Jak przemówić do ósemkowego rozumu?

Dyskusje na temat typu 8
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Jak przemówić do ósemkowego rozumu?

#16 Post autor: Kapar » sobota, 21 grudnia 2013, 22:13

dać po pysku, ha? dajesz wtedy Ósemce pretekst do wyładowania całej swojej agresji i pary.

jakby mi ktoś dał teraz pretekst to chętnie dałbym komuś po mordzie


Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Jak przemówić do ósemkowego rozumu?

#17 Post autor: Snufkin » niedziela, 22 grudnia 2013, 07:45

Pytanie zasadnicze brzmi dlaczego tak bardzo usilnie chcesz im przemówić do rozumu ?
Bo jakby nie patrzeć Twój znajomy ma rację, jesteś leszczem więc Twój głos nie ma żadnego znaczenia.
Ósemeczki to taki typ który z reguły w dzieciństwie był bity patelnią po głowie (choćby symbolicznie) dlatego z zasady szanuje tylko ludzi kojarzących się z tą sytuacją.
Podam przykład mojego przełożonego buraczka-kozaczka, który wobec kierownika, który go niemiłosiernie jebie i traktuje jak śmiecia (rzekomo) jest potulny jak mały chłopiec. A w rozmowach z nami odgraża się, że w prywatnym życiu już by tamten zbierał zęby z ziemi i zalewał się krwią...tylko że ma kredyty i rodzinę na utrzymaniu...
Tak więc dajmy tym egocentrykom żyć we własnym świecie, niech czują się lepsi, mądrzejsi, silniejsi i o ile nie ingerują za bardzo negatywnie w nasze życie niech się tym w spokoju napawają.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

przekopany
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 19 grudnia 2013, 21:35

Re: Jak przemówić do ósemkowego rozumu?

#18 Post autor: przekopany » niedziela, 22 grudnia 2013, 22:04

Dobrze powiedziane snufkin,popieram :D
To jak z królem i niższym w hierarchii plebsem,czasem ktoś z plebsu chce powiedzieć królowi co o nim myśli albo dać mu w morde ale wtedy król każe ściąć mu łeb,takie porównanie ze średniowiecza :D
To właśnie daje władza ale ja nie jestem akurat poddanym w tym miejscu a walczyć można różnymi metodami,lubie spiski,nóż w plecy najlepszy.
Ważne są efekty a opinia chyba mniej ale to też zależy kim jesteś i czy wizerunek jest ważny bo w polityce np. jest jedną z decydujących rzeczy w utrzymaniu się u władzy ale ósemki mają to gdzieś.

Awatar użytkownika
Thinker
Posty: 97
Rejestracja: sobota, 27 października 2012, 14:18
Enneatyp: Obserwator

Re: Jak przemówić do ósemkowego rozumu?

#19 Post autor: Thinker » poniedziałek, 23 grudnia 2013, 14:47

Snufkin pisze:Tak więc dajmy tym egocentrykom żyć we własnym świecie, niech czują się lepsi, mądrzejsi, silniejsi i o ile nie ingerują za bardzo negatywnie w nasze życie niech się tym w spokoju napawają.
No właśnie, do póki nie integrują. Był taki moment w moim życiu gdy musiałem podjąć brutalną inicjatywę względem pewnej ósemki, choć w gruncie rzeczy wiedziałem, jakie ma problemy w rodzinie
itp. Niestety czasem trzeba być stanowczym względem niektórych osób tylko nie za bardzo żeby samemu nie przejąć cech agresora ;)
Snufkin pisze:Bo jakby nie patrzeć Twój znajomy ma rację, jesteś leszczem więc Twój głos nie ma żadnego znaczenia.
Nie nazywaj go moim znajomym, on nawet nie zasługuję na miano mojego kolegi. Nie napisałem wszystkiego co wiem w jego sprawie.
Do tej pory gdy myślę o tym facecie to ręka mnie swędzi żeby mu .....
W każdym razie całe szczęście że skończyłem szkołę i nie muszę już go widzieć.

Wracając do tematu ósemkom da się przemówić do rozumu bez użycia siły ale niestety na pewno nie grzecznie prosząc....
Ennea:5w4
MBTI: INTP/J
Socjo: ILI

"Nie myślę, więc się tu zalogowałem"

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Jak przemówić do ósemkowego rozumu?

#20 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 23 grudnia 2013, 19:35

Niech spadają.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

azura
Posty: 15
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2016, 21:17
Enneatyp: Szef

Re: Jak przemówić do ósemkowego rozumu?

#21 Post autor: azura » środa, 13 kwietnia 2016, 18:13

Kurczę, a ja zawsze myślałam, że jest odwrotnie i to innym typom nie da się przetłumaczyć do rozumu :D
ENTP, ILE

ODPOWIEDZ