Jak 8 postrzegają i traktują innych?

Dyskusje na temat typu 8
Wiadomość
Autor
Zyfika
Posty: 84
Rejestracja: wtorek, 26 stycznia 2016, 19:11
Enneatyp: Szef

Re: Co Was denerwuje w poszczególnych typach Enneagramu?

#16 Post autor: Zyfika » czwartek, 30 czerwca 2016, 15:54

Agon pisze:Pierdu pierdu, kolejne idealizowanie typu :roll: 6 takie tchórzliwe i słabe, a 8 tacy nadludzie

zaburzasz takimi postami odbiór ennea i typowanie się nowych, bo teraz każdy będzie się typował na 8
:D Agon to, że Ty masz jakiś problem z wytypowaniem siebie, nie znaczy, że inni też go mają :D

A tak poza tym to mocno wątpię, że masz skrzydło 8 i że masz cokolwiek wspólnego z ósemką :D Napisałabym dlaczego ale nie chcę Ci dowalać :D



Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Co Was denerwuje w poszczególnych typach Enneagramu?

#17 Post autor: Agon » czwartek, 30 czerwca 2016, 15:57

Zyfika pisze:
Agon pisze:Pierdu pierdu, kolejne idealizowanie typu :roll: 6 takie tchórzliwe i słabe, a 8 tacy nadludzie

zaburzasz takimi postami odbiór ennea i typowanie się nowych, bo teraz każdy będzie się typował na 8
:D Agon to, że Ty masz jakiś problem z wytypowaniem siebie, nie znaczy, że inni też go mają :D

A tak poza tym to mocno wątpię, że masz skrzydło 8 i że masz cokolwiek wspólnego z ósemką :D Napisałabym dlaczego ale nie chcę Ci dowalać :D
Nie rozumiesz enneagramu to raz, a dwa że mnie nie znasz

I serio nie rozumiesz, że 9 to w rzeczywistości taka jakby odwrotność 8? A skrzydło mam i nie mam powodu by to tłumaczyć

Zyfika
Posty: 84
Rejestracja: wtorek, 26 stycznia 2016, 19:11
Enneatyp: Szef

Re: Co Was denerwuje w poszczególnych typach Enneagramu?

#18 Post autor: Zyfika » czwartek, 30 czerwca 2016, 16:02

Agon pisze:
Zyfika pisze:
Agon pisze:Pierdu pierdu, kolejne idealizowanie typu :roll: 6 takie tchórzliwe i słabe, a 8 tacy nadludzie

zaburzasz takimi postami odbiór ennea i typowanie się nowych, bo teraz każdy będzie się typował na 8
:D Agon to, że Ty masz jakiś problem z wytypowaniem siebie, nie znaczy, że inni też go mają :D

A tak poza tym to mocno wątpię, że masz skrzydło 8 i że masz cokolwiek wspólnego z ósemką :D Napisałabym dlaczego ale nie chcę Ci dowalać :D
Nie rozumiesz enneagramu to raz, a dwa że mnie nie znasz

I serio nie rozumiesz, że 9 to w rzeczywistości taka jakby odwrotność 8? A skrzydło mam i nie mam powodu by to tłumaczyć
Oszczędzę Cię bo jakbym napisała co o Tobie myślę to by mnie zablokowali :D Poza tym szkoda mi Cię i nie chcę dowalać słabszym. :D

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Co Was denerwuje w poszczególnych typach Enneagramu?

#19 Post autor: Agon » czwartek, 30 czerwca 2016, 16:04

Zyfika pisze:Oszczędzę Cię bo jakbym napisała co o Tobie myślę to by mnie zablokowali :D Poza tym szkoda mi Cię i nie chcę dowalać słabszym. :D
Tym zdaniem udowadniasz, że pisałaś ze mną tylko po to aby trollować, słabe

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Jak 8 postrzegają i traktują innych?

#20 Post autor: Kapar » piątek, 30 października 2020, 10:43

Naszła mnie refleksja, iż trudno mi widzieć dodaną wartość innych ludzi w sensie znajomości czy towarzyskości. Innymi słowy, trudno mi dostrzegać pozytywy obecności innych w moim życiu. Wymaga to ode mnie wręcz świadomego wysiłku aby widzieć czyjeś pozytywy. :|
Z jednej strony, to może być oznaka wpływu połączenia z typem 5, wycofania się po przeżyciu 14 tygodni pod kompletnym lockdownem. Z drugiej, tak wynika z mojej natury, że nie mam potrzeby rozszerzania swoich towarzyskich sieci, utrzymywania kontaktu z ludźmi dla samego utrzymywania kontaktu. :what:
Wręcz przeciwnie, mam ochotę zawężać towarzystwo i ograniczać ilość ludzi wokół mnie aby móc się skupić na jakościowych interakcjach. :boxing:
Ludzie są w większości rozproszeniem albo zbędnym zajęciem mojej przestrzeni i czasu.
Biorąc pod uwagę jaki aktualnie jest klimat, będzie trudno się otworzyć na ludzi, zobaczyć w nich dobro lub chodziaż spojrzeć na nich nie przez pryzmat bycia trutniami lub kompletnymi papugami powtarzającymi co jest chwilowo modne, albo co nakazuje im mówić ich przynależność plemienna. :thumbdown:
Rozmawiam sobie ostatnio z dwoma facetami kończących doktoraty, jeden z psychologii cognitywnej, drugi z lingwistyki. Obaj inteligentni a jednak tak bardzo nudni, pomimo ich elokwencji rozmowa z nimi to strata czasu, jeśli 90% treści opinii nt Trumpa, pandemii, feminizmu czy walki o wolność krasnalów ogrodowych, jest do przewidzenia zamin otworzą usta. Zero niuansu czy nawet próby rozpatrzenia czegoś krytycznym okiem. Tylko pieprzone formułki :facepalm:
Jak tu nie traktować innych z pogardą?
► Pokaż Spoiler
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

1004
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 29 grudnia 2017, 23:34

Re: Jak 8 postrzegają i traktują innych?

#21 Post autor: 1004 » środa, 4 listopada 2020, 05:36

W ludziach więcej rzeczy zasługuje na
podziw niż na pogardę.
нас не догонят

Awatar użytkownika
AnetaK
Posty: 406
Rejestracja: niedziela, 2 lutego 2014, 17:06
Lokalizacja: z boga

Re: Jak 8 postrzegają i traktują innych?

#22 Post autor: AnetaK » poniedziałek, 9 listopada 2020, 00:53

Czy Ty, drogi 1004, również zauważyłeś, że ludzie nieistnieją, kiedy się na nich patrzy przez palce, a kiedy szybko macha się ręką, to ich głowy lewitują nad skronią psa? To ciekawe zjawisko psychosomtatyczne, bigos, i dwie inne kremówki. Zdrówka życzę :cheers:
"Kobiety warto kochać i je uwodzić. Z mężczyznami warto dyskutować i ich gwałcić" - Perwik

1004
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 29 grudnia 2017, 23:34

Re: Jak 8 postrzegają i traktują innych?

#23 Post autor: 1004 » niedziela, 15 listopada 2020, 01:36

Hmm, obawiam się, że moje kościste dłonie utrudniają osiągnięcie pożądanego efektu. Ale spróbuję jeszcze z bigosem i kremówką. Chociaż nie wiem, czy po tym nadal można byłoby mnie zaliczyć do grona szczęśliwych ludzi.
A co do zdrowia - dziękuję, wzajemnie.
нас не догонят

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jak 8 postrzegają i traktują innych?

#24 Post autor: Cotta » poniedziałek, 16 listopada 2020, 23:37

Kapar pisze:
piątek, 30 października 2020, 10:43
Naszła mnie refleksja...
Taaak, brzmi bardzo piątkowo... Ale powiem Ci, że sama właśnie podczas lockdownu uświadomiłam sobie, że jednak potrzebuję innych ludzi. I nawet nie do czegoś konkretnego, po prostu potrzebuję żeby byli. :shock: Nawet jak są niepotrzebni i czasem irytujący*, to nadal potrzebuję, żeby chociaż trochę w moim życiu byli. :shock: :shock: :shock:

*Ale tylko czasem, bo jak są ciągle irytujący, to jednak ich nie chcę.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Jak 8 postrzegają i traktują innych?

#25 Post autor: Kapar » czwartek, 19 listopada 2020, 07:55

Cotta pisze:
poniedziałek, 16 listopada 2020, 23:37
Kapar pisze:
piątek, 30 października 2020, 10:43
Naszła mnie refleksja...
Taaak, brzmi bardzo piątkowo... Ale powiem Ci, że sama właśnie podczas lockdownu uświadomiłam sobie, że jednak potrzebuję innych ludzi. I nawet nie do czegoś konkretnego, po prostu potrzebuję żeby byli. :shock: Nawet jak są niepotrzebni i czasem irytujący*, to nadal potrzebuję, żeby chociaż trochę w moim życiu byli. :shock: :shock: :shock:

*Ale tylko czasem, bo jak są ciągle irytujący, to jednak ich nie chcę.
Czyli dobrze jest nie mieć zbyt wielu ludzi wokół, móc regulować potrzeby społeczne, ale jest to inna historia, gdy te kwestię są poza kontrolą.

Nie życzę nikomu aby przeżyli 14 tygodni lockdownu jak ja ale jest to ciekawe przeżycie, które może zmienić potrzeganie innych ze względu na brak kontaktu albo brak ucieczki od innych w przypadku ugrząśnięcia w domu rodzinnym.
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
AnetaK
Posty: 406
Rejestracja: niedziela, 2 lutego 2014, 17:06
Lokalizacja: z boga

Re: Jak 8 postrzegają i traktują innych?

#26 Post autor: AnetaK » piątek, 27 listopada 2020, 01:45

1004 pisze:
niedziela, 15 listopada 2020, 01:36
Hmm, obawiam się, że moje kościste dłonie utrudniają osiągnięcie pożądanego efektu. Ale spróbuję jeszcze z bigosem i kremówką. Chociaż nie wiem, czy po tym nadal można byłoby mnie zaliczyć do grona szczęśliwych ludzi.
A co do zdrowia - dziękuję, wzajemnie.
przepraszam, ostatni swój post pisałam w szale schizofrenii, ale już mi lepiej. nadal życzę zdrówka.
"Kobiety warto kochać i je uwodzić. Z mężczyznami warto dyskutować i ich gwałcić" - Perwik

1004
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 29 grudnia 2017, 23:34

Re: Jak 8 postrzegają i traktują innych?

#27 Post autor: 1004 » wtorek, 1 grudnia 2020, 06:54

Podziwiam. Szanuję niezmiennie. Wyrażam wdzięczność i chęć tego samego dla Pani/Pana/Inne także niezmiennie.
нас не догонят

Awatar użytkownika
AnetaK
Posty: 406
Rejestracja: niedziela, 2 lutego 2014, 17:06
Lokalizacja: z boga

Re: Jak 8 postrzegają i traktują innych?

#28 Post autor: AnetaK » wtorek, 8 grudnia 2020, 02:20

Swoją drogą mam wrażenie, że nastały nowe czasy, wszyscy tylko się szanują, pozdrawiają, nie obrażają, jakby kampania stop hejtowi dała jakieś rezultaty. Tylko skini Warszawkę rozpierdalają, ale w sumie to standard.
"Kobiety warto kochać i je uwodzić. Z mężczyznami warto dyskutować i ich gwałcić" - Perwik

1004
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 29 grudnia 2017, 23:34

Re: Jak 8 postrzegają i traktują innych?

#29 Post autor: 1004 » niedziela, 13 grudnia 2020, 11:28

Grunt to otaczać się ludźmi, których harmonia współgra z naszą harmonią.
нас не догонят

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jak 8 postrzegają i traktują innych?

#30 Post autor: boogi » środa, 23 grudnia 2020, 21:23

Kapar pisze:
piątek, 30 października 2020, 10:43
Naszła mnie refleksja, iż trudno mi widzieć dodaną wartość innych ludzi w sensie znajomości czy towarzyskości. Innymi słowy, trudno mi dostrzegać pozytywy obecności innych w moim życiu. Wymaga to ode mnie wręcz świadomego wysiłku aby widzieć czyjeś pozytywy. :|
(...)
Ludzie są w większości rozproszeniem albo zbędnym zajęciem mojej przestrzeni i czasu.
No pacz, a ja wręcz przeciwnie, jak przez lockdown jestem odcięty od ludzi, to albo wariuję, albo tracę chęć do życia. Ciekawe jak widzą to inne Ósemki, czy Twój przykład jest reprezentatywny czy to raczej wyjątek.
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

ODPOWIEDZ