Typ a płeć

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
hols
Posty: 246
Rejestracja: wtorek, 7 listopada 2006, 09:51

#46 Post autor: hols » wtorek, 22 maja 2007, 15:49

Ayla pisze: Może jakieś argumenty?
Rozumiem, że bierzesz dane stąd:
http://www.9types.com/rheti/stats.html

To nie wiem skąd Ci wyszło, że 1 jest typem żeńskim.
424-jedynek mężczyzn
590-jedynek kobiet

Jeżeli by chcieć te dane jakoś unormować, to trzeba by przemnożyć liczbę mężczyzn przez 1,84 (stosunek ilości wszystkich kobiet rozwiązujących test do wszystkich mężczyzn)

Wtedy mamy:
780-mężczyzn (po unormowaniu)
590-kobiet
1370-ogółem wszystkich, po unormowaniu

Jeżeli teraz by liczyć z tego procent no to:
-56 % mężczyzn
-43 % kobiet

Na tej samej zasadzie można policzyć ile % kobiet i mężczyzn, co daje jakieś przybliżenie. Nie wiem na jakiej zasadzie Ty liczysz swoje procenty. Dla mnie wyczarowane to jest.



Awatar użytkownika
Ayla
Posty: 51
Rejestracja: niedziela, 12 listopada 2006, 17:52
Lokalizacja: Warszawa

#47 Post autor: Ayla » wtorek, 22 maja 2007, 21:40

hols pisze: Rozumiem, że bierzesz dane stąd:
http://www.9types.com/rheti/stats.html

Na tej samej zasadzie można policzyć ile % kobiet i mężczyzn, co daje jakieś przybliżenie. Nie wiem na jakiej zasadzie Ty liczysz swoje procenty. Dla mnie wyczarowane to jest.
nie, nie biorę znikąd danych.
hmm, jak rozumiem temat dotyczy męskich/żeńskich cech poszczególnych typów a nie ilości kobiet/mężczyzn. jak widać w moim poprzednim poście, umieściłam wszystkie typy na skali, zaczynając od najbardziej męskiego typu osobowości (czyli stereotypowe cechy: niezależność, samowystaczalność, logiczne myślenie, emocje podporządkowane rozumowi itd), przechodząc przez wszystkie typy - Trójka jest wg mnie typem o zrównoważonych cechach męskich i żeńskich- a kończąc na najbardziej żeńskim (opiekuńczość, troska, ciepło, wylewność, wrażliwość, kierowanie się emocjami).
tyle.

ilość osób nie sprawia że typ staje się meski czy żeński, typ już jest opisany i posiada chechy uznawane za żeńskie/męskie.
5w4

ODPOWIEDZ