Rozpoczynanie działania

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Rozpoczynanie działania

#16 Post autor: silver_bullet » czwartek, 17 lipca 2014, 15:16

Dodam tutaj glos rozsadku i slowo ostrzezenia.

Wszystko z umiarem. Znam przypadek pewnej jedynki, zeby nie bylo - swiadomej, ktora stosowala ten ze wlasnie system nagrod do motywowania sie. Stawianie sobie coraz wiekszych celow za coraz wieksze nagrody sprawilo ze w pewnym momencie zapedzila sie w bledne kolo zapeirdalaina, ktore odbilo sie na zdrowiu. Projekt w polowe czas w zamian za wakacje w cieplych krajach. Udowodnienie komus nieprawdy przez przetrzepanie ton informacji a w nagrode nowy komputer... Jak ktos jest masochista to powinien uwazac.
Jeszcze raz, wszystko jest dla ludzi. Wazne zeby sie nie zajechac w miedzyczasie swoimi wlasnymi wymaganiami wobec swojego lustra i cienia.


| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Rozpoczynanie działania

#17 Post autor: atis » czwartek, 17 lipca 2014, 18:03

To oczywiste, ale ja sama nigdy nie wpadłam w takie błędne koło; metoda zadań i nagród jest przeznaczona raczej dla ludzi z problemami z motywacją i leniwych, którzy mogą z czystym sumieniem stwierdzić, że prędzej piekło zamarznie niż staną się pracoholikiem ;) Nie wydaje mi się, że osoby majace skłonności do przesadzania z pracą będą mieć na jakimkolwiek etapie problemy z ogarnięciem sie i zabraniem do działania o których tu piszemy.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
winterbreak
Posty: 267
Rejestracja: sobota, 13 października 2012, 23:49
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Rozpoczynanie działania

#18 Post autor: winterbreak » czwartek, 17 lipca 2014, 23:50

silver_bullet pisze:Dodam tutaj glos rozsadku i slowo ostrzezenia.

Wszystko z umiarem. Znam przypadek pewnej jedynki, zeby nie bylo - swiadomej, ktora stosowala ten ze wlasnie system nagrod do motywowania sie. Stawianie sobie coraz wiekszych celow za coraz wieksze nagrody sprawilo ze w pewnym momencie zapedzila sie w bledne kolo zapeirdalaina, ktore odbilo sie na zdrowiu. Projekt w polowe czas w zamian za wakacje w cieplych krajach. Udowodnienie komus nieprawdy przez przetrzepanie ton informacji a w nagrode nowy komputer... Jak ktos jest masochista to powinien uwazac.
Jeszcze raz, wszystko jest dla ludzi. Wazne zeby sie nie zajechac w miedzyczasie swoimi wlasnymi wymaganiami wobec swojego lustra i cienia.
Coś takiego może chyba spotkać tylko jedynkę :).

System questów jest niezły, a robienie listy zadań zawsze się u mnie sprawdzało. Ale sięgałam po tę metodę w ostateczności, tj. gdy na przykład zbliżał się deadline dla wykonania projektu. Muszę się przycisnąć i zacząć stosować listę na co dzień, skoro wiem, że to działa. Do tego też trzeba motywacji niestety... A tu w perspektywie weekendowy wypad w góry. Spróbuję ogarnać się w dniu jutrzejszym, w ramach "zasłużenie sobie" na te góry. ^^

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Rozpoczynanie działania

#19 Post autor: duplo » środa, 3 września 2014, 18:33

Znalazłam fajną aplikację, Licznik czasu zadań https://chrome.google.com/webstore/deta ... ngif?hl=pl

Tworzysz listę zadań, zaznaczasz którego dnia i ile czasu chcesz poświęcić na dane zadanie. Np. jeżeli masz do zrobienia 10 zadań, suma czasu przeznaczonego na wszystkie wynosi 42h, i chcesz przeznaczyć na wykonanie wszystkich zadań np. tydzień, to można sensownie rozłożyć ile godzin dziennie będziesz poświęcał na dane zadanie.
Wygodną opcją jest to, że jak zaczynasz zadanie to wciskasz ''start'' (wtedy stoper zaczyna odliczać czas), a jak odchodzisz od zajęcia np. coś zjeść to naciskasz ''stop'' i stoper wstrzymuje odliczanie.

Program automatycznie tworzy wykres z którego można odczytać, ile % zadań z całej listy zostało już wykonane i jak bardzo jesteś w czarnej dupie.

Zaczynam testować.
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Rozpoczynanie działania

#20 Post autor: silver_bullet » środa, 3 września 2014, 21:57

Fajne ale nie mam na to czasu :D
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Rozpoczynanie działania

#21 Post autor: duplo » czwartek, 4 września 2014, 00:05

Taa, wiem, ja też nie powinnam mieć
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Rozpoczynanie działania

#22 Post autor: silver_bullet » czwartek, 4 września 2014, 12:46

To ze z kazdym dniem coraz bardziej sie ogarniam sprawia ze mam wiecej energii zarowno duchowej, jak i zwyczajnie sil. Uzyskuje dostep do coraz wiekszej ilosci wspomnien.

Przypomniala mi sie metoda ktora uruchomimy albo jeszcze w tym albo na poczatku przyszlego tygodnia. Metoda jest prosta, nauczylem sie tego na jakims kursie.

1. Wstajesz rano
2. Konsumujesz na szybko cos wysokoproteinowego, platki, muesli, byle inne jak czekolada.
3. Idziesz na pol godziny spaceru, joggingu, innego masochizmu. Wazne zeby wyjsc z domu.
4. Podczas spaceru na poczatku przypominasz sobie wszystkie rzeczy ktore ci sie udaly, a potem wymyslasz plan dnia, liste rzeczy ktore chcialoby sie dzisiaj zorbic.

Zdam relacje jak efekty. Ostatnim razem dzialalo. Najgorszy pierwszy dzien, zeby wbic sie w dresiki i ruszyc dupe z domu.
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Rozpoczynanie działania

#23 Post autor: silver_bullet » poniedziałek, 5 października 2015, 20:00

Biegam juz siódmy tydzień.
Działa

Sent from my communication implant
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

ODPOWIEDZ