Enneagram a orientacja seksualna

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#106 Post autor: ewutek » sobota, 5 maja 2007, 22:55

Gabriel pisze: W parach Feeling type często pełni funkcję "kobiecości", podczas gdy Thinking type "męskości".

Intuintion przechyla w stronę kobiecości, a Sensing w stronę męskości.

J / P już nie ma IMO żadnego znaczenia. Chociaż... Judging - męski, wojskowy reżim?
Pięknie... przyznam, że intuicyjnie zgadzam się z tym co napisałeś, ale to by wskazywało że niewiele we mnie tej "mientkiej" kobiecości.
Coś w tym jest, niestety. :(


5w6

Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 780
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 11:11

#107 Post autor: Gabriel » sobota, 5 maja 2007, 23:00

ewutek :lol: :lol: :lol:
Ja Ci współczuję oczywiście, mój dualu kochany, ale wyobraź sobie, że ja w domu mam siostrę 5 lat starszą, 1w2 - ESTJ . Przy moim ENFJ jestem tak w porównaniu do niej tak kobiecy, że gdyby nie skrzydło 3 - udawanie i zgrywanie się, że wszystko umiem to naprawdę... szkoda gadać.
Facetem jestem w sytuacjach krytycznych, ze stresem dobrze sobie radzę, albo jak ktoś mnie wku***. Wtedy trzeba, zero litości, rozum, a emocje i uczucia tylko po to, aby szybciej i sprawniej wykonać, to co należy. Ale w normalnym, spokojnym życiu? To ja wolę być takim, nieraz nawet kobiecym, ENFJ.
ewutek pisze:Uśmiechnięty chłopiec o dziewczęcych rysach.
Nie ma już dla mnie nadziei. :lol:
4w3 sp lub sx / so ENFJ

Awatar użytkownika
barbie
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek, 19 marca 2007, 17:59

#108 Post autor: barbie » niedziela, 27 maja 2007, 22:12

Szura pisze:A co rozumiesz przez "jako facet"? W sensie anatomicznym, czy może utożsamiasz tę rolę z dominacją, czy jeszcze jakoś inaczej?


Nie, nie utożsamiam tej roli z dominacją. Po prostu często mam wrażenie, że ta dziewczyna byłaby ze mną szczęśliwa, gdybym była taka jak jestem, tylko innej płci.

Ogólnie wolę chłopaków, bo bycie z osobą tej samej płci jakoś mi sie nię uśmiecha (nietolerancja, te sprawy). Za bardzo biorę sobie do serca to co inni o mnie myślą, nie miałabym siły na taki związek.
4w3 (INFP/ENFP) sx/so/sp

Awatar użytkownika
Szura
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 27 października 2006, 17:57
Lokalizacja: Warszawa

#109 Post autor: Szura » niedziela, 27 maja 2007, 22:30

Barbie, jak sie Kocha, to i na to się siły znajdą, wiem z doświadczenia.
Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato.
4w5, ISFp.

Awatar użytkownika
wloczega
Posty: 301
Rejestracja: wtorek, 3 kwietnia 2007, 00:05
Enneatyp: Indywidualista

#110 Post autor: wloczega » poniedziałek, 4 czerwca 2007, 00:37

Mnie na szczęścia totalnie zwisa, co inni myślą, inaczej zwariować by można. Nietolerancja i stereotypy mają się w naszym kraju wyjątkowo dobrze, co potwierdzają nie tylko sondaże. Ale łatwo mi mówić, bo mieszkam w dużym mieście. Pracuję wśród otwartych ludzi, mam komfort dobrania sobie tolerancyjnych znajomych etc. Aura społeczna jest jednak wysoce niezachęcająca do życia w otwartym związku homo. No i oczywiście dochodzą do tego problemy natury urzędowo-prawnej itd. Ciągle trzeba coś tłumaczyć, coming outować itp. bzdury, podczas gdy dla mnie to wszystko jest takie oczywiste, takie nauralne(wypływające ze mnie, z mojej natury), takie normalne i piękne, że aż dziw bierze, ilu ludziom to przeszkadza;)
Włóczyłem się - z rękoma w podartych kieszeniach,
W bluzie, co już nieziemską prawie była bluzą,
Szedłem pod niebiosami, wierny ci o Muzo !
Oh! la la! co za miłość widziałem w marzeniach !

Awatar użytkownika
Cienka
Posty: 112
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 15:31
Lokalizacja: się biorą dzieci?

#111 Post autor: Cienka » piątek, 15 czerwca 2007, 20:36

ale wyobraź sobie, że ja w domu mam siostrę 5 lat starszą, 1w2 - ESTJ
A ja co mam powiedzieć?:D Nie dość, że ESTJ to jeszcze 8... :P Dobrze że ratuje mnie połączenie z 2... No ale tak: ostatnio znajomi stwierdzili, że jestem bardziej męska niż niejeden facet... :shock:
7w8, ENFp, sp/sx/so, choleryk :)

ODPOWIEDZ