Witam na forum

Dyskusje na temat typu 9
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
bodzios
Posty: 695
Rejestracja: poniedziałek, 18 stycznia 2010, 23:06
Enneatyp: Obserwator

Re: Witam na forum

#166 Post autor: bodzios » niedziela, 6 marca 2011, 22:29

Jako że Grin mi nieustannie wciska moją domniemaną "dziewiątkowść", to postanowiłem się przywitać.

Cześć. :P


No UPS - no party. :(

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Witam na forum

#167 Post autor: Venus w Raku » poniedziałek, 7 marca 2011, 13:41

Enneagram nie przewiduje typów jak 5w9 lub 8w1, ale w życiu to różnie bywa, bo takie typy też się zdarzają. Na forum normą jest już 4w7, bo pewna grupa przyznaje się do takiego typu. Dla mnie wniosek jest taki, że jednych można podciągnąć pod normę i wtedy to udowadnia, że Enneagram jest słuszny, ale jest również pewna grupa, które jest nieunormowana i wtedy, to zaprzecza słuszności Enneagramu. Enneagram sprawdza się w pewnych przypadkach i może nie trzeba tego brać zbyt na poważnie i nie próbować definiować siebie na tej podstawie. Ja jestem 1w9, ale mam też i 5 w sobie, 4, 2, 6. W zależności od sytuacji życiowej. Jedynie jestem pewna, że nie utrożsamiam się z 3, 7 i 8.

W każdym bądź razie, bodzios, witamy w grone 9. Piątka i Dziewiątka mają coś wspólnego ze sobą, chyba jest to wycofanie i rezerwa w stosunku do otoczenia. Ja czystą 9 nie jestem, ale czuję się częścią Dziewiątek poprzez moje silne skrzydło.
---------------------

Forum Dziwiątek jest uśpione, a i u Jedynek też nie jest lepiej, ale u Trójek to jest prawie całkowity zastój. Jak ktoś chce mieć jakąś akcję, to chyba najlepiej podłączyć się do dyskusji Czwórek.
1w9, 6w5, sp/sx

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Witam na forum

#168 Post autor: yusti » poniedziałek, 7 marca 2011, 16:18

8w1
:?: :!: Nie przesadzaj, mała! To przeciwstawny rodzaj kierowania Gniewu!
Spoiler:
TO NORMALNE I ENNEAGRAMOWE, że przypominany typ po przekątnej. Czyli 5-6 ma naprzeciwko 1 i 2. Poza tym Jedynka [niby taka niezależna :wink:] pod względem rozwiązywania problemów jest w Triadzie Zależnych wraz z 2 i 6 właśnie.
A połączenie z 4 jest łatwiejsze, niż przejmowanie cech tych nieempatycznych 7 :P

My z bodziosem się lubimy, więc może dobrze, że wpadł do "swoich", znaczy do mojej triady :mrgreen: zamiast pozostawać w tych zimnych wyrachowanych zarozumiałych nieżyczliwych Piątkach. :D
Jeśli tak mu będzie lepiej...witamy i pozdrawiamy!
PS
Tak. 5 jak i 9 rozwiązują problemy poprzez wycofanie i są nadmiernie skoncentrowane na przeszłości.

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Witam na forum

#169 Post autor: yusti » poniedziałek, 7 marca 2011, 16:35

Mamy, Nusiu, skrzydło w 9 i cięciwę w 5, ale ciesz się, że nie rozpamiętujesz starego tylko dbasz o to, co tu i teraz! Ja się cieszę :) I tego trzymam.

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Witam na forum

#170 Post autor: boogi » poniedziałek, 7 marca 2011, 18:41

Venus w Raku pisze:Enneagram nie przewiduje typów jak 5w9 lub 8w1, ale w życiu to różnie bywa, bo takie typy też się zdarzają. Na forum normą jest już 4w7, bo pewna grupa przyznaje się do takiego typu.
<ściana>
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Witam na forum

#171 Post autor: yusti » poniedziałek, 7 marca 2011, 19:41

boogi pisze:
Venus w Raku pisze:Enneagram nie przewiduje typów jak 5w9 lub 8w1, ale w życiu to różnie bywa, bo takie typy też się zdarzają. Na forum normą jest już 4w7, bo pewna grupa przyznaje się do takiego typu.
<ściana>
boogi spamuje! jego post nic nie wnosi!
to BOT!

:mrgreen:

I nie wal w ścianę, bo będę musiała cię zastąpić na stanowisku Mentora, a tego nie chcemy :P
Popatrz na mój awatar- jestem do ściany podobna, wyżyj się na mnie. :mrgreen:

Nusia za dużo czyta i jej się we łbie kiełbaśnęło. Wybacz jej. Nie wymagaj doskonałości :twisted:
Przynajmniej jest kogo reformować. inaczej byśmy zostali bez roboty :idea: Niech no tylko Nusia wpadnie w nasze łapska, my ją już naprostujemy!

Awatar użytkownika
chottomatte
Posty: 1012
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 10:18
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: królestwo nadmorskiej mgły
Kontakt:

Re: Witam na forum

#172 Post autor: chottomatte » wtorek, 22 marca 2011, 23:23

boogi pisze:
Venus w Raku pisze:Enneagram nie przewiduje typów jak 5w9 lub 8w1, ale w życiu to różnie bywa, bo takie typy też się zdarzają. Na forum normą jest już 4w7, bo pewna grupa przyznaje się do takiego typu.
<ściana>
...czy to ta słynna ściana nieprzyjmująca naleśników? :D Stoi gdzieś w okolicach rafinerii? I czy się świeci tak samo jako ona? :D
nie przeszkadzaj mi, bo tańczę

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Witam na forum

#173 Post autor: Rilla » środa, 23 marca 2011, 23:31

boogi pisze:
Venus w Raku pisze:Enneagram nie przewiduje typów jak 5w9 lub 8w1, ale w życiu to różnie bywa, bo takie typy też się zdarzają. Na forum normą jest już 4w7, bo pewna grupa przyznaje się do takiego typu.
<ściana>
Zgadzam się z tobą, boogi: Obrazek.
Mimo wszystko w swej wierze w Venus, myślę, że jej post był napisany z przekąsem. Właściwie biorąc pod uwagę jej dobrą znajomość enneagramu, nie mogła tego napisać na poważnie.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
ein
Posty: 1168
Rejestracja: sobota, 16 czerwca 2007, 20:32

Re: Witam na forum

#174 Post autor: ein » środa, 23 marca 2011, 23:34

Nie wiem czy wiecie, ale jest taki inny test enneagramowy, ktory podaje w jakim stopniu jestesmy danym typem. Z tego co pamietam wyszedl mi duzy wplyw 1, 4, 5 i chyba 6/9. Nie pamietam dokladnie. Nie jestem jakims znawca, wlasciwie wiem tylko tyle ile przeczytalem na forum, ale wydaje mi sie, ze jednostka moze przejawiac rozne zachowania. Enneagram bardzo ladnie pozwala generalizowac, ale jakby tak sie przyjrzec doglebnie, to mozna u siebie zobaczyc wplyw roznych typow.

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Witam na forum

#175 Post autor: Rilla » czwartek, 24 marca 2011, 00:00

"Widzisz świat w proszku, w każdej gwiazd iskierce" (A. Mickiewicz, "Romantyczność")- wybacz, ale samo mi się nasunęło na myśl, ein. Typy enneagramu nie mają monopolu na żadną ze swoich cech, to nie jest tak, że tylko Czwórka może czuć się inna, to nie tak, że tylko Szóstka może być nieufna, a tylko Jedynka być obowiązkowa. Nie można więc patrzeć na typ enneagramu jako sztywny zbór cech, na każdą z tych cech z osobna. Trzeba patrzeć na całokształt, na cały mechanizm danego typu: motywy, połączenia, ośrodki, całokształt, jaki tworzą cechy dominujące (bo mimo że każdy może mieć cechy każdego typu, to jednak z całości można wyłowić te dominujące, które są decydujące w obrazie osobowości), bez rozdrabniania na czynniki pierwsze.
Jeśli nie rozumiesz, o jaki całokształt chodzi, może zrozumiesz porównanie. Czym różni się człowiek od zwierzęcia? No, ma dwie nogi. -Ale ptak też ma dwie nogi. - Chodzi wyprostowany. - A co z tymi, którzy się garbią? Czy nie są ludźmi? - Itd. Biolodzy pewnie znaleźliby cechę wyróżniającą jedynie człowieka, ale i tak byłoby to za mało. Liczy się całokształt. Wiesz, że jesteś człowiekiem, wiesz, gdy masz do czynienia z człowiekiem, a kiedy ze zwierzęciem nie roztrząsając każdą cechę po kolei, ale patrząc na całość danej istoty. I o to chodzi w enneagramie. O to chodzi w enneagramie według mnie.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
bodzios
Posty: 695
Rejestracja: poniedziałek, 18 stycznia 2010, 23:06
Enneatyp: Obserwator

Re: Witam na forum

#176 Post autor: bodzios » czwartek, 24 marca 2011, 22:12

Jej, a to tylko żarcik miał być.

Nie uważam się za żadne 5w9, fakt, iż Grin mnie za 9 uważa nie oznacza, że Dziewiątką jestem, pewnie, są rzeczy, w których mi do Was blisko, powiem szczerze, dział Dziewiątkowy czyta mi się też najlepiej, najprzyjemniej ze wszystkich (pomijając ten naprawdę mój), analogii jest mnóstwo, ale różnice aż walą w twarz, na boogiego stronce jest to świetnie rozpisane. Tyle.

Pozdro Dziewiątki, miejmy nadal wyjeeeeb!!!
No UPS - no party. :(

Zetka_13
Posty: 15
Rejestracja: środa, 7 grudnia 2011, 14:23

Re: Witam na forum

#177 Post autor: Zetka_13 » czwartek, 15 grudnia 2011, 21:34

Przepraszam, że się wciskam w rozmowę, ale chciałam się przywitać;p Jestem Żaneta xD i chyba jestem 9 ;p Witam;p miło mi poznać ;p
"Mówiłaś mi, że mam się zmienić,
Lecz jak to zrobić gdy od lat sami jesteśmy w sobie uwięzieni,
Komu mam wierzyć, co nazwać zaufaniem,
Czym jest - honor, szacunek, duma, prawda ponad prawem(...)"- O.S.T.R.

Awatar użytkownika
IstariDreamer
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 25 stycznia 2011, 12:10
Lokalizacja: Right here

Re: Witam na forum

#178 Post autor: IstariDreamer » piątek, 6 kwietnia 2012, 17:36

Nic lepszego nie wymyślę.
Jestem za mało czwórkowy na czwórkę, za mało piątkowy na piątkę, a ze swoją szóstkowością w ogóle nie chcę mieć nic wspólnego.

Tak naprawdę moim zdaniem żaden enneatyp do mnie nie pasuje ale czy to możliwe? Czy enneagram nie obejmuje pełnego pola wszelkich możliwości?

Uznałem, że warto się czegoś złapać, a dziewiątka była akurat najbliżej.

A więc witam, jako zadeklarowany dziewiątek.
It's nice to be important, but it's more important to be nice

mini-chat

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Witam na forum

#179 Post autor: Ninque » środa, 3 października 2012, 18:49

IstariDreamer pisze:Nic lepszego nie wymyślę.
Jestem za mało czwórkowy na czwórkę, za mało piątkowy na piątkę, a ze swoją szóstkowością w ogóle nie chcę mieć nic wspólnego.

Tak naprawdę moim zdaniem żaden enneatyp do mnie nie pasuje ale czy to możliwe? Czy enneagram nie obejmuje pełnego pola wszelkich możliwości?

Uznałem, że warto się czegoś złapać, a dziewiątka była akurat najbliżej.

A więc witam, jako zadeklarowany dziewiątek.
Ja mam podobnie tylko za bardzo lubię ludzi i się nimi przejmuję na 4, jestem za mało skupiona na pracy na 3, coś tam jeszcze mi nie pasowało z 7. A Inb stwierdził, że na pewno jestem Dziewiąką, więc oto po długim krążeniu po forum bez celu i spamowaniu w Hyde Parku witam się jako energiczna, ekstrawertyczna Dziewiątka. :mrgreen:
Spoiler:
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
In3orn
VIP
VIP
Posty: 601
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 21:07
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Kraków

Re: Witam na forum

#180 Post autor: In3orn » środa, 3 października 2012, 20:17

Witamy na najlepszym z podforów :)
Ninque pisze:jakby się okazało, ze nie jestem 9 to nie krzyczcie na mnie, że zmieniam enneatypy jak skarpetki, bo skarpetki zmieniam codziennie, a enneatypy odrobinę rzadziej :lol:
Przepraszasz i tłumaczysz się już na wstępie... - wspaniały okaz 9 :P
Don't give up! Never give up! Never back down!

ODPOWIEDZ