Enneagram a orientacja seksualna

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#91 Post autor: Wawelski » piątek, 20 kwietnia 2007, 13:39

toner pisze:
Wawelski pisze:
toner pisze: Śmiem podejrzewać że na odwrót (u gejów do hetero) jest czasem podobnie :wink:.
Geje nie są agresywni w stosunku do hetero, bo nie mają powodów ;) Jeśli natomiast facet ciągle mówi o gejach i jest w stosunku do nich agresywny, to powstaje pytanie czemu skoro jest zdrowy. To nie jest normalna reakcja, najczęsciej to zagłuszanie własnych lęków ;)
Dlaczego wyjeżdżasz zaraz z argumentem że ktoś jest agresywny?
Ja na przykład nie jestem. Porównałem to w którymś z wcześniejszych postów do stylu malarstwa który mi się nie podoba. I nic na to nie poradzę. Taki już jestem.
Tak naprawdę jest mi obojętne co inni ludzie robią w łóżku. Byle tylko nie krzywdzili innych.

Byłem dłuższy okres czasu we Francji i nie odpowiadało mi na przykład że geje lizali się na ulicy. Po prostu nie życzę sobie tego bo zaburza to mój tzw. komfort estetyczny. Ale na pewno nikogo nie będę z tego powodu dyskryminował ani zachowywał się agresywnie tylko zwyczajnie odwrócę głowę. I tyle.
Cytujesz Nuit, która pisze o agresji nie tylko o obrzydzeniu i do jej tekstu się odnosiłem. Edycja: Skasowałem drażliwe fragmenty
Ostatnio zmieniony piątek, 20 kwietnia 2007, 19:55 przez Wawelski, łącznie zmieniany 1 raz.


„Moc bowiem w słabości się doskonali”

Awatar użytkownika
toner
Posty: 534
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2007, 18:35
Lokalizacja: Kraków

#92 Post autor: toner » piątek, 20 kwietnia 2007, 13:44

EDIT: Post usunięty bo napisany pod wpływem niezrozumienia intencji pt. usera Wawelskiego..
Ostatnio zmieniony piątek, 20 kwietnia 2007, 16:34 przez toner, łącznie zmieniany 3 razy.
5w4 LII

Awatar użytkownika
Szura
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 27 października 2006, 17:57
Lokalizacja: Warszawa

#93 Post autor: Szura » piątek, 20 kwietnia 2007, 13:45

Byłem dłuższy okres czasu we Francji i nie odpowiadało mi na przykład że geje lizali się na ulicy. Po prostu nie życzę sobie tego bo zaburza to mój tzw. komfort estetyczny. Ale na pewno nikogo nie będę z tego powodu dyskryminował ani zachowywał się agresywnie tylko zwyczajnie odwrócę głowę. I tyle.
Mnie brzydzi jak otyłe dziewczyny noszą ciuchy o rozmiar za małe. Ale niestety nie można tego zakazać. ;) Więc też zostaje mi odwrócenie głowy. ^^

Nie spotkałam się z agresją gejów w stosunku do hetero. Chociaz na pytanie czemu interesuję się yaoi, odpowiadam, że takimi zboczeniami jak hetero się nie zajmuję. :mrgreen: ;)
Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato.
4w5, ISFp.

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#94 Post autor: Wawelski » piątek, 20 kwietnia 2007, 13:48

Edycja: Post skasowany =)
Ostatnio zmieniony piątek, 20 kwietnia 2007, 19:53 przez Wawelski, łącznie zmieniany 2 razy.
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

Awatar użytkownika
Szura
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 27 października 2006, 17:57
Lokalizacja: Warszawa

#95 Post autor: Szura » piątek, 20 kwietnia 2007, 13:56

Od moderatora:

Toner, masz ochrzan za używanie kolorów moderatorskich. :evil: I czytaj uważnie, Wawelski nie pisał o Tobie.

Wawelski: Ani pierwszy post a propos kryptogejów nie było kierowany do Tonera, ani ŻADEN NASTEPNY NIE BEDZIĘ. :twisted:
Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato.
4w5, ISFp.

Awatar użytkownika
toner
Posty: 534
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2007, 18:35
Lokalizacja: Kraków

#96 Post autor: toner » piątek, 20 kwietnia 2007, 13:59

EDIT: Post usunięty bo napisany pod wpływem niezrozumienia intencji pt. usera Wawelskiego..
Ostatnio zmieniony piątek, 20 kwietnia 2007, 16:34 przez toner, łącznie zmieniany 3 razy.
5w4 LII

Awatar użytkownika
Szura
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 27 października 2006, 17:57
Lokalizacja: Warszawa

#97 Post autor: Szura » piątek, 20 kwietnia 2007, 14:01

toner pisze: Ponieważ sugerujesz że te zachowania idą w parze. W ten sposób pośrednio stwierdzasz że jeżeli czuję obrzydzenie do seksu gejów to muszę też być agresywny, czyli potencjalnie jestem kryptogejem. Otóż czuję to obrzydzenie ale agresywny nie jestem.
I jak myślisz: czy nie akceptując estetycznie aktu homoseksualnego byłbym skłonny uprawiać taki rodzaj seksu? Czy jak widzisz na ulicy coś co cię odstrasza to jesteś gotowy w to wejść? Proszę wytłumacz mi twój tok rozumowania bo ja tego doprawdy nie rozumiem
Agresja i obrzydzenie. Spójnik i sugeruje, że muszą one iśc w parze, żeby został spełniony jakiś warunek. Sam pisałeś, że u Ciebie NIE IDĄ.

Skończcie już kłótnie, albo kontynuujcie na PW. :evil:

Następne posty kontynuujące ten spór będą usuwane.

Dziubek, masz PW.
Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato.
4w5, ISFp.

Awatar użytkownika
Nuit
Posty: 935
Rejestracja: środa, 7 marca 2007, 00:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#98 Post autor: Nuit » piątek, 20 kwietnia 2007, 19:50

Avis pisze:
Nuit pisze:poza tym - to pewnie też kwestia dominujących zmysłów - dla wzrokowców pewnie płeć ma większe znaczenie- bo to wszystko WIDAĆ - ale np. ja zupełnie wzrokowcem nie jestem - dla mnie liczy się dotyk i zapach... :)
Faceci też potrafią ładnie pachnieć. :-)
- no właśnie o tym mówiłam- o feromonach;) bo mnie kręci odpowiednie spolaryzowanie i to coś co jest w zapachu;)
"Ty nie jesteś kobietą, jesteś wiedźmą. A wiedźma to wiedźma - nie ma dobra, czy zła"

Chaos i zniszczenie by ENTp

Awatar użytkownika
Kimondo
Posty: 1599
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 17:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Spaghettiland
Kontakt:

#99 Post autor: Kimondo » piątek, 20 kwietnia 2007, 22:30

Szura pisze:
Mnie brzydzi jak otyłe dziewczyny noszą ciuchy o rozmiar za małe. Ale niestety nie można tego zakazać. ;)
Szura, niestety nikt nie ma odwagi zwrocić im uwagi. Choć w sumie powinny mieć możliwość noszenia takich ciuchowe w jakich się czują dobrze. Jesteś nietolerancyjna.

PS. gdyby tylko o jeden rozmiar za małe, wtedy to jeszcze by jakoś wyglądało.
Ani sukces, ani porażka nie są czymś, czego można doświadczyć z dnia na dzień. Porażkę powodują drobne decyzje, które
podejmujemy w ciągu długiego czasu: nie kończymy spraw, nie przystępujemy do działania, zbyt łatwo się poddajemy...
9w5 i INTJ

Awatar użytkownika
Szura
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 27 października 2006, 17:57
Lokalizacja: Warszawa

#100 Post autor: Szura » piątek, 20 kwietnia 2007, 22:55

Kimondo pisze:
Szura pisze:
Mnie brzydzi jak otyłe dziewczyny noszą ciuchy o rozmiar za małe. Ale niestety nie można tego zakazać. ;)
Szura, niestety nikt nie ma odwagi zwrocić im uwagi. Choć w sumie powinny mieć możliwość noszenia takich ciuchowe w jakich się czują dobrze. Jesteś nietolerancyjna.

PS. gdyby tylko o jeden rozmiar za małe, wtedy to jeszcze by jakoś wyglądało.
Jestem tolerancyjna, bo nie zwracam im uwagi, nie tępię ich, nie wyzywam, nie uważam za gorsze. Poza tym, to był analogiczny przykład. ;)
Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato.
4w5, ISFp.

Awatar użytkownika
Carmilla
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 12 kwietnia 2007, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

#101 Post autor: Carmilla » sobota, 28 kwietnia 2007, 21:44

A ja chyba jestem bi. Choć ciężko mi to określić, bo nigdy nie miałam okazji sprawdzić jakbym się zachowała gdyby przyszło co do czego. Wiem, że faceci mnie pociągają, szczupli, z szerokimi barkami i wąskimi biodrami... A co do dziewczyn... Lepiej całują :) Miałam okazję to sprawdzić :)
4w5
Dzieckiem ciemności mogę zwać się...
Krwiopijcą, w głowie mogę być...
Wampirzycą, demonem, bo to one siedza w mej głowie...
Kiedyś krwiożerczą bestią się stanę...
I będę studiowac księgi zakazane...
I rozmyślać...
Niszcząc siebie...

Awatar użytkownika
barbie
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek, 19 marca 2007, 17:59

#102 Post autor: barbie » sobota, 5 maja 2007, 15:17

Ja nie wiem, czy jestem bi czy hetero. Ogólnie wolę mężczyzn, ale często się zdarza, że podoba mi się jakaś dziewczyna i wtedy chciałabym być z nią...jako facet...ech...dziwna jestem...
4w3 (INFP/ENFP) sx/so/sp

Awatar użytkownika
Szura
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 27 października 2006, 17:57
Lokalizacja: Warszawa

#103 Post autor: Szura » sobota, 5 maja 2007, 17:18

A co rozumiesz przez "jako facet"? W sensie anatomicznym, czy może utożsamiasz tę rolę z dominacją, czy jeszcze jakoś inaczej?
Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato.
4w5, ISFp.

Awatar użytkownika
Ayla
Posty: 51
Rejestracja: niedziela, 12 listopada 2006, 17:52
Lokalizacja: Warszawa

#104 Post autor: Ayla » sobota, 5 maja 2007, 22:31

barbie pisze:Ja nie wiem, czy jestem bi czy hetero. Ogólnie wolę mężczyzn, ale często się zdarza, że podoba mi się jakaś dziewczyna i wtedy chciałabym być z nią...jako facet...ech...dziwna jestem...
Szura pisze:A co rozumiesz przez "jako facet"? W sensie anatomicznym, czy może utożsamiasz tę rolę z dominacją, czy jeszcze jakoś inaczej?
moim zdaniem, pomijając orientację seksualną, czasem kobieta posiada wiele cech psychicznych przypisywanych zwykle facetom.. a wtedy obie role - i kobiety i faceta mogą wydawać się jej równie pociągające.. co niekoniecznie musi isc w parze z chęcią zmiany cech anatomicznych.. moze dziwne, moze normalne :)
5w4

Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 780
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 11:11

#105 Post autor: Gabriel » sobota, 5 maja 2007, 22:48

Heh co do męskości / kobiecości.
Z moich obserwacji. Enneagram, aż tak dużego wpływu nie ma. Choć wiadomo, że po kobietach ósemkach można spodziewać się większej wojowniczności.
Natomiast duży wpływ ma typ w Socjonice. W parach Feeling type często pełni funkcję "kobiecości", podczas gdy Thinking type "męskości". Pozostałe dychotomie (tak to się zwie?) nie są już tak ważne. Choć IMO Intuintion przechyla w stronę kobiecości, a Sensing w stronę męskości. Ekstrawertyzm / introwertyzm nie ma chyba żadnego wpłuwu. Stereotypowo facet może być ten aktywniejszy / dominujący / z inicjatywą, ale może być też ten "milczący, skupiony, zamyślony". Kobieta może być cichą rybą do zdobycia, ale może też być osobą wiecznie trzepoczącą jęzorem, mówiącą więcej niż myśli :P J / P już nie ma IMO żadnego znaczenia. Chociaż... Judging - męski, wojskowy reżim? Nie... tu już chyba moja wyobraźnia jest nadaktywna :P
ewutek pisze:Uśmiechnięty chłopiec o dziewczęcych rysach.
Nie ma już dla mnie nadziei. :lol:
4w3 sp lub sx / so ENFJ

ODPOWIEDZ