7 maja 2007, 16:46

#70 Post autor: Damkac » środa, 16 maja 2007, 11:32

Wszystkie piątki, z którymi miałam do tej pory styczność lubią A Perfect Circle. :>
Zgadza się :D Choć szczerze mówiąc ja słucham głównie nu-metalu (KoRn, Disturbed, Slipknot itp.) Techno i hip-hopu i r&b nienawidzę. Muzyki klasycznej, jazzu itp. nie słucham ale szanuję :P W sumie jestem dość zamknięty na różne rodzaje muzyki. Jeśli to kogokolwiek obchodzi:
http://www.lastfm.pl/user/damkac/
5w4

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

#71 Post autor: Rilla » czwartek, 17 maja 2007, 19:29

ktośtam pisze:Czwórki natomiast zwykle charakteryzuje słuchanie bardzo zróżnicowanych dźwięków...
Zgadzam się w zupełności. Jedyne czego unikam to hip hopu (tylko niektóre utwoty mi się podobają), metalu i techno. Czyli słucham:
popu (ambitnego, np. Celine Dion), rocka, muzyki poważnej, instumentalnej, poezji śpiewanej, orientalnej, celtyckiej/irlandzkiej, lat 60-70. Można by wymieniać i wymieniać. Ważne by poruszyła mnie od wewnątrz, miała dobre słowa i melodię, i by przemawiała do mnie. Typ dla mnie nie gra roli.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
Kantus
Posty: 249
Rejestracja: środa, 23 maja 2007, 18:12

#72 Post autor: Kantus » sobota, 26 maja 2007, 11:50

Kiedyś słuchałem techno.
Teraz już nie słucham jest dla mnie.. dołujące.
Za to teraz słucham reggae, ... wogóle odk eidy zacząłem słuchac tej muzyki
zacząłem pracować nad soba humor mi się ogólnie poprawił , niektóre poblemy wydały mi sie błahostkami i wogóle.. dobrze na mnie działa ta muzyka :D
okazjonalnie słucham hiphopu zagranicznego i nu-metalu.
Cóż to? Szukasz? Chciałbyś się udziesięciokrotnić, ustokrotnić? Szukasz zwolenników? - Szukaj zer!

:]

Morgiana
Posty: 107
Rejestracja: piątek, 18 maja 2007, 18:29
Lokalizacja: Odludzie.

#73 Post autor: Morgiana » sobota, 26 maja 2007, 12:28

Mikhael pisze:Ja zawsze miałem wrażenie że 4w5 (łącznie ze mną) ciągnie do gotyku wszelkiej maści. Natomiast osobiście słucham rocka/metalu, wspomnianego gotyku, muzyki elektronicznej i trochę filmowej.

Ja identycznie ^^
cztery? cztery.

misiek
Posty: 578
Rejestracja: poniedziałek, 7 maja 2007, 02:59

#74 Post autor: misiek » sobota, 26 maja 2007, 12:31

potrafię docenić chyba każdą muzykę...
lubię dużo... począwszy od bluesa, rocka (który chyba lubię najbardziej) przez rege, metal aż po pop, muzykę irlandzką

ale tolerować potrafię również hip hop (jest kilka tekstów które nawet lubię ale większość toleruję) czy techno (jak ktoś chce niech leci...)

żadna muzyka mnie nie drażni...
ale najbardziej lubię rocka i bluesa...

Awatar użytkownika
rafaq
Posty: 150
Rejestracja: sobota, 19 maja 2007, 18:14
Lokalizacja: z Oławy

#75 Post autor: rafaq » sobota, 26 maja 2007, 22:38

Ja mogę słuchać wszystkiego co mi wpadnie w ucho (zwykle pojedyńcze piosenki) ale najbardziej chyba lubię metal, rock, punk i... gotyk =]
Obrazek

ODPOWIEDZ