Czy czujesz, ze masz silna potrzebe chronienia innych?

Dyskusje na temat typu 8

Czy masz silna potrzebe chronienia innych?

Tak!
10
59%
Nie...
1
6%
Czasem
6
35%
 
Liczba głosów: 17

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
hippiee
Posty: 182
Rejestracja: piątek, 30 sierpnia 2013, 15:55
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Trochę tu, trochę tam... ;)

Re: Czy czujesz, ze masz silna potrzebe chronienia innych?

#16 Post autor: hippiee » niedziela, 19 lutego 2017, 21:30

Agon pisze:Potrzeba chronienia innych bardziej pasuje do 2, niż do 8. Ósemki pragną niezależności, a nie bycia uznanymi za potrzebnych innym, a to jest pragnienie Dwójek. Jak ktoś chce zostać strażakiem, ochroniarzem, czy jakimś ratownikiem ze względu na bronienie ludzi i ratowanie słabszych to jest to motywacja bliższa Dwójce, niż Ósemce.

8 mają wywalone na to co sądzi o nich otoczenie, więc bliżej im do skurwieli, niż białych rycerzy.
Ja tam znam dwóch ósemków, którzy są ratownikami medycznymi z powołania więc się nie zgodzę ze stwierdzeniem, że jest to zawód głównie dla dwójek.
W tym zawodzie ósemki dobrze się sprawdzają przez swój profesjonalizm, umiejętność przejmowania kontroli w kryzysowych sytuacjach, solidność i siłę, która sprawia, że słabsze osobniki czują się bezpiecznie jak też fakt, że w trudnych chwilach potrafią zachować zimną krew, opanowanie.
Po za tym znam sporo ósemek które potrafią być bardzo przyjacielskie, hojne i służą pomocą pokazując przy tym swoją siłę i niezależność i przychodzi im to naturalnie - oczywiście mowa tutaj o zdrowych osobnikach chociaż niektórych na niskim PRO też się takich znajdzie. ;) Ale wśród tych drugich zdarza się, że częściej mają w tym jakiś interes i nie nie do końca robią to bezinteresownie ;)
Chociaż też muszę przyznać, że ósemkom ciężej o emocjonalne wsparcie i zrozumienie innej osobie niż np takiej dwójce.

W ogóle to też nie róbmy tutaj z ósemek takich brutali, bo inne typy też potrafią być nieznośne, awanturnicze i brutalne, ba czasem nawet w bardziej wyrafinowany sposób niż ci nasi szefowie. Oni przynajmniej są bezpośredni i przy nich wiadomo, na czym się stoi ;) Nie to co przy dwójkach, trójkach czy czwórkach u których często można spotkać wszelakiego typu intrygi, które są bardziej irytujące niż krzyki i wrzaski wkurzonej ósemki albo chaotyczne zagrania paranoicznej szóstki. ;)


7w6, 4 PRO, IEE, sp/so

ODPOWIEDZ