Enneagram a orientacja seksualna

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wloczega
Posty: 301
Rejestracja: wtorek, 3 kwietnia 2007, 00:05
Enneatyp: Indywidualista

Enneagram a orientacja seksualna

#1 Post autor: wloczega » czwartek, 12 kwietnia 2007, 23:44

Ciekawe, czy istnieje jakaś zależność? Czy np. wśró 4 - jako że to takie "artystyczne dusze" - więcej jest osób homo- i biseksualnych niż w innych typach?



Awatar użytkownika
Ketchup_suicide
Posty: 149
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 21:33
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Tauzen

#2 Post autor: Ketchup_suicide » czwartek, 12 kwietnia 2007, 23:54

Zauwazylam taką zaleznosc tylko i wyłącznie w przypadkach kiedy takie osoby chcą na siłę pokazać swoją odmienność i wmawiają sobie taką orientacje zaprzeczając naturze.
; ]
Czwórka z trzema skrzydłami.
MTBI: ENTP
Socjo: IEE
sx/sp/so

Awatar użytkownika
ibidem
Posty: 119
Rejestracja: wtorek, 2 stycznia 2007, 12:57

#3 Post autor: ibidem » czwartek, 12 kwietnia 2007, 23:55

Nie warto się kierować stereotypami. Słyszałeś np. o gayskinach :>?

Awatar użytkownika
wloczega
Posty: 301
Rejestracja: wtorek, 3 kwietnia 2007, 00:05
Enneatyp: Indywidualista

#4 Post autor: wloczega » piątek, 13 kwietnia 2007, 00:12

Faktycznie, dużo 4 chce się za wszelką cenę wyróżnić i zainteresować sobą innych, wykorzystując do tego nawet orientację

Awatar użytkownika
Tula
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek, 5 marca 2007, 02:39

#5 Post autor: Tula » piątek, 13 kwietnia 2007, 00:49

Faktycznie, dużo 4 chce się za wszelką cenę wyróżnić i zainteresować sobą innych, wykorzystując do tego nawet orientację
Taak? Mnie by się nie chciało ; > A może ja po prostu bardzo leniwa czwórka jestem ; )
4w5 / INTP (...INFP?)

Pisanie jest sztuką skreślania
– Julian Przyboś

ktośtam
VIP
VIP
Posty: 973
Rejestracja: poniedziałek, 25 grudnia 2006, 19:25

#6 Post autor: ktośtam » piątek, 13 kwietnia 2007, 07:41

Czwórki lubią sie wyróżniać i udowadniać sobie swoją odmienność. Chyba dlatego częsciej przejawiają skłonności ku innym orientacjom...
Jednak nie dotyczy to wszystkich, każdy szuka swojego sposoby na bycie oryginalnym; zresztą jeśli ktoś nie urodzi się z pewnymi skłonnościami, to nigdy nie zostanie osobą homoseksualną...

Awatar użytkownika
tzlm
Posty: 849
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 14:46

#7 Post autor: tzlm » piątek, 13 kwietnia 2007, 07:59

No nie wiem, czy istnieje jakikolwiek związek między typem osobowości a FAKTYCZNĄ orientacją seksualną. Mówicie chyba o pozerstwie.

Są ludzie, którzy nie są typami. Typy nie są ludźmi. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Szura
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 27 października 2006, 17:57
Lokalizacja: Warszawa

#8 Post autor: Szura » piątek, 13 kwietnia 2007, 13:46

Taaak, wmówiłam sobie orientację. xD Jestem bi, jak chyba ogólnie wiadomo ;) i muszę przyznać, że najwiecej osób, które ujawniły przede mną swoją odmienną od hetero orientację to 4w3 i Siódemki. Wydaje mi się, że tym typom najłatwiej się z tym pogodzić, zaakceptować to.

PS. Ketchup_suicide, nie uważam, żeby moja orientacja zaprzeczała naturze... :roll:
Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato.
4w5, ISFp.

ktośtam
VIP
VIP
Posty: 973
Rejestracja: poniedziałek, 25 grudnia 2006, 19:25

#9 Post autor: ktośtam » piątek, 13 kwietnia 2007, 13:58

Lamparrrte pisze:Mówicie chyba o pozerstwie.
Chodziło mi o to, że ludzie z typem czwartym częściej, łatwiej przyznają się i akceptują w sobie inną orientację, ponieważ zauważają w niej szansę na odróżnienie się od innych, ;) a nie, że wmawiają to sobie po to, aby czuć się oryginalniejszymi...

Też uważam, że między faktyczną orientacją a osobowością nie ma aż tak znacznącychych zwiazków, żeby mówić o mniej lub częściej występującym tym zjawisku u różnych typów. Enneagram to w końcu nie wszystko. ;)

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#10 Post autor: Wawelski » piątek, 13 kwietnia 2007, 14:10

Nie znam człowieka, który z tym się pogodził do końca, choć z biegiem lat staje się to coraz bardziej naturalne i normalnie mozna zyc. Czwórki być może mówią o tym częściej , bo albo obnoszą się ze swoim cierpieniem i szukają zrozumienia albo poprzez ekspresję chcą w pełni wyrazić swoją seksualność. Inna orientacja może być wg mnie jedną z przyczyn dla których właśnie są czwórkami. Jak popatrzę wśród znajomych to znam dwie 8, jedną 9, jedną 1, dwie 4 nie licząc siebie. Wydaje mi się, że nie ma na to reguły, tyle ze czwórki mówią o tym chętniej ale myślę ze im jest najciezej sie z tym pogodzic ze wzgledu na wrazliwosc i poczucie odosobnienia.
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

Awatar użytkownika
Szura
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 27 października 2006, 17:57
Lokalizacja: Warszawa

#11 Post autor: Szura » piątek, 13 kwietnia 2007, 14:19

Wawelski pisze:Nie znam człowieka, który z tym się pogodził do końca, choć z biegiem lat staje się to coraz bardziej naturalne i normalnie mozna zyc.
A dlaczego mam się z tym nie pogodzić? :shock: Nie zaprzeczam, to może być problem dla mojej rodziny, mojego otoczenia, ale ja sama czuję się z tym świetnie. Dla mnie jest to najnormalniejsze i naturalniejsze na świecie. ;)
Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato.
4w5, ISFp.

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#12 Post autor: Wawelski » piątek, 13 kwietnia 2007, 14:38

Kochanie myślałem o facetach homoseksualnych, bo oni jednak mają trudniej. To nie jest takie proste żyć inaczej niż inni.
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

Awatar użytkownika
Szura
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 27 października 2006, 17:57
Lokalizacja: Warszawa

#13 Post autor: Szura » piątek, 13 kwietnia 2007, 14:41

Wawelski pisze:Kochanie myślałem o facetach homoseksualnych, bo oni jednak mają trudniej. To nie jest takie proste żyć inaczej niż inni.
Dziubasku, w sumie, to coś w tym jest... ;) Chociaż ja też się nie raz i nie dwa spotkałam z nietoleracją, nawet na pograniczu agresji. Ale co tam, nie zamierzam się ukrywać. :lol:

Powiedziałabym, że współczuje facetom homo, ale nie powiem, bo Wy macie prostatę A JA NIE! T__T xDDD
Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato.
4w5, ISFp.

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#14 Post autor: Wawelski » piątek, 13 kwietnia 2007, 14:43

/me przytula mocno Szurcię :*
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

Awatar użytkownika
Nuit
Posty: 935
Rejestracja: środa, 7 marca 2007, 00:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#15 Post autor: Nuit » piątek, 13 kwietnia 2007, 15:19

hmmm, no ja próbowałam być bi, ale chyba jednak niestety jestem bardziej hetero - chociaż otwarta ;) no i często się deklaruje jako bi, chociaż to prawdą do końca nie jest - ale pozerstwem też nie :)
Zresztą - ja oficjalnie mam żonę, a mając żonę i będąc kobietą nie można się deklarować jako hetero :lol:
"Ty nie jesteś kobietą, jesteś wiedźmą. A wiedźma to wiedźma - nie ma dobra, czy zła"

Chaos i zniszczenie by ENTp

ODPOWIEDZ