(9) Jedzenie

Dyskusje na temat typu 9

patrzcie! umiem robic ankiete!

szarlotka
4
24%
stejk
0
Brak głosów
marchewka (dla królików <3)
3
18%
kanapki
1
6%
schabowy
1
6%
fryytkii
2
12%
owsianka
1
6%
pierogii
5
29%
 
Liczba głosów: 17

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
IstariDreamer
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 25 stycznia 2011, 12:10
Lokalizacja: Right here

Re: (9) Jedzenie

#16 Post autor: IstariDreamer » wtorek, 5 lipca 2016, 09:33

IstariDreamer pisze:O, nie napisałem tu jeszcze. A pamiętam, że kiedyś próbowałem...
Spoiler:

Lubię jeść, jeśli mam coś dobrego do jedzenia. Zazwyczaj nie mam.

Uważam jedzenie za zbyt nieistotny temat, by zawracać sobie nim głowę. W ogóle 'potrzeby fizyczne' znajdują się stosunkowo daleko od mojej świadomości. Potrafię z dużym opóźnieniem zwrócić uwagę na to, że jest mi zimno lub jestem zmęczony, więc nie zwrócenie uwagi na głód to dla mnie też żaden problem.

Jem, gdy akurat jestem w domu i przypomnę sobie, że powinienem. Bez stałych pór i stałej liczby posiłków. Od 2 do 4 razy dziennie. Napycham się czymkolwiek, co można przygotować w czasie do 2 minut.
Spoiler:


Muszę zaktualizować tu swoje spojrzenie na sprawę. (Bo to bardzo ważny temat jest.)

Zużywam mnóstwo energii i jeszcze trochę.
Musiałem podjąć drastyczne kroki, żeby przestać chudnąć i w końcu nie zniknąć...
Teraz jem w każdej wolnej chwili. Przerywam sobie nawet sen, żeby zjeść. :shock: Albo odkładam go na później, mimo że mógłbym już zasnąć na stojąco.
Staram się jeść jak 'najlepiej', kierując się swoją wiedzą i doświadczeniem w temacie żywienia.

Czyli wykreślamy mój pierwszy post z tego tematu.


It's nice to be important, but it's more important to be nice

mini-chat

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: (9) Jedzenie

#17 Post autor: Ninque » wtorek, 5 lipca 2016, 10:29

O, a ja aktualnie jestem na diecie oczyszczającej i jem tylko warzywa + z owoców jabłka i grejpfruty.

Gratuluje Istari jedzenie jest super <3 warto poświecic mu życie :D

Btw jakiś czas temu tj zanim przeszłam na tą dietę zorientówałam sie ze za każdym razem jak mam zrobić coś stresujacego albo męczącego dochodizłam do wniosku że musze coś zjeść. To podchodzi pod "rytuały" i "drobne przyjemnosci" Dziewiatek.
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: (9) Jedzenie

#18 Post autor: Ninque » sobota, 3 lutego 2018, 11:53

Jaki fajny wątek 8-) szkoda że nie kontynuowany :(

Post pod postem ale jaka pzrepaść czasowa!

Powiem tyle że aktualnie nie jestem za bardzo na żdnej diecie może poza tym, że na bezmlecznej.
Ale zauważyłam (albo raczej mój chłop xD) zauważył że dieta dieta ale tu cheat meal tam cheat meal i tak w sumie to codziennie xD.

Chciałabym też trochę nawiązać do stresu i jedzenia, ostanio gdzieś wysłuchałam ze jak jest się zestresowanym to nie powinno się jeść, a przecież wiadomo ze 9 robią odwrotnie i podobno jest ta odwrotność własnie szczególnie zgubna. Nasz organizm podobno to jedzenie zjedzone w stresie sczególnie odkłada jako oponki i inne takie. I na własnej obserwacji zauwazyłam ze mi w sumie nie chce się jeść chce mi się przyjemnych rzeczy a jedzenie jest przyjemne i w sumie to chce mi się przeżuwać. Nie wiem, jak mają inne 9? ma to może jakiś sens?
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
R25
Posty: 238
Rejestracja: środa, 27 maja 2015, 14:12
Enneatyp: Mediator

Re: (9) Jedzenie

#19 Post autor: R25 » sobota, 3 lutego 2018, 12:17

niestety...
9 z PRO8, przez PRO7 na PRO6 sx/sp EII INFP

ODPOWIEDZ