Czy próbujecie rozwijać swoje skrzydła?

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bleu de Manganese
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 31 marca 2007, 22:06

#31 Post autor: Bleu de Manganese » piątek, 25 lipca 2008, 13:04

Nie lubię swojego skrzydłą 4, bo jest jak kapryśny gnojek, który koniecznie chce mi zrobić na złość. Wampir energetyczny, fuj. Niestety jest dość mobilne i unosi mnie czasem ku stanom euforii, a częściej melancholii, czy nie daj Boże wmawia wyjątkowość :twisted: . Najbardziej jestem zła, gdy niechcący za bardzo okażę swoje uczucia (oczywiście winą obciążam tu skrzydło 4), czego później nad wyraz się krępuję i staram usunąć ten fakt na bok w świadomości. Moja zasada: odkrywać się z odczuciami jedynie przed osobami, którymi naprawdę ufam na wieki wieków (1 osoba), a i takich, też nie można bombardować swoimi stanami ducha, bo to nudne i zakrawa na egoizm i (dla mnie) wstydliwe.

Tka więc ustawicznie 'podcinam sobie skrzydło' :) i trwam w stanie zdystansowania do wydarzeń, które mogłyby mnie za bardzo rozstroić. Jest to zbawienne, bo w głębi duszy jestem nadwrażliwa i, gdybym poddawała się bez namysłu emocjom, nie pożyłabym długo:)

Zdarza się jednak, żę perfidnie wykorzystuję swoje nieznośne skrzydło 4:) I zalecam to wszystkim skrzydlatym. Skoro już się coś posiada i nie da się tego 'grata';) pozbyć, to trzeba go jakoś zaadaptować- nieraz przydaje się w celu efektownego wzlotu na arenie społecznej;) (co jako piątka czynię dla eksperymentu i mam w tym swój plan). Muszę jednak bardzo uważać, bo przy piątkowej naturze to tylko krok od katastrofy lotniczej.
Bo najgorsze jest 'lądowanie' po takich 'efektownych, eksperymentalnych lotach', gdy nagle tracę anonimowość i wszyscy sądzą, że jestem szalenie przebojowa i pomysłowa, mam wszędzie kontakty i że uwielbiam imprezy, no i wtedy zazwyczaj zaszywam się w domu i nie odbieram telefonów:D.


5w4w6 plus szczypta 7

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#32 Post autor: yusti » piątek, 25 lipca 2008, 16:11

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 października 2010, 09:29 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#33 Post autor: Absynt » piątek, 25 lipca 2008, 18:44

To rozwijaj skrzydlo 2 :).

Ja mam 3 dosc w normie, a i ostatnio polaczenie z 1 staje sie coraz bardziej konkretne :).
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#34 Post autor: yusti » piątek, 25 lipca 2008, 20:25

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 października 2010, 09:29 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kemal
VIP
VIP
Posty: 1142
Rejestracja: sobota, 30 grudnia 2006, 23:58
Enneatyp: Lojalista

#35 Post autor: Kemal » piątek, 25 lipca 2008, 23:09

yusti pisze:do 2 mi najdalej.
Może właśnie dlatego, powinnaś nad tym popracować. Zresztą jak dla mnie to Ty jesteś szóstka, no ale nie będę Ci tego wpierał jak pewna Bardzo Ważna Osoba na tym forum :P
6w5, ESI, sp/soc

Gdyż obojętność, wiem, byłaby rodzajem szczęścia

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#36 Post autor: yusti » sobota, 26 lipca 2008, 09:55

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 października 2010, 09:28 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MartiniB
Posty: 774
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2008, 21:06

#37 Post autor: MartiniB » sobota, 26 lipca 2008, 12:52

Yusti, na Ciebie w poziomach zdrowia poszczególnych typów zabrakło po prostu skali, dlatego nigdzie nie pasujesz.

I nie - to nie jest dowcip.

Awatar użytkownika
Lawenda
Posty: 147
Rejestracja: piątek, 21 marca 2008, 15:22

#38 Post autor: Lawenda » sobota, 26 lipca 2008, 21:43

Moje skrzydło 3... straszne jest :D Potęguje moje uważanie się za kogoś wielce oryginalnego, wielce głębokiego, wielce utalentowanego i po prostu jedynego na świecie. Odpowiada za moje noszenie masek i wewnętrzne rozbicie między tym, kim jestem a kim chciałabym być, co robię, a co chciałabym robić. No i to rozdarcie między nieśmiałością Czwórki a chęcią bycia w centrum zainteresowania Trójki. A gadanie o tym, że 4w3 są dużo mniej depresyjne i bardziej stabilne to sranie w banię.

Ale lubię swoje skrzydło. Naprawdę ;D
"Chcę być większy niż moja sztuka"
- Herbert von Karajan

4w3 sx/sp INFp

ODPOWIEDZ