Jak odróżnić 8 od 3?

Dyskusje na temat typu 8
Wiadomość
Autor
Neis
Posty: 4
Rejestracja: środa, 13 sierpnia 2014, 12:27

Jak odróżnić 8 od 3?

#1 Post autor: Neis » poniedziałek, 15 grudnia 2014, 19:05

Szczerze powiedziawszy nie wiem, czy da się pomylić 3 z 8, zwłaszcza dlatego że nie znam żadnej 3 (świadomie). Ale ostatnio zauważyłem u siebie, że mam ogromną potrzebę rozwijania siebie, naprawiania, osiągnięcia sukcesu, bycia specjalistą w czymś, bycia najlepszym i o ile to pierwsze wydaje się raczej, że wynika z chęci bycia idealnym, to już to ostatnie spowodowane jest tym, że chcę być zauważony i doceniony. I choć zdaję sobie sprawę, że to nie jest dobre, to chyba czas spojrzeć prawdzie w oczy. Stąd moje pytanie, jak odróżnić trójkę od ósemki.


"Nikt nie wszedł na Mount Everest tylko dlatego, że chodził sobie po okolicy i nagle znalazł się na szczycie"

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jak odróżnić 8 od 3?

#2 Post autor: boogi » wtorek, 16 grudnia 2014, 00:21

Pierwsza podpowiedź tutaj: http://www.enneagram.pl/Enneagram/ennea ... 3and8.html - to opis zachowań po których można rozróżnić te dwa typy. Po tym wstępie, rozważ różnice w motywacjach (z których wzięły się opisane w tekście różnice w zachowaniach): tj. ósemkową władzę vs trójkowy prestiż i napisz, jak te dwie różne motywacje mogą się odnosić do ciebie.
Bardzo by też pomogło, gdybyś w jaki sposób wytypowałeś się jako 8.
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

ODPOWIEDZ