Narzędzia terapeutyczne/autoterapii bazujące na Enneagramie

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
maroz
Posty: 532
Rejestracja: piątek, 20 kwietnia 2012, 21:01
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Gdzieś w Tricity sobie lata

Re: Narzędzia terapeutyczne/autoterapii bazujące na Enneagra

#31 Post autor: maroz » piątek, 18 maja 2012, 12:27

Czy ja aż tak się czepiam, że spodziewasz się, że będę skupiał się na dziurach w rozumowaniu
@bruno Nie wczytałeś się ze zrozumieniem w moją wypowiedź.
To ja pozbieram do kupy wszystkie decyzje i ustalenia i poszukam dziury w naszej wizji . Przez dziurę rozumiem kwestie które należy jeszcze poruszyć.

Skąd ten wniosek że ja myślę że ty się czepiasz? ;-) 2 nieporozumienia na forum nie oznaczają że zawsze i ciągle myślę nieobiektywnie. Prawda? Przestańmy się wreszcie wszyscy skupiać na duperelach i skupmy się na projekcie i jego powodzeniu.

Ja mój artykuł lub artykuły przygotuję na środę wieczór 23.05. Wcześniej nie zdążę z tych samych powodów co Bruno.

Mojego maila masz na priv.
wysłałem też propozycje byśmy stworzyli listę maili i sobie ją wzajemnie przesłali tak by każdy z nas miał łatwy kontakt do osób pozostałych.

@Boogi. Pytanie do Ciebie. Czy możemy jakoś zorganizować naszą pracę? Najlepiej gdybyśmy mieli do tego osobny dział otwarty tylko dla nas z możliwością organizacji naszej pracy w kilku wątkach. Oto moja propozycja wątków
a) Pomysły
b) Wizja przedsięwzięcia
c) Dyskusja
d) Inne sprawy
Myślę że dostosujmy też nazwę wątku do wykonywanej pracy, gdyż obecnie zajmujemy się magazynem a nie narzędziami terapeutycznymi bazującymi na Enneagramie.


Kilka słów o mnie i moim życiu: http://www.youtube.com/watch?v=--fv2KOIjhM
Co mnie kręci i czym się zajmuje w czasie wolnym http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic ... 1&p=283039
ENTj (LIE) Ennagram 6w7

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Narzędzia terapeutyczne/autoterapii bazujące na Enneagra

#32 Post autor: Snufkin » piątek, 18 maja 2012, 17:52

Znudziło mnie bierne obserwowanie tego wątku. Współczuje wam, że nie macie co ze sobą zrobić. Piękna pogoda się zbliża ale nie lepiej siedzieć przed kompem i od nowa odkrywać Amerykę. Weźcie się ludzie w końcu za swoje realne życie a nie starajcie się na siłę uszczęśliwiać innych. Z waszych 'ambitnych planów" i tak nic nie wyjdzie, czego jestem pewien na 99 koma 9 % ewentualnie skompilujecie kilka art. i usiądziecie na laurach bo jak może być inaczej. Wasz pseudo zapał jest tak samo absurdalny jak u Emjotki i sekciarzy ale oni przynajmniej nie mieli w swoich szeregach szalonego Don Kichota, który za parę tygodni i tak zniknie z forum tak szybko jak się pojawił. Tak będzie czy tego chcecie czy nie Obrazek
Spoiler:
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
maroz
Posty: 532
Rejestracja: piątek, 20 kwietnia 2012, 21:01
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Gdzieś w Tricity sobie lata

Re: Narzędzia terapeutyczne/autoterapii bazujące na Enneagra

#33 Post autor: maroz » sobota, 19 maja 2012, 12:06

@Snufkinie Niewątpliwie ironia i spostrzegawczość godna sokratesa i bardzo trafna.
Ten Donkichot spowodował że spadłem z krzesła ;-) To bardzo dobry opis mojego aktualnego uczestnictwa na forum.
Mylisz się co do mojej przyszłości na tym forum o czym wkrótce w ciągu co najmniej czterech lat (minimalnego czasu potrzebnego na osiągnięcie u mnie pierwszego poziomu zdrowia enneagramu) się przekonasz.
Projekt ma duże szanse powodzenia. Kompetentni bardziej ode mnie ludzie (Cotta, Boogi, Bruno dieves) + zapotrzebowanie widoczne w postach na forum + zaangażowanie uczestników => duża szansa powodzenia.
Kilka słów o mnie i moim życiu: http://www.youtube.com/watch?v=--fv2KOIjhM
Co mnie kręci i czym się zajmuje w czasie wolnym http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic ... 1&p=283039
ENTj (LIE) Ennagram 6w7

muahahaha
Posty: 365
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2011, 18:27

Re: Narzędzia terapeutyczne/autoterapii bazujące na Enneagra

#34 Post autor: muahahaha » sobota, 19 maja 2012, 19:36

To ja dorzucę jeszcze swoje 3 grosze. Zastanawia mnie czy forma magazynu jest najlepszą opcją. Czy nie lepiej byłoby założyć na stronie nowy dział np ‘artykuły i informacje’. Wtedy każdy kto ma ochotę napisać artykuł, mógłby go umieścić w dogodnym dla siebie terminie. Wydaje mi się też, że informacje były by bardziej przejrzyste, bo można by zrobić coś w stylu spisu treści, co ułatwiło by odnajdowanie poszukiwanego materiału ( przy kilku numerach magazynu robi się z tym problem). Jak napisał Snufkin w necie jest już dużo informacji, jednakże żeby znaleźć coś konkretnego trzeba się nieźle nagrzebać (i większość jest po angielsku – niektórzy maja z nim problem, co odstrasza). Myślę, że taka baza na stronie enneagramu mogłaby być przydatna. Do tego (pomysł od Grin_land - z Do admina i moderatorow!) można by wkleić lub dać linki do wartościowych informacji, które już znajdują się na forum (a jeszcze trudniej je znaleźć)
Zazwyczaj przed wprowadzeniem nowego produktu robi się badanie rynku, więc może powinniście zrobić ankietę na stronie, czy użytkownicy są zainteresowani i jaka forma by im najlepiej odpowiadała.
Nie rozumiem jeszcze jednego, czemu uczepiliście się tak daty 1 czerwca? To nie lepiej zebrać wszystkie materiały na spokojnie i wszystko dopracować?
Ktoś napisał, że jak będzie to trwało za długo to nic z tego nie wyjdzie. To po co się brać za coś co się porzuci?
maroz pisze:minimalnego czasu potrzebnego na osiągnięcie u mnie pierwszego poziomu zdrowia enneagramu
no to jak ty sobie z góry zakładasz, że go osiągniesz, to gratuluję. Nie wydaje mi się, żeby to było coś, do czego można dojść ‘na siłę’ – ‘bo sobie tak założyłem, to tak będzie’. W sumie, to może ci się nawet będzie wydawało, że jesteś na jednym z pierwszych poziomów, a w rzeczywistości będziesz, ale od końca. ;)

Awatar użytkownika
maroz
Posty: 532
Rejestracja: piątek, 20 kwietnia 2012, 21:01
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Gdzieś w Tricity sobie lata

Re: Narzędzia terapeutyczne/autoterapii bazujące na Enneagra

#35 Post autor: maroz » sobota, 19 maja 2012, 19:48

To ja dorzucę jeszcze swoje 3 grosze. Zastanawia mnie czy forma magazynu jest najlepszą opcją. Czy nie lepiej byłoby założyć na stronie nowy dział np ‘artykuły i informacje’.
Sądzę że jedno nie wyklucza drugiego. uważam że wiedzę na forum dobrze by było usystematyzować, ale z wiedzy usystematyzowanej i wiedzy tworzonej można też tworzyć magazyn (i przy okazji promować forum jeśli to będzie potrzebne). Na forum mamy dużo osób więc na pewno mamy potencjał by zrealizować obie inicjatywy. To tylko zależy czy ktoś będzie chciał to robić.
Nie rozumiem jeszcze jednego, czemu uczepiliście się tak daty 1 czerwca? To nie lepiej zebrać wszystkie materiały na spokojnie i wszystko dopracować?
Z tego co ja zrozumiałem to zależy nam po prostu na tym by się zmotywować do pracy i zobaczyć jej rezultaty w miarę szybko żębyśmy mogli podjąć decyzję czy wchodzimy w to dalej.
no to jak ty sobie z góry zakładasz, że go osiągniesz, to gratuluję. Nie wydaje mi się, żeby to było coś, do czego można dojść ‘na siłę’ – ‘bo sobie tak założyłem, to tak będzie’. W sumie, to może ci się nawet będzie wydawało, że jesteś na jednym z pierwszych poziomów, a w rzeczywistości będziesz, ale od końca.
Dlatego nie zamierzam w tym być sam i daje sobie nieograniczoną liczbę czasu (4 lata, 8 lat, 12 lat, ile tam potrzeba). Dla własnego szczęścia będę pracował przez całe życie gdyż uważam że inaczej nie można i nie odsunę się od ludzi bo samemu nie da się zobaczyć własnej projekcji.
Kilka słów o mnie i moim życiu: http://www.youtube.com/watch?v=--fv2KOIjhM
Co mnie kręci i czym się zajmuje w czasie wolnym http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic ... 1&p=283039
ENTj (LIE) Ennagram 6w7

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Narzędzia terapeutyczne/autoterapii bazujące na Enneagra

#36 Post autor: Snufkin » sobota, 19 maja 2012, 19:51

Zamiast tworzyć dwutygodniowe projekty z pupy byście lepiej zredagowali opisy na stronie głównej które roją się od błędów i ewentualnie poprawili test (po angielsku brzmi konkretniej). Tylko nie wiem czy boogi swobodnie dysponuje stroną enneagram.pl
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
maroz
Posty: 532
Rejestracja: piątek, 20 kwietnia 2012, 21:01
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Gdzieś w Tricity sobie lata

Re: Narzędzia terapeutyczne/autoterapii bazujące na Enneagra

#37 Post autor: maroz » sobota, 19 maja 2012, 19:53

spox wkrótce zacznę od redagowania swoich postów bo moje posty świecą błędami ort. niczym duża choinka bożonarodzeniowa obwieszona bombkami i lampkami ;-)
Kilka słów o mnie i moim życiu: http://www.youtube.com/watch?v=--fv2KOIjhM
Co mnie kręci i czym się zajmuje w czasie wolnym http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic ... 1&p=283039
ENTj (LIE) Ennagram 6w7

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Narzędzia terapeutyczne/autoterapii bazujące na Enneagra

#38 Post autor: Cotta » sobota, 19 maja 2012, 20:55

Snufkin pisze:Zamiast tworzyć dwutygodniowe projekty z pupy byście lepiej zredagowali opisy na stronie głównej które roją się od błędów i ewentualnie poprawili test (po angielsku brzmi konkretniej). Tylko nie wiem czy boogi swobodnie dysponuje stroną enneagram.pl
Tak, też mnie irytują te byki. Ja to chętnie poprawię, byle ktoś to potem wrzucił na stronę.

A czy nam wyjdzie, czy nie, to się zobaczy. Jak pomysł okaże się głupi, to sobie żył nie podetnę.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
maroz
Posty: 532
Rejestracja: piątek, 20 kwietnia 2012, 21:01
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Gdzieś w Tricity sobie lata

Re: Narzędzia terapeutyczne/autoterapii bazujące na Enneagra

#39 Post autor: maroz » sobota, 19 maja 2012, 21:03

nie ten to następny. Zawsze jest coś co warto zrobić.
Kilka słów o mnie i moim życiu: http://www.youtube.com/watch?v=--fv2KOIjhM
Co mnie kręci i czym się zajmuje w czasie wolnym http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic ... 1&p=283039
ENTj (LIE) Ennagram 6w7

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Narzędzia terapeutyczne/autoterapii bazujące na Enneagra

#40 Post autor: boogi » sobota, 19 maja 2012, 21:36

@Snufkin: Część błędów na stronie poprawiłem, resztę poprawię z czasem. Poprawianie testu do głowy mi nie przyszło :o ale teraz zerknę w temat - dzięki za info. (btw, opracowałem już dwie kolejne wersje testu, więc niedługo będzie ich trochę więcej na stronie głównej).
@muahahaha: Magazyn ma prosty powód. Powód brzmi: "bo tak". Bruno chce stworzyć taki magazyn, a mnie to zainteresowało. O Enneagramie gadamy na forum i to wiele daje, ale skoro można spróbować innego środka przekazu, to myślę że warto; nie wiem, co z tego wyjdzie, dlatego za pomysł zabrałem się z wielką ciekawością. Uczepienie się daty jest wyjaśnione parę postów wyżej (release early, release often); oczywiście Twój pomysł (dopracowanie) jest sensowny, ale to tylko jedna z możliwych dróg - w chwili obecnej próbujemy kolejnej, innej.
Co do badania rynku... nie wypuszczamy produktu, przynajmniej na razie. Ale z ciekawością będę patrzył jak się ten magazyn na "rynku" przyjmie - możesz nawet przeprowadzić badanie jeżeli chcesz (np. użytkownicy forum mogą tworzyć ankiety - polecam Ci spróbować poprowadzić taki temat).
Myślałem kiedyś o jakimś blogu (nie tylko dla siebie, ale dla wszystkich), ale tak naprawdę tę funkcję spełnia forum - zakłada się po prostu nowy wątek... oraz jakichś innych formach przekazu. Magazyn, ze względu na zaangażowanie grupy osób, w chwili obecnej brzmi najlepiej. Myślałem też o wprowadzeniu nowych treści na stronie, ale nie miałem jakoś motywacji na złożenie czegoś bardziej konkretnego - jeżeli obecna akcja przyniesie jakiś sukces, to może będzie motorem jakichś kolejnych działań? To jest dla mnie hobby, więc podchodzę na luzie, jak się uda to fajnie, a jak nie to nie ma sprawy.

Temat spisu treści przewijał się wśród moderatorów już jakiś czas temu i to kilka razy, myślę więc że skoro jest teraz impuls w narodzie, to można wdrożyć plan w życie: Indeks. Próbowałem to jakoś ogarnąć samemu, ale skoro mi nie wyszło to teraz proszę wszystkich o pomoc - Naprzód do walki o plan 6-letni! ;) (i pamiętajcie: Bumelant to dezerter z frontu walki o pokój i silne Forum!)
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Narzędzia terapeutyczne/autoterapii bazujące na Enneagra

#41 Post autor: Snufkin » sobota, 19 maja 2012, 23:55

Co do testu to chodzi o to, że niektóre pytania znaczą co innego w oryginale i tłumaczeniu. Trzeba by po prostu np. w nawiasie wyjaśnić ocb. (w danym kontekście pytania) żeby ludzie nie musieli subiektywnie interpretować pytań a wiele osób przecież pisało, że nie wiedziało jak poprawnie odpowiedzieć.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Re: Narzędzia terapeutyczne/autoterapii bazujące na Enneagra

#42 Post autor: bruno dievs » niedziela, 20 maja 2012, 21:45

@maroz, respekt za cierpliwość, mnie snuf swoim postem zwyczajnie wkurzył.

@Snufkin, powiedz mi koleś, co Ci tak ten magazyn enneagram przeszkadza? Krzywda Ci się jakaś dzieje? Mama Ci mniej kaszki na śniadanie ugotowała z tego powodu? Bo ja na prawdę nie rozumiem tego Twojego oburzenia "jak oni śmią w swoim wolnym czasie tworzyć magazyn o enneagramie".
Poza tym, w czym my niby "uszczęśliwiamy na siłę"? Jak ktoś nie będzie chciał czytać magazynu to nie przeczyta, jak ktoś nie będzie chciał pisać artykułów to nie napisze. Nikogo do niczego nie zmuszamy. A absurdalne to jest to, że Ty sugerujesz nam, że powinniśmy się więcej zajmować "realnym życiem".

Ja na prawdę rozumiem, że komuś może się nie podobać ten pomysł, albo wątpić w powodzenie jego realizacji. To jest normalne i liczę się z tym. Ale Ty Snuf według mnie masz mentalność, kogoś kto gnoi każdego kto się wychyli i chce coś zrealizować, bo sam nie jesteś wykrztusić z siebie jakiejkolwiek inicjatywy.

Poza tym wiedz, że może chwilowo udało Ci się mnie zdenerwować, ale na dłuższą metę działasz dla nas korzystnie - takie komentarze sprawiają, że będziemy mieli większą satysfakcję, jeśli projekt się powiedzie :D
Zamiast tworzyć dwutygodniowe projekty z pupy byście lepiej zredagowali opisy na stronie głównej które roją się od błędów i ewentualnie poprawili test (po angielsku brzmi konkretniej).
Nie podoba Ci się, to popraw i wyślij do boogiego, a nie tylko zróbcie to, zróbcie tamto... Łatwiej skrytykować pałac niż postawić budę dla psa.

@muahaha, Twój pomysł mi się podoba i jak widać nie tylko mnie. Co do magazynu to zrobienie takiego spisu, czy bazy tematycznej artykułów technicznie również jest możliwe, więc jeśli się uda zrobić magazyn, to pomyślimy nad tym.

Jeśli chodzi o "badania marketingowe" to mam trzy zastrzeżenia:
1) żeby zrobić badania marketingowe, to trzeba mieć już jakąś próbkę, a nie tylko pomysł. Wyobraź sobie, że jakiś koncern chce zrobić nowy zapach perfum i chce znać Twoją opinię - żebyś mogła ocenić potrzebowałabyś czegoś więcej niż "a bo te perfumy to będą takie trochę różane a trochę z imbirem" - potrzebowałabyś to po prostu powąchać. Tak samo z tym magazynem, opublikujemy wydanie "zerowe", będzie można ocenić czy nam wyszło to fajnie, czy nie.
2) mówienie o produkcie jest tu nie do końca właściwe, skoro ten magazyn to projekt niekomercyjny i hobbystyczny, czy na prawdę trzeba robić badania marketingowe, żeby zdecydować czym się zająć w swoim wolnym czasie? ;))
3) na dobrą sprawę to niewiele ryzykujemy - no bo nawet jeśli się nie uda, to co takiego niby stracimy? Troszeczkę czasu, trochę nerwów. Dużo więcej można zyskać, niż stracić. Badania marketingowe są po to by ograniczać ryzyko błędnych decyzji, ale my nie ryzykujemy wiele.
639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

Awatar użytkownika
maroz
Posty: 532
Rejestracja: piątek, 20 kwietnia 2012, 21:01
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Gdzieś w Tricity sobie lata

Re: Narzędzia terapeutyczne/autoterapii bazujące na Enneagra

#43 Post autor: maroz » niedziela, 20 maja 2012, 23:35

Dziś cierpliwy, ale wcześniej mnie snufkin wyprowadził z równowagi, dlatego teraz już biorę jego słowa na dystans.
Po prostu dostrzegam w jego krytyce mądre uwagi (czasem0 więc uważam że nawet taki snufkin może się na coś przydać ;-)

Co do projektu zróbmy to na luzie. To nie praca za którą ktoś nam płaci i na której zarabiamy. Nie uda się? No to i tak dobrze bo przynajmniej zostaną nam miłe wspomnienia z pisania artykułów i duma z tego że je napisaliśmy. Overall i tak wygrywamy :-)
Kilka słów o mnie i moim życiu: http://www.youtube.com/watch?v=--fv2KOIjhM
Co mnie kręci i czym się zajmuje w czasie wolnym http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic ... 1&p=283039
ENTj (LIE) Ennagram 6w7

ODPOWIEDZ