Humor

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Armand
Posty: 185
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 22:48
Lokalizacja: Kraków

#31 Post autor: Armand » piątek, 30 marca 2007, 20:01

Lubię humor sytuacyjny, czarny humor. Lubię także aluzje, podteksty i gry słowne (tak lubię różne rodzaje humoru). Czasem podoba mi się także humor abstrakcyjny - choć nie każdy i nie zawsze.
Nie lubię tylko kawałów (gagów) tak prostych, że aż głupawych - np. Jaś Fasola, czy Benny Hill.


5w4/INTP/ sp/sx/so

Awatar użytkownika
Ayla
Posty: 51
Rejestracja: niedziela, 12 listopada 2006, 17:52
Lokalizacja: Warszawa

#32 Post autor: Ayla » czwartek, 5 kwietnia 2007, 19:46

humor sytuacyjny, gry słowne, aluzje, podteksty.

jak coś jest zbyt oczywiste, przestaje być śmieszne
5w4

ders
Posty: 216
Rejestracja: poniedziałek, 7 maja 2007, 13:38

#33 Post autor: ders » poniedziałek, 21 maja 2007, 15:12

Trochę odkopię ten temat bo chciałem założyć nowy ale zobaczyłem że jest już taki pod tą nazwą ale ja chciałem poruszyć inną kwestię. Mianowicie czy typ ma dużo wspólnego z poczuciem humoru? Kto jest obśmiewany? Kto sam z siebie potrafi się śmiać? Kto tylko śmieje się z czyichś dżołków a kto sam strzela dowcipami jak z armaty? A kto ma drętwe poczucie humoru? :) Jak myślicie? Ja na początek dodam od siebie że te siódemki które znam to mają dobre poczucie humoru ale to raczej one się śmieją z moich dowcipów i faz, oni są raczej spokojniejsi pod tym względem :). Czwórki natomiast chyba nie mają dystansu do siebie bo widzę że jak coś się powie to niby 'jest śmiesznie' ale widze że wewnątrz jest oburzenie i dotknięcie :wink: . Za to z ósemkami ( o ile dobrze je zydentfikowałem) nawiązuje bardzo szybki 'pingpong' dowcipowy - ja tekst - jest brecht - on(a) odpowiada - znowu śmiech i tak nonstop :) Ale żeby nie było tak różowo to ósemki czasem przeginają (wiem ja też to robie ale one bardziej :P ). O humorze pozostałych typów niewiele moge na razie powiedzieć, może później jak bardziej rozpracuję pewnych osobników :wink: , ale chciałbym się conieco dowiedziec co sądzicie w tym względzie o 1,2,9?

Green Eyes
Posty: 657
Rejestracja: poniedziałek, 6 listopada 2006, 13:44

#34 Post autor: Green Eyes » poniedziałek, 21 maja 2007, 17:12

wedlug mnie:
1 maja kiepskawe poczucie humoru, sa zbyt powazne i kontroluja sie by moc sie tak nieskrepowanie smiac :?
3 rechocza sie jak glupi do sera, wszytsko jedno czy to co mowisz jest smieszne czy nie :roll:
7 nie maja pamieci do kawalow, raczej wymyslaja zarty spontanicznie
8 czasem mnie przerazaja swoim dowcipem

Morgiana
Posty: 107
Rejestracja: piątek, 18 maja 2007, 18:29
Lokalizacja: Odludzie.

#35 Post autor: Morgiana » poniedziałek, 21 maja 2007, 20:59

Wszystko mnie śmieszy dopóki nie trafia w moje najczulsze punkty. No i jeszcze Benny Hill mnie nie śmieszy. Ani Monty Python, bo tego to nie rozumiem.

Ale makabryczne kawały jak najbardziej ^^
cztery? cztery.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#36 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 21 lipca 2008, 22:45

.
Ostatnio zmieniony środa, 17 marca 2010, 18:12 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Archer
Posty: 145
Rejestracja: środa, 30 stycznia 2008, 09:28
Lokalizacja: Nigdziebądź

#37 Post autor: Archer » sobota, 30 sierpnia 2008, 22:10

Zdecydowanie czarny i absurdlany humor, esencją jest Monthy Python. Im gorszy nastrój tym bardziej smolista czerń :)
Kontrfobiczne 6w5+w7, ENTp. Istota kontrowersji.

Wdawanie się w dyskusję, jest jak walka z wiatrakami.

Żyć naprawdę - to kierować się wewnętrznym głosem, bez nawyków, szufladek, bezpiecznych pewników.

ODPOWIEDZ