Idealny Partner dla ósemki?

Dyskusje na temat typu 8
Wiadomość
Autor
Zyfika
Posty: 84
Rejestracja: wtorek, 26 stycznia 2016, 19:11
Enneatyp: Szef

Re: Idealny Partner dla ósemki?

#16 Post autor: Zyfika » niedziela, 31 stycznia 2016, 19:15

hippiee

Nie przetestowałam wszystkich typów. Ba nawet nie wiem czy znam wszystkie. W moim otoczeniu jest dużo ósemek, tak jakoś przyciągamy się. No ja się dzielę swoimi obserwacjami. Znam 5-ki, 1-ki i 2-ki męskie. Żadna nie pasowała mi. Każdy z tych typów musiał się dowartościowywać poprzez durne zachowania. Te typy mnie męczyły w jakiś sposób. Tak, dusiłam się.

Z 7-ką nie byłam w związku ale mam kumpla. Faktycznie nie jest on mięczakiem i pozytywną osobą, nie narzeka i nie użala się nad sobą ale jak dla mnie za mało poważny ;). Pewnie facetowi ósemce to nie przeszkadza w Tobie, że jesteś tym lekkoduchem jak mówisz bo jesteś kobietą. Ale mnie taka cecha u faceta nie pasuje.

No i co ważne....seks jest ważny :D akurat jedynka była w tym bardzo dobra :D



MrsMiau
Posty: 82
Rejestracja: piątek, 22 maja 2015, 06:35

Re: Idealny Partner dla ósemki?

#17 Post autor: MrsMiau » niedziela, 31 stycznia 2016, 19:38

Zyfika pisze: Znam 5-ki, 1-ki i 2-ki męskie. Żadna nie pasowała mi. Każdy z tych typów musiał się dowartościowywać poprzez durne zachowania.
Z ciekawości - przez jakie durne zachowania dowartościowuje się piątki? :scratch:
“There's no end to the absurd things people will do trying to make life mean something.”
William Wharton, Birdy
Image

Awatar użytkownika
hippiee
Posty: 182
Rejestracja: piątek, 30 sierpnia 2013, 15:55
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Trochę tu, trochę tam... ;)

Re: Idealny Partner dla ósemki?

#18 Post autor: hippiee » niedziela, 31 stycznia 2016, 19:41

Zyfika pisze:hippiee
Z 7-ką nie byłam w związku ale mam kumpla. Faktycznie nie jest on mięczakiem i pozytywną osobą, nie narzeka i nie użala się nad sobą ale jak dla mnie za mało poważny ;). Pewnie facetowi ósemce to nie przeszkadza w Tobie bo jesteś kobietą. Ale mnie taka cecha u faceta nie pasuje.
No jakby tak to przeanalizować na odwrót to faktycznie coś w tym jest. Dla mnie jako siódemki najbardziej mi jednak odpowiada ósemek bo potrafi mnie w razie czego utemperować. Jak już wspomniałam, jestem lekkoduchem i generalnie może do niektórych rzeczy podchodzę zbyt luźno ale mój ósemek jak to zauważy potrafi mi zwrócić na to uwagę i sprowadzić do parteru. Niestety my siódemki czasami mamy problem z dostrzeganiem problemu i może to być irytujące dla ósemki, ale mnie w takich przypadkach uruchamia się skrzydło 6-owe i zaczynam się nad sobą zastanawiać i staram się to zmieniać... mój ósemek to dostrzega i raczej docenia. :)
7w6, 4 PRO, IEE, sp/so

Zyfika
Posty: 84
Rejestracja: wtorek, 26 stycznia 2016, 19:11
Enneatyp: Szef

Re: Idealny Partner dla ósemki?

#19 Post autor: Zyfika » niedziela, 31 stycznia 2016, 19:50

MrsMiau pisze:
Zyfika pisze: Znam 5-ki, 1-ki i 2-ki męskie. Żadna nie pasowała mi. Każdy z tych typów musiał się dowartościowywać poprzez durne zachowania.
Z ciekawości - przez jakie durne zachowania dowartościowuje się piątki? :scratch:
Męska 5-ka, którą mam na myśli (to nie był mój partner tylko znajomy) nie wzbudzała mojego zaufania ponieważ nie potrafiła się trzymać swojego stanowiska. Często zmieniał swoje poglądy i zdanie. Do jednych mówił jedno, do innych co innego. Poza tym facet był plotkarzem, zmyślał sobie jakieś historie żeby szkodzić innym. Nie wiem czy to ma związek z tym, że jest 5-ką czy że jest ch....m. :D

Awatar użytkownika
jouziou
Posty: 775
Rejestracja: czwartek, 30 kwietnia 2009, 23:07
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: Idealny Partner dla ósemki?

#20 Post autor: jouziou » niedziela, 31 stycznia 2016, 19:58

imo dla Ósemek inna Ósemka najlepiej, w innych związkach może być zbyt dużo dramy i niezrozumienia wzajemnego
Mój nick wymawia się JOŁZIOŁ nie juziu

Zyfika
Posty: 84
Rejestracja: wtorek, 26 stycznia 2016, 19:11
Enneatyp: Szef

Re: Idealny Partner dla ósemki?

#21 Post autor: Zyfika » niedziela, 31 stycznia 2016, 20:10

hippiee pisze:
Zyfika pisze:hippiee
Z 7-ką nie byłam w związku ale mam kumpla. Faktycznie nie jest on mięczakiem i pozytywną osobą, nie narzeka i nie użala się nad sobą ale jak dla mnie za mało poważny ;). Pewnie facetowi ósemce to nie przeszkadza w Tobie bo jesteś kobietą. Ale mnie taka cecha u faceta nie pasuje.
No jakby tak to przeanalizować na odwrót to faktycznie coś w tym jest. Dla mnie jako siódemki najbardziej mi jednak odpowiada ósemek bo potrafi mnie w razie czego utemperować. Jak już wspomniałam, jestem lekkoduchem i generalnie może do niektórych rzeczy podchodzę zbyt luźno ale mój ósemek jak to zauważy potrafi mi zwrócić na to uwagę i sprowadzić do parteru. Niestety my siódemki czasami mamy problem z dostrzeganiem problemu i może to być irytujące dla ósemki, ale mnie w takich przypadkach uruchamia się skrzydło 6-owe i zaczynam się nad sobą zastanawiać i staram się to zmieniać... mój ósemek to dostrzega i raczej docenia. :)

To skoro jesteś w związku z 8w7 jak ja to może mi powiesz, czy Twój facet jest zamknięty w sobie i dusi w sobie wszystko jak mój? Ja nie mogę do niego dotrzeć.

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Idealny Partner dla ósemki?

#22 Post autor: Agon » niedziela, 31 stycznia 2016, 20:36

Zyfika pisze:Buahahaha ale o co Tobie chodzi Agon? Poczułeś się gorszy bo kogoś chwalę i nie jesteś to Ty ? :D ... sam musisz sobie z tym poradzić :D
Nie interesuje mnie, czy mnie pochwalisz, czy nie.

8 są samowystarczalne.

Awatar użytkownika
hippiee
Posty: 182
Rejestracja: piątek, 30 sierpnia 2013, 15:55
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Trochę tu, trochę tam... ;)

Re: Idealny Partner dla ósemki?

#23 Post autor: hippiee » niedziela, 31 stycznia 2016, 20:58

Zyfika pisze: To skoro jesteś w związku z 8w7 jak ja to może mi powiesz, czy Twój facet jest zamknięty w sobie i dusi w sobie wszystko jak mój? Ja nie mogę do niego dotrzeć.

A owszem jest tak i czasami mnie to... martwi, irytuje, męczy wszystko w jednym, ale wiem, że jak będę go zmuszać do otwarcia się to może być gorzej. Dlatego staram się do tego podchodzić metodycznie i nie być natrętną bo nie chcę by czuł się przeze mnie osaczony. Zdarzyło się, że sam przychodził i mi się zwierzał bo już go coś konkretnie męczyło. Ale większości najbardziej otwierał się przede mną jak i ja się otwierałam i to z reguły podczas jakichś mniejszych, większych spięć. Jak dochodziło do problemów zwykle starałam się to dokładnie analizować by poznać naturę i źródło nieporozumienia, wtedy w jakiś sposób zmuszałam go delikatnie do otwarcia się i zwykle to pomagało. :)
Ale pamiętaj też: każdy facet pokrótce będzie miał problem z uzewnętrznianiem się ponieważ jest to już wada konstrukcyjna tej płci. :P My kobiety nie mamy tego problemu bo nasz ośrodek w mózgu odpowiadający za emocje jak i za wyrażanie ich znajduje się w tej samej półkuli mózgowej a u facetów to i to jest oddzielnie. A dochodzi do tego jeszcze męskie ego (a u ósemek ego x 2 :P) więc jest to wyzwanie.

Edit.
To zamykanie się przed innymi generalnie jest typowe dla ósemek z tego względu, że boją się wykorzystania przez innych ich słabości a uzewnętrznianie się w tym momencie dla nich to oznaka słabości. Trzeba was chyba przekonać, że tak nie jest, że czasami w związku jest to jednak potrzebne zeby nie było niedomówień i wbrew pozorom pomaga to w komunikacji, bo wtedy wiesz co tak naprawdę druga osoba myśli i jakimi kategoriami. Przede wszystkim żeby móc się całkowicie otworzyć potrzebne jest bezgraniczne zaufanie a to jest jedna z ważniejszych rzeczy w związku. :) Jeśli będzie zaufanie w związku, nie powinno wtedy nic stawać na przeszkodzie i wtedy będzie większe prawdopodobieństwo, że zacznie się otwierać.
7w6, 4 PRO, IEE, sp/so

Zyfika
Posty: 84
Rejestracja: wtorek, 26 stycznia 2016, 19:11
Enneatyp: Szef

Re: Idealny Partner dla ósemki?

#24 Post autor: Zyfika » poniedziałek, 1 lutego 2016, 13:45

hippiee pisze:

Trzeba was chyba przekonać, że tak nie jest, że czasami w związku jest to jednak potrzebne zeby nie było niedomówień i wbrew pozorom pomaga to w komunikacji, bo wtedy wiesz co tak naprawdę druga osoba myśli i jakimi kategoriami. Przede wszystkim żeby móc się całkowicie otworzyć potrzebne jest bezgraniczne zaufanie a to jest jedna z ważniejszych rzeczy w związku. :) Jeśli będzie zaufanie w związku, nie powinno wtedy nic stawać na przeszkodzie i wtedy będzie większe prawdopodobieństwo, że zacznie się otwierać.
Taaa.... no ja rozmawiałam z nim na ten temat. Wprost powiedziałam, że od tej pory zamierzam go przyciskać i wypytywać i oczekuję, że on będzie robić to samo ze mną. Byłam pewna, że się tym wkurzy. A tu nie....powiedział, że on nie potrafi naciskać, nie lubi tego ale będzie się starać :D I że nie przeszkadza mu to, jeśli będę drążyć. Ale w praktyce wygląda to już gorzej.
Np. ostatnio zapytałam wprost: kto Cię w życiu zranił i czym :D Jego odpowiedź: nikt mnie nigdy nie zranił :D Także tak... :D No ja to znam...gdyby mnie ktoś o to zapytał, powiedziałabym to samo :D

Ale twierdzi, że ufa mi całkowicie ;)

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Idealny Partner dla ósemki?

#25 Post autor: Kapar » poniedziałek, 1 lutego 2016, 14:07

Ten twój Ósemek nie brzmi jakoś rasowo, może podróba. W najlepszym wypadku kanapowy szef, niedźwiedź 8w9 :twisted:
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Zyfika
Posty: 84
Rejestracja: wtorek, 26 stycznia 2016, 19:11
Enneatyp: Szef

Re: Idealny Partner dla ósemki?

#26 Post autor: Zyfika » poniedziałek, 1 lutego 2016, 14:26

Kapar...być może...a dlaczego tak sądzisz? ;)

Awatar użytkownika
hippiee
Posty: 182
Rejestracja: piątek, 30 sierpnia 2013, 15:55
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Trochę tu, trochę tam... ;)

Re: Idealny Partner dla ósemki?

#27 Post autor: hippiee » poniedziałek, 1 lutego 2016, 15:24

No cóż, mój jak już się uzewnętrznia też jest w tym dość lakoniczny i mnie to w pełni nie satysfakcjonuje, bo w tym momencie ja potrafię się bardzo przed nim otworzyć, obnażyć (generalnie uchodzę za dość wylewną osobę.;)) a on mi powie o sobie góra 2 zdania. Ale jestem cierpliwa, wiem, że nie można zbytnio naciskać i trzeba chodzić na jakieś kompromisy w związku. Zwłaszcza że i tak daleko zaszliśmy, bo nie dość, że sobie bezgranicznie ufamy to i podobno mój się przede mną najbardziej otworzył niż przed moimi poprzedniczkami, bo z tego co mówił jego ex partnerki były zbyt natrętne i go bardziej zamęczały a ja dla niego jestem znośna. ;)

Czy 8w7 czy 8w9 to i tak ósemka. Na to nie ma reguły. Nie w każdej sytuacji trzeba przejawiać cechy danego typu i skrzydła. Każdy jest inny. Wszystko zalezy od nas samych i środowiska w jakim się otaczamy.
7w6, 4 PRO, IEE, sp/so

Awatar użytkownika
Vanadis_27
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 19:30
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: Landshut/Bawaria/DE

Re: Idealny Partner dla ósemki?

#28 Post autor: Vanadis_27 » środa, 17 lutego 2016, 23:35

Mi sie wydaje że ten wybór trzeba jeszcze uzależnić od MBTI, tak żeby jednocześnie ludzie w tej i materii uzupełniali.Choć nie wiem czy to jest możliwe bo podejrzewam że pewne typt enneagramowe wykluczaja się z pewnymi typami MBTI. Bo np. czy możliwe jest aby żeńskie ENFJ wg. mbti mogło być enneagramową 8 ? (z tego co zauważyłem to chyba najczęściej 4 albo 6)
A wy co o tym myślicie ?
"W życiu nie ma wrogów, ani przyjaciół. Są tylko nauczyciele."
Autor nieznany

ISTJ/LSI
8w9----[]--------5w6
sp/so

Zyfika
Posty: 84
Rejestracja: wtorek, 26 stycznia 2016, 19:11
Enneatyp: Szef

Re: Idealny Partner dla ósemki?

#29 Post autor: Zyfika » czwartek, 18 lutego 2016, 17:01

Vanadis_27 pisze:Mi sie wydaje że ten wybór trzeba jeszcze uzależnić od MBTI, tak żeby jednocześnie ludzie w tej i materii uzupełniali.Choć nie wiem czy to jest możliwe bo podejrzewam że pewne typt enneagramowe wykluczaja się z pewnymi typami MBTI. Bo np. czy możliwe jest aby żeńskie ENFJ wg. mbti mogło być enneagramową 8 ? (z tego co zauważyłem to chyba najczęściej 4 albo 6)
A wy co o tym myślicie ?
Uzupełniali? Pytanie jest takie, czego oczekujesz? Bo jeśli uzupełniania to oznacza, że wolisz być z kimś, kto ma cechy, których brakuje Tobie i w tych kategoriach dokonałbyś wyboru. Tak?

Ja generalnie uważam, że im więcej podobieństw tym lepiej.

A co do MBTI to nie znałam tego. Przed chwilą sobie zrobiłam ten test z ciekawości - wyszło ESTP-A. A skoro orientujesz się w temacie... Twoim zdaniem które MBTI są typowe dla ósemek?

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Idealny Partner dla ósemki?

#30 Post autor: Kapar » piątek, 19 lutego 2016, 04:23

Ani zbyt wiele podobieństw ani zbyt wiele różnić (uzupełniania się) nie jest dobre wg mnie. Potrzbne jest pół na pół wg mnie.

Chyba stałe elementy w MBTI u Ósemek to E i T, reszta jakoś może się zmieniać.
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

ODPOWIEDZ